Izbrani forum: Borza

Izbrana tema: članek Pet nasvetov, kam z denarjem, ki vam bo ostal od NKBM

Strani: 1 2 3 4 5 6

anon-142635 sporočil: 26
[#168182] 29.11.07 13:29
Odgovori   +    0
Tako nasprotujoče nasvete si pa lahko kar za...vtaknete.
Nakup avta???
A je to dobra naložba?
Kakšen donos pa lahko pričakujem z nakupom terenca???
Hvala za tako prijezen nasvet!!!
Vinci sporočil: 5.933
[#168187] 29.11.07 13:44 · odgovor na: anon-142635 (#168182)
Odgovori   +    0
Ja, porkaduš, Franc Novak, če pa so vprašali prodajalca avtov, potem je normalno, da bo odgovoril, da si lahko kupijo avto.
anon-46637 sporočil: 9
[#168189] 29.11.07 13:47 · odgovor na: crt (#167988)
Odgovori   +    0
Kako lahko eden normalen broker oziroma upravljalec reče: Mercator kupi, drugi pa prodaj. Ti jaz povem:reklama, vložek ali nevložek dotičnega, bla, bla, bla
Do sedaj so se vedno vsi pri blue chipih strinjali, kar naenkrat pa zelo navskrižna mnenja.
Saj tudi Žigec je zadnjič na televiziji same pametne klatil...Tudi enega proti argumenta ni imel in tudi Finance jih imate vedno manj. Samo, da se prodaja, dolgoročno vas pa ne bo na obzorju s takšnimi rumenimi potezami!!!!
Saj koliko ljudi vas pa naročuje fizično, skoraj vsi vas naročujejo preko podjetja. Vsi vemo zakaj.
saj bom končal.
Zbogom rumenci!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
crt sporočil: 27.219
[#168192] 29.11.07 13:51 · odgovor na: anon-46637 (#168189)
Odgovori   +    0

patrik03 je napisal(a):
Kako lahko eden normalen broker oziroma upravljalec reče: Mercator kupi, drugi pa prodaj.
po moje podobno, kot na borzi en normalen vlagatelj delnice kupi, drugi pa proda, da sploh pride do posla.
anon-152127 sporočil: 9
[#168196] 29.11.07 13:51 · odgovor na: crt (#167874)
Odgovori   +    0

crt je napisal(a):


ne vem, kako in koga so nasli ali iskali, nisem bil zraven, ampak po moje ti khm... sirina... vseh navedenih zamisli nekako daje misliti, da je pri tem zarota bolj stvar glave bralca kot pisca... my 0.02$

p: se vedno cakam, da bo kdo razumel, da dejansko obstajajo ljudje z razlicnimi pogledi na iste papirje in da casopis ni centralni komite, ki doloca uradno veljavna priporocila
 
črt mogoče res niste centralni komite,verjamem pa ,da tud vaš časopis od časa objavi kak članek,ki je v interesu kake bogate ribe ali podjetja pa četudi je tak članek lahko celo zavajujoč....in kar je še bolj grozno pri vsem tem se ti isti ljudje,ki vam plačujejo za  objavo takih člankov,vzameno za to dobesedno delajo norca iz tistih,ki so vložili tistih nekaj evrov v dobri veri,da bojo z tem nekaj malega zaslužili...ubčutek imam,da z takimi članki samo še dodatno mendrate že po pomendranih...lp
anon-95084 sporočil: 2.286
[#168198] 29.11.07 13:54 · odgovor na: anon-28771 (#168173)
Odgovori   +    0
Tukaj je bilo vse že tisočkrat razloženo zakaj, kako, na kakšen način, na kakšnih podlagah......pride do različnih mnenj in večkrat kot je razloženo vedno več se ponavlja butastih vprašanj, sorry vendar če par minutk človek posveti branju časopisov in komentarjev in si ustvari neko bedastno mnenje, je moje mnenje takšno da je bolje da ne komentira.
anon-104928 sporočil: 118
[#168200] 29.11.07 13:56
Odgovori   +    0
Bedno. Zgolj bedno. Ste pa res usranci. Morda je že skrajni čas, da zamenjate naslov vašemu bleferskemu časopisu. Ali pa vsaj zamenjate urednika, ki spusti tovrstno, oprostite izrazu, drisko v časopis.
crt sporočil: 27.219
[#168204] 29.11.07 14:00 · odgovor na: anon-152127 (#168196)
Odgovori   +    0

somi3 je napisal(a):
Črt mogoče res niste centralni komite,verjamem pa ,da tud vaš časopis od časa objavi kak članek,ki je v interesu kake bogate ribe ali podjetja pa četudi je tak članek lahko celo zavajujoč....in kar je še bolj grozno pri vsem tem se ti isti ljudje,ki vam plačujejo za objavo takih člankov,vzameno za to dobesedno delajo norca iz tistih,ki so vložili tistih nekaj evrov v dobri veri,da bojo z tem nekaj malega zaslužili...

ce ti na to odpisem DA, bos verjel isto kot prej, ce NE, pa prav tako. v cem je razlika?

to, da se slovenska vlagateljska publika, ki jo v veliki meri sestavljajo istant geniji, naplavljeni na plimi splosno rastocega trga, danes pocuti "ponizana in razzaljena", je povsem jasno. vseeno bi bilo pa fajn, ce bi se zamislili se nad tem, da je to morda stvar tega, da podle delnice nocejo postavljati novih vrhov in ne tega, da nek casopis - kako nezaslisano!! - ne daje enotnih, stalnih in komitejsko usklajenih navodil, kako ravnati, da bos ziher zasluzil. namesto da zdaj iz te nervoze rastejo silne teorije zarote in stoena varianta "ja ja mi ze vemo". ki bodo seveda cudezno ponehale, cim bo kdaj kaksen nov rekord -- ze znjkrat dozivet ciklus.

finance bi lahko najvec naredile za slovenske vlagatelje s tem, da bi casopisu prilagale ogledala. ker nekako sodec po vtisih tega najbolj manjka.
anon-95084 sporočil: 2.286
[#168207] 29.11.07 14:06 · odgovor na: anon-152127 (#168196)
Odgovori   +    0
sicer ne rečem, da to ni možno na svetu je možno vse, pa vendar govoriš nekako tako, če povzamem tvoje teoretično mišljenje in ga pretvorim na praktični primer:

Jankovič se odloči da bi kupil delnice PILR in pokliče finance naj objavijo en grd članek na temo pivovarne laško in ga objavijo in delnice drugi dan padejo in jankovič kupi in je prišel ceneje do delnic. Vlagatelji ki imajo denar v PILR vedo kakšno podjetje je to in ne bi nasedli takšnemu članku ali pač?

Sicer finance niti ne objavljajo ne vem kakšnih analiz določenega podjetja, če pa delnice padejo zato ker je neka x oseba rekla da se mu zdijo delnice PILR drage in da bodo padle, je pa to stvar vlagatelja ali bo delnice prodal ali ne, če se odloča na podlagi tega, kaj kdo reče potem bolje da ne kupuje delnic.

V preteklosti ko je bilo kar nekaj napisanega na temo slovenskih delnic, ko so spraševali določene ljudi kje mislijo da bo indeks sbi konec leta, se mi zdi da so odgovarjali tako, kot si je slovenska publika želela in niti niso povedal tisto kar res mislijo.
crt sporočil: 27.219
[#168210] 29.11.07 14:11 · odgovor na: anon-95084 (#168207)
Odgovori   +    0

matic1982 je napisal(a):
sicer ne rečem, da to ni možno na svetu je možno vse, pa vendar govoriš nekako tako, če povzamem tvoje teoretično mišljenje in ga pretvorim na praktični primer:

Jankovič se odloči da bi kupil delnice PILR in pokliče finance naj objavijo en grd članek na temo pivovarne laško in ga objavijo in delnice drugi dan padejo in jankovič kupi in je prišel ceneje do delnic. Vlagatelji ki imajo denar v PILR vedo kakšno podjetje je to in ne bi nasedli takšnemu članku ali pač?
jah to je tako... vedno znova se javljajo dezurni skrbniki ubogih DRUGIH delnicarjev, ki bi kao lahko bili zavedeni. pisec sam seveda nikakor. ker on je frajer in ga nic ne premakne. razmislja S Svojo Glavo (TM) in je zelo ponosen na to. (vsi drugi namrec razmisljajo s tujimi.) oglasa se pa samo zato, ker ga tako zelo skrbi za druge. vzorec viden tolkokrat, da je ze prav dolgcas...

pa konec koncev - kaj ces razlagat recimo patronu, ki (malo prejle videno), ne dopusca sploh moznosti, da dva analitika / upravljalca gledata razlicno na isti papir. mislim, to je pred-primitivno.
anon-24427 sporočil: 1.122
[#168213] 29.11.07 14:18 · odgovor na: crt (#168210)
Odgovori   +    0
...nisem se hotel oglašat, ampak stvar je -vsaj zame - vendar jasna: osnovno kar pričakujem od časopisa, kakršenkoli bralec sem že,je malo spoštovanja do bralstva v tej smeri, da ne nalimate ravno čisto vse, kar se komu zdi. To zadošča. Razumem francanovaka, da ne želi brati, da si naj kupi terenca na teh straneh. Če je že treba naložbeno namigovati (in treba je, da se prodaja) naj bo to namig z vsaj malo osnove, ne pa zajebancija. Če pa kdo pove še zakaj, ko nekaj trdi, je pa že presežek.
anon-115647 sporočil: 191
[#168215] 29.11.07 14:24 · odgovor na: crt (#168204)
Odgovori   +    0
Ma ne, sej ne gre za to. Ampak ce pise v naslovu nalozbeni nasveti naj bodo resni nalozbeni nasveti, ne pa zajebavanje folka. SUV? Maldivi? Forex? Skoda k niste omenl se igralnice in lota.
anon-95084 sporočil: 2.286
[#168218] 29.11.07 14:26 · odgovor na: crt (#168210)
Odgovori   +    0
Pred-primitivno mogoče bi bilo to lažje poimenovati z besedo nesposobnost. Sicer s to besedo nočem nikogar užaliti, niti ni mišljeno slabo namerno, vendar tako to je.

Evo pa vzemimo nekoga ki je vstopil na slovenski trg leta 2006 je vlagal v delnice in zaslužil lep denar v tako kratkem obdobju, je jebat ga je pač sposoben. Potem pa vzemimo še nekoga ki je vstopil recimo pred tremi meseci, niti ni pogledal kakšno stanje je na trgu slišal je le da se tukaj dobro služi in ker v parih mesecih ni nič zaslužil začne brati časopis, nekdo v časopisu pove da je precenjeno, nekdo pove čez nekaj časa da je podcenjeno, nekdo pove neko tretje ali četrto mnenje na forumu in vlagatelj si reče kaj je zdaj podcenjeno ali precenjeno niti ne pomisli da mnenja ustvarjajo različni ljudje, sam pa ne zna ugotoviti ali je precenjeno ali ni, le še bolj je zmeden in se mu iz dneva v dan ne sanja kaj bo z njegovim denarjem.

Sicer je zelo res, da ti ni potrebno biti nikakršen strokovnjak da ugotoviš ali je trg precenjen ali ne, dovolj je že če pogledaš kaj se je na borzi dogajalo zadnje leto in koliko so pridobili indeksi v tem letu.
anon-95084 sporočil: 2.286
[#168221] 29.11.07 14:28 · odgovor na: anon-115647 (#168215)
Odgovori   +    0
Meni se je pa zdel članek zabaven, nekako tako kot če bo rajko hrvatič kupil delnice NKBM.
crt sporočil: 27.219
[#168223] 29.11.07 14:31 · odgovor na: anon-24427 (#168213)
Odgovori   +    0

theo je napisal(a):
...nisem se hotel oglašat, ampak stvar je -vsaj zame - vendar jasna: osnovno kar pričakujem od časopisa, kakršenkoli bralec sem že,je malo spoštovanja do bralstva v tej smeri, da ne nalimate ravno čisto vse, kar se komu zdi. To zadošča. Razumem francanovaka, da ne želi brati, da si naj kupi terenca na teh straneh. Če je že treba naložbeno namigovati (in treba je, da se prodaja) naj bo to namig z vsaj malo osnove, ne pa zajebancija. Če pa kdo pove še zakaj, ko nekaj trdi, je pa že presežek.

v casopisu bos pac vedno sreceval razlicne tekste. ene bolj, ene manj posrecene, ene taksne vrste, ene drugacne. tale dane cisto strokovno gledano seveda niti pod razno ni miss world. z njim si ne bo nihce pomagal pri odlocanju, kam vloziti (upam). ce bi mi ta tekst prisel v roke pred objavo, bi najprej vprasal, ej, a mislite resno s tem v cajtng. pa bi morda kdo rekel: pa to je zajebancija. in jaz bi rekel: aja, ok. dajte potem napisat "nekaj odpuljenih idej" (kakor je v tejle kaci bolj na zacetku tudi nekdo od bralcev ze predlagal).

vendar pa so reakcije, kakrsne so, po moje izrazito nuklearne in bi zelo tezko razloge za taksno vrocicnost nasel v samem tekstu. prej v tem, kako izredno so se ljudje napalili na nkbm in kako mocna je (bila?) vera v to, da sbi20 v zivljenju ne more drugega kot postavljati nove vrhove. zdaj pa crni oblak jeze siba nad slovenijo in samo caka, kam bi se stresel. pa pac udari tja, kjer mu je simpl udarit in lahko racuna, da jih bo priteklo se X zraven udarjat, ko bodo videli, kako fajn se to da. tako da bi vseeno ponovil tisto o prilaganju ogledal.

spostovanje do bralca? ja, to je res lep pojem. zal se konca takrat, ko si bralec zacne spostovanje predstavljati kot svet, v katerem se vsi strinjajo o bodocem gibanju delnic, ce pa se slucajno ne, odgovorni urednik poskrbi za uskladitev. in kjer mnenja o tem sploh nimajo zive osebe, temvec neki gospod finance. in vse se vnaprej ve, rozice cvetijo in vsi sluzijo. seveda taksnega "spostovanja" ne more biti. razocaranja nad tem dejstvom pa ne povzrocajo casopisi, temvec bizarne predstave bralcev.
crt sporočil: 27.219
[#168224] 29.11.07 14:31 · odgovor na: anon-115647 (#168215)
Odgovori   +    0

EUG je napisal(a):
Ma ne, sej ne gre za to. Ampak ce pise v naslovu nalozbeni nasveti naj bodo resni nalozbeni nasveti, ne pa zajebavanje folka. SUV? Maldivi? Forex? Skoda k niste omenl se igralnice in lota.

bom predlagal, da naslednjic pise "zajebavanje folka". skoraj bi sel stavit, da bo komentarjev ravno toliko in da bodo prav podobni.
crt sporočil: 27.219
[#168225] 29.11.07 14:34 · odgovor na: anon-95084 (#168218)
Odgovori   +    0

matic1982 je napisal(a):
Evo pa vzemimo nekoga ki je vstopil na slovenski trg leta 2006 je vlagal v delnice in zaslužil lep denar v tako kratkem obdobju, je jebat ga je pač sposoben. Potem pa vzemimo še nekoga ki je vstopil recimo pred tremi meseci, niti ni pogledal kakšno stanje je na trgu slišal je le da se tukaj dobro služi in ker v parih mesecih ni nič zaslužil začne brati časopis, nekdo v časopisu pove da je precenjeno, nekdo pove čez nekaj časa da je podcenjeno, nekdo pove neko tretje ali četrto mnenje na forumu in vlagatelj si reče kaj je zdaj podcenjeno ali precenjeno niti ne pomisli da mnenja ustvarjajo različni ljudje, sam pa ne zna ugotoviti ali je precenjeno ali ni, le še bolj je zmeden in se mu iz dneva v dan ne sanja kaj bo z njegovim denarjem.
ja. to je cisto razumljivo. gotovo ni fajn biti zgubljen in zmeden. ni pa to nikakrsna samoumevna podlaga, da potem pa zacnes nadirat vse okoli sebe, zakaj so taksni. ker problem ni v tem, da so drugi taksni, problem je v tem, da si sam zgubljen in zmeden. in ni casopis "kriv" tega, da ti ne more cudezno dati zdravila za to. ker cudezno zdravilo za to ne obstaja. seveda pa je drasticno, res noro in totalno lazje si dati duska in izkasljati vse o tem, kako casopisu smrdijo noge, kot pa to razumeti, kaj sele kaj ukreniti glede tega.
anon-98354 sporočil: 770
[#168227] 29.11.07 14:36
Odgovori   +    0
bolj patetičnega članka ne moreš spravit skupaj. sploh
mercator podcenjen? koga vlečete za nos
anon-11988 sporočil: 1.370
[#168228] 29.11.07 14:37 · odgovor na: crt (#168223)
Odgovori   +    0

crt je napisal(a):

spostovanje do bralca? ja, to je res lep pojem. zal se konca takrat, ko si bralec zacne spostovanje predstavljati kot svet, v katerem se vsi strinjajo o bodocem gibanju delnic, ce pa se slucajno ne, odgovorni urednik poskrbi za uskladitev. in kjer mnenja o tem sploh nimajo zive osebe, temvec neki gospod finance. in vse se vnaprej ve, rozice cvetijo in vsi sluzijo. seveda taksnega "spostovanja" ne more biti. razocaranja nad tem dejstvom pa ne povzrocajo casopisi, temvec bizarne predstave bralcev.

Sorry Črt, samo ob temle člančiču navajati salbosti bralcev, se mi zda pa mimo. Ja, res je, mnogi bralci bi morali marsikaj najrepj pri sebi počistiti, ampak pri takile objavi pa niam veze, kakšen je bralec - člančič je pač zanič in brezvezen. Se strinjam s tem, da kaže na nespoštovanje do bralcev. Mogoče pa tudi za novinarje in urednika na Financah bralci niso več raznoliki ljudje, ampak postanejo kar gospod Bralec, ki ima itak vse slabe lastnosti, ki si jih naštel in si torej boljšega ne zasluži.
crt sporočil: 27.219
[#168231] 29.11.07 14:45 · odgovor na: anon-11988 (#168228)
Odgovori   +    0
prav v izogib temu kratkemu stiku sem najprej napisal, da je po moje clanek srot. a ni dovolj jasno? evo: TA CLANEK JE SROT. pa da ne bo kdo zdaj navalil s tistim srotom, ki se poslavlja od pahorja, ali z njegovimi sorodniki...

ne glede na to je po moje danasnja bera reakcij izrazito odpuljena in cisto resno mislim, da ta utrgani plaz bolj kaze na post-nkbm, post-max-sbi20 stanje v glavi kot pa na sam tekst, ki nenazadnje... kljub temu, da je srot... ni ravno prvi taksen, kajneda?

ne, ne obstaja en homogeni gospod Bralec. zato je dobro slisati vsakega posebej. samo danes, ko to berem, se mi zdi, da se bolj slabo slisi. slisi se "sve je sranje osim pisanja", slisi se vedno znova osuplost, kako je mogoce in dovoljeno, da imajo razlicni sogovorniki razlicna mnenja, pa malo drugega. hvalabogu ne cisto nic.

po moje nihce v redakciji ni izrecno zloben in se ne trudi prav posebej, kako bi sel cim bolj na zivce. ampak smo ocitno v situaciji, ko so zivci malo bolj rahli in je nanje lazje stopiti, pa ce je namerno ali ne. ce je namerno, je to seveda slabo. bi pa vseeno predlagal, da bi vsi razmislil o tem, da mogoce pa NI (u mater!!!) namerno. in posledicno o tem, da bi tudi tisti, ki tekste proizvajajo, verjetno vec naredili s signalom, kaj pa bi bilo zanimivo - kot pa s podatkom, da je nezaslisano, da casopis v roku X dni objavi mnenja oseb, ki se med sabo ne strinjajo.

lahko kaj predlagas glede tega?
anon-115647 sporočil: 191
[#168233] 29.11.07 14:47 · odgovor na: anon-11988 (#168228)
Odgovori   +    0
se strinjam s tabo. V temle casu, ko so trgi po celem svetu v negotovosti in se veliko ljudi sprasuje - a vloziti denar, a ga ne? Predvsem pa KAM? je takle zmazek cisto zajebavanje folka. Upas da bos prebral kaksen pameten nasvet od strokovnjkov, dobil kaksen predlog, idejo, potem pa ti "strokovnjaki" napisejo - ce mate mal dnarja se ne matrajte z vlaganjem, pejte v City park spusit ta drobiz, ce ga imate mal vec ga pa "vlozite" v SUV ali si ohladite zivce na eksoticnem potovanju?!? SORI, ce se vsi uredniki Financ po trepalnicah mecete, to ne bo spremenilo dejstva da je clanek za en drek.
anon-95084 sporočil: 2.286
[#168234] 29.11.07 14:48 · odgovor na: anon-11988 (#168228)
Odgovori   +    0
v bistvu jaz v mojih komentarjih niti ne ciljam na tale članek, ampak govorim bolj splošno, sedaj grem pa še enkrat prebrati zakaj članek ni zabaven:))

v članku je navedeno kaj določena oseba pravi, lahko bi še jaz rekel da si lahko s tem denarjem ki bo vrnjen omislite domači kino.
anon-24427 sporočil: 1.122
[#168238] 29.11.07 14:50 · odgovor na: crt (#168223)
Odgovori   +    0
 Crt, ti si vedno na nepravi strani (resda bolj neugodni, težji), ko se pripraviš, da boš koga branil. Saj so vendar reakcije bralstva očitne in se mi ni treba trudit.

..pa vztrajno ponavljaš predstavo o tem, kako ste le strelovod na katerega osmoljenci usmerjajo svoje strele. To nima nobene teže. Vsaj če vzamemo, da ima povprečen bralec (in investitor) IQ vsaj 90, pa ima višjega (verjetno). Tudi sam sem že naredil kak zdrs na poziciji, a še zdaleč nisem krivil niti svojega brokerja, ki naj bi bil zadnji filter pred dejanjem.
Kriv si je vsak sam in to je jasno VSEM. Tudi KBMR ni kak nateg, ampak smo vsi vedeli, ko smo tam stali, da gremo po drobtinice z mize, ker smo pač manj poučeni ali nekaj takega...

Če mi ne bo treba brat, da si naj za dobro naložbo kupim terenca (ki je lahko naložba samo strogo pogojno za posebneže, sicer je to potrošno blago) in če mi ne bo kar naprej neka reklama skakala pred kurzor, bom že zadovoljen. Če bom pa še kaj pametnega prebral, pa sploh. Včasih se je že kaj našlo.
V bistvu je lahko delat časopis. Tudi e časopis, če se zavedaš, da ni količina imperativ, da tudi kvaliteta šteje...
anon-119056 sporočil: 26
[#168240] 29.11.07 14:51
Odgovori   +    0
pa kaj je s temi Financami????? Mercator je PRECENJEN, sploh se bo pa delnca ob zamenjavi vodstva predvidevam krepko znižala....... pa avto je dobra naložba? dejte no, drugič preberte kar objavte!!!
anon-89 sporočil: 10.178
[#168242] 29.11.07 14:55 · odgovor na: crt (#168204)
Odgovori   +    0

crt je napisal(a):


to, da se slovenska vlagateljska publika, ki jo v veliki meri sestavljajo istant geniji, naplavljeni na plimi splosno rastocega trga, danes pocuti "ponizana in razzaljena", je povsem jasno.
pa pravih padcev sploh še ni bilo. kdo bo kriv, če delnice zares strmoglavijo? kar glede na vse dogodke nikakor ni nemogoče. če zraven slučajno padejo še cene nepremičnim, bomo v sloveniji doživeli pravi armagedon.
anon-11988 sporočil: 1.370
[#168243] 29.11.07 14:57 · odgovor na: crt (#168231)
Odgovori   +    0
Črt, s precej stvarmi, ki si jih napisal, se strinjam. Res je, da je članek sprožil hudo reakcij in morda res kaže na razrahljane živce pri mnogih. Po drugi strani pa drži tudi to, da ni prvi članek, ki je tak šrot. Morda tudi zato takšna reakcija. Namreč pogosto preberem ali vsaj začnem brati kakšen takšen člančič, pa si samo mislim - oh, že spet niso nič pametnega napisali. Danes, ko sem videl, da so tudi drugi omenil, da je članek šrot, me ja pa spodbudilo, da sem tudi sam dodal to mnenje (da se vidi, da nas je veliko, mi menimo, da je to pa vseeno prehud poden).

O namernosti: pomojem večina člankov ni plod neke zarote Financ, je pa odločno preveč člankov, ki so plod malomarnosti in salbega dela.

Kaj predlagati glede tega? Pravzaprav nič. Finance pišejo, kot mislijo, da se jim najbolj splača, bralci pa plačujemo tisto, kar mislim, da se nam najbolj splača. Npr. sam sem imel Finance kar dolgo naročene, zdaj pa že nekaj let ne več in mislm, da v zadnjem letu nisem kupil niti enega izvoda in niti enega žetona. Visim pa pogosto tukaj na forumu.

Bralci bomo še naprej opozarjali na stvari, ki naj v Financah motijo (včasih nas motijo, ker so slabe, včasih morda zato, ker pri sebi kaj nimamo razčiščeno), vidva z Gustlom pa tudi lahko kdaj bralce opozorita, ko gre kdo čez mejo, kako bo kdo od nas sprejel, je pa seveda odvisno od človeka do človeka. Predvsem pa predlagam, da se Fiannce izogibajo tistih res najslabših prispevkov. Razumem, da se jim pač ne splača delati enkih hudih analiz in objavljati samo visoko intelektualnih tekstov, ki jih bodo razumeli samo znalci, kljub temu pa to ne pomeni, da je ves šrot dober za objavo.
crt sporočil: 27.219
[#168246] 29.11.07 15:00 · odgovor na: anon-24427 (#168238)
Odgovori   +    0

theo je napisal(a):
..pa vztrajno ponavljaš predstavo o tem, kako ste le strelovod na katerega osmoljenci usmerjajo svoje strele. To nima nobene teže.

Kriv si je vsak sam in to je jasno VSEM. Tudi KBMR ni kak nateg, ampak smo vsi vedeli, ko smo tam stali, da gremo po drobtinice z mize, ker smo pač manj poučeni ali nekaj takega...

Če mi ne bo treba brat, da si naj za dobro naložbo kupim terenca (ki je lahko naložba samo strogo pogojno za posebneže, sicer je to potrošno blago) in če mi ne bo kar naprej neka reklama skakala pred kurzor, bom že zadovoljen. Če bom pa še kaj pametnega prebral, pa sploh. Včasih se je že kaj našlo.
V bistvu je lahko delat časopis. Tudi e časopis, če se zavedaš, da ni količina imperativ, da tudi kvaliteta šteje...
greva po odstavkih zgoraj -

1. o ne, nikakor LE to. posebej sem povedal, dvakrat, da je po moje clanek zanic. a moram se tretjic? kar pa seveda ne pomeni, da zaradi tega kaj manj dodajam tisto o utrganem plazu.

2. ce je res VSEM jasno, da si je vsakdo za svoje odlocitve predvsem sam kriv, ne pa da so vsega krivi drugi (pa naj bo to bajuk, finance ali nekdo petnajsti) -- potem se po mojih vtisih velik del forumske publike zelo dobro pretvarja, da mu ni jasno. tako odlicno pretvarja, da kar verjamem.

3. osebno se zelo strinjam s tvojim tretjim odstavkom. tezko bi se bolj. v koliksni meri je mogoce doseci o tem strinjanje znotraj redakcije casopisa, pa zdajle ne vem. glede tega je med drugim zelo veliko vprasanje, kaj je sploh tisto, kar vecina bralcev dojema kot kvaliteto in ali je tisto realisticna zelja. (recimo: gotovo bi se vsi strinjali, da bi bilo kvalitetno, ce bi bili v casopisu vsak dan 100% zanesljivi recepti za zaszluzek, ampak jebiga.)
crt sporočil: 27.219
[#168248] 29.11.07 15:01 · odgovor na: anon-89 (#168242)
Odgovori   +    0

Bob je napisal(a):
pa pravih padcev sploh še ni bilo. kdo bo kriv, če delnice zares strmoglavijo? kar glede na vse dogodke nikakor ni nemogoče. če zraven slučajno padejo še cene nepremičnim, bomo v sloveniji doživeli pravi armagedon.

my sentiments exactly.
(ze kopljem zaklonisce)
anon-11988 sporočil: 1.370
[#168249] 29.11.07 15:02 · odgovor na: crt (#168204)
Odgovori   +    0

crt je napisal(a):

to, da se slovenska vlagateljska publika, ki jo v veliki meri sestavljajo istant geniji, naplavljeni na plimi splosno rastocega trga, danes pocuti "ponizana in razzaljena", je povsem jasno.
Ej, glede na današnje reakcije na forumu, bi rekel, da imaš prav. Ampak, ami lahko razložiš, zakaj se toliko ljudi počuti "ponižane in razžaljene"? Zakaj se zdaj govori o tem, da je NKBM nateg?
Sam sem nekaj vložil v NKBM in zaenkrat se nič ne počutim "ponižan in razžaljen". Saj do zdaj je še vse v okvirih pričakovanj, kaj se bo pa naprej z banko dogajalo, pa itak še ne vemo. Recimo ponižani in razžaljeni bomo lahko kvečjemu, če država ne bo držala obljube, da bo storila tudi tisti drugi korak in obdržala manj kot 1/4 delnic.
anon-152127 sporočil: 9
[#168251] 29.11.07 15:08 · odgovor na: anon-95084 (#168207)
Odgovori   +    0

matic1982 je napisal(a):
sicer ne rečem, da to ni možno na svetu je možno vse, pa vendar govoriš nekako tako, če povzamem tvoje teoretično mišljenje in ga pretvorim na praktični primer:

Jankovič se odloči da bi kupil delnice PILR in pokliče finance naj objavijo en grd članek na temo pivovarne laško in ga objavijo in delnice drugi dan padejo in jankovič kupi in je prišel ceneje do delnic. Vlagatelji ki imajo denar v PILR vedo kakšno podjetje je to in ne bi nasedli takšnemu članku ali pač?

Sicer finance niti ne objavljajo ne vem kakšnih analiz določenega podjetja, če pa delnice padejo zato ker je neka x oseba rekla da se mu zdijo delnice PILR drage in da bodo padle, je pa to stvar vlagatelja ali bo delnice prodal ali ne, če se odloča na podlagi tega, kaj kdo reče potem bolje da ne kupuje delnic.

V preteklosti ko je bilo kar nekaj napisanega na temo slovenskih delnic, ko so spraševali določene ljudi kje mislijo da bo indeks sbi konec leta, se mi zdi da so odgovarjali tako, kot si je slovenska publika želela in niti niso povedal tisto kar res mislijo.
 
jas sem imel v mislih recimo gosoda HAMDIJU ali pa JANEZA,ki recimo preživlja 2 otrokom in opdplačuje denimo stanovanjski kredit  povrh tega pa je bolj slabo poučen  o vsem skupaj a se je vseeno odločil nekaj malega vložiti v delnice ne pa gospoda ŽUPANA pri katerem je veliko več  manevrskega prostora IN znanja ...sicer se pa srtrinjam z spodnimi 2 odstavki....saj živimo v takem času in je to postalo povsem normalno,da večina tistih z polnimi žepi govori tisto kar bi ljudstvo želelo slišati ne pa tisto,kar si v resnici mislijo,saj bi  z tako držo bržkone nekako preveč izpostavili sebe v primeru,da se zgodi kak NEOKUSEN preobrat z poslom,mogoče pa to počnejo tudi zaradi tega,ker jim tako neodgovorno analiziranje prinese kak evro več na tekoči račun..tako se raznorazni analitiki poslužujejo istih načel kot novodobni vedeževalci,ki so okupirali vsemogoče televiziske hiše z svojimi prenosnimi računalniki in se držijo tistega načela*govori mu tistu kar želi slišati*se pravi,če je le mogoče čim dlje časa klamfaj o vsem mogočem,saj denar od TEL.inpulzov  šiba takoaltko meni v žep....P.s.želim si samo malo več verodostojnih informacij in člankov na to temo ....lp, vsem od mali vlagatelj Hamdija,ki bi rad našel v vsej tej poplavi raznoraznega  tiska prava informacija ali pa usaj čarobna palicu z katerom bi postal z časoma lasnik NKBM....

Strani: 1 2 3 4 5 6