Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-35163 sporočil: 30.643
[čarli]
> [mataj]
> > [čarli]
> > matajeve ideje (ki se sam deklarira za komunista)
>
> Kwaaaaaa!?

Hmmm, a sem kaj napačno zapisal? A nisi za komunizem?
V komunizmu sem zrasel gor, dobil izobrazbo (za kar bi se sicer moral prav nagravžno zapufat) dobil prvo službo, si kupil stanovanje in si ustvaril družino (nič od tega po partijski liniji).

Prepričevanje v to, da je komunizem nekakšno metafizično zlo, katerega bi se morali nagonsko bati ga sovražiti in popizditi ob njegovi omembi, me torej pušča hladnega. Komunizem je bil v zadnjem stadiju razkroja precejšnja sitnost (raznorazna pomanjkanja, depozit ipd), to pa je tudi vse. Če me kdo zaradi tega hoče imeti za komunista, komunajzarja, karkoli že, naj me pač ima. Raje vidim, da me taki tipi sovražijo zato ker sem proti njim kot zato, ker nisem z njimi.

[čarli]
A ne zagovarjaš marxa?
Od Marxa sem dosedaj prebral edino komunistični manifest, pred letom ali dvema, ker me je tule nek cepec prepričeval, da je Marx tam zapisal, da je treba farje poklat in cerkve požgat. In sem šel preverit in jasno ugotovil, da Marx ni zapisal nič takega.

Ima pa Marx par brihtnih idej, to mu je treba priznat. Osebno mi je najbolj všeč tista o družbeni eksistenci in družbeni zavesti. Šus v koleno vsem religijam in ideologijam tega sveta, vključno z marxizmom.