Strani: 1 2

Nollem sporočil: 967
[#2840671] 24.04.20 14:31 · odgovor na: (#2840659)
Odgovori   +    0
[Pokinimisi]
>žrtve korone niso samo dementni starostniki, ki umirajo v DSO, ampak tudi otroci. inni jih malo.

Odvratna laž. Žrtev korone med otroci je 0. Kakšne ogabne laži si boste nekateri še izmislili, resno. Pa ne mi prosim odgovarjati s "ti si kreten" podobnimi bedarijami, ker to tvojih laži ne more opravičiti. Morda boš našel kje kakega zelo bolanega otroka, ki je umrl, ampak ti nisi napisal tega, ti si napisal "tudi otroci umirajo in NI JIH MALO".
če bi ti prebral, kaj sem jaz pisal v tej temi bi razumel, kaj sem hotel napisati in sicer,da v teh časih (na)stradajo tudi otroci, ki so lačni, ker so doma in ne dobijo dveh šolskih obrokov

o strukturi umrlih pa je podrobno na straneh NIJZ
robi2107 sporočil: 4.272
[#2840740] 24.04.20 19:40 · odgovor na: (#2840714)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: robi2107 24.04.2020 19:57
[Pokinimisi]
.... ti si napisal "tudi otroci umirajo in NI JIH MALO".
Nikjer ni napisal, da otroci umirajo, pač pa, da "žrtve korone niso samo dementni starostniki, ki umirajo v DSO, ampak tudi otroci. inni jih malo." Korektno branje njegovega zapisa pripelje do sklepa, da obstajata dve vrsti žrtev:

1. dementni starostniki, ki umirajo v DSO;
2. otroci (ki jih ni malo)

Samo za prve izrecno trdi, da umirajo, zakaj so po njegovem mnenju tudi otroci žrtve virusa, pa je pojasnil v predhodnem postu (ker so prikrajšani za (subvencionirano) šolsko prehrano). Tvoja navedba, da naj bi zapisal "tudi otroci umirajo in NI JIH MALO", je zato potvorba.
LeonTosic sporočil: 283
[#2840745] 24.04.20 20:00 · odgovor na: robi2107 (#2840740)
Odgovori   +    0
Otroci umirajo zaradi drugih bolezni ki se jih trenutno ne zdravi, ker je korona celo zdravstvo zasedla. Cca 40-50 otrok letno umre v Sloveniji. Vsak teden en...
robi2107 sporočil: 4.272
[#2840791] 24.04.20 22:18 · odgovor na: LeonTosic (#2840745)
Odgovori   +    0
Morda res, ampak šlo je za nekaj povsem drugega. Namreč za to, da je Pokinimisi napadla Nollema, da je zapisal nekaj, kar ta v resnici ni zapisal. Ko jo je slednji na to opozoril, se je še naprej prepirala z njim in mu za moj okus precej arogantno zabrusila: "Jaz znam brati, če ti ne znaš pisati, pa jaz nisem kriva."
pobalin sporočil: 14.456
[#2840869] 25.04.20 10:56 · odgovor na: (#2840842)
Odgovori   +    2
[abohte]
Vsak december nesem na Karitas večino hrane, ki jo ob božiču dobimo v mojem in ženinem podjetju. Nisem še naletel na shiranega človeka.
Shiranega? Mogoče res ne, če propagirano lakoto (otrok) razumeš zelo dobesedno, v dachauskem smislu. Jaz jo razumem bolj kot prispodobo v kontekstu sedanje družbe relativnega izobilja - kot pomanjkanje redne, uravnotežene in polnovredne hrane, toplih obrokov.

Sicer pa močno dvomim, da se lačni in raztrgani ljudje (otroci) kaj dosti kažejo v mestnih centrih Karitasa in Rdečega križa. Ljudje svoje poraze, revščino in stiske ponavadi skrivamo, se jih sramujemo.
Vidim, da si zgrešil mojo poanto.
Zgolj v tem kontekstu, da ta veriga pač ne skrbi za lačne otroke, ampak za izlete na Azurno obalo in v Monako je treba razumeti moje pisanje.
Zakaj pa ne bi mogla skrbeti za obe vrsti otrok?
Kaj naj ti odvrnem... Stopi iz socialnega mehurja in se prepričaj iz prve roke (ne iz EPP-ja dobrodelnih organizacij).
Ker sem očitno rojen pod srečno zvezdo, sem imel izredno malo bližnjih srečanj z revščino, a kolikor jih je bilo, se ne upam trditi, da lačnih pri nas ni. Verjamem pa, da rek "siti lačnemu ne verjame" ni iz trte izvit.
pobalin sporočil: 14.456
[#2840912] 25.04.20 14:08 · odgovor na: (#2840880)
Odgovori   +    1
[abohte]
Gotovo ne. Kaj pa tile:
LOL, dobra!

Strani: 1 2