Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Mladina in tribuna

Strani: 1 2

najobj sporočil: 31.930
[#343463] 16.10.08 11:17 · odgovor na: anon-169287 (#343456)
Odgovori   +    0

bober30 je napisal(a):

 
hm, samo kratek popravek. Do tega položaja ni "prigurala", tja je bila nastavljena.

Sicer pa imajo ženske različne karierne cilje v življenju... tko da ne bi sedaj tukaj šli na kdo je kaj...
 
... khmm... še krajši popravek kratkega popravka... "prigurala" je pač do položaja, od koder je bila "nastavljena"...  
anon-123645 sporočil: 444
[#343465] 16.10.08 11:17 · odgovor na: anon-11907 (#343187)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-123645 16.10.2008 11:18

Rac je napisal(a):

Ženska je pri 35-ih prigurala do predsednice stranke, ti pa praviš, da ni nič naredila v življenju!Me prav zanima, kakšno kariero si naredil-a ti...
 
Kristus božji!! A ti to resno misliš??

Za tvojo mentalno stabilnost upam, da temu ni tako.
anon-17372 sporočil: 6.680
[#343467] 16.10.08 11:19
Odgovori   +    0
: končujem enoletno sodelovanje s Financami

good riddance!
zoran13 sporočil: 2.420
[#343487] 16.10.08 11:29
Odgovori   +    0
Letos mineva 40 let od legendarnih študentskih protestov in uporov, ki so se takrat samo rahlo dotaknili tudi Slovenije, saj so naši (kolo)vodje kvazi študentskih uporov, kasneje tudi zasedli skorajda vsa vodilna mesta v družbi, ki pomenijo moč, oblast in seveda tudi denar.Bili so časi, ko so veljali še najznamenitejši člen 133 in dogajale so se prepovedi najnaprednejših časopisov Mladine, Tribune.Zaradi pobud o ukinitvi verbalnega delikta, civilnega služenja vojske, so obračunali z vsemi drugače mislečimi, tudi za ceno njihove svobode ali njihovega takratnega dostojanstva.O tem bi morali povprašati tudi vse urednike takratnih študentovskih časopisov, saj bodo oni povedali, koliko in kako se je politika vmešavala v njihovo delo.In žal so tudi tukaj tisti najbolj pogumni, ki so danes nekje odvrženi in zavrženi, seveda zaradi njihove takratne drže, priče, da se je politika, tako kot se danes, vmešava v študentovsko gibanje.Zatorej študentje, osvobodite se.
anon-177758 sporočil: 5
[#343515] 16.10.08 11:49
Odgovori   +    0
Črka je zapisana, sicer ne črno na belem, je črno na roza, pa vseeno - zapisana!
Bo beseda meso postala, ali jo bo sama poteptala?
V naslednjih predvidoma štirih letih bomo spremljali delovanje in ukrepanje mične gospodične, potem pa pride obračun...
anon-77931 sporočil: 3
[#343530] 16.10.08 12:01
Odgovori   +    0
Že dalj časa spremljam stalno diskreditacijo Kresalove na podlagi njenega spola, urejenosti in nenazadnje tudi njenega spodobnega izgleda. Vsi ti komentarji na forumuih (ki upam da niso reprezentativni vzorec za Slovence in Slovenke) kažejo na eno veliko nestrpnost do uspešnih žensk, še posebej, če si le te upajo celo kaj izustiti. "Viewer", se mogoče lahko identificiraš s parlamentom, kjer v večini ždijo osivele, stare moške glave? Oprosti, jaz se ne. Je pa tako (če zelo poenostavim)-večina ljudi ima otroke, in večini teh je bistvo življenja predvsem družina. Nekateri pa nimajo otrok in marsikdo izmed teh se nekoliko bolj posveti celotni družbi ter spreminjanju in izboljševanju le te.
anon-129959 sporočil: 13.643
[#343545] 16.10.08 12:08 · odgovor na: anon-77931 (#343530)
Odgovori   +    0
aja ?... manemoj !... ... Ha, Ha, Ha, Ha !! _ _ _ :-(
anon-169640 sporočil: 1.426
[#343571] 16.10.08 12:20 · odgovor na: anon-77931 (#343530)
Odgovori   +    1

sunset je napisal(a):
Že dalj časa spremljam stalno diskreditacijo Kresalove na podlagi njenega spola, urejenosti in nenazadnje tudi njenega spodobnega izgleda. Vsi ti komentarji na forumuih (ki upam da niso reprezentativni vzorec za Slovence in Slovenke) kažejo na eno veliko nestrpnost do uspešnih žensk, še posebej, če si le te upajo celo kaj izustiti. "Viewer", se mogoče lahko identificiraš s parlamentom, kjer v večini ždijo osivele, stare moške glave? Oprosti, jaz se ne. Je pa tako (če zelo poenostavim)-večina ljudi ima otroke, in večini teh je bistvo življenja predvsem družina. Nekateri pa nimajo otrok in marsikdo izmed teh se nekoliko bolj posveti celotni družbi ter spreminjanju in izboljševanju le te.
 
katarina, a si to ti?!?
anon-48972 sporočil: 1.443
[#343574] 16.10.08 12:22
Odgovori   +    0
Res je, kar žalosten se spominjam časov, ko sem ob polnoči čakal na svežo izdajo Mladine! In to tiste brez raznih Nežmahov in drugih zasilnih mašil časopisnega prostora, ki tudi današnji Mladini niso v čast!Iz tvojih ust v božja ušesa-... gospodična Kresal!!
anon-171153 sporočil: 4.257
[#343671] 16.10.08 13:29 · odgovor na: anon-178696 (#343234)
Odgovori   +    0
Dobro si tole povedal. Družboslovci imajo na fakulteti dovolj časa za protestiranje, namesto, da bi študirali. Tvoje mnenje je veliko bolj odsev realnosti, kot Katarinino. Pa še brezplačno je!
najobj sporočil: 31.930
[#343677] 16.10.08 13:33 · odgovor na: (#343639)
Odgovori   +    0

dob je napisal(a):

 
Glej, s tem je pa takole.

Da je vse relativno... to ni ravno res. Je pa ta trditev lahko pripraven izgovor za politika. Meni, denimo, ni vse relativno.

Svet ni zato, da ga brcamo kot napihnjeno žogo, ga posiljujemo dokler ni tak kot si ga želimo, da ne rečem relativen. Politika si ga podreja skladno s svojimi trenutnimi predstavami o tem, kakšen naj bi svet bil, ker ima to moč in ker lahko. Politika kroji svet in odnose v njem.

Nekateri so čutijo pozvane, da se spopadajo z Evolucijo. O sebi imajo zelo dobro mnenje, po moje predobro, ampak to je, seveda, spet relativno. Politika je navdušena nad znanostjo, ki brklja po genih in gradi nuklearke. Moje spoštovanje do materije in evolucije je pač takšno, da sem proti poseganju v gene in atome.

V bistvu mi je vseeno, ker so mi jasni tako vzroki njihovega spopadanja s Stvarstvom, kot rezultat spopada. O jamranju pa tole. V moji "religiji" je planet pomembna postavka. Planet ima lastno voljo. Dejstvo, da vsakemu od nas da telo, ko se rodimo, še ne pomeni, da bo vedno tako.

Komunikacija med energijo in materijo (dvema skrajnostma istega!) je zdaj intenzivnejša, kot je bila kdajkoli v preteklosti. V nekaterih točkah sta našli ravnovesje. In kaj to sploh pomeni?

To pomeni konec manipulacije z materialnim svetom. Vse demokracije na tem svetu temeljijo na predpostavki, da se bo materialni svet še naprej obnašal predvidljivo. Torej tako, da bo politika lahko z njim manipulirala. Kdo vpraša kravo, če je zato, da jo zakoljejo? Demokracija je demokratična samo do tistega, ki lahko glasuje v parlamentu, demokracija vedno temelji na krvi in kosteh tistih, ki nimajo svojega glasu v parlamentu. V parlamentu se ne glasuje o tem, ali bo drevo dalo sadež jeseni in ali bo trava spet zelena spomladi, to se razume samo po sebi.

Vendar je v vseh tistih točkah, v katerih se določena bitja izločajo iz Narave, torej iz običajnega procesa komunikacije med duhom in materijo, takšno razmišljanje – manipulacija! Politik je človek, ki na takšno stanje pristaja, ga soustvarja in vso bedo še poglablja, obenem pa si misli, da dela Stvarstvu uslugo.

V trenutku, ko se tisti, ki v parlamentu nima glasu, upre samoumevnosti svoje vloge na tem svetu, vse demokracije padejo na rit - v enem dnevu. Tisti, ki zna razmišljati, naj malo premisli, kaj v resnici pomeni ravnovesje duha in materije. Če je že ločitev Narave od Boga iz vsakega posebej v lastnem svetu naredila nepredstavljivo moč, kakšno moč šele predstavlja njuna (ponovna) združitev.
 
... malo preveč resno je to za mene... sploh ob tej uri... kar sem bleknil, sem bleknil bolj za hec ... kakor tudi o vsem ostalem na Financah... zato se ne jezi preveč... na "vse je relativno" pa sem prišel, ker si zapisal ...  Narejeni smo, da vsak gleda svet s svojimi očmi, zato, ga vsak dojema vsaj za kakšen odtenek drugače kot drugi... kar pa je pravzaprav po moje ista stvar, pač nekoliko drugače povedana ...
anon-129959 sporočil: 13.643
[#343730] 16.10.08 14:13 · odgovor na: najobj (#343677)
Odgovori   +    0
he,he, pa saj je samo "malce" zabluzil o fuzijah, pa tko, no ! ... induciral, projeciral, & še malo preslikal ; oziroma, svoje slike, predstave o... malce prestavil tja nekam na velike ( megalomanske ?) začetnice !... ali pa, na ( panjske ?) končnice ! _ _ _ ;-))
RTM sporočil: 4.799
[#343774] 16.10.08 14:48 · odgovor na: anon-169287 (#343456)
Odgovori   +    0

bober30 je napisal(a):

 
hm, samo kratek popravek. Do tega položaja ni "prigurala", tja je bila nastavljena.

Sicer pa imajo ženske različne karierne cilje v življenju... tko da ne bi sedaj tukaj šli na kdo je kaj...
 hm, samo kratek popravek. Do tega položaja je "prigurala", ker jo je nastavila.

se kdo ne strinja?
anon-99586 sporočil: 51
[#343806] 16.10.08 15:20 · odgovor na: anon-84062 (#343043)
Odgovori   +    0

andrej71 je napisal(a):
"Bruce in njihove kolege še zdaleč ne zanimajo samo boni, študentski servis in postelja v domu, temveč še kako tudi svoboda medijev, neustrezna zakonodaja in neodzivna vlada." Skratka, vse razen študija.
 
*****
anon-129959 sporočil: 13.643
[#343930] 16.10.08 17:37 · odgovor na: (#343773)
Odgovori   +    0

dob je napisal(a):


ti se kar tolaži.
kaj pa če sem mislil resno.

BU ! ;-)
anon-129959 sporočil: 13.643
[#343934] 16.10.08 17:40 · odgovor na: anon-84062 (#343043)
Odgovori   +    0

andrej71 je napisal(a):
"Bruce in njihove kolege še zdaleč ne zanimajo samo boni, študentski servis in postelja v domu, temveč še kako tudi svoboda medijev, neustrezna zakonodaja in neodzivna vlada." Skratka, vse razen študija.

heh, a niso bili "nekoč" SZDL-jevci & Co in podobni - natanko takšni ? _ _ _ :-(

Strani: 1 2