Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kakšna bo institucionalna reforma v EU?

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-25848 sporočil: 2.383
[Glavni forum] Tema: Kakšna bo institucionalna reforma v EU?
[#1047717] 04.01.11 10:17 · odgovor na: (#1047513)
Odgovori   +    2
[NavadniNimda]
Vse države morajo iz zdajšnje krize potegniti trdne sklepe. Tako na evrskem območju ne bi smeli več tajiti, da denarna unija omejuje nacionalno proračunsko suverenost, temveč se sprijazniti z gospodarsko stvarnostjo in se ravnati po strožjih proračunskih predpisih.

Če dobro premislimo, druge možnosti niti ni. Fiskalna integracija bo pravi korak. Pa pohiteti bo treba!

Sicer pa odličen in realističen prispevek. V tej poplavi raznih poblaznelih doomsday vreščačev, je vsak pozitivistično naravnan glas razuma dobrodošel, tudi če je kritičen do sedanje Evrope, ki se obotavlja nekje na pol poti...
Se mi zdi, ali te prav razumem. Ponovno si me malce razočaral, veš, hahaha. Kot "ultraliberalec", sem dal v narekovaje, ker nič slabega nimam v mislih s tem, zagovarjaš omejevanje evropskih držav glede proračunskih suverenosti, ker kao druge možnosti ni. Vedno je druga možnost! Je pa vprašanje, če je boljša ali slabša. Ok. Tako samo podpiraš politiko razsvetljenih, čeprav po drugi strani trdiš, da so centralne banke veliko zlo za "splošno" svobodo. Jaz seveda se pridružujem mnenju, da civilizacija ne more obstajati brez absolutnega despotizma, vsaj zaenkrat še ne, na tej stopnji razvoja. Ti govoriš pretežno o pravicah, mene zanimajo dolžnosti.