Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

čarli sporočil: 13.178
[jesterjay]
> [čarli]
> > [jesterjay]
> > > [čarli]
> > >
> > > In sam ti zastavljam podobno vprašanje. Če so carine dobre, zakaj potem ne bi imeli carine kar med občinami? A misliš da bi to pripomoglo našemu gospodarstvu?
> >
> > ta je huda...seveda ne
> > Carine so po moje korektor za gospodarske okoliščine, se pravi med podobnimi nimajo smisla, med različnimi pa. Ne moreš primerjat stroška dela, ekološke predpise, davke,... med Bangladešom in EU. Oni imajo že v štartu tako prednost, da je nujno uvest carine, ker v nasprotnem primeru mi VSI kmalu ne bomo imeli kaj delat. Pa ne mi lapat o visokotehnološki dejavnosti, ki si jo vsi želite - država mora biti do določene mere samozadostna, proizvajati moramo vse.
>
> A ti to resno? Proizvajati moramo vse??? A ti to resno? Točno to so govorili v komunizmu.
> A potem tudi zagovarjaš, da moramo vse sami pridelati?


Resno.
Huh, se pravi praviš, da moramo npr banane pridelati ali pa jih sploh ne rabimo. Ti si se približal komunizmu. Resno ti svetujem, da se podučiš o mednarodni trgovini;)

>
> >Trenutno (pa ne več dolgo), taka "globalizacija" uspeva, ampak kaj bomo pa naredili potem, ko se bo ta model gospodarjenja izpel? V mislih imam fenomen PO.
>
> Lej za PO vemo kje smo. Ti bom pa dal en video za pogledat od Blocka. Sicer PO omeni zelo na kratko in v drugem kontekstu, vendar drugače je pa video vreden ogleda, ker se boš iz njega marsikaj naučil:
> www.youtube.com/watc...JY3fnhS5Bs


Hja, eni očitno ne vejo. (moje mnenje)
Pri tehničnih vprašanjih poiščem pomoč/odgovor pri nekomu, ki se s tem (zares) ukvarja. Teorija prenese vse. :)
Jah mogoče teorije res prenese vse, vendar nekatere teorije temeljijo na praksi. Takšna je npr avstrijska šola ekonomije;)