Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Odločno proti Pahorju

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-257273 sporočil: 137
[Glavni forum] Tema: Odločno proti Pahorju
[#1166726] 07.04.11 23:59
Odgovori   +    28
Absolutno proti, proti in proti malemu delu. Iz vseh razlogov ki so zapisani v članku predvsem pa zaradi načelnega nasprotovanja komunajzarskega odrejanja in limitiranja vsega kar se v Sloveniji sploh lahko počne. Edini pameten predlog je dal Rado Pezdir, ki je predlagal, da naj vsak dela kolikor hoče - malo in veliko in naj plačuje enake dajatve. Šudentsko delo pa naj se limitira na 26 leto ali pa 5 let max v času študija. Hkrati pa naj se limitira čas brezplačnega študija kot je to v vsaki normalni zahodni državi. Ampak v Sloveniji glede na tukaj zapisane komentarje prevladujejo mazohisti, ki imajo rajši, da jim Svetlik nabije dvakrat ali še večkrat večje davke in jim državni uradnik (bo treba spet nekaj novih za nadzor) ukazuje koliko lahko imajo tega in onega, pa koliko ur lahko kdo dela, pa koliko ima lahko firma zaposlenih, pa koliko je lahko plačan itd. A je Svetlik od boga razsvetljen, da lahko pa ravno on i nnjegovi uradniki najbolje predvidi kaj je dobro za delavce in gospodarstvo in kaj ne? Pa mi res rinemo v Severnokorejski sistem. V Sloveniji o vsem kar je dobro za posameznika največ ve in odloča država - kako si bom prislužil pokojnino, koliko mi sme ostati od pošteno zaslužene plače ali kakršnegakoli dohodka (za nepoštene jo ne skrbi), kam smem investirati svoj trdo prisluženi denar in celo to kakšne barve hišo lahko zgradim. Hkrati izdatno podpira lenuhe, ki nočejo delati, daje penzije in enako zdravstveno zavarovanje tistim, ki niso plačali počenega groša ali pa morda ravno kakšnega - vse v imenu solidarnosti in sociale... Celo svoje šolanje od osnovne šole do končanega faksa sem delal - pa je bil takrat komunizem in mi država ni kradla od pošteno zasluženega denarja, zdaj pa mi taki, ki ste celo življenje živeli od mamic in atekov tu na forumu buče prodajate kaj da bi bilo najbolj pametno. Čeprav sem imel štipendijo mi nikoli ne bi uspelo doštudirat, če ni bi mogel tudi delat ob študiju in če bi mi kradli iz žepa toliko kot nameravajo zdaj. Pa nisem bil na kakšnem levem faksu, da se razumemo. Samo nikoli mi pa ni bilo težko prijeti za NOBENO delo - za razliko od nekaterih razvajenih kolegov, ki so imeli to srečo, da so se rodili v Ljubljani in so jih lahko starši živeli in podpirali, sem med štduijem delal karkoli je prišlo pod roke, tudi WCje sem čistil in to za zelo slabo plačilo. Zdaj pa tudi sam v službi moram delati s študenti, če želimo preživeti sezonska nihanja in čas ko so mamice z bolnimi otroki doma, pa na porodniški in na dopustu. Zato je popolnoma nesprejemljivo omejevanje na delodajalca in osebo. Pa še to. Zelo veliko študentov, ki so začeli delati v naši firmi preko študenta je tudi dobilo stalno službo - saj je normalno da vzameš nekoga,ki ga poznaš in se je pri delu že izkazal... Za reševat cel kup anomalij, ki trenutno obstajajo pa so drugi vzvodi, ki pa delujejo tako kot cela naša država - nikakor.