Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Žrebec župan in murgelski polh

Strani: 1 2 3 4 5

anon-191443 sporočil: 157
[#686798] 20.01.10 09:27
Odgovori   +    1
Ko nimamo argumentov in podatkov napišemo pravljico. Bodo Finance postali pravljični časopis za lahkoverne Slovence?
anon-173504 sporočil: 226
[#686826] 20.01.10 09:44
Odgovori   +    2
Potem pa sta Bober iz Financ in Polh iz Murgelj skupaj čuvala svoje vnuke ...
anon-198668 sporočil: 2.998
[#686827] 20.01.10 09:44
Odgovori   +    2
Tako se pišejo pravljice na Kitajskem in se je pisalo v komunističnih diktaturah, ko je bilo avtorjev strah pregona. Res je škoda, da Finance ne premorejo več novinarstva.
anon-116591 sporočil: 2.641
[#686834] 20.01.10 09:46 · odgovor na: bc123a (#686783)
Odgovori   +    7
[bc123a]
>

Kar pomeni, da so zaslisali cloveka po cloveka, in vsem, ki so izkazovali simpatije do nacisticne ideologije, prepovedali sodelovanje v javnem zivljenju.
Ata Shaman je na to veliko napako pri nas, ves čas opozarjal.In zgodovina mu bo tu jasno pritrdila.
bc123a sporočil: 48.253
[#686840] 20.01.10 09:50 · odgovor na: anon-116591 (#686834)
Odgovori   +    7
[NICKNAME]
> [bc123a]
> >
>
> Kar pomeni, da so zaslisali cloveka po cloveka, in vsem, ki so izkazovali simpatije do nacisticne ideologije, prepovedali sodelovanje v javnem zivljenju.

Ata Shaman je na to veliko napako pri nas, ves čas opozarjal.In zgodovina mu bo tu jasno pritrdila.
Pazi, to o cemer govorim ni lustracija, ki jo zahteva saman in somisljeniki. Zahteve po lustraciji so bile bizaren nacin, kako odgovornost stlaciti na cimmanjsi krog ljudi. Tisto,kar taksni narodi rabijo, je dejansko precesanje celotne populacije. Dosti nedemokraticna zadeva, ki je niti pod razno ne mores narediti, razen ce se res izkaze, da so zakuhali veliko veliko pizdarijo.
anon-76818 sporočil: 4.031
[#686841] 20.01.10 09:50 · odgovor na: anon-178479 (#686772)
Odgovori   +    17
[Aleister]
Res je Hitler demokratično prišel na oblast, najbolj v noči dolgih nožev, ko je pobil rivasko SA. In svoje nečakinje se je znebil čisto demokratično s strelom s pištolo. Taborišča za komuniste in oporočnike je imel že od leta 1933 naprej. Sama demokracija ga je bila. Iz strahu so vsi volili zanj. Če niso, jih je pa kar pobil. Kot "naši" v nešteto Barbarinih rovih po državi.
Motiš se. Na zadnjih demokratičnih volitvah v predvojni Nemčiji, marca 1933, je Hitlerjeva stranka gladko zmagala s 43% glasov. Noč dolgih nožev je sledila šele 1934, torej po volitvah.

In Hitlerjeva politika je imela množično podporo nemškega ljudstva vsaj tam od 2. polovice 20. let. do sredine 2. svetovne vojne.

Malo težko prebavljivo življenjsko dejstvo, ki sledi iz zgoraj navedenega, pa je naslednje: mali človek ni nikoli, ampak nikoli, nedolžen. Nikoli ni neodgovoren za svoje težave in za svoje neumne odločitve.

Družba je taka, kot si jo ljudje sami naredijo. Če izvolijo diktatorja, ga pač imajo na oblasti - in so sami odgovorni (primer nacistične Nemčije). Če se diktator sam povzpne na oblast in ga ljudje tolerirajo, namesto da bi ga promptno odstranili - (primer večine drugih diktatorskih režimov, vključno s tistim Je.Be. Tita), so spet sami odgovorni. Če ljudje izvolijo nesposobno diletantsko vlado in predsednika, kot bi ga potegnil iz muzeja voščenih lutk, in potem bentijo nad njihovimi kretenizmi (primer neke zelo specifično določene mikro državice na severnem Balkanu) - so spet sami odgovorni. Naj raje bentijo nase in na svojo zabitost, če že morajo bentiti.

Ampak, bolj kot so ljudje primitivni, bolj so tudi nagnjeni k temu, da odgovornost za svoja dejanja in svoje odločitve prelagajo na druge (zdaj na politike, zdaj na bančnike, zdaj na gospodarstvenike, zdaj na soseda, zdaj na ženo, zdaj na sodelavca...). Po posameznikovem sprejemanju odgovornosti za lastna dejanja se ločijo višje od niže razvitih kultur. In kje je v tem oziru Slovenija, skupaj s svojimi podlasicami, polhi, medvedi, osli in čredo ovac - vam pustim v razmislek.
anon-24730 sporočil: 116
[#686843] 20.01.10 09:51
Odgovori   +    2
V Financah je dovoljeno je pljuvat praktično po vseh, ko pa nekdo omeni debelega prašiča iz Financ, je potrebno njegov komentar takoj umakniti. Reve, se bojite ogledala, a?
Gustl sporočil: 13.629
[#686849] 20.01.10 09:56 · odgovor na: anon-24730 (#686843)
Odgovori   +    8
[icko]
V Financah je dovoljeno je pljuvat praktično po vseh, ko pa nekdo omeni debelega prašiča iz Financ, je potrebno njegov komentar takoj umakniti. Reve, se bojite ogledala, a?

Sej lahko tudi userja umaknemo, ne samo komentar. Vzdrži se osebnih opazk pa bo...
Klepec sporočil: 844
[#686851] 20.01.10 09:58 · odgovor na: anon-178479 (#686772)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: Klepec 20.01.2010 10:00
[Aleister]

Res je Hitler demokratično prišel na oblast, najbolj v noči dolgih nožev, ko je pobil rivasko SA. In svoje nečakinje se je znebil čisto demokratično s strelom s pištolo. Taborišča za komuniste in oporočnike je imel že od leta 1933 naprej. Sama demokracija ga je bila. Iz strahu so vsi volili zanj. Če niso, jih je pa kar pobil. Kot "naši" v nešteto Barbarinih rovih po državi.
Hićo je bil v začetku leta '33 že kancler W. republike!

Republiko je sicer po hitrem postopku ukinil takoj, ko je prišel na oblast.

Do kanclerskega položaja je prišel popolnoma legalno, v skladu z republiško zakonodajo.

Noč dolgih nožev se je pa zgodila šele 1934.
anon-172481 sporočil: 9
[#686853] 20.01.10 09:59
Odgovori   +    2
Ojej, ojej. Paranoično, neprofesionalno, plehko - na nivoju nepopolne osnovnošolske izobrazbe gostilniških alkoholnih okajencev. Da ne bo pomote: ne govorim o temi, slog pisanja je izpod vsakršnega nivoja. Sramota za vaš medij in avtorja ter podcenjevanje bralcev. Prav imaš "pezdon": Butalci so zakon.
anon-116591 sporočil: 2.641
[#686856] 20.01.10 10:00 · odgovor na: anon-15715 (#686727)
Odgovori   +    3
[Dudek]
Eno vprašanje,čisto mimogrede in brez kakršnihkoli posebnih čustev: ne morem se znebiti vtisa, da s takšnim pisanjem zamujate vsaj 5, če ne 10 let. Recimo takrat, ko so se omenjali nekakšni odpisi terjatev do electe ( ne spomnim se več, resnično ne). Ali takrat, ko ste v redakciji z žrebcem proslavljali njegov rojstni dan.

Tistega prašiča vam težko odpustim, pa ne zaradi žrebca, ampak zaradi prašiča.. :)

Zdaj skoraj lahko rečemo, da gre za zvonjenje po toči.

lp
Zadetek v polno stari ! Veliko nas ve, da načelnik močno zamuja. Sicer pa dokler je polh še skakal naokoli za tak(kao) kritičen zapis ni bilo možnosti. Jajc pa še zdaj ni.
anon-15715 sporočil: 6.084
[#686859] 20.01.10 10:02 · odgovor na: anon-76818 (#686841)
Odgovori   +    2
Če ocenjuješ, da je slovensko ljudstvo glupo in primitivno, recimo, oziroma , da si je izbralo slabo oblast te samo spomnim, da pravzaprav to ljudstvo niti ni toliko slabo i blesavo. Si je izvolilo boljšo oblast, pa se je pač zgodila demokracija in je zgodovinsko gledano zajebal samo en človek, en glas, ki je tehtnico prevesil na stran neumnosti in zaničevanja. Se spomniš ? Ti pomagam ?

lp
anon-204194 sporočil: 1.513
[#686866] 20.01.10 10:08
Odgovori   +    9
Prihvatizacija je proces, ki se v SLO vrši od leta 1993 dalje, nekaj je je bilo pred tem pa že po Markoviću. Vso prihvatizacijsko zakonodajo je kreirala in pisala ena in ista elita. Ves družbeni inženiring, ki je prepričeval in prepričal ljudi, da so lastniki lahko samo "naši", so izvajali eni in isti ljudje. Ljudje na oblasti in njihove finančno zainteresirane oprode! O tem, kdo so bili dejanski oblastniki vsa ta leta, se mi ne da več zgubljati besed. Veseli pa me, da se je v "kopici sena" našel tudi urednik, ki končno pove, da se prihvatizacija ni pričela leta 2005, ampak mnogo prej. Jaz dodajam: z načrtno sprevrženo zakonodajo, invalidnimi nadzornimi institucijami, skorumpiranim in lenim sodstvom in poneumljenim narodom, ki ga ista elita vedno znova lahko zmanipulira z "dražgoškimi bitkami" ali "avnoji" ali "strahom pred diktaturo" ali "blejskimi otoki" ali "strojani" ali... seznam je predolg. Kar me moti pri tem uvodniku je le to, da ga je g. Frankl tako pozno napisal. Ker da tega, kar je napisal, ni vedel že mnogo prej, ne verjamem. Vseeno čestitke.
najobj sporočil: 31.920
[#686873] 20.01.10 10:12 · odgovor na: Gustl (#686849)
Odgovori   +    4
[Gustl]
> [icko]
> V Financah je dovoljeno je pljuvat praktično po vseh, ko pa nekdo omeni debelega prašiča iz Financ, je potrebno njegov komentar takoj umakniti. Reve, se bojite ogledala, a?


Sej lahko tudi userja umaknemo, ne samo komentar. Vzdrži se osebnih opazk pa bo...

... ups, osebne opazke ? ... kaj ni tu govora le o "osebah" iz basni ? ...



P.S.: pa ne se zdaj takoj jezit, sem samo malo žleht ... takšen sem bil že kot otrok ... hahaha ...
anon-155085 sporočil: 1.715
[#686879] 20.01.10 10:14
Odgovori   +    2
Bravo! Evo Frankl najdu si nišo. Takoj novo rubriko naredit. Basni in ..... Hočmo vsaj vsak teden eno. :) Polh iz Murgelj hahahahaha prav polepšal si mi dan!! Zdaj bom pa še mal v DZ(Domača Zadruga) pokukal in zabava bo popolna. Frankl hvala!
anon-176921 sporočil: 161
[#686880] 20.01.10 10:15 · odgovor na: (#686861)
Odgovori   +    4
[s8t]
> [bc123a]
>
> > Za Hitlerja so tudi odgovorni mali jodlarji ?
>
> Jap, mislim da je to bil eden precedensov v zgodovini - kolektivna krivda nemcev. Ravno zaradi tega, ker je imel nacisticni rezim izjemno veliko iskreno podporo med populacijo, in weimarska republika je bila dejansko lepo demokraticna drzava. Hitler je prisel na oblast po demokraticni poti, in podporo je imel med populacijo se skoraj do bridkega konca.

Katastrofa!

Nemci so bili izjemno ponižani z Versajsko pogodbo, imeli so epizodo s hiperinflacijo (imam znamke za 100 milijard mark iz tistega časa), prišla je recesija, in poleg tega so bili do Hitlerjevega formalnega prevzema oblasti praktično 15 let non-stop od vsepovsod obstreljevani z velikonemško in nacistično ideologijo, ki jim je počasi, a zanesljivo prala možgane.

Vsak narod, razen morda Britancev, bi klonil.
Na kartko, krivi so tisti, ki načrtno in mapulativno perejo možgane za 'svoj interes' in ne tisti, ki nasedejo, ker so omejeni ali po velikosti IQ-ja ali zaradi pomanjkanja informacij. Mali človek je samo v veliki zmoti.
anon-46089 sporočil: 867
[#686881] 20.01.10 10:16
Odgovori   +    2
Bližajo se volitve pomagajte državljanom pri izbiri , saj menite, da volilci pozabljajo. Motiti se je človeško.
anon-119197 sporočil: 9.214
[#686882] 20.01.10 10:17 · odgovor na: anon-176921 (#686880)
Odgovori   +    3
Neznanje skoduje, je pa zelo vodljivo...
Gustl sporočil: 13.629
[#686889] 20.01.10 10:18 · odgovor na: najobj (#686873)
Odgovori   +    3
[najobj]
P.S.: pa ne se zdaj takoj jezit, sem samo malo žleht ... takšen sem bil že kot otrok ... hahaha ...
Jaz se prav nič ne jezim. Je pa pizdarija "out there on the market" in temu primerno pozornosti in časa posvečam bolj obrobnim zadeva, kot je forumu, kar pomeni, da se nekaj časa ne bom kaj dosti spuščal v "šta je pesnik time htio da kaže", "človekove pravice", "pravičnost kar tako" in podobno...
anon-207583 sporočil: 663
[#686893] 20.01.10 10:20
Odgovori   +    5
Gospod Frankl, iskrene čestitke. Povedali ste vse kar mi povemo z malce bolj grobimi besedami. Zadeli ste z zgodbo v srčiko.
najobj sporočil: 31.920
[#686899] 20.01.10 10:25 · odgovor na: Gustl (#686889)
Odgovori   +    2
[Gustl]
> [najobj]
> P.S.: pa ne se zdaj takoj jezit, sem samo malo žleht ... takšen sem bil že kot otrok ... hahaha ...

Jaz se prav nič ne jezim. Je pa pizdarija "out there on the market" in temu primerno pozornosti in časa posvečam bolj obrobnim zadeva, kot je forumu, kar pomeni, da se nekaj časa ne bom kaj dosti spuščal v "šta je pesnik time htio da kaže", "človekove pravice", "pravičnost kar tako" in podobno...

... eh, saj se razumemo ... pač sem moral bleknit, ker mi je bilo hecno ... in ker sem malo žleht ...
bigl sporočil: 18.363
[#686900] 20.01.10 10:29
Odgovori   +    3
:-). Komplimenti za variacijo na Orwellovo "Živalsko farmo" v SLO. Lep dan.
anon-178479 sporočil: 18.832
[#686922] 20.01.10 10:44 · odgovor na: bc123a (#686785)
Odgovori   +    4
[bc123a]
> [Aleister]
> Res je Hitler demokratično prišel na oblast, najbolj v noči dolgih nožev, ko je pobil rivasko SA. In svoje nečakinje se je znebil čisto demokratično s strelom s pištolo. Taborišča za komuniste in oporočnike je imel že od leta 1933 naprej. Sama demokracija ga je bila. Iz strahu so vsi volili zanj. Če niso, jih je pa kar pobil. Kot "naši" v nešteto Barbarinih rovih po državi.

Kakorkoli ze zanikas zgodovinsko dokazano dejstvo, da je bila znacilnost naci rezima ravno njegova velikanska priljubljenost med ljudstvom, ne mores spremeniti zgodovine. Zal.
Priljubljenost je Hitler dobil s strahovlado, Stalin in Tito pa tudi. Nimam kaj zanikati, vsi trije so priljubljeni še danes. Bistven je pa razlog.
bc123a sporočil: 48.253
[#686923] 20.01.10 10:45 · odgovor na: (#686875)
Odgovori   +    4
[velikidrobizek]
Ja, zakaj ne (najprej) lustracija. Saj je manjšina vodila in usmerjala;
Lustracija v sloveniji je bila vedno misljena kot "ciscenje" elit, in to s strani tistih "elitistov", ki so tik pred zdajci zamenjali stran.

Seveda si ne predstavljam, da bi denacifikacijo v nemciji vodili bivsi SSovci, ki so prestopili na stran zaveznikov v zadnjem mesecu vojne?
anon-15715 sporočil: 6.084
[#686928] 20.01.10 10:48 · odgovor na: (#686863)
Odgovori   +    5
[s8t]
> [Dudek]
> Če ocenjuješ, da je slovensko ljudstvo glupo in primitivno, recimo, oziroma , da si je izbralo slabo oblast te samo spomnim, da pravzaprav to ljudstvo niti ni toliko slabo i blesavo. Si je izvolilo boljšo oblast, pa se je pač zgodila demokracija in je zgodovinsko gledano zajebal samo en človek, en glas, ki je tehtnico prevesil na stran neumnosti in zaničevanja. Se spomniš ? Ti pomagam ?

Ciril Pucko
Tako je. In tukaj smo pri bistvu tega, zakaj sem živčen , ko nekdo vsepovprek krivi ljudstvo za slabo oblast. Pri Pucku seje takrat zgodilo nekaj, kar se po moje nikakor ne bi smelo zgoditi, nekaj kar zadeva osnovo demokracije in je bizarna situacija, ki je nastala ob prestopu Puckota žaljiva in nesprejemljiva za vsakega državljana ne glede na politično in drugo pripadnost.

Pucko namreč sploh ni bil izvoljen na volitvah. Izvoljena je bila, oziroma je največ glasov dobila SKD, katero je zato v parlamentu zastopal Pucko. Potem, ko je ta prestopil v LDS se je zgodilo to, da so se s prestopom izničili rezultati volitev in je poslanca dobila stranka, ki je na volitvah bila "poražena".

Kaj naj bi potem lahko storilo ljudstvo ? Se uprlo, šlo na ulice, razbijalo avtomobile in izložbe ? In kdo, oziroma kaj je omogočilo takšno volilno prevaro ?

lp
anon-178479 sporočil: 18.832
[#686931] 20.01.10 10:53 · odgovor na: anon-76818 (#686841)
Odgovori   +    3
[Miran77]
> [Aleister]

> Res je Hitler demokratično prišel na oblast, najbolj v noči dolgih nožev, ko je pobil rivasko SA. In svoje nečakinje se je znebil čisto demokratično s strelom s pištolo. Taborišča za komuniste in oporočnike je imel že od leta 1933 naprej. Sama demokracija ga je bila. Iz strahu so vsi volili zanj. Če niso, jih je pa kar pobil. Kot "naši" v nešteto Barbarinih rovih po državi.

Motiš se. Na zadnjih demokratičnih volitvah v predvojni Nemčiji, marca 1933, je Hitlerjeva stranka gladko zmagala s 43% glasov. Noč dolgih nožev je sledila šele 1934, torej po volitvah.

In Hitlerjeva politika je imela množično podporo nemškega ljudstva vsaj tam od 2. polovice 20. let. do sredine 2. svetovne vojne.

Malo težko prebavljivo življenjsko dejstvo, ki sledi iz zgoraj navedenega, pa je naslednje: mali človek ni nikoli, ampak nikoli, nedolžen. Nikoli ni neodgovoren za svoje težave in za svoje neumne odločitve.

Družba je taka, kot si jo ljudje sami naredijo. Če izvolijo diktatorja, ga pač imajo na oblasti - in so sami odgovorni (primer nacistične Nemčije). Če se diktator sam povzpne na oblast in ga ljudje tolerirajo, namesto da bi ga promptno odstranili - (primer večine drugih diktatorskih režimov, vključno s tistim Je.Be. Tita), so spet sami odgovorni. Če ljudje izvolijo nesposobno diletantsko vlado in predsednika, kot bi ga potegnil iz muzeja voščenih lutk, in potem bentijo nad njihovimi kretenizmi (primer neke zelo specifično določene mikro državice na severnem Balkanu) - so spet sami odgovorni. Naj raje bentijo nase in na svojo zabitost, če že morajo bentiti.

Ampak, bolj kot so ljudje primitivni, bolj so tudi nagnjeni k temu, da odgovornost za svoja dejanja in svoje odločitve prelagajo na druge (zdaj na politike, zdaj na bančnike, zdaj na gospodarstvenike, zdaj na soseda, zdaj na ženo, zdaj na sodelavca...). Po posameznikovem sprejemanju odgovornosti za lastna dejanja se ločijo višje od niže razvitih kultur. In kje je v tem oziru Slovenija, skupaj s svojimi podlasicami, polhi, medvedi, osli in čredo ovac - vam pustim v razmislek.
Se strinjam, da so ljudje taki, kot je njihova oblast. Dodajam pa samo to, da je bila naša oblast izvoljena s 57.000 ilegalnimi glasovi. Toliko volivcev se ni podpisalo v volilni imenik. Tudi jaz nisem hotela podpisati, ker so me grdo legitimirali že pri vhodu. Zato mi niso hoteli dati volilnega lista, čeprav sem se že podpisala. Morala sem dvakrat zahtevati volilni list, da so mi ga dali. Torej ni se dalo voliti brez podpisa. No, pa so bile tudi naše zadnje volitve zelo demokratične. Za nepoučene.
anon-178479 sporočil: 18.832
[#686932] 20.01.10 10:56 · odgovor na: Klepec (#686851)
Odgovori   +    0
[Klepec]
> [Aleister]
>
> Res je Hitler demokratično prišel na oblast, najbolj v noči dolgih nožev, ko je pobil rivasko SA. In svoje nečakinje se je znebil čisto demokratično s strelom s pištolo. Taborišča za komuniste in oporočnike je imel že od leta 1933 naprej. Sama demokracija ga je bila. Iz strahu so vsi volili zanj. Če niso, jih je pa kar pobil. Kot "naši" v nešteto Barbarinih rovih po državi.

Hićo je bil v začetku leta '33 že kancler W. republike!

Republiko je sicer po hitrem postopku ukinil takoj, ko je prišel na oblast.

Do kanclerskega položaja je prišel popolnoma legalno, v skladu z republiško zakonodajo.

Noč dolgih nožev se je pa zgodila šele 1934.
anon-178479 sporočil: 18.832
[#686935] 20.01.10 10:57 · odgovor na: anon-172481 (#686853)
Odgovori   +    2
[FIN-391542]
Ojej, ojej. Paranoično, neprofesionalno, plehko - na nivoju nepopolne osnovnošolske izobrazbe gostilniških alkoholnih okajencev. Da ne bo pomote: ne govorim o temi, slog pisanja je izpod vsakršnega nivoja. Sramota za vaš medij in avtorja ter podcenjevanje bralcev. Prav imaš "pezdon": Butalci so zakon.
Ali je tudi to rekel Butalc?
bc123a sporočil: 48.253
[#686939] 20.01.10 11:01 · odgovor na: anon-178479 (#686922)
Odgovori   +    7
[Aleister]
Priljubljenost je Hitler dobil s strahovlado,
wrong. priljubljenost je hitler dobil zato, ker nemci itak niso marali zidov, ciganov, in tako naprej. poleg tega je z vmesavanjem v gospodarstvo generiral delovna mesta in izposojeno prosperiteto (na koncu rezimu itak ni preostalo drugega, kot vojna).
bc123a sporočil: 48.253
[#686943] 20.01.10 11:03 · odgovor na: anon-15715 (#686928)
Odgovori   +    6
[Dudek]
Tako je. In tukaj smo pri bistvu tega, zakaj sem živčen , ko nekdo vsepovprek krivi ljudstvo za slabo oblast. Pri Pucku seje takrat zgodilo nekaj, kar se po moje nikakor ne bi smelo zgoditi, nekaj kar zadeva osnovo demokracije in je bizarna situacija, ki je nastala ob prestopu Puckota žaljiva in nesprejemljiva za vsakega državljana ne glede na politično in drugo pripadnost.

Pucko namreč sploh ni bil izvoljen na volitvah. Izvoljena je bila, oziroma je največ glasov dobila SKD, katero je zato v parlamentu zastopal Pucko. Potem, ko je ta prestopil v LDS se je zgodilo to, da so se s prestopom izničili rezultati volitev in je poslanca dobila stranka, ki je na volitvah bila "poražena".

Kaj naj bi potem lahko storilo ljudstvo ? Se uprlo, šlo na ulice, razbijalo avtomobile in izložbe ? In kdo, oziroma kaj je omogočilo takšno volilno prevaro ?
kaksno zvezo ima tu pucko? mogoce je v sloveniji umetna delitev na "nase" in "vase" res 50/50, ampak dejanska delitev v glavah na tiste, ki do neke mere zalujejo za socializmom in potihem upajo, da bo "pravi" kapitalizem propadel bolj 80/20 kot pa 50/50.

Strani: 1 2 3 4 5