Strani: 1 2 3 4

anon-35163 sporočil: 30.643
[#343063] 15.10.08 23:59 · odgovor na: anon-91864 (#343041)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-35163 16.10.2008 00:01

shaman je napisal(a):

Ohohoooooooooo! To je pa več kot aroganca.
Povojne poboje so ukazali sprijeni komunajzarski umi, katerih motivacija je bila izključno ideološka .
A komunajzarski umi da so to ukazali? :)))

Bolj sočno moji trditvi skoraj ne bi mogel pritrditi. Edino, kar govori v prid teoriji o ideološki motivaciji povojnih pobojev, so takele prismojene roftarske psihoanalize "komunajzarskih umov" (karkoli naj bi že to bilo).


shaman je napisal(a):

Ravnokar na HRT - zgodovinar objavil še ne  iz cele serije za dva kurca debelih knjig o komunajzarskih zločinih, ki so napisane neposredno na temelju arhivskih materijalov. Ampak to se dogaja na Hrvaškem,

 Ja, seveda, Hrvate je za razumet. Zločini njihovih antikomunajzarjev so res taki, da je najbolje pogledati stran in se ukvarjati s čemerkoli drugim.
anon-111793 sporočil: 195
[#343074] 16.10.08 00:18
Odgovori   +    0
G.Kovač1

Krizo liberalizma in finančno krizo v ZDA,ki sta izvirna krivca za katastrofalno stanje v svetovni ekonomiji odpravite v enem stavku,nato pa se predvidljivo spravite na Kučana ,Šrota ,Forum 21 in seveda na socializem.Postali ste že tako predvidljivi,da ste že dolgočasni.Obljubim,da vaših člankov ne bom več bral,ker se že nekaj časa pravzaprav ponavljate.
Vaš bivši bralec BINE
anon-35163 sporočil: 30.643
[#343089] 16.10.08 01:04 · odgovor na: anon-91864 (#343080)
Odgovori   +    0

shaman je napisal(a):

Veš ti dobro, mona, kdo so to komunajzer umi. Kar svojega hišnega člana Falange 21 si dodobra oglej, pa boš videl kak te zgleda komunajzer um. he.he.

LP shaman
Veš kaj, on pa že ni fojbiral.
anon-148393 sporočil: 113
[#343107] 16.10.08 04:51 · odgovor na: bozga (#342352)
Odgovori   +    0
Ne govori neumnosti mi, ki zaslužimo 500 EUR bomo rešili banke in gospodarstvo. Vi z 800 ste že pokop za naše gospodarstvo.
Pa brez zamere, to so Miličeve besede.
anon-115301 sporočil: 264
[#343122] 16.10.08 07:07
Odgovori   +    2
Kako vas gospod SK nateguje v svojih kolumnah in se potem smeji večini komentarjev, kjer velika večina izpade kot pravi bedaki.
Prevzemanje podjetij z zastavljanjem delnic enega podjetja za prevzem drugega podjetja niso zrasli na zelnikih foruma 21 ali pa na zelnikih Šrota, Bavčarja, kordeža ampak so v praksi po svetu ustaljena praksa kakor tudi financiranje teh prevzemov preko bank.
Ko je Novartis prevzel LEK tega ni storil z svojim kapitalom ampak je najel kredit in zato zastavil delnice ta kredit pa sedaj odplačuje z dobičkom iz LEK-a, ko je podjetje Oracle pred kratkim prevzela Bea Systems katera prevzemna vrednost je bila ocenjena na 8,5 miljard dolarjev, tega Oracle ni storil z cashem ampak je vzel kredit za katerega je zastavil delnice svojih podjetij in vzel kredit. To je običajna praksa po vsem svetu in nihče absolutno nihče sedaj ne kriči Oracle ali Novartis sta oligarha oz. njihovi lastniki.
Seveda pa je v Sloveniji zelo priročno zaradi politične pripadnosti nekoga, ki noče podpreti neko politično opcijo označiti kot nekaj slabega saj tako v plebsu izziva razne občutke, ki jih le ta prenaša potem na volilne lističe, zato se uporabljajo različne metode od "zarot" do "tajkunov" in seveda kot to dela SK "oligarhov" namesto priznati ljudem - to je kapitalizem, kdo ima ta dobi še več, kdo pa nima temu pa se vzame. Kruto vem ampak popolnoma resnično in realno.
Zakar se tukaj gre je da nekdo nekaj ni dobil kar si je zaželel in ta nekdo ima (je imel) visoko politično funkcijo, ker pa ta nekdo ni dosegel tistega kar je hotel je kot mali otrok začel okrivljati vsakega in vse ter iskati načine za maščevanje - posledice so za njega španska vas, samo da jaz dosežem to kar si želim.
SK sedaj okrivlja oligarhe za najemanje kreditov z zastavo delnic drugega podjetja, ampak kdo je tisti, ki jim je te kredite dal - banke in bankirji.
Problem sedanje finančne krize niso proizvodna podjetja, saj ona proizvajajo naprej, problem je v bankah, ki so dajale kredite brez ali pa z premajhnim kritjem. Da bi to razumeli moramo najprej razumeti poslovanje bank predvsem medbančno poslovanje. Seveda o tem SK lepo molči saj bi potem njegova celotna kolumna padla v vodo in ne bi dosegla svojega cilja in namena, ta pa ni poučiti bralce ampak jih zavedno zavesti in jim dajati infromacije, ki bodo služile samo enemu samemu namenu in ta je spodkopavanje nove oblasti in političnih nasprotnikov.
Na slovenskem političnem področju začasno vihra prava politična državljanska vojna, kjer namesto ukvarjanja z razvojem se določene stranke ukvarjajo samo z tem kako nekoga ali nekaj uničiti. Dragi desničarji , nimam nič proti desni politični opciji kot taki , ravno obratno sem mnenja da mora biti da se nasprotni pol ne sfiži ampak počenja določenih strank z desne strani na slovenski politični sceni pa je že pravi absurd. In to vsak dan na novo doživljamo z obsojanjem in demonizacijo določenih ljudi. Zato imajo nemci en pregovor:"Der zweck heilt die Mittel" , če prevedem važen je rezultat in ne pot kako pridemo do njega (dobeseden prevod nima v slovenščini pomena). Spoštovani SK - zakaj v svojih kolumnah ne obsvetite vse iz vseh strani, zakaj tako enostransko poročanje in zavajanje ljudi, je to res potrebno ali tako inteligenten in šolan človek kot ste resno potrebuje takšen način zavajanja pa če tudi ste zato plačani?
anon-99415 sporočil: 33
[#343155] 16.10.08 07:53
Odgovori   +    0
Povsod je nekaj resnice, Najbolj drži, da so družbeno najbolj sposobni novinarji. Ni ga hudiča na kirga se ne bi spoznali. Vsi veliki problemi imajo enostavne napačne rešitve. Fantje akcija: S. Kovača za Nobelovo! Žal so zahodne družbe in tudi naša en sam interes. Žal se pri gobezdanju novinarjev tudi vse konča. Do zadnjega so brez jajc. Kuga modernega sveta .. Beeeeeeeee
anon-91467 sporočil: 111
[#343181] 16.10.08 08:22
Odgovori   +    0
Ljudje, ki so (pre)živeli v državi brez volilne pravice, povezav politika-banke-gospodarstvo-politika, še vedno ne razumejo. Ker se sramujejo hlapčevanja Partiji, namesto, da bi bili ponosni na svoje delo, na garanje! Prestrašeni v borbi za minimalno penzijo, so se pripravljeni pokoriti še vedno isti ideologiji istih "tovarišev". Čeprav so se vodilni ideologi že prelevili v jaro gospodo prestižnih kapitalističnih forumov, kot so npr. F21 ("Lani je slepar SOCIALIZEM še prodajal, nosil škatle, meril platno, trak na vatle, letos kupi si grajšino."). Svoje predane valpete so iz parijskih celic postavili v stranke t.i. "levice", da se zažrejo v zgoraj navedeno navezo: Moč-Kapital-Izkoriščanje-Moč. V ekonomiji so bili vedno na eni strani ideologi-lenuhi, na drugi pa ekonomisti, ki so poskušali mimo ideologov poskrbeti (vsaj) za tiste osnovne temelje in postavili relacije, da so ljudje (gospodarstvo) lahko sploh (pre)živeli. K sreči, saj smo tako lahko dobili SITe in EURe. Je pa še vedno prevelika senca preteklosti, da bi tudi ekonomska znanost (do)končno dobila svoj prostor na sončni strani Alp. Brez kričanja, prosim! Ura še ni deveta! Oligarhi še spijo v svojih "trezorjih" - in škoda je ob tem najmanjša!
anon-164264 sporočil: 59
[#343280] 16.10.08 09:30
Odgovori   +    0
Vprasanje ni ali je kucan ok ali ni ali je stane dober ali ni... vprasanje je ali je sprejemljivo da so prakticno brez osebnega premozenja lahko prevzeli slovenske velikane- torej brez osebnega tveganaja. potemtakem bi lahko prevzel to podjetje tudi jaz, le nekdo iz politike bi me moral postavit v upravo 10 let nazaj...
anon-115301 sporočil: 264
[#343411] 16.10.08 10:37 · odgovor na: mimoidoci (#342933)
Odgovori   +    1

mimoidoci je napisal(a):

 
Pa trudim se dragi tavariš Mataj, trudim se ravno to. Ampak poglej, ravno zdajle rolajo film Stalin II. del. Pa pizda kako tega prijaznega človeka in njegov družbeni red krivično prikazujejo. Prasci propagandistični. Same negativnosti o dobrodušnem stricu Josipu in vse je ravno nasprotno tvojemu mnenju. A niso to eni prav pokvarjeni potvorjevalci zgodovinskih dejstev no? Se vidi, da je film ameriški, banda pokvarjena amerikanska zahojena. Ni čudno, da imajo krizo.
Nekako ne morem najti nobene povezave med Stalinizmom in sedanjo finančno krizo, čeravno poskuša SK za vse to okriviti neke stalinistične starce, medtem ko pa nikakor ne želi pokazati z prstom tja kjer ti krivci so.
Ampak resnično je lepo če se "izživljaš" nad nekom da potešiš lastno zafrustriranost in nesposobnost po komunikaciji in razmišljanju. Seveda pa je potrebno najti "razredne sovražnike", ki morajo biti krivi za neuspel gospodarski razvoj generiran z prekomernim kreditiranjem.
Ugotavljam pa da shaman, minoidoci in še nekateri sploh ne vedo o čem govorijo , namen njihovega govoričenja tudi ni gospodarska kriza ali globalni uničevalni pohod pohotnega bankirstva in generiranje denarja iz denarja brez dodane vrednosti v obliki proizvodnih dobrin - to je ustvarilo gospodarsko krizo in ne tovariš Stalin, Lenin, Tito, Kardelj, Dolanc, Kidrič, Hruščov itd.
ketika sporočil: 4.267
[#343420] 16.10.08 10:42
Odgovori   +    0
lukšić je zmanipuliral frazo družbeno odgovorna podjetja , ki ima v tujini čisto drug pomen kot pa reševanje meneđerskih odkupov domačijskega kapitalizma.
Vendar se ne boto upal . ker bodo šli ljudje na cesto. Brez piva , merkurja in istrabenza lahko gremo naprej , z njimi ne moremo.
mimoidoci sporočil: 6.001
[#343439] 16.10.08 11:01 · odgovor na: anon-115301 (#343411)
Odgovori   +    1

biz70 je napisal(a):

Nekako ne morem najti nobene povezave med Stalinizmom in sedanjo finančno krizo, čeravno poskuša SK za vse to okriviti neke stalinistične starce, medtem ko pa nikakor ne želi pokazati z prstom tja kjer ti krivci so.
Ampak resnično je lepo če se "izživljaš" nad nekom da potešiš lastno zafrustriranost in nesposobnost po komunikaciji in razmišljanju. Seveda pa je potrebno najti "razredne sovražnike", ki morajo biti krivi za neuspel gospodarski razvoj generiran z prekomernim kreditiranjem.
Ugotavljam pa da shaman, minoidoci in še nekateri sploh ne vedo o čem govorijo , namen njihovega govoričenja tudi ni gospodarska kriza ali globalni uničevalni pohod pohotnega bankirstva in generiranje denarja iz denarja brez dodane vrednosti v obliki proizvodnih dobrin - to je ustvarilo gospodarsko krizo in ne tovariš Stalin, Lenin, Tito, Kardelj, Dolanc, Kidrič, Hruščov itd.

Minoidoči verjetno pomeni, da ti nedolžni stopaš po negotovih poteh tega krutega foruma, ter s svojim bogatim znanjem, izkušnjami in plemenitim poslanstvom mečeš bisere forumskim svinjam, jaz baraba ti pa podstavim mino. 

E jebiga, če je tako. Zakaj se raje ne podučiš o krizi. O njenem nastanku in razvoju. Predvsem tisti uničevalni pohod pohotnega bankirstva in generiranje denarja iz denarja mi nista prav nič jasna. Daj me poduči prosim te.

BTW, z Matajem sva samo usklajevala najine različne zgodovinske poglede. O krizi niti ni bilo govora, dokler se nisi ti tako nesrečno vmešal.
anon-115301 sporočil: 264
[#343570] 16.10.08 12:20 · odgovor na: anon-91864 (#343041)
Odgovori   +    1

shaman je napisal(a):

Ohohoooooooooo! To je pa več kot aroganca.
Povojne poboje so ukazali sprijeni komunajzarski umi, katerih motivacija je bila izključno ideološka .

Cilj je bil pobiti vse, ki so jim prišli v doseg krvavih zločinskih rok, in so se jim jutri na političnem prizorišču utegnili pojaviti v vlogi ideoloških tekmecev oz. političnih tekmecev. Pri tem so komunistične zločinske zveri bile tako temeljite, da so pobijale cele družine vred z otroci in dojenčki.

Pobili so celo tiste, ki bi jih vsak strokovnjak ocenil za ljudi, ki bodo po vojni zbežali daleč stran od politične tekme (kmetavzarji mobilizirani po sili razmer od edine legitimne države), ampak to ni pomembno, pomebno je, da so jih komunajzarske zveri precipirale za nevarnost. Kajti to je bilo dovolj da so jih zverinsko potolkli.

P.S. Umor vsakega izmed 4012 Slovencev-civilistov, ki so jih komunajzarji podmuklo potolkli med vojno, prav tako sodi v izključno ideološko motivirane umore. Torej se ni podmuklo in zverinsko pobijalo le tik po vojni pač pa ves čas med vojno. Družina Mauser na Dolenjskem je eden težjih primerov recimo.

Ravnokar na HRT - zgodovinar objavil še ne  iz cele serije za dva kurca debelih knjig o komunajzarskih zločinih, ki so napisane neposredno na temelju arhivskih materijalov. Ampak to se dogaja na Hrvaškem, v Sloveniji to ni možno, tu pri nas so na oblasti komunajzarji, zgodovino pa pišejo in tolmačijo pizdeki, kot je paradajzarski "zgodovinar" Božo Repe.

Zato mi imamo "polpreteklo preteklost", Hrvati in cel preostali normalni svet pa imajo lepo kar preteklo preteklost, ki se jo deli na nedavno in davno. Kajti, kot je tovariš Repe nekoč tolmačil, naša je polpretekla oz. ni še pretekla preteklost zato, ker ji tovariši komunisti ne dovolijo da preteče, ker se še niso odločili katera laž je najprimernejša, da jo razglasijo za komunajzarsko verzijo preteklosti. he.he.

LP shaman

Povojni poboji, kar je bilo že tudi dokazano niso bili izključno ideološko obarvani ampak je bilo tudi kar nekaj pobojev, ki so bili plod maščevanja in revanšizma. Seveda pa lahko to tudi označiš kot ideološko, ker so ubiti sledili po večini nacifasistični ideologiji , velikokrat je to stvar pogleda in seveda ima vsak zorni kot drugačen pogled na isto stvar, to je enako kot pri optimistu in pesimistu, ki gledata napol poln kozarec - saj poznaš zgodbico.
Sedaj bi lahko na dolgo diskutirala o število zločinov katere ideologije in verjetno ne bi nikli prišla do konca, vendar se ti ne zdi malo smešno da se obremenjuješ z komunističnimi zločini, medtem kot so pa ti kapitalistični zločini vseeno.Govoriš o prostem trgu - ali sploh veš kako trgovina in trgovanje poteka. Zgodba o ponudbi in povpraševanju je tako zlajnana da je nihče več ne posluša saj to sploh ne obstaja, vse je po veliki večini dogovorjeno enkrat bolj drugič manj na glas. Tako so cene samo stvar tega koliko si kdo zaželi zaslužiti in sevda končno da to lahko potem tudi po tej ceni proda, konkurenca pa svoje cene naravna po njih. Lep primer je bil v Nemčiji bencin in skupaj tri konkurenčne črpalke ter navodilo lastnika črpalke delavcem - pazite na spremembe cen pri sosedu, vseeno ali se zviša ali zniža. Če so na črpalki A zvišali ceno za 1 cent so enako storili zelo kmalu zatem tudi na črpalki B in Črpalki C, če pa so ceno za 1 cent znižali so to naredili tudi na drugih dveh. Če bi obstajal prosti trg potem bi ceno zvišali če bi imeli povečano povpraševanje ampak tega ni bilo.  Enako je bilo za opaziti pri pekih, mlekarjih ali pa pri akcijah, kjer so se trgovine tedensko izmenjevale in cene dvigovale dokler so ljudje artikel kupovali.
Ali pa pravljica o uspehu marljivega - še bratje Grimm si je ne bi mogli bolje izmisliti. Uspeh imajo samo tisti, ki imajo denar, politične povezave, ali pa poznajo kako skrivnost, ki je svet ne sme izvedeti, ampak z delom obogateti ne na tem svetu.
anon-72895 sporočil: 1.580
[#343573] 16.10.08 12:22
Odgovori   +    0
Kučan s tajkuni naj s Semoličem maršira po Ljubljani in pokaže kako so njegovi tajkuni denar namesto v razvoj in delavske plače denar pobasali za svoje bogatenje,ki gre enako kot Putinovci!
anon-115301 sporočil: 264
[#343578] 16.10.08 12:26 · odgovor na: mimoidoci (#343439)
Odgovori   +    0

mimoidoci je napisal(a):


E jebiga, če je tako. Zakaj se raje ne podučiš o krizi. O njenem nastanku in razvoju. Predvsem tisti uničevalni pohod pohotnega bankirstva in generiranje denarja iz denarja mi nista prav nič jasna. Daj me poduči prosim te.

BTW, z Matajem sva samo usklajevala najine različne zgodovinske poglede. O krizi niti ni bilo govora, dokler se nisi ti tako nesrečno vmešal.
zelo rad bi te poučil ampak ker si pač samo mimoidiči nimaš prevelike želje po znanju ampak samo po kozlanju in sprenevedanju ter sarkazmu. 
če želiš z kom kaj usklajevat to pomeni da moraš tudi kaj priznat, tega pa v tvojih postih žal nisem opazil še manj pa zaznal torej ne gre za usklajevanje zgodovinskih pogledov ampak prej o vsiljevanju svojega pogleda.
Če pa boš sedaj užaljen pa je to popolnoma željeno! 
anon-159060 sporočil: 2.115
[#343595] 16.10.08 12:40 · odgovor na: anon-48442 (#342286)
Odgovori   +    0
VeseliFrajer, Marxa imajo in uporabljajo Šved že vrsto leti, pri nas je napaka, da mi nismo Švedi. Ni važno koga imaš, važno je kako to uporabljaš.Lp. Engels 
anon-159060 sporočil: 2.115
[#343636] 16.10.08 13:05
Odgovori   +    0
Točno tako je, kot piše SK. Oligarhija izvira iz "komunizma", pardon bolje iz socializma. Varuhi "pridobitev" revolucije varujejo te z vso močjo, ki jim polzi iz rok. 63 let vemo kdo je imel vse informacije in finance države v svojih rokah. Čudim se komentarju Biz70,ta živi za luno ali pa je tudi on varuh prihvatizacije. Takrat šele 20 let nazaj se še vprašati ali govoriti ni smelo na to temo, ker te je lahko tema vzela. Zdaj ko je svoboda mišljenja in izražanja so morali varuhi najti drugačne prijeme. Smrt izmu in svoboda narodu!
mimoidoci sporočil: 6.001
[#343717] 16.10.08 14:01 · odgovor na: anon-115301 (#343578)
Odgovori   +    0

biz70 je napisal(a):

zelo rad bi te poučil ampak ker si pač samo mimoidiči nimaš prevelike želje po znanju ampak samo po kozlanju in sprenevedanju ter sarkazmu. 
 
Oprosti, spregledal si mojo željo po znanju. Celo prosil sem te, da me podučiš o krizi. Če prav berem tule zgoraj, bi mi tudi ti zelo rad kaj konkretnega o krizi povedal. Torej začni.....pohotno bankirstvo in generiranje denarja iz denarja......
anon-35163 sporočil: 30.643
[#343727] 16.10.08 14:12 · odgovor na: mimoidoci (#343717)
Odgovori   +    0

mimoidoci je napisal(a):

 
Oprosti, spregledal si mojo željo po znanju. Celo prosil sem te, da me podučiš o krizi. Če prav berem tule zgoraj, bi mi tudi ti zelo rad kaj konkretnega o krizi povedal. Torej začni.....pohotno bankirstvo in generiranje denarja iz denarja......
 To ni želja po znanju, ampak želja po cepidlačenju. Najprej se delaš butastega, si pustiš kako reč razložiti, potem pa cepiš dlake, se obešeš na pike in vejice in nasploh delaš pametnega. Poznamo mi take.
mimoidoci sporočil: 6.001
[#343761] 16.10.08 14:33 · odgovor na: anon-35163 (#343727)
Odgovori   +    0

mataj je napisal(a):

 To ni želja po znanju, ampak želja po cepidlačenju. Najprej se delaš butastega, si pustiš kako reč razložiti, potem pa cepiš dlake, se obešeš na pike in vejice in nasploh delaš pametnega. Poznamo mi take.
 
Tvoja šola.
Edina pripomba na tvoj tekst: Nikoli si ne pustim nič razložiti. 

P.S.: Za razliko od vaju z bizarnim (biz70) bi vama znal o krizi napisati kaj, kar vidva ne opazita oziroma si popolnoma narobe tolmačita. Pri tem bi uporabil argumentacijo, ki zadošča normalnim ljudem. Vendar kdo pravi, da sta vidva normalna?

 
anon-35163 sporočil: 30.643
[#343775] 16.10.08 14:48 · odgovor na: mimoidoci (#343761)
Odgovori   +    0

mimoidoci je napisal(a):

 
Tvoja šola.
Edina pripomba na tvoj tekst: Nikoli si ne pustim nič razložiti. 

P.S.: Za razliko od vaju z bizarnim (biz70) bi vama znal o krizi napisati kaj, kar vidva ne opazita oziroma si popolnoma narobe tolmačita. Pri tem bi uporabil argumentacijo, ki zadošča normalnim ljudem. Vendar kdo pravi, da sta vidva normalna?
 
No, no. Prejle si čisto jasno in glasno prosil biz70 naj ti kaj pove o krizi.
mimoidoci sporočil: 6.001
[#343814] 16.10.08 15:25 · odgovor na: anon-35163 (#343775)
Odgovori   +    0

mataj je napisal(a):

No, no. Prejle si čisto jasno in glasno prosil biz70 naj ti kaj pove o krizi.
 
In kaj te pri tem moti? Človek ima nekaj norih nastavkov od kje in zakaj kriza. Me pač zanima kaj je za tem. Naj me torej poduči. To ne pomeni, da sam nimam mnenja. 

Problem je podoben tvoji včerajšnji tezi, da upravičeno pametuješ o stvareh ravno zato, ker jih ne poznaš. Pri tem ne upoštevaš, da tako pametovanje slej ko prej pripelje do udarca moči argumenta. Potem ostane le še tebi dobro znano mojstrstvo relativizacije in sprenevedanja. Se pa bojim da tako mojstrstvo, ki ga vsi sprevidijo, niti ni dolge sape, niti ni več mojstrstvo. So se že našli, ki te imajo za navadnega provokatorja. Ker v duelih praviloma ostajaš brez argumentov.


 
anon-35163 sporočil: 30.643
[#343828] 16.10.08 15:32 · odgovor na: mimoidoci (#343814)
Odgovori   +    0

mimoidoci je napisal(a):


Problem je podoben tvoji včerajšnji tezi, da upravičeno pametuješ o stvareh ravno zato, ker jih ne poznaš. 
 Neopoznavanje je še vedno manj slabo kot načrtno zavajanje.
anon-166829 sporočil: 5.290
[#343834] 16.10.08 15:39 · odgovor na: anon-115301 (#343570)
Odgovori   +    1

biz70 je napisal(a):


Povojni poboji, kar je bilo že tudi dokazano niso bili izključno ideološko obarvani ampak je bilo tudi kar nekaj pobojev, ki so bili plod maščevanja in revanšizma. Seveda pa lahko to tudi označiš kot ideološko, ker so ubiti sledili po večini nacifasistični ideologiji , velikokrat je to stvar pogleda in seveda ima vsak zorni kot drugačen pogled na isto stvar, to je enako kot pri optimistu in pesimistu, ki gledata napol poln kozarec - saj poznaš zgodbico.
Sedaj bi lahko na dolgo diskutirala o število zločinov katere ideologije in verjetno ne bi nikli prišla do konca, vendar se ti ne zdi malo smešno da se obremenjuješ z komunističnimi zločini, medtem kot so pa ti kapitalistični zločini vseeno.Govoriš o prostem trgu - ali sploh veš kako trgovina in trgovanje poteka. Zgodba o ponudbi in povpraševanju je tako zlajnana da je nihče več ne posluša saj to sploh ne obstaja, vse je po veliki večini dogovorjeno enkrat bolj drugič manj na glas. Tako so cene samo stvar tega koliko si kdo zaželi zaslužiti in sevda končno da to lahko potem tudi po tej ceni proda, konkurenca pa svoje cene naravna po njih. Lep primer je bil v Nemčiji bencin in skupaj tri konkurenčne črpalke ter navodilo lastnika črpalke delavcem - pazite na spremembe cen pri sosedu, vseeno ali se zviša ali zniža. Če so na črpalki A zvišali ceno za 1 cent so enako storili zelo kmalu zatem tudi na črpalki B in Črpalki C, če pa so ceno za 1 cent znižali so to naredili tudi na drugih dveh. Če bi obstajal prosti trg potem bi ceno zvišali če bi imeli povečano povpraševanje ampak tega ni bilo.  Enako je bilo za opaziti pri pekih, mlekarjih ali pa pri akcijah, kjer so se trgovine tedensko izmenjevale in cene dvigovale dokler so ljudje artikel kupovali.
Ali pa pravljica o uspehu marljivega - še bratje Grimm si je ne bi mogli bolje izmisliti. Uspeh imajo samo tisti, ki imajo denar, politične povezave, ali pa poznajo kako skrivnost, ki je svet ne sme izvedeti, ampak z delom obogateti ne na tem svetu.
Pet zvezdic, sem ti pripopala, ker si načel temo o povojnih pobojih, ki niti slučajno niso bili samo ideološko obarvani. Te teme se na forumu vsi izogibajo. Veliko primerov pokolov je povezanih s premoženjem in maščevanjem, ideologija je le za izgovor.

Dobro bi bilo stvari postaviti na svoje mesto.
anon-35163 sporočil: 30.643
[#343838] 16.10.08 15:47 · odgovor na: anon-166829 (#343834)
Odgovori   +    0

Pia je napisal(a):

Pet zvezdic, sem ti pripopala, ker si načel temo o povojnih pobojih, ki niti slučajno niso bili samo ideološko obarvani. Te teme se na forumu vsi izogibajo. Veliko primerov pokolov je povezanih s premoženjem in maščevanjem, ideologija je le za izgovor.

Dobro bi bilo stvari postaviti na svoje mesto.
Še tebi pet zvezdic, čeprav se s tabo sicer ne strinjam popolnoma o ničemer.

Kdor pri teh stvareh na prvo mesto postavlja ideologijo (ali pa nasprotovanje ideologiji, ni važno) s tem jasno kaže, da si srčno želi početi iste svinjarije pod drugo fano.
anon-36653 sporočil: 702
[#343968] 16.10.08 18:30 · odgovor na: anon-115301 (#343122)
Odgovori   +    0
problem je v tem, da po svetu velike firme prevzamejo male, pri nas pa so neke mini firmice prevzemalo velike in to preko nekih navideznih podjetij....
anon-35163 sporočil: 30.643
[#344042] 16.10.08 20:39 · odgovor na: anon-91864 (#344012)
Odgovori   +    0

shaman je napisal(a):

 
Seveda je to zgolj in samo vaša, komunajzarska percepcija.
 Nezmeneđirana percepcija.
birdrulez sporočil: 704
[#344066] 16.10.08 21:22 · odgovor na: anon-20668 (#342875)
Odgovori   +    0

matjazfinance je napisal(a):

 Sicer hvala za tole informacijo, vseeno pa bom toliko tečen: pravilno se črkuje Kirschner. Mi je po nepotrebnem vzelo 20 dodatnih sekund pri iskanju.
Pa tudi sicer me zelo moti, ko ljudje napačno črkujejo imena. Slovencem se to pogosto dogaja, čeprav se sicer imajo za  zelo pametne - vendar IMO ravno zaradi tega nimajo nobene pravice pizditi, če kdo iz tujine slučajno zajebe kaj v stilu Slavonia/Slovakia in podobno.
 
Sem pa mislil, da sem edini s Toporišičevim sindromom (sindrom=v tem primeru vrlina :)
anon-170701 sporočil: 489
[#344070] 16.10.08 21:31 · odgovor na: birdrulez (#344066)
Odgovori   +    0

birdrulez je napisal(a):

Sem pa mislil, da sem edini s Toporišičevim sindromom (sindrom=v tem primeru vrlina :)
 Misliš, da ima Matjaž prav? Pa žal samo ne zna sklanjati samostalnika!
anon-171955 sporočil: 383
[#344201] 17.10.08 08:20
Odgovori   +    0
No , prihajajo zopez časi z dobrimi članki.
Sprašujem se , kje ste bili novinarji v zadnjih dveh-treh mesecih.jasno ,zaposleni ste pri tajkunih in ste morali odrihati po Janševi vladi.
Sedaj pa kot izgleda so vam dali zopet proste roke pri pisanju.
Prepozno , to kar smo izvolili z vašo pomočjo , to sedaj imamo
Urca izgubljena , ne vrne se no bena.
anon-104023 sporočil: 771
[#344243] 17.10.08 08:54
Odgovori   +    0
biz70-
 imaš prav, zato pa je kriza nastala in še večja bo, ker se vsi ljudje in celotno gospodarstvo napaja iz kreditov in ne od zaslužka. Ljudje so enostavno ponoreli za materialnimi dobrinami in ravnotežje zdrave ekonomije zrušili v nulo.Ker vsi grabijo več kot ustvarijo so tudi Banke godne za likvidacijo.
Jaz bi že zdavnaj ukinila kredite, da se človek nauči varčevat in živeti s toliko denarja kot ga ima v denarnici.

Strani: 1 2 3 4