3 ure
Siemens Energy čisti izgubarsko vetrno podružnico Gamesa in izboljšuje napovedi dobička
4 ure
Najbolj brani članki danes
7 ur
NLB z rekordnim rednim četrtletnim dobičkom, je pa na ravni zadnjega lanskega četrtletja 5
8 ur
Nove omejitve za Airbnb na Dunaju: kakšne so v primerjavi z načrtovanimi prepovedmi pri nas
10 ur
V ZDA preklicali izvozna dovoljenja za dobavo čipov kitajskemu Huaweiju 2
10 ur
BMW M4 CS prihaja z motorjem, ki izvira iz serije DTM 2
11 ur
Sistemska in interesna ksenofobija do tujih lastnikov ubija vrednost Slovenije 6
12 ur
Protiinflacijski boj: Korejci so dali fokus na skrčflacijo, Nemci na kebabflacijo 3
12 ur
Takšno naj bi bilo vprašanje na novembrskem referendumu o JEK 2 6
12 ur
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
12 ur
Arbitraža: Republika Srbska mora slovenski družbi plačati 45 milijonov evrov 1
13 ur
Švedska centralna banka je znižala ključno obrestno mero 1
13 ur
Katere inovacije na področju energije navdušujejo v EU 3
13 ur
Tudi poštarji bodo stavkali 1
13 ur
Dvomesečno rast proizvodnje v nemški predelovalni industriji je marca prekinil nov upad
14 ur
Nasvet: na kateri upravni enoti se najmanj čaka na osebne dokumente 2
15 ur
Stroški oklestili dobiček BMW
16 ur
Poglejte, kako nove tehnologije in digitalizacija znižujejo stroške in zmanjšujejo ogljični odtis kmetij (PRO)
16 ur
Okusi Vipavske – poklon bogati vinarski in kulinarični tradiciji
19 ur
Z orodjem SMT strateško načrtovanje razvoja kmetije ni noben bavbav 1

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Šircelj: Želimo izenačiti obdavčitev naložb fizičnih oseb

Teme v drugih forumih o teh vsebini:   Borza (23)

Strani: 1 2 3 4

anon-1670 sporočil: 14.712
[#267825] 19.06.08 03:10 · odgovor na: crt (#267460)
Odgovori   +    0

crt je napisal(a):

zakaj? ali je biti deklarirani revez nekaj, kar naj drzava se posebej stimulira z davcno politiko?
Država bi s tem občutno povečala najnižje dohodke s tem pa povečala željo po delu, ne pa, da 50 jurjev zdravih ljudi kar lepo visi na socialni podpori, ker je le-ta komaj kaj manjša od plače, povrhu so pa še oproščeni izvršb, taks, rtv prispevka, zdr. zavarovanja,...

Z ukinitvijo davka na najnižje dohodke bi na najhitrejši način znižali število prejemnikov socialnih pomoči-torej bi na koncu država še profitirala, ker bi z zmanjšanjem davka tudi krepko zmanjšala izdatke za socialne pomoči.

V bistvu pa bi socialno pomoč za zdrave hkrati s to davčno reformo lahko tudi ukinili.
Dela je dovolj za vse.
crt sporočil: 27.230
[#267845] 19.06.08 06:53 · odgovor na: anon-1670 (#267825)
Odgovori   +    0

Maj je napisal(a):

Država bi s tem občutno povečala najnižje dohodke s tem pa povečala željo po delu, ne pa, da 50 jurjev zdravih ljudi kar lepo visi na socialni podpori, ker je le-ta komaj kaj manjša od plače, povrhu so pa še oproščeni izvršb, taks, rtv prispevka, zdr. zavarovanja,...
kako tocno bi to, da je do X neobdavceno, povecalo zeljo po delu in premaknilo ljudi dol s socialne podpore? zakaj, ce velja vse to, kar si nastel?
purinoli sporočil: 8.690
[#268092] 19.06.08 10:52 · odgovor na: anon-91864 (#267895)
Odgovori   +    0
Maj in Shaman,vajini predlogi in ugotovitve so gotovo prava smer. Jaz pa mislim, da je pri davkih vseeno treba delat obratnno, kot pri hisi. Popravlja se jih od strehe navzdol. Uradno imamo kakih 45% skupne sklede, realno seveda vec. Hong Kong je urejena  in bogata drzava (danes na licu mesta preverjeno, se vedno...), pa je javna poraba samo 16%. Od 3 mio zaposlenih ji samo 1 mio placuje davke, ker  revezev z 20 k$ pac ne obdavcujeo.

Nasih famoznih 45% se znebimo, instaliramo 25% za zacetek, EDS  naj bo 15%, pa bo BDP zaradi ogromnih sredstev, sproscenih za investicije in velikega zapslovanja (=>tudi vecje potrosnje) BDP rastel organsko in ne, kot zdaj zaradi drzavnega investiraja (v glavnem) od kateregag se redijjo kvecjemu lobiji in banke.

Lep pozdrav iz Shenzhena, Purinoli
anon-1670 sporočil: 14.712
[#268458] 19.06.08 17:23 · odgovor na: purinoli (#268092)
Odgovori   +    0

purinoli je napisal(a):
Maj in Shaman,vajini predlogi in ugotovitve so gotovo prava smer. Jaz pa mislim, da je pri davkih vseeno treba delat obratnno, kot pri hisi. Popravlja se jih od strehe navzdol.

Lep pozdrav iz Shenzhena, Purinoli
Vsaka stvar, ki se dela po gasilsko oz. od strehe navzdol se prejkoslej podere.

Večina ljudi je navadnih delavcev in ti ne bodo mirno gledali, da se ljudem z najvišjimi dohodki zniža davek, sami pa od tega nimajo čisto nič.
Na tak način je delala sedanja vlada in je hitro nastal upor, kar je povsem logično, ker od strehe navzdol delati hiše se ne da.

Zato je treba obdavčitev vsem naenkrat znižati.
Ljudem z najnižjimi prihodki(pod 15.000€) bi znižali davek na 0%, tistim z najvišjimi nad 100.000€ pa bi znižali iz 41% na 25% vmes pa ustrezno razporejeno po 5% stopnjah, kot sem napisal zgoraj.

Od take davčne reforme bi imeli čisto vsi koristi.

Ljudje, ker bi bili krepko manj obdavčeni, država pa zato, ker bi lahko ukinila socialno pomoč za zdrave in podobne ugodnosti, hkrati pa povečala željo po delu tudi tistih z najvišjimi dohodki in ker bi vsi več delali bi v končni fazi država kljub nižjim davkom pokasirala še več.

Lp
anon-1670 sporočil: 14.712
[#268461] 19.06.08 17:32 · odgovor na: crt (#267845)
Odgovori   +    0

crt je napisal(a):

kako tocno bi to, da je do X neobdavceno, povecalo zeljo po delu in premaknilo ljudi dol s socialne podpore? zakaj, ce velja vse to, kar si nastel?
Zaradi visokih davkov tudi na najnižje dohodke se danes pač vsaj 50 jurjem ljudi ne da delati, ker je razlika med socialno podporo in plačo skoraj ničelna.

Če bi bile z odpravo davkov na najnižje dohodke, plače povečane za 100€ bi se pa to že precej poznalo in bi bila razlika med najnižjo plačo in socialno podporo že precej večja, kar bi marsikomu že dalo misliti.

Sicer pa kot sem napisal ljudem niti ne bi bilo treba dati nobene možnosti na izbiro.

Hkrati bi jim dali korenček(ničelno stopnjo davka na nizke dohodke), hkrati pa tudi palico s katero bi enostavno ukinili vse socialne pomoči in druge ugodnosti za zdrave lenuhe.

Lp
crt sporočil: 27.230
[#268563] 19.06.08 21:44 · odgovor na: anon-1670 (#268461)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: crt 19.06.2008 21:45

Maj je napisal(a):
Sicer pa kot sem napisal ljudem niti ne bi bilo treba dati nobene možnosti na izbiro.
Hkrati bi jim dali korenček(ničelno stopnjo davka na nizke dohodke), hkrati pa tudi palico s katero bi enostavno ukinili vse socialne pomoči in druge ugodnosti za zdrave lenuhe.
ali imas ti po novem prihodke iz dela? to kot medklic, glede teme pa:

za moje pojme ni toliko problem to, kje od spodaj se zacne obdavcitev in nimam nic proti temu, da se magari solidno dvigne ta prag.

vendar sem absolutno proti temu, da se stvari resujejo "dajmo za reveze uredit in evo, vsaj nekaj smo naredili." zakaj - ker dokler je "revez" obdavcen po 0%, kdo drugi pa po 40% in vec, toliko casa so revezi de facto s fiskalno politiko stimulirani to biti. drzava dela davcno reklamo za status reveza. kar pa je za moje pojme zelo bizarno.

tako da ta storija se ne zacne odpletati na spodnjem delu lestvice, temvec na zgornjem.
purinoli sporočil: 8.690
[#268698] 20.06.08 08:52 · odgovor na: anon-1670 (#268458)
Odgovori   +    0
Maj, ne vidim nic nekombatbilnega s tvojim  predlogom, ki  je po mojemm za zacetek cisto dober in v pravi smeri. Tudi tvoj gre od strehe dol, ce  gledas v absolutnih zneskih, ki jih zdaj drzava pleni. Cilj je itak razumno obdavceje, pregon lenuhov z javne pipice in na koncu znosen delez javne porabe pod 30% BDP.

Alternativa temu je slab.a Produktivni in  taki  z vizijo bodo odkapljali v bolj perspektivna okolja, doma bo ostala pa enakost. V slabem. Zdaj menda odide v tujino  okoli 300 mladih in v srednjihh letih letno, izobrazenih. To se bo se visalo. Pot bi pa lahko bila  obratna.

Lep pozdrav, Purinoli
anon-76887 sporočil: 18.121
[#268711] 20.06.08 08:59 · odgovor na: purinoli (#268698)
Odgovori   +    0

purinoli je napisal(a):
Maj, ne vidim nic nekombatbilnega s tvojim predlogom, ki je po mojemm za zacetek cisto dober in v pravi smeri. Tudi tvoj gre od strehe dol, ce gledas v absolutnih zneskih, ki jih zdaj drzava pleni. Cilj je itak razumno obdavceje, pregon lenuhov z javne pipice in na koncu znosen delez javne porabe pod 30% BDP.

Alternativa temu je slab.a Produktivni in taki z vizijo bodo odkapljali v bolj perspektivna okolja, doma bo ostala pa enakost. V slabem. Zdaj menda odide v tujino okoli 300 mladih in v srednjihh letih letno, izobrazenih. To se bo se visalo. Pot bi pa lahko bila obratna.

Lep pozdrav, Purinoli
Saj ravno v tem je problem - občutno znižanje davkov pomeni manjši proračun in manj zapravljanja.
To pa ni povšeči skoraj nikomur, saj je armada uslužbencev državne uprave na tej pipci ter še večja armada posvečenih dobaviteljev, ki ustvarjajo dobičke zgolj ali samo na račun javnih razpisov. Zmanjšanje le-teh pa pomeni tudi manjši BDP, kar pa spet ni všeč vladi (le katera vlada bi se hvalila, da je zmanjšala BDP?) in krog je sklenjen.

Če parafraziramo današnjo naslovnico (pilula za borzo so tujci): pilula so tujci, ki bi prišli na prosti trg ustvariti konkurenco.
anon-76887 sporočil: 18.121
[#268713] 20.06.08 09:02 · odgovor na: anon-10003 (#267464)
Odgovori   +    0

0219Ju1 je napisal(a):
Nekomu je očitno v interesu,da SBI pade na 5000 indeksnih točk in potem kao KAD in SOD rešujeta ubogo ljudstvo.Že itak je po svetu vse u k....,turbo majmuni pa naredijo še večje sranje.Pa kje jim je znanje kakšne ekonomije.Hvala bogu,da so blizu volitve,se bodo potem čudili,kot se mi sedaj.

F21 računa na zmago na volitvah in potem bodo popeljali tudi SBI navzgor ;-)))
anon-9939 sporočil: 17.846
[#268722] 20.06.08 09:08 · odgovor na: anon-76887 (#268713)
Odgovori   +    1

0902ISXdX je napisal(a):


F21 računa na zmago na volitvah in potem bodo popeljali tudi SBI navzgor ;-)))

A Milan Kučan tudi kandidira?
anon-76887 sporočil: 18.121
[#268724] 20.06.08 09:11 · odgovor na: anon-9939 (#268722)
Odgovori   +    1

0219K21 je napisal(a):


A Milan Kučan tudi kandidira?

On kalkulira ;-)
purinoli sporočil: 8.690
[#268744] 20.06.08 09:29 · odgovor na: anon-9939 (#268722)
Odgovori   +    0

0219K21 je napisal(a):


A Milan Kučan tudi kandidira?
 
Kuchan Milana je dalec najbolje opisal GG (preconosec na sredi tikve, ce kdo ne ve kaj pomeni GG) v intervjuju SP izpred kakih 2-3 let. Oznacil ga je kot nekoga, ki je vecino polit kariere samo dajal ukaze in nima nobene prakse s konkretnim opertivnim vodenjem stranke ali drzave. Zato je KM tudi rekel, da ga Zares mika politika, tako kot otrooa mika pilotiranje pa ne upa, ker ve da nne zna....Zanimivo je, da Kuchan Milan ocitno ni zameril GG tega, ker je zzdaj njegov proteziranec.

To pomeni  le, da se mu je moral GG za svoje "klevete" opravviciti ali pa je "levica" tako v riti, da pogoltne vse, tudi zasvojenca s sportom in taurinom ali GG ali zmedeno kresnicko. Operativci so vsekakor zadaj in jih je kar nekaj....

Lep pozdrav, Purinoli
mimoidoci sporočil: 6.002
[#268900] 20.06.08 13:27 · odgovor na: anon-9939 (#268722)
Odgovori   +    4

0219K21 je napisal(a):


A Milan Kučan tudi kandidira?
 
Milan Kučan kalkulira.

Milan: "Gregor, in kaj dela tu na vaši listi neki Darko Bulat?" 

Gregor: "Ne vem, ne poznam. Sem pa slišal, da je napisal eno boljših prošenj za sprejem v našo stranko. Baje je za stranko pripravljen pojesti kar 125 kg dreka na mesec, kar je največ med vsemi. Ima kar veliko bazo naših političnih nasprotnikov, prizanava pa, da je zanjo porabil že 10.000 EUR, pa mu še vedno ni uspelo razkrinkati tistega Shamana. Zadnjič se je pred našim Pavlom (Gantarjem) nekaj repenčil, ker je trdil, da je pionir interneta v Sloveniji, pa smo se vsi skupaj kar malo nasmejali. Včasih baje rad malo pretirava, ima pa zato v glavi povsem svojo zgodovinsko sliko o Slovencih med in po WWII. Ta zgodovina se mi zdi zelo zanimiva, ker je precej inovativna. A veš, da pravi, da če bi mi umetno priredili in podaljšali WWII v naših krajih, da povojni poboji postanejo medvojni in zato toliko bolj legitimni. Ni kaj, dobra ideja, pa še lustracije ne bo nihče več povezoval s povojnimi poboji, če so bili pa medvojni." 

Milan: "Pa ima ta dosedanji marginalec sploh kakšno napako?" 

Gregor: "Mah kaj jaz vem, baje je malce preveč uslužen, če me razumeš kaj hočem povedat. Khm, povsod zleze. In kokodaka preveč, kot stare babe. In konspirativen ne zna biti, zato mu še ne moremo zaupati bolj zahtevnih partijskih nalog. Zadnjič ga je na tistem forumu malo preveč zaneslo in je izjavil, da ne ve za koga bo volil, potem so ga pa fantje razkrili, da je naš član. Potem je še naprej nekaj mutil, da so se ostali prav zabavali. Včasih malo preveč blefira bi rekel. Je pa dobro, ker ga nihče ne mara. Okrožnemu sekretarju je obljubil, da bo, dokler je na GZS in ima dovolj časa med službo, še pravo doštudiral, čeprav okrožni pravi, da je za kaj takega popoln antitalent. Ima pa voljo." 

Milan: "Gregor imaš zelo dobre obveščevalce. Le kje si jih našel?" 

Gregor: "Mah mimoidoči, saj veš."

Milan: "Ej Gregor, ta nas bo spet scat peljal, kot 2004"

Gregor: "Pravi, da tokrat ne..............?!"
purinoli sporočil: 8.690
[#268954] 20.06.08 15:10 · odgovor na: mimoidoci (#268900)
Odgovori   +    0
Kolega Mimoidici,

ker si razkrinkal del tehnologije/matrike delovanja Zares, se ti slej ali prej obeta chuza. Imas alternativo, da ponudis usluge sefu CKZKS, denunciiras kakega Shamana, ki ga amater A21 ni uspel (kljub deklariranemu najboljsemu poznavalcu IT v SLO ipd neumnosti....).

Ce bos koncal na V obrobju Lj v kaki spec ustanovi, raje poslji kak e-mail po forumu pred tem, da te vsaj poskusamo ven izdreti preden te CKZKS naredi za pravega pacienta.

Lep pozdrav, 嘌呤
anon-76887 sporočil: 18.121
[#268959] 20.06.08 15:14 · odgovor na: mimoidoci (#268900)
Odgovori   +    0

mimoidoci je napisal(a):


Milan Kučan kalkulira.

Milan: "Gregor, in kaj dela tu na vaši listi neki Darko Bulat?"

Gregor: "Ne vem, ne poznam. Sem pa slišal, da je napisal eno boljših prošenj za sprejem v našo stranko. Baje je za stranko pripravljen pojesti kar 125 kg dreka na mesec, kar je največ med vsemi. Ima kar veliko bazo naših političnih nasprotnikov, prizanava pa, da je zanjo porabil že 10.000 EUR, pa mu še vedno ni uspelo razkrinkati tistega Shamana. Zadnjič se je pred našim Pavlom (Gantarjem) nekaj repenčil, ker je trdil, da je pionir interneta v Sloveniji, pa smo se vsi skupaj kar malo nasmejali. Včasih baje rad malo pretirava, ima pa zato v glavi povsem svojo zgodovinsko sliko o Slovencih med in po WWII. Ta zgodovina se mi zdi zelo zanimiva, ker je precej inovativna. A veš, da pravi, da če bi mi umetno priredili in podaljšali WWII v naših krajih, da povojni poboji postanejo medvojni in zato toliko bolj legitimni. Ni kaj, dobra ideja, pa še lustracije ne bo nihče več povezoval s povojnimi poboji, če so bili pa medvojni."

Milan: "Pa ima ta dosedanji marginalec sploh kakšno napako?"

Gregor: "Mah kaj jaz vem, baje je malce preveč uslužen, če me razumeš kaj hočem povedat. Khm, povsod zleze. In kokodaka preveč, kot stare babe. In konspirativen ne zna biti, zato mu še ne moremo zaupati bolj zahtevnih partijskih nalog. Zadnjič ga je na tistem forumu malo preveč zaneslo in je izjavil, da ne ve za koga bo volil, potem so ga pa fantje razkrili, da je naš član. Potem je še naprej nekaj mutil, da so se ostali prav zabavali. Včasih malo preveč blefira bi rekel. Je pa dobro, ker ga nihče ne mara. Okrožnemu sekretarju je obljubil, da bo, dokler je na GZS in ima dovolj časa med službo, še pravo doštudiral, čeprav okrožni pravi, da je za kaj takega popoln antitalent. Ima pa voljo."

Milan: "Gregor imaš zelo dobre obveščevalce. Le kje si jih našel?"

Gregor: "Mah mimoidoči, saj veš."

Milan: "Ej Gregor, ta nas bo spet scat peljal, kot 2004"

Gregor: "Pravi, da tokrat ne..............?!"

:-))))
Ampak mimoidoci ne spremlja javnih razpisov, sicer bi vedel, da je agent 021 že zamenjal službo :-))
mimoidoci sporočil: 6.002
[#268970] 20.06.08 15:34 · odgovor na: anon-76887 (#268959)
Odgovori   +    0

0902ISXdX je napisal(a):


:-))))
Ampak mimoidoci ne spremlja javnih razpisov, sicer bi vedel, da je agent 021 že zamenjal službo :-))
 
Zares? A je že profesionalni funkcionar?
anon-76887 sporočil: 18.121
[#268975] 20.06.08 15:41 · odgovor na: mimoidoci (#268970)
Odgovori   +    0

mimoidoci je napisal(a):


Zares? A je že profesionalni funkcionar?

Že. Čisto zares, čeprav ne v Zares ;-)
purinoli sporočil: 8.690
[#268996] 20.06.08 16:17 · odgovor na: (#268963)
Odgovori   +    0

velikidrobizek je napisal(a):

 Glej, kaj je podpis vrgel za eno slikco ven. :))))

(A je prava ? )
 
He he, Drobizek, ti bi se mrtvega obudila, kaj sele razkrinkala ene rumene lojterce. Ena od slikic je prava, ampak samo za prvi del imena. Nisem pa nisem mogel dotajcit tarumenim, kaj je Purinoli, ceprav so kemiki in so razumeli. Moj nick je pac malce prevec trivialen, ceprav je kemijsko korekten. Prav zaradi podobnih hecev imamo vcasih tezave....

Sem pa cisto Zares sklenil, da se lotim teh lojterc. Oni me ze nekaj let prepricujejo, da so bolj efektne od nasih kakih 25 znkov, kar jaz seveda ostro zanikam. Ker je pa iluzija, da bo kak rumen lider uvedel ASCII, bo pa Mohamed ( moja malenkost) sla pocasi na goro (=vzel 1.lekcijo lojterc & gramatike). Just in case, I need to emigrate from Dementiostan he he.

Lep pozdrav iz zacuda clear sky over Shenzhen, 嘌呤
anon-22303 sporočil: 897
[#268998] 20.06.08 16:21 · odgovor na: purinoli (#268744)
Odgovori   +    1

purinoli je napisal(a):

 
Kuchan Milana je dalec najbolje opisal GG (preconosec na sredi tikve, ce kdo ne ve kaj pomeni GG) v intervjuju SP izpred kakih 2-3 let. Oznacil ga je kot nekoga, ki je vecino polit kariere samo dajal ukaze in nima nobene prakse s konkretnim opertivnim vodenjem stranke ali drzave. Zato je KM tudi rekel, da ga Zares mika politika, tako kot otrooa mika pilotiranje pa ne upa, ker ve da nne zna....Zanimivo je, da Kuchan Milan ocitno ni zameril GG tega, ker je zzdaj njegov proteziranec.

To pomeni  le, da se mu je moral GG za svoje "klevete" opravviciti ali pa je "levica" tako v riti, da pogoltne vse, tudi zasvojenca s sportom in taurinom ali GG ali zmedeno kresnicko. Operativci so vsekakor zadaj in jih je kar nekaj....

Lep pozdrav, Purinoli
 
V tem intervjuju je GG tudi povedal, da je politika luč, ki privlači vsakovrsten mrčes.
purinoli sporočil: 8.690
[#269008] 20.06.08 16:44 · odgovor na: anon-22303 (#268998)
Odgovori   +    0

gogi2 je napisal(a):

 
V tem intervjuju je GG tudi povedal, da je politika luč, ki privlači vsakovrsten mrčes.
 
Trditev nsjbrz drzi >90%, izdavil jo je pa v afektu, ko se je pogledal v ogledalo.

Lep pozdrav, 嘌呤
anon-1670 sporočil: 14.712
[#269184] 21.06.08 06:10 · odgovor na: crt (#268563)
Odgovori   +    0

crt je napisal(a):

ali imas ti po novem prihodke iz dela? to kot medklic, glede teme pa:

tako da ta storija se ne zacne odpletati na spodnjem delu lestvice, temvec na zgornjem.
Črt žal nimam prav nobenega sponzorja in tudi poklicni sin nisem, zato žal čisto vsi moji prihodki izvirajo iz takega ali drugačnega dela.

Sicer pa bom sam kmalu prišel iz najnižje stopnje tako, da zame to ne bo prišlo v poštev.
Enostavno mi gredo na živce zdravi ljudje, ki lepo vlečejo socialno podporo, čeprav je dela na pretek-če nič drugega bi pa lahko travo kosili,...

Reforma samo od zgoraj navzdol ne bo nikoli možna, ker bodo ta spodnji prejkoslej popizdili, že pri tej Janševi reformi so skoraj.

Za moje pojme je daleč najboljša reforma taka, ki bi uvedla davčno lestvico kot sem jo napisal zgoraj in od katere bi vsi veliko imeli, največ seveda zgornji ampak tudi ta spodnjim bi se občutno poznalo.

Žal pa ne od spodaj ne od zgoraj ne bo možno ničesar narediti dokler bodo na oblasti taki, ki vse možne stroške in birokracijo le še povečujejo, ne pa zmanjšujejo.

Lp
crt sporočil: 27.230
[#269197] 21.06.08 07:59 · odgovor na: anon-1670 (#269184)
Odgovori   +    0

Maj je napisal(a):
Črt žal nimam prav nobenega sponzorja in tudi poklicni sin nisem, zato žal čisto vsi moji prihodki izvirajo iz takega ali drugačnega dela.

Reforma samo od zgoraj navzdol ne bo nikoli možna, ker bodo ta spodnji prejkoslej popizdili, že pri tej Janševi reformi so skoraj.
ok. vprasal sem zato, ker sem se nekaj spominjal, da si razlagal, da si po lastni izbiri nezaposlen. ko govorim o prihodkih iz dela, seveda govorim o tem, cemur se v davcnem smislu rece prihodki iz dela.

ne pravim, da naj bo reforma samo od zgoraj navzdol; pravim pa, da ce se jo dela samo od spodaj, ni narejeno nic razen sporocila "bodite revezi".
anon-1670 sporočil: 14.712
[#269204] 21.06.08 08:33 · odgovor na: crt (#269197)
Odgovori   +    0

crt je napisal(a):

ok. vprasal sem zato, ker sem se nekaj spominjal, da si razlagal, da si po lastni izbiri nezaposlen. ko govorim o prihodkih iz dela, seveda govorim o tem, cemur se v davcnem smislu rece prihodki iz dela.

ne pravim, da naj bo reforma samo od zgoraj navzdol; pravim pa, da ce se jo dela samo od spodaj, ni narejeno nic razen sporocila "bodite revezi".
Briga me, kaj davčna razume pod prihodke od dela. 
Zame so vsi prihodki, ki niso dobljeni kot darilo, prihodki iz dela.

Se pa strinjam, da je treba davke znižati vsem.
So pa pod to vlado tisti v najvišji kategoriji že kar precej dosegli, tisti v najnižji pa popolnoma ničesar in je prav, da so sedaj na vrsti še ti.

Lp
purinoli sporočil: 8.690
[#269208] 21.06.08 08:48 · odgovor na: crt (#269197)
Odgovori   +    0

crt je napisal(a):

ok. vprasal sem zato, ker sem se nekaj spominjal, da si razlagal, da si po lastni izbiri nezaposlen. ko govorim o prihodkih iz dela, seveda govorim o tem, cemur se v davcnem smislu rece prihodki iz dela.

ne pravim, da naj bo reforma samo od zgoraj navzdol; pravim pa, da ce se jo dela samo od spodaj, ni narejeno nic razen sporocila "bodite revezi".
 Predlagam kompromis. Nobene reforme, samo popolna sprememba obdavcenja in to od spodaj navzgor in od zgoraj navzdol. Hkrati. Sploh ni treba izumljati kaj novega, dovolj je pogledati kako dobro drzavo in pokopirati njene dobre resitve.

Ob mojem ze 5 ali 6 obisku Hong Konga predvcerajsnjim lahko samo ugotavljam, da prosperira kljub temu, da je izgubil del samostojnosti, BDP raste, davke pa od 3 mio zaposlenih placuje samo 1 mio. Delez drzave v BDP je samo 16%. Revezev z 20 k$ seveda ne obdavcujejo. Drzava dobro funkcionira, lenuhov ne podpirajo ampak jim pustijo svobodo v lenuharjenju. Res pa j, da jih ni videti (lenuhov).

Bojim se le, da imajo pri nas lenuhi toliksno moc, da lahko storpedirajo vsak poskus ukinitve svojih privilegijev, pa se precejsen del volilnega telesa predstavljajo. Pa smo v zacaranem krogu. Slovenci in pridnost postaja bolj redka skladnost. Zal.

Lep pozdrav, Purinoli
crt sporočil: 27.230
[#269211] 21.06.08 09:15 · odgovor na: anon-1670 (#269204)
Odgovori   +    0

Maj je napisal(a):
Briga me, kaj davčna razume pod prihodke od dela. 
no, glede na to, kolko se usajas glede delitve, ni ravno tako videti.
crt sporočil: 27.230
[#269212] 21.06.08 09:16 · odgovor na: purinoli (#269208)
Odgovori   +    0

purinoli je napisal(a):
Nobene reforme, samo popolna sprememba obdavcenja in to od spodaj navzgor in od zgoraj navzdol. Hkrati. Sploh ni treba izumljati kaj novega, dovolj je pogledati kako dobro drzavo in pokopirati njene dobre resitve.

Slovenci in pridnost postaja bolj redka skladnost. Zal.
se zelo strinjam.
purinoli sporočil: 8.690
[#269213] 21.06.08 09:18 · odgovor na: anon-1670 (#269204)
Odgovori   +    0

Maj je napisal(a):

Briga me, kaj davčna razume pod prihodke od dela. 
Zame so vsi prihodki, ki niso dobljeni kot darilo, prihodki iz dela.

Se pa strinjam, da je treba davke znižati vsem.
So pa pod to vlado tisti v najvišji kategoriji že kar precej dosegli , tisti v najnižji pa popolnoma ničesar in je prav, da so sedaj na vrsti še ti.

Lp
 Pozdravljen, Maj

V najvisji kategoriji so tajkuncici, ki so ze zdavnaj dosegli maximum. Nekaj stevilk : dohodnina prinese skupaj kakih 1.100 M€ v proracun. Celjski grof je po hitrem postopku pridobil premozenje kakih 1,5G€. Moral bi placati 41% dohodnine, to je pribl. 600 M€. Ze iz tega naslova bi lahko vsem Dementiostancem prepolovili dohodnino he he.

To je seveda ZF. Mene bolj skrbi, da najbolj propulzivni del druzbe, srednja in mala podjetja niso dobila NIC, NIENTE, NADA. Kader, ki lahko porine voz naprej, se v teh pogojih enostavno ne da placat, kot bi bilo treba in bo preprosto zacel uhajati v prijaznejsa okolja. Res je treba razbremeniti revne, ampak ti niso toliko pomembni za napredek, kar ne jemlji kot podcenjevanje, ker ni tako misljeno.

Kvaliteta davcnega sistema je primerljiva s katalizo v kemiji. Z malim vlozkom lahko zanjes ogromne rezultate. Sploh ni treba izumljati kaj novega, samo pokopirati ze obstojece dobre resitve.

Lep pozdrav, Purinoli
anon-1670 sporočil: 14.712
[#269411] 22.06.08 07:03 · odgovor na: anon-91864 (#269240)
Odgovori   +    0
Saj sem že večkrat lepo in jasno napisal, da je ta vlada nekaj pozitivnega naredila edino za tajkune in pa birokrate z najvišjimi dohodki, vsi ostali smo pa v glavnem na slabšem, čeprav bi moralo biti po moje ravno obratno.
anon-1670 sporočil: 14.712
[#269412] 22.06.08 07:12 · odgovor na: crt (#269211)
Odgovori   +    0

crt je napisal(a):

no, glede na to, kolko se usajas glede delitve, ni ravno tako videti.
Jaz se usajam zato, ker ta vlada dela korist samo tajkunom, birokratom in lenuhom.

Pridne podjetnike in pridne delavce pa zatira kolikor more.
crt sporočil: 27.230
[#269413] 22.06.08 07:13 · odgovor na: anon-1670 (#269411)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: crt 22.06.2008 07:14

Maj je napisal(a):
Saj sem že večkrat lepo in jasno napisal, da je ta vlada nekaj pozitivnega naredila edino za tajkune in pa birokrate z najvišjimi dohodki
maj, se enkrat. zame glede na mojo osebno situacijo je locitev kapitalcev nekaj pozitivnega. a mi prosim poves, a sem tajkun ali birokrat z najvisjimi dohodki in ali imas za to ugotovitev se kaksno drugo podlago kot to, da imas samo eno melodijo v lajni.

Strani: 1 2 3 4