Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-217703 sporočil: 874
Zakaj si pa potem naročen vsake tri mesece, če nisi samoplačnik?
Rešitec je ta, da zasebniki naj bojo zasebniki in imajo zasebne lastne ambulante, ne pa da opravljajo zasebno prakso v javnih zavodih na javni opremi. Javno zdravstvo pa naj bo samo to. Nobenih koncesionarjev v javnih zavodih. Ko bo dovoljšno število zobozdravnikov bo konkurenca, sicer pa bo monopol. Kar trenutno je, saj vsakdo preko zzzs-ja čaka par mesecev na zobozdravnika, kot samoplačnik pa je pri istem zobozdravniku v isti ambulanti naročen dvakrat na teden.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 1045928

Strani: 1

bc123a sporočil: 48.253
Zadnja sprememba: bc123a 02.01.2011 19:03
[jernejfuerst]
Zakaj si pa potem naročen vsake tri mesece, če nisi samoplačnik?
ZATO KER ZZZS NE PLACA? A ni dovolj jasno iz vsebine clanka?
Rešitec je ta, da zasebniki naj bojo zasebniki in imajo zasebne lastne ambulante, ne pa da opravljajo zasebno prakso v javnih zavodih na javni opremi. Javno zdravstvo pa naj bo samo to. Nobenih koncesionarjev v javnih zavodih.
To je sicer odlicna ideja, ampak potem bo pa raja jokala, da zakaj je pa ordinacija 4 dni v delovnem tednu zaprta...
Ko bo dovoljšno število zobozdravnikov bo konkurenca, sicer pa bo monopol. Kar trenutno je, saj vsakdo preko zzzs-ja čaka par mesecev na zobozdravnika, kot samoplačnik pa je pri istem zobozdravniku v isti ambulanti naročen dvakrat na teden.
Pa dobro, ti razumes da je to posledica pomanjkanja denarja?

Jaz nikoli ne cakam vec kot 4-5 dni (ce je nujno se manj). Moja zobozdravnica dela na svoji opremi, nima nobene koncesije, in mi za vsako stvar izstavi racun.

Ce te motijo dolgo cakanje, pa pojdi k pravemu zasebniku, a ne?

Strani: 1