Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Delo: Hrvati bi leteli z Brnika

Strani: 1 2

1357 sporočil: 7.095
[#2849411] 05.06.20 09:44 · odgovor na: Micare (#2849327)
Odgovori   +    0
Lepo napisano. Pozabil si samo na dejstvo da sprememba družbene ureditve pomeni tudi spremembo vrednot ter percepcijo le teh. Nobena ureditev ni idealna, vsaka ima svoje pluse in minuse. Problem pri ljudeh je predvsem percepcija oklja in časa v katerem živijo.
Micare sporočil: 1.582
[#2849539] 05.06.20 21:43 · odgovor na: 1357 (#2849411)
Odgovori   +    3
Percepcija je še vedno taka, da je oblast vsemogočna. Pridejo te naložijo, včasih z družino, te vzame megla ali požre krematorij. Te onemogočijo, če nisi član ali ker nisi član.

Vrednot ni, je kriminal in borci z mlini na veter. Mlini z vetrom pa prodajajo zemljo, tovarne, rudna in druga naravna bogastva, tudi čisto naravo, ki smo jo dobili od prednikov v dar - kapital in slavijo uspešno rast. Za bakšiš. Premično bogastvo je šlo prec po prevzemu absolutne oblasti. Za burek prodajajo domovino. Tko po malem. Na kredo za pijačo. Za svetovanje, anekse, škodljive pogodbe, super drage dobave po nemogočih razpisih ... Hlapci, ki so dobili oblast od tistih, ki so si jo izborili, na pladnju. Zdaj pa s kmetijo delajo k svinja z mehom. Bodo spet tlačani. Klasične vrednote poštenje, morala, patriotizem, etika, življenje po religioznih pravililih je relativizirano. Napačna vzgoja. Vse so dobili, šolanje, stanovanja, službe in potem ni nič vredno. S svojim znanjem, kapitalom niso nikoli nič zaslužili. Storilci nagnusnih, nemoralnih, zavržnih dejanj so bolj zaščiteni kot žrtve. Ne slučajno. Zato, da je greh tatov na oblasti videti majhen in nepomemben. A se spodbuja socialna patologja? Greh, če ukradeš kuro, ker si lačen, je enak grehu, če pivatiziraš ali za provizijo prodaš državno srebrnino. Itak ni tvoja.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2849547] 05.06.20 22:44 · odgovor na: Micare (#2849377)
Odgovori   +    1
Hotel sem samo povedati, da si razmišljujoč človek! :) In da bi, za razpravo o zdravstvu bilo potrebno vzeti oz. nadaljevati na kašnem drugem koncu in članku, saj je bilo nekaj takih tudi tukaj....

Nikar se ne boj, nihče te ne bo zaprl, nisi nevaren ne sebi in še manj se te bojijo druge riti, saj jim ne moreš škoditi, pa četudiimaš najmočnejše zobe na svetu.... Tako da si boš še naprej plačeval sam gretje in oskrbo...

Pri nas imamo tak sistem, in tako se tudi razume, ker pravega razumevanja pač ni, da se privat plača, javni pa se čaka...

Tvoja ideja/izjava, da bo privat cenejše od javnega je malce nedoumljiva, sicer vse zadeve ne veljajo za vse zdravstvo enako, pa vseeno....

l.p.
anon-154083 sporočil: 6.570
[#2849562] 06.06.20 08:27 · odgovor na: Micare (#2849377)
Odgovori   +    1
[Micare]
A res niso sposobni bit zdravniki z diplomo? Je medicinski fax v rektumu? A še kak prof bere študentom iz knjige, ko bi bral dolgočasne pravljice? Kot ne bi znali brat?
Lej, kolikor sem jaz cross-checkal iz tujih virov, kar sem zase od zdravnikov slišal, je vse skupaj precej v rektumu. Ali pa 100 let za leseno žlico, kot smo včasih rekli.
Žalostno, ampak resnično. Edina svetla luč je, ko ti včasih kak mlajši zdravnik pove, da nekaj od sodobnejše medicine pozna, ampak se tista reč v Sloveniji pač ne dela.
Če bi bil Zavod za zdravstveno zavarovanje zavarovalnica bi imeli organizirano izmenjavo zdravstvenih storitev. Pri dveh milijonih ljudi težko gremo raziskovanje Marsa.
Osamosvojitev je bila v bistvu napaka, ampak kaj, ko je bila propaganda takrat tako dobra.
Sem za privat bolnišnice, a le če so storitve cenejše kot v javnih. Pa še to bi moralo pisat v Ustavi, ker se taka stvar rada povampiri. Tudi v zdravstvu bo treba ukinit monopol in uvest konkurenco.
Samo krast in goljufat je treba nehat, ne glede na organizacijo. Pri nas vse težave izvirajo iz sodne veje oblasti in klientelizma in korupcije ki vlada tam (OK, mogoče kdaj tudi navadna pokvarjenost, da ne bom kakšne svinje povzdigoval v lopova). In potem pač vsi, ki jim je dovoljeno, kradejo in goljufajo.
Bolj kot mi zobe uničuje narava, jih noben zobozdravnik ne more.
To pa sploh ni res. Nekaj jest toliko sladkorja in začni uporabljati zobno nitko.
Jaz sem le ena uboga para, mam dolg jezik in še Matilda me ne mara.
Večno se te ne bo mogla otepat :-)
linaprin sporočil: 771
[#2849660] 06.06.20 19:52 · odgovor na: anon-154083 (#2849081)
Odgovori   +    1
čas vnosa: 04.06.20 15:55
[jani1974]
> [bigl]
> En profesor bo dražje letel:). Lep dan.
>
> P.S.: Njegova teorija se ni obnesla v praxi.

Za njegovo rit se njegove teorije obnesejo odlično.
Dobesedno leti na njih
Micare sporočil: 1.582
[#2849720] 07.06.20 12:15 · odgovor na: anon-333107 (#2849547)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: Micare 07.06.2020 12:32
Če je javno zdravstvo predeminzionirano, drago, neracionalno ima veliko notranjo porabo potem ni problem biti konkurenčen in izvajati storitve ceneje. Nedoumljivo? Ali pa gre za laž in voluharske interese po Ameriškem vzgledu? Ali pa bi eni sadistično v živo jahali svoj narod. Vse več je licenc, koncesij, monopolov, obremenitev. Organ si zmisli novo občinsko ograjo naj jo tudi plača. Iz davka. Drugače gre za davek na davek ali nov, dodatni davek. Jaz bom zidal, Vi boste pa plačali. Moja ulica bo najlepša na Svetu. Vse v skladu z Ustavo, Zakoni, pravilniki in statuti. Ma nisem jih jaz pisal. Mladina pa v tujino. Od 8.000 - 13.000 letno. Nahj pridejo tujci zdravniki, zobozdravniki. Konkurenca mora bit. Saj ima vsak možnost izbire. Nobeden ne bo šel k njim. Trikat so mi polirali zobne pmbe pred inšpekcijskim prgledom. Prvič sem bil star 10 let. Inšpektor je bil voluhar.

Vsi gledajo USA in cene njihovih storitev. Astronomske, da dohtarji in farmacija plačajo ogromne davke od zaslužka. Bogati, zelo bogati pa investirajo in nič neplačajo. Kdo je to zrihtal. Zaposleni?, ki pošteno plačujejo davke? 40.000.000 brez zdravstvenega zavarovanja?

Na drugi strani je Indija. Operacija sive mrene tudi za 20€. Kakorkoli že. V Ameriki od kakih 3000$ naprej.

Ali bo vojna ali revolucija ali pa bo socialdemokracija. Diktature tudi niso izključene. Take parlamentarne. Demokratične. Eno ali več partijske.
Micare sporočil: 1.582
[#2849722] 07.06.20 12:39 · odgovor na: anon-154083 (#2849562)
Odgovori   +    0
To sporočilo je izbrisal avtor (08.06.2020 12:30)
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2849828] 07.06.20 23:56 · odgovor na: Micare (#2849720)
Odgovori   +    0
[Micare]
Če je javno zdravstvo predeminzionirano, drago, neracionalno ima veliko notranjo porabo potem ni problem biti konkurenčen in izvajati storitve ceneje. Nedoumljivo?
Očitno zelo nedoumljivo! :) Ne samo zate, ampak tudi za 99.999% ostalih najinih sonarodnjakov! :)

To je res trdi OREH! Zato se ga je potrebno lotiti počasi s tehtnim premislekom! To je veliko več kot gozd sam, potrebno pa je gledati tudi na posamezna drevesa. Zadeva je, milo rečeno KOMPLEKSNA, zato jo je potrebno osvajati po posameznih korakih in postopoma. Šele, ko razumeš eno zadevo, lahko stopiš naslednji korak...

In ne moreš vsega zdravstva metati v isti koš!!

Vse to privede do neumnosti, nerazumevanja in oksimoronov. In iz tega močvirja se je potem težko izmotati! Verjemi!:)

Določene manjše zdravstvene storitve, pa tudi kakšne malce večje, se dajo opraviti tudi pri zasebnikih... To ni dvoma! Sem spada npr. dermatilogija, zobozdravstvo, ... pa vse do operacije umetnega kolka! Tudi to lahko opravijo danes prav zadovoljivo zasebniki. Kavelj se skriva v neki drugi zadevi, in to so finance!

Kakorkoli obrneš tole našo zadevo, praktično na vse možne načine, boš vedno prišel do enega in itega zaključka: za zdravstvo damo premalo denarja! To je neizpodbitno dejstvo! PRVO!

Morda bi se tukaj ustavili za začetek pri vprašanju; Kako v zdravstvo spraviti več denarja!??

Eden izmed možnih načinov je ta, da prispevaš VIŠJO stopnjo! Več daš za zdravstvo! Več ti trgajo (od plače) npr. In imaš še naprej tako zdravstvo, kot ga imaš/imamo! :)

Drugi način bi npr. bil, da več plačajo uporabniki zdravstva! To pomeni, da nekaj prispevaš, ko ti opravijo zdravstveno storitev! Npr. plačaš pri zobozdravniku za plombo, plačaš za zdravila v lekarni, ... nekaj plačaš pri operaciji kolka,.... To je za marsikoga že problematično. Ne samo iz finančnega vidika ampak tudi moralnega in načelnega....

Ne misli, da sem proti javnemu zdravstvu. Ravno nasprotno. Zagovarjam ga!
Javno zdravstvo mora ostati! To je tisti minimum, tisti podenj, ki bi ga morali biti deležni vsi. Tudi tisti, brez prejemkov, v socialnih stiskah ... in vsi ostali. Če pa ti greš k "privatniku", imaš pa dve možnosti:

Ta privatnik te sicer bo poštimal, ostane pa vprašanje, kdo bo to plačal!?

Če plačaš to ti iz svojega žepa, potem to (verjetno) ne more biti ceneje!? Zato pa prideš hitreje na vrsto!

Če ti bo to krilo zdravstveno zavarovanje, potem se moraš postaviti v čakalno vrsto!

Sva do tukaj na liniji!??

Potem je tukaj ZZZS! Zavod za zdravstveno zavarovanje Slovenije! To je pa tisti alfa in omega zadeve! On odloča in določa, koliko se bo kje porabilo in kako! Za naslenje leto toliko teh in toliko teh operacij!

In to je TO! Vsi ostali in njihovi žalujoči ostanejo v čakalnih vrstah, ali pa se lahko primejo za denarnice in gredo k privatniku...

Je tako!?? :)

Sva še vedno na liniji!? :)




Ali pa gre za laž in voluharske interese po Ameriškem vzgledu? Ali pa bi eni sadistično v živo jahali svoj narod. Vse več je licenc, koncesij, monopolov, obremenitev. Organ si zmisli novo občinsko ograjo naj jo tudi plača. Iz davka. Drugače gre za davek na davek ali nov, dodatni davek. Jaz bom zidal, Vi boste pa plačali. Moja ulica bo najlepša na Svetu. Vse v skladu z Ustavo, Zakoni, pravilniki in statuti. Ma nisem jih jaz pisal. Mladina pa v tujino. Od 8.000 - 13.000 letno. Nahj pridejo tujci zdravniki, zobozdravniki. Konkurenca mora bit. Saj ima vsak možnost izbire. Nobeden ne bo šel k njim. Trikat so mi polirali zobne pmbe pred inšpekcijskim prgledom. Prvič sem bil star 10 let. Inšpektor je bil voluhar.

Vsi gledajo USA in cene njihovih storitev. Astronomske, da dohtarji in farmacija plačajo ogromne davke od zaslužka. Bogati, zelo bogati pa investirajo in nič neplačajo. Kdo je to zrihtal. Zaposleni?, ki pošteno plačujejo davke? 40.000.000 brez zdravstvenega zavarovanja?

Na drugi strani je Indija. Operacija sive mrene tudi za 20€. Kakorkoli že. V Ameriki od kakih 3000$ naprej.

Ali bo vojna ali revolucija ali pa bo socialdemokracija. Diktature tudi niso izključene. Take parlamentarne. Demokratične. Eno ali več partijske.

Strani: 1 2