Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Tehnični aparati ne bodo ostali brez garancije

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

pobalin sporočil: 14.456
[Glavni forum] Tema: Tehnični aparati ne bodo ostali brez garancije
[#1053201] 07.01.11 21:54 · odgovor na: (#1052875)
Odgovori   +    4
[kajulci]
Oprosti, kaj konkretno ne bo funkcioniralo za 90% ljudi? A to, da bodo šli k tistemu trgovcu, ki bo ponujal garancijo namesto k tistemu, ki je ne bo? A se ti ne zdi, da podcenjuješ inteligenco povprečnega Slovenca? Mislim, govoriš, kako bi morali biti vsi ljudje vsaj osnovno finančno pismeni, ko pa gre za tako preprosto stvar, kot je kupovanje pri trgovcu, ki ponuja garancijo, nam pa ne daš čisto nobenega kredita? Neverjetno :)
Upam, da kljub izraziti naklonjenosti ohranitvi obvezne garancije in servisa še znam razmišljati logično in preprosto. Zato:

1. Če bi garancije normalnih izdelkov/znamk in normalnih trgovcev tudi po novem ostale, v čem je torej ključni razlog za spreminjanje zakona? Potuha šalabajzerskim prekupčevalcem tipa danes me vidiš, jutri pa ne več? Je to naš javni, ljudski, potrošniški državni, evropski interes?

2. Zakaj nihče še ni citiral nobenega člena, nobene določbe, nobene direktive in pokazal nobenega dopisa, iz katerega bi bilo razvidno, da gre za jasno legitimno zahtevo EU? So ti dokumenti, ki zadevajo zaščito potrošnikov v demokratični EU zaupni?!?!

3. Hočem vedeti, zakaj mi hočejo nekaj spremeniti, kar me niti v sanjah ni motilo, ne pa poslušati argumentov, zakaj pa ne!

4. Hočem vedeti, zakaj nočejo ničesar spremeniti, kar nas evidentno množično moti in ovira v vsakdanjem življenju!