Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-225304 sporočil: 229
[dronyx]
34.000 "javnih uslužbencev" ali "državnih uradnikov" pomeni pri nas skupaj z vojsko in policijo (plus carina, pazniki...).

Če greste malo pobrskati po spletu, ima Rusija 365.000 samo oficirjev v vojski. K tej številki je potrebno prišteti pa še policiste, vohune, carinike, paznike in ostale "uradnike", da pridem do primerljive številke z našimi 34.000 "uradniki". V Rusiji gre ta številka skoraj zanesljivo krepko čez milijon ljudi.

Ampak za naše novinarje (verjetno gre za študente na napotnic) so vse te številke španska vas. Važno da raja lahko onanira. Pa ne bi bil problem, če bi imeli samo novinarji težave s številkami ter osnovnošolsko aritmetiko in logiko. Ta problem je pri nas mnogo širši, zato pa imamo povsod težave, kjer je opravka z denarjem ali številkami.

Od časopisa z naslovom FINANCE bi pa jaz pričakoval, da jim vsaj številke ne delajo težav in če se jih že primerja v kontekstu, naj se primerja med seboj primerljivo.
Preden kritiziraš še sam preveri par malenkosti. Npr si spozabil omeniti, da planirajo konkretno zmanjšati število vojakov v naslednjih dveh letih(če že vojsko za primerjavo daješ). Link iz katerega si najbrž našel 365.000 oficirjev

en.wikipedia.org/wik...Federation

Pri nas ni nekih napovedi o zmanjševanju, oziroma prav nasprotno. Imajo zagarantirano službo do 2012.
Niti ni relevatno operirati s številom ampak edino pravilno koliko nas to stane(delež proračuna)

Delež MORS SLO v letu 2009 je znašal 5,9 % proračuna:

www.mors.si/index.ph...14&type=98

Delež MZO RUS v letu 2009 malenkost čez 6(6,25 cca) %. Sicer težko ocenit ampak nekje v grobem naj bi bila ocena blizu.

www.globalsecurity.o...budget.htm

Zdaj z nakupom Triglava jim bomo zgleda parirali v 2011, kar se stroškov tiče. Če pa res toliko drastično zmanjšajo število vojakov v 2012 pa bomo mi naspram njim imeli dražjo vojsko(večinoma zaradi grelnikov sedežev na ministrstvu in ne vojakov na terenu).
Pa najbrž mi ni treba razlagat, kaj ruska vojska pomeni v globalu in kaj slovenska.