Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Popolna liberalizacija trga poštnih storitev

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-202104 sporočil: 4.404
[Glavni forum] Tema: Popolna liberalizacija trga poštnih storitev
[#1046268] 02.01.11 23:33 · odgovor na: tstih (#1046221)
Odgovori   +    4
[tstih]
> [jani639]
> > [čarli]
> > > [zeele]
> > > Se bojim, da je pojem liberalizacija postal sinonim za sranje, nategovanje, slabšanje kvalitete in večanje negotovosti. Verjetno lahko pričakujemo, da bodo sedaj pisma prihajala na želen naslov le z neko gotovostjo Vsako tretje bo izgubljeno.
> > Zgodovina ni na tvoji strani glede liberalizacije;) Je pa potrebno našo pošto vsekakor čimprej privatizirat dokler je še kaj vredna...
> seveda,britanci bi ti z ritmi ploskal..
> en.wikipedia.org/wik...itish_Rail
> www.libertarian.co.u...onn091.pdf

Će smo prav zastopili, ne znate podati niti enega primera težavne privatizacije pošte in ste namesto tega postregli z enim konkretnim primerom privatizacije železnic (ne npr. z uspešnim Švicarskim, ampak ste namerno izbrali domnevno neuspešnega) in to s povezavo na pravljico, ki se začnejo z "This article may be unbalanced towards certain viewpoints." in nima nikakršne zveze s trgom poštnih storitev? Ali za koga delate, ali iz lastnega prepričanja počnete takšne napake? Pa da ne pozabimo; eno je privatizacija, drugo pa liberalizacija trga (t.j. dovoljenje drugim podjetjem, da tudi izvajajo te storitve in tekmujejo za odjemalce). Vi pišete o liberalizaciji, kot primere pa navajate privatizacije...
no,če se gremo liberalizacijo trga,potem se pojdimo do konca!nič več vmesnikov v obliki raznih ekonomskih in socialnih teoretikov,ampak,kot je friedman lepo povedal..sužnjelastništvo je najbolj učinkovit sistem
vse blebetače za stroje in na polja,mi malo bolj telesno močni bomo ustrahovalni kader,najbolj pokvarjeni in brezčutni bojo lastniki...v bistvu pošte sploh ne bomo rabil,železnice samo za prevoz blaga in dovoz novih sužnjev!liberalizacijaiberales

švicarji so švicarji,mi smo mi in britanci so britanci..hvalabogu za različnost!morda bi veljalo uvozit nekaj tisoč švicarjev da nam poštimajo stvari,namest da uvažamo vso to socialo iz juga...verjeten bojo hotl švicarske plače,najmanj..

zaenkrat delam napake na svoj račun,so me pa snubil pr mosadu,jao:)

me pa jako zanima če je kdaj pri liberalizaciji trga uletela kaka državna firma..razen s sovražnimi nameni..
za en tak primer celo vem ko je komunistična rusija kupila na borzi v parizu mandžurijsko železnico predvsem z namenom da uničijo še tist ostanek ruskega plemstva in meščanstva ki je nekako upravljal z njo...v tehničnem smislu,seve..