Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Zakaj nekateri menedžerji včasih kradejo?

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-243430 sporočil: 270
[Glavni forum] Tema: Zakaj nekateri menedžerji včasih kradejo?
[#1112258] 24.02.11 14:55 · odgovor na: anon-74446 (#1111258)
Odgovori   +    2
[0623Knjiz]
Žal, Marjetka, se ne morem strinjati s teboj. Tiste floskule o palicah za vsako rit so iz znanega repertoarja tolažljivk kjer so še take: glavno, da smo zdravi, bo že nekako samo da ni vojne, upane umre zadnje, bo že Bog poplačal, bog vse vidi, saj še imamo za jesti, ni nam hudo saj smo skromni, imamo srečo da so naši otroci skromni, bomo že nekako...Človek je izvorno egoistično bitje, ki nosi v sebi sebični gen prosto po Dawkinsu. V človeku je izvorni greh, da nadvlada, da vzame več, da se preko trupel prerine do sonca in naprej, Mann will nach oben. Pri tem ga klinc kaj briga negov bližnji. Celo najbližji. Od brutalnih do neopaznih sofisticiranih prijemov udejanjanjanja sebičnosti, prerivanja in nadvlade. Še en grozljiv prizor grozodejstva sebičnosti. Nacisti v kacetih niso preizkušali samo fiziološke vidike človeških zmogljivosti ampak tudi psihološke. Popisan je primer, ko so materi dali na izbiro ali da upliniti otroka ali sebe. Trikrat lahko ugibaš Marjetica, kaj so izbrale. Kot vidiš je tudi etika in morala na psu ali pod njim kar nekateri omenjajo kot glavni globalni vzrok krize. Poglej našo Cerkv. Svoboda odločanja, praviš ? O tem ni da bi govoril. Preberi si obe knjigi, Daniel Estulia :Skupina Bilderberg in zadnjo; Gospodarji senc. Potem ti bo tudi jasno, zakaj se je hitel Pahor fotografirati z Obamo. Kakorkoli substanca slovenskega naroda propada. V ozkem in najširšem smislu. Intelektualci so se prodali za Šparovo klobaso in Hofferjevo nočno svetilko. Edino neumorni zlobec še prodaja svoje umotvorne poezije v dragi ekskluzivno usnjeni izdaji. Jaz pa vpijem: kje jeeee državaaaaaaa? Eho vrača: državaaa, državaa. Okradli so mi državo. Managerji allias lopovi. Ki imajo račune in zlate palice v tujini. Mimogrede, nisem Peter. Čeprav bi rad bil. Peter Skala ali dva dni revolucionarnega sodišča?
Osnovna svoboda izbire o kateri govorim je ali boš podlegel svojemu egu, da te bo imel pod kontrolo ali pa imaš ti pod kontrolo njega (vsaj tendenca k temu). Vidiš, tukaj je osnovna razlika v razmišljanju med posamezniki (prvi se razvijejo med agresivce ali ovce, drugi pa so borci za mir, za kar potrebuješ veliko moči in poguma, samo drugače ga izražaš - razlika je v razmišljanju in/ali delovanju). To, kar ti opisuješ je razmišljenje osebe, ki igra vlogo žrtve - jaz jo pač ne in zato nisi razumel napisanega. Če se ne bi vsaj nečesa bal v vezi svojega izražanja, potem ne bi pisal na forumu pod psevdoninom - by the way, jaz uporabljam pravo ime tudi tukaj na forumu in povsod, ko kaj napišem, se pod tisto podpišem s pravim imenom, ker v vlogo žrtve ne verjamem in vse kar se mi zgodi 'kao slabega' vzamem kot izkušnjo, ki jo nimam namena ponovit - vedno pa prevzamem odgovornost, da sem se na nek način spravila v dani položaj, kar pa ne pomeni, da bom pasivno gledala, kako me bo nekdo mrcvaril, temveč bom takoj stopila v akcijo, da se iz navedenega izmažem s čim manj negativnih posledic ter z ozaveščanjem, kakšno napako sem naredila, da sem padla v to. Če naredim napako, potem se iz tega nekaj naučim in grem naprej - iz tega ne delam drame, hkrati pa napake, če sem se dobro naučila, ne bom ponovila.

...in Janezek, nikoli ne sodi nečesa, česar ne razumeš. Evo, ti dam še en stereotipni nasvet, ki drži: ne sodi nekoga, dokler ne prehodiš v njegovih čevljih vsaj ene milje.