Zasebnost

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kdaj, če ne zdaj, bo država prodala?

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-216904 sporočil: 247
Kakorkoli zadevo obračamo, je državno lastništvo v bistvu narodno bogastvo. Sicer je res, da bi tuj kapital lahko povečal produktivnost in dobiček, vendar bi mi od tega imeli bolj malo (davek in nakaj malega dela). Hlapčevstvo pač mi ne diši preveč. Tudi če pogledamo malce če mejo (Avstija, Nemčija, Italija) so glavne firme in banke v rokah države (posredno ali neposredno), zato res ne razumem takšne gonje proti državni lastnini v Slo, po drugi strani pa la popolna liberalizacija v ZDA državo pripeljala na kant. Torej?

Neposredni odgovori na sporočilo št. 1067141

Strani: 1

anon-224128 sporočil: 1.065
[Glavni forum] Tema: Kdaj, če ne zdaj, bo država prodala?
[#1068287] 19.01.11 20:27 · odgovor na: anon-216904 (#1067141)
Odgovori   +    0
[Messiah]
Kakorkoli zadevo obračamo, je državno lastništvo v bistvu narodno bogastvo. Sicer je res, da bi tuj kapital lahko povečal produktivnost in dobiček, vendar bi mi od tega imeli bolj malo (davek in nakaj malega dela). Hlapčevstvo pač mi ne diši preveč. Tudi če pogledamo malce če mejo (Avstija, Nemčija, Italija) so glavne firme in banke v rokah države (posredno ali neposredno), zato res ne razumem takšne gonje proti državni lastnini v Slo, po drugi strani pa la popolna liberalizacija v ZDA državo pripeljala na kant. Torej?
Brez zamere samo kar si pa zdele povedal je pa rezultat manipulacije javnega mnenja vseh vlad do sedaj.

Zanima me kakšno bogastvo je to da imamo NLB v lasti za katero smo morali dokapitalizirati že 1 milijardo €? Banka dela izgubo še zmeraj, kdaj lahko pričakujemo da bomo vsaj dobili ta denar nazaj? Nikoli. Torej govorit da ima država več denarja zaradi tega je bedarija če tavelike ferme vse po vrsti delajo izgubo. Samo lastništvo države dejansko vzema denar ljudi iz žepov. Zakaj politki tega nočejo da ljudje vejo? Ker imajo oni sami več moči o tem kdo bo vodil ta podjetja...


Če se gremo v katerem primeru dobijo več ljudje? Boljši lastniki so privatni, to pomeni več služb za ljudi, več davkov za državo, nižje cene in boljša ponudba za potrošnike. Kje je tukaj negativna stran? Za ljudi je ni, je pa za politiko ki izgubi moč svojih lovk.

Problem ni v lastništvu države, problem je v večinskem lastništvu in prevelike političnem vplivu na ta podjetja, ki se potem izrabljajo... tajkuni. Za tajkune so krivi tisti ki so nasporotvali privatizaciji.

Jaz sem za to da vse prodamo ker bomo potem sami imeli več denarja. Državnega interesa tukaj ni, oziroma je samo v določenih podjetjih.


Govorit, da so ZDA pripeljala na kant privatiziranja je popolnoma neresnično. Sama Amerika je postala kar je zato ker je dala svobodo privatni lastnini, sploh pa ZDA niso bankrotirale.

Za samo krizo pa je predvsem kriva FED oziroma preohlapna monetarna politika ki so jo zahtevali vladajoči za financiranje vojne v Iraku. Potem pa nastajajo baloni...

Državno lastništvo je narodna revščina, ker ljudje davke plačujejo za sanacije slabih podjetij ki so vodeni preko političnih motivov ki nimajo nobene veze s tem kaj hočejo in kaj je boljše za državljane.

Strani: 1