Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Buffett prodal deleže letalskih prevoznikov

Strani: 1 2

anon-20668 sporočil: 3.976
[#2842836] 03.05.20 20:19 · odgovor na: anon-207617 (#2842832)
Odgovori   +    5
Zadnja sprememba: anon-20668 03.05.2020 20:20
[NemirniTujec]
Zelo priporocam potovanje, morda ti bo tako vsec da ostanes :-)
Hahaha, kam pa naj potujem? Saj nikamor ne smem, povsod so meje zaprte, trenutno se butalistanci veselimo, da se lahko celo legalno premaknemo npr. iz Ljubljane v Trzin ... skratka kje si pa ti bil zadnje dva meseca?
Isusek... totalitarizmi na slovenskem res pasejo ko ata na mamo...
Še enkrat: kje si pa ti bil zadnje dva meseca?

Izkazalo se je, da svobode ni. Ne pri nas, ne kje drugje. Svarjenje proti totalitarizmu je brezplodno in prepozno, ker je le-ta že tukaj.

Država lahko očitno prepove, da bi potoval iz Kopra v Izolo ali iz Kranja v Idrijo. Ne smeš s kolegom na pir, ne smeš na svojem vrtu prirediti zabave za prijatelje, ne smeš otrok peljati na igrala v park. Če si penzionist, ne smeš v štacuno po 10. uri. Ponekod je še huje, recimo v Španiji dobesedno nisi smel stopit ven iz stanovanja. Ampak to je bilo vse OK, namen je bil javna korist, a ne?
Evidentno je torej, da svobode ni. In če lahko država prepove najbolj normalne stvari zaradi kao "javne koristi", za koji qurac ne bi mogla prepovedati še degeneriranih abnormalnosti, kot je "umetniški projekt" dojenje psa?

Zdaj pa ti pošiljam lep pozdrav v Blighty, kjer ste nemara ohranili več svoboščin (sicer kolikor vidim, v bistvu sploh ne, ampak boš ti povedal, če si v zadnjih tednih lahko bil na kakšnem sprehodu v naravi in si se izognil da bi te preganjali bobbyji z droni).
Pa ne pozabi zvečer na svojem balkonu/verandi ploskat vrlim dohtarjem in sestram iz NHS, še prej pa preveri, koliko novih TikTok videov so ti borci proti koroni posneli danes iz čistega dolgčasa.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2842841] 03.05.20 20:39 · odgovor na: anon-20668 (#2842836)
Odgovori   +    2
[matjazfinance]
> [NemirniTujec]
> Zelo priporocam potovanje, morda ti bo tako vsec da ostanes :-)

Hahaha, kam pa naj potujem? Saj nikamor ne smem, povsod so meje zaprte, trenutno se butalistanci veselimo, da se lahko celo legalno premaknemo npr. iz Ljubljane v Trzin ... skratka kje si pa ti bil zadnje dva meseca?

> Isusek... totalitarizmi na slovenskem res pasejo ko ata na mamo...

Še enkrat: kje si pa ti bil zadnje dva meseca?

Izkazalo se je, da svobode ni. Ne pri nas, ne kje drugje. Svarjenje proti totalitarizmu je brezplodno in prepozno, ker je le-ta že tukaj.

Država lahko očitno prepove, da bi potoval iz Kopra v Izolo ali iz Kranja v Idrijo. Ne smeš s kolegom na pir, ne smeš na svojem vrtu prirediti zabave za prijatelje, ne smeš otrok peljati na igrala v park. Če si penzionist, ne smeš v štacuno po 10. uri. Ponekod je še huje, recimo v Španiji dobesedno nisi smel stopit ven iz stanovanja. Ampak to je bilo vse OK, namen je bil javna korist, a ne?
Evidentno je torej, da svobode ni. In če lahko država prepove najbolj normalne stvari zaradi kao "javne koristi", za koji qurac ne bi mogla prepovedati še degeneriranih abnormalnosti, kot je "umetniški projekt" dojenje psa?

Zdaj pa ti pošiljam lep pozdrav v Blighty, kjer ste nemara ohranili več svoboščin (sicer kolikor vidim, v bistvu sploh ne, ampak boš ti povedal, če si v zadnjih tednih lahko bil na kakšnem sprehodu v naravi in si se izognil da bi te preganjali bobbyji z droni).
Pa ne pozabi zvečer na svojem balkonu/verandi ploskat vrlim dohtarjem in sestram iz NHS, še prej pa preveri, koliko novih TikTok videov so ti borci proti koroni posneli danes iz čistega dolgčasa.
Imas prav, da slovenija ni svobodna druzba - in temu je tako predvsem zaradi mentalitete kot je tvoja. Ce bi prepovedoval umetnisko spakovanje, ni cudno, da je primerno napumpan narod pripravljen prepovedati karkoli, ko mu grozi virus. Ker pac od virusa se lahko umre, ce pa ena kuzla doji drugo, pa ne bo nikogar pobralo.

Tebe trenutni totalitarizem moti, ker nisi na vecinski reklamni virus liniji, totalitaristicni impulz imas pa ocitno se hujsi od povprecnega slovenca.

Korone bo enkrat konec - in tudi pred njo si imel kakih 20 let casa za potovanja - lahko bi kako izkoristil za obisk dezel kjer ni dohtarjev in kjer so umetniki prepovedani... tako iz gusta in za navdih :-) Predlagam severno Nigerijo, Boko Haram ti je pomoje pisan na kozo.

------

Se porocilo tukaj "iz svobode" - prepovedano je hodit predalec za brezveze (ni pa nobenih striktnih navodil a la meja obcine ali 1km od bajte ali karkoli), in da ko si zunaj bodi dva metra narazen. Se vedno lahko peljem psa v en vecji rezervat zlaufat (ki je 15KM stran, na drugi strani mesta), in v trgovino se se vedno peljem tisto ki mi najbolj pase, ceprav ni najblizja. Mask v glavnem ne nosimo (jih kao sparamo za dohtarje in sestre), ploskat sem pa zacel cez okno, ker folk rad cisto pozabi da ni zurka in da naj tudi med ploskanjem uposteva social distancing merila :-)

Na ulicah je cca 15% sicersnje gostote prometa, je pa malo vec raznih sprehajalcev in tekacev. Biznis pa orenk trpi, ker so nenujne trgovine in storitve zaprte, in to bo imelo dolgorocni efekt zmanjsanih prometov, zmanjsanih plac, zaposlenosti in nadaljnje potrosnje.
153 sporočil: 9.333
[#2842843] 03.05.20 21:17
Odgovori   +    0
Igra se seveda nadaljuje, nakup/prodaja se
prilagaja, od prejšnje se razlikuje, veteran
W.Buffett se nenehno uresničuje/izpopolnjuje,
v vsakem primeru koronskemu pokru kljubuje ?

Sodražan
anon-20668 sporočil: 3.976
[#2842847] 03.05.20 21:33 · odgovor na: anon-207617 (#2842841)
Odgovori   +    2
[NemirniTujec]
Imas prav, da slovenija ni svobodna druzba - in temu je tako predvsem zaradi mentalitete kot je tvoja.
Nope, napačno si ocenil mojo mentaliteto. Če bi bilo po moje, bi bila Slovenija svobodnejša od Amerike (in to od tiste, ki so si jo zamislili founding fathers, kaj šele tiste, kakršna je v resnici).

Tebe trenutni totalitarizem moti, ker nisi na vecinski reklamni virus liniji, totalitaristicni impulz imas pa ocitno se hujsi od povprecnega slovenca.
To sploh ni impulz, temveč le racionalno sprijaznenje z realnostjo. Sanj o svobodi je konec, totalitarizem je de facto stanje. Zatorej improvise/adapt/overcome in naj bo totalitarizem vsaj za kakšno rabo, če ga že moramo imeti.


Vem pa, da jaz pri tebi in še marsikomu tule sprožim nek impulz. In sicer impulz branjenja "svobode govora" in "umetnosti" in da se iz tega naslova ne sme nasprotovati degenerirancem, ki uničujejo kulturo.
Saj ni čudno, vsem nam so prali glave, da "umetnikom" se ne pa sme oporekati in so svete krave; mora se jim dopustiti karkoli in nemara še iz javnega denarja plačati njihovo degeneriranost.
Na to zablodo se je žal cepila tudi napačno razumljena svoboda govora. Glede slednjega priporočam poslušanje spodnjega, vsaj od 4:20 do 8:20
youtu.be/TLmdPgn-cF8?t=260
anon-20668 sporočil: 3.976
[#2842849] 03.05.20 21:37 · odgovor na: anon-207617 (#2842841)
Odgovori   +    1
[NemirniTujec]
Korone bo enkrat konec - in tudi pred njo si imel kakih 20 let casa za potovanja - lahko bi kako izkoristil za obisk dezel kjer ni dohtarjev in kjer so umetniki prepovedani... tako iz gusta in za navdih :-) Predlagam severno Nigerijo, Boko Haram ti je pomoje pisan na kozo.
Ja, priznam, res nisem obiskoval takih dežel. Sem bil sicer že marsikje (tudi krajši čas živel v tujini), ampak le v Evropi in USA, a nikoli južneje od Grčije ali vzhodneje od Slovaške.
3rd world vukojebine me nikoli niso privlačile.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2842878] 04.05.20 12:50 · odgovor na: anon-20668 (#2842847)
Odgovori   +    1
[matjazfinance]
> [NemirniTujec]
> Imas prav, da slovenija ni svobodna druzba - in temu je tako predvsem zaradi mentalitete kot je tvoja.

Nope, napačno si ocenil mojo mentaliteto. Če bi bilo po moje, bi bila Slovenija svobodnejša od Amerike (in to od tiste, ki so si jo zamislili founding fathers, kaj šele tiste, kakršna je v resnici).


> Tebe trenutni totalitarizem moti, ker nisi na vecinski reklamni virus liniji, totalitaristicni impulz imas pa ocitno se hujsi od povprecnega slovenca.

To sploh ni impulz, temveč le racionalno sprijaznenje z realnostjo. Sanj o svobodi je konec, totalitarizem je de facto stanje. Zatorej improvise/adapt/overcome in naj bo totalitarizem vsaj za kakšno rabo, če ga že moramo imeti.


Vem pa, da jaz pri tebi in še marsikomu tule sprožim nek impulz. In sicer impulz branjenja "svobode govora" in "umetnosti" in da se iz tega naslova ne sme nasprotovati degenerirancem, ki uničujejo kulturo.
Saj ni čudno, vsem nam so prali glave, da "umetnikom" se ne pa sme oporekati in so svete krave; mora se jim dopustiti karkoli in nemara še iz javnega denarja plačati njihovo degeneriranost.
Na to zablodo se je žal cepila tudi napačno razumljena svoboda govora. Glede slednjega priporočam poslušanje spodnjega, vsaj od 4:20 do 8:20
youtu.be/TLmdPgn-cF8?t=260
:-)))))

Amazing... res ti nic ne pocinglja, ko bi prepovedoval neke oblike umetnosti ker so po tvoje "degenerirane", hkrati pa sebe klices najvecjega svobodnjaka?

Ali se pri takem izvajanju resno jemljes, ali samo mickeno poziras in me trolas - tvoja stvar. Moja pa je da prepoznam napako, da sem sploh poskusal s teboj debatirat o tem. Bom odslej bolj zadrzan :-)
anon-20668 sporočil: 3.976
[#2842900] 04.05.20 15:00 · odgovor na: anon-207617 (#2842878)
Odgovori   +    0
[NemirniTujec]
sebe klices najvecjega svobodnjaka?
Saj se ne (več).

Strani: 1 2