Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kako glasovati o pokojninski reformi?

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

crt sporočil: 27.212
[Glavni forum] Tema: Kako glasovati o pokojninski reformi?
[#1224668] 27.05.11 07:50 · odgovor na: (#1224586)
Odgovori   +    17
Zadnja sprememba: crt 27.05.2011 08:07
[s69t]
Naj me kdo popravi, ce se motim, ampak mislim, da je Crt zadnjic napacno interpretiral zakon.

Razpon osnov za prispevke druzbenikov je ocitno omejen v razponu 90% navzdol do 350% navzgor povprecne letne place. 90% je minimum, ne pa recimo dejanskih 1000 evrov, ce si si jih izplacal le toliko, kot je pisal Crt. Minimalna osnova je torej 16500 evrov, ali pa nisem pravilno razumel celotnega 145. clena (v clenu so druzbeniki zavarovanci po 16. clenu).

To pomeni minimalno 2500 evrov prispevkov iz tega naslova, tudi ce si si izplacal le 1000 evrov dividend. Ce prav razumem, je toliko tudi, ce si nisi izplacal niti evra dividende.

Naj, prosim, kdo preveri to, ker ce je to pravilna razlaga, je zakon pokop za malo podjetnistvo.

odgovarjam poleg zs se tu, da bi se drugi imeli kaj od tega.

res je, da se minimum prispevkov *od place* zvisuje (postopno) na 90% povprecne tudi v primeru, da si izplacujes nizjo placo.

o tem (pa tudi o 60%) so finance pisale decembra lani (skrivnostni sogovornik v tekstu sem jaz) - www.finance.si/29637...ormo-ubila

moj nedavni komentar je namenjen izkljucno obravnavi dividend, ker je to tisto, kar v konkretni osebni situaciji najbolj obcutim. tezko bi rekel, da glede dividend napacno interpretiram zakon.

kogar zanima, zakaj nisem pisal o obremenitvi povracila stroskov, o 90% bruto etc -- naj se vprasa, koliko tekstov je sam objavil in podpisal na to temo. kajti kdorkoli drugi ni za to nic manj poklican ali bognedaj "dolzan" kot pa jaz.

v forumu me ze kako leto vec ni, tako da sem bil na tole vprasanje opozorjen s strani gustla, pa sem prisel razlozit. vseeno nekega veselja po nadaljevanju forumskega zivljenja nimam, tako da v primeru, da se koga kaj zanima, prosim vprasanje na zs. veliko srece vsem pri valjenju krizanica gor po hribu.