Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Krvni test, ki zazna rakave celice

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-162131 sporočil: 2.080
[Glavni forum] Tema: Krvni test, ki zazna rakave celice
[#1047635] 04.01.11 09:25 · odgovor na: purinoli (#1047610)
Odgovori   +    1
Mene bega moj spomin, na faksu so nam govorili, da je rakavih celic (oz celic, ki jim je propadel sistem nadzora delitve, kontaktna inhibicija,...) v telesu vsak trenutek na milijone, in da imunski sistem uspešno poskrbi za njih. Kaj so potem sploh dokazali tile?

Neposredni odgovori na sporočilo št. 1047635

Strani: 1

purinoli sporočil: 8.690
[Glavni forum] Tema: Krvni test, ki zazna rakave celice
[#1047669] 04.01.11 09:49 · odgovor na: anon-162131 (#1047635)
Odgovori   +    3
[zima1188]
Mene bega moj spomin, na faksu so nam govorili, da je rakavih celic (oz celic, ki jim je propadel sistem nadzora delitve, kontaktna inhibicija,...) v telesu vsak trenutek na milijone, in da imunski sistem uspešno poskrbi za njih. Kaj so potem sploh dokazali tile?
Žal ne vem, morda bo Gsavli ali ostali medicinci bolje odgovoril. Kolikor vem, so pa tumor markerji znani že dolgo in zelo uporabni. Kot najbrž tile counterji iz članka.

Zanimiv se mi zdi test, ki so ga razvili iz opazovanja, da nekateri psi v izdihanem zraku bolnega človeka zaznajo specifični vonj, povzročen z rakom na pljučih. Obstaja menda že "elektronski nos" ( najbrž plinski kromatograf z detektorjem MS ali kaj posobnega), ki je uporaben pri diagnozah.

Raka se pa z zdravili napada na več načinov, meni sta zanimiva dva : apoptoza in angiogeneza. Prvo pomeni, da je treba ubiti "nesmrtnost" rakavih celic, drugo je pa preprečevanje ožiljenja tumorja in ga s tem izstradati.
anon-170439 sporočil: 496
[Glavni forum] Tema: Krvni test, ki zazna rakave celice
[#1047966] 04.01.11 11:59 · odgovor na: anon-162131 (#1047635)
Odgovori   +    5
[zima1188]
Mene bega moj spomin, na faksu so nam govorili, da je rakavih celic (oz celic, ki jim je propadel sistem nadzora delitve, kontaktna inhibicija,...) v telesu vsak trenutek na milijone, in da imunski sistem uspešno poskrbi za njih. Kaj so potem sploh dokazali tile?
Ja to je izračunano in ocenjeno. Samo tiste celice so najbrž mišljene v tkivu in ne te, ki naj bi se odcepile od matičnega tumorja in zašle v krvni obtok, ter potem potencialno povzročale metastaze. Pri pojavu metastaz je najbrž že precej pozno za zdravljenje.

Še bolj fascinantno pa je, da so poskusi na živalih pokazali, da ADF (hrana vsak drugi dan) oz. IF (intermittent fasting) zmanjša razvoj raka, potem, ko so ga aplicirali na živali, da povečuje preživetje mišk, da je možno aplicirati močnejšo kemoterapijo ipd.

Skratka ena najpreprostejših in najcenejših stvari, da se postiš vsak drugi dan oz. zmanjšah vnos hrane za nekaj ur, vsaj pri poskusih na živalih nakazuje ogromno pozitivnih učinkov.

Če kdo hoče kaj več povezav na to temo naj pove (na povzetke znanstvenih člankov). Drugače pa google in wikipedija na "intermittent fasting".
anon-197765 sporočil: 6.444
[Glavni forum] Tema: Krvni test, ki zazna rakave celice
[#1048090] 04.01.11 13:08 · odgovor na: anon-162131 (#1047635)
Odgovori   +    1
[zima1188]
Mene bega moj spomin, na faksu so nam govorili, da je rakavih celic (oz celic, ki jim je propadel sistem nadzora delitve, kontaktna inhibicija,...) v telesu vsak trenutek na milijone, in da imunski sistem uspešno poskrbi za njih. Kaj so potem sploh dokazali tile?
Zima1188 prav imaš. Rakave celice so vsak trenutek prisotne v človeškem telesu in telo jih uspešno odstranjuje. Problem nastane, ko telo izgubi bitko. Šele takrat pa je zdravljenje smiselno. Je pa tudi res, da zadnje čase vedno bolj opažam, da bi najraje zdravili zdrave ljudi medtem, ko morajo bolnai čakati v dolgih vrstah. Zakaj? Verjetno je % uspešnosti pri zdravljenju zdravega veliko višji, tveganje manjše, ker pa je zdrav in lahko dela pa lahko verjetno tudi kaj plača.

Strani: 1