Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Sreča kot osnova merjenja blaginje

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-235338 sporočil: 177
Stvari so še bolj komplicirane kot so predstavljene v članku! Me res zanima kako zelo so srečni tile na zahodu, ki imajo visok BDP, delajo pa od jutra do večera, da niti svojih otrok ne vidijo, v ZDA starši z otrokom povprečno na dan spregovorijo en stavek nič več! Sramota! Glavno da proizvajamo v nedogled in trošimo v nedogled, sem zasledil podatek, da Slovenci vržemo vsako leto stran 14 kilogramov oblačil, američani več kot 30 kil, če to ni neumnost! Pokakam se na večino materialnih dobrin! Mi je en sobotni izlet v naravo z otroci na katerega od sosednjih hribov sto krat več vreden od najboljšega nemškega avta! Vse te izletniške poti so zelo dobro markirane, samo kaj ko ni planinvev, pohodnikov, na poteh visoka neshojena trava raste, a v nakupovalnih centrih pa je na tisoče odvisnikov od bednih materialnih dobrin s kateremi si naj bi kupovali srečo, pa si je ne, saj zato pa vrežemo Slovenci povprečno 14 kilogramov oblačil stran na leto! Ampak seveda je vsem to samoumevno, prevelik je to miselni napor, da bi se začelo zavedati norosti v kateri živimo!