Strani: 1 2

FIN-454644 sporočil: 10.895
[#2793183] 10.09.19 10:29 · odgovor na: anon-178149 (#2793182)
Odgovori   +    4
V tem sporocilu sta dve tvoji pristranosti: proti zahodu/ZDA in proti desnici. Seveda so pa nasi anketarji (z izjemo desnih) genialni. Zlasti ""delajo"" Potocnike in podobne. Dejgasrat. Ce mene poklice katerikoli anketar, ga vljudno zavrnem preden se utegne predstaviti: oprostite, pri nobeni anketi ne sodelujem. Se bodo iz mene norca delali in me imeli za statistiko. NEMA.TOGA.
PyotrNovak sporočil: 5.775
[#2793199] 10.09.19 11:11 · odgovor na: anon-178149 (#2793167)
Odgovori   +    5
The US middle class is disappearing…into the upper middle class. ... Using Census Bureau data available through 2014, [Rose] defines the upper middle class as any household earning $100,000 to $350,000 for a family of three: at least double the U.S. median household income and about five times the poverty level.Jun 21, 2016

www.aei.org/publicat...the-story/

Za razliko od butalistana, keterga izvrsten primerek si ti.
anon-178149 sporočil: 4.311
[#2793204] 10.09.19 11:58 · odgovor na: FIN-454644 (#2793183)
Odgovori   +    1
[FIN-454644]
V tem sporocilu sta dve tvoji pristranosti: proti zahodu/ZDA in proti desnici. Seveda so pa nasi anketarji (z izjemo desnih) genialni. Zlasti ""delajo"" Potocnike in podobne. Dejgasrat. Ce mene poklice katerikoli anketar, ga vljudno zavrnem preden se utegne predstaviti: oprostite, pri nobeni anketi ne sodelujem. Se bodo iz mene norca delali in me imeli za statistiko. NEMA.TOGA.
Recimo, da imaš prav o moji proti ZDA (zahodni bi se dalo razpravljati) in proti desni usmeritvi, ampak ravno tako si ti usmerjen v določeno smer. To je pač osnovna človekova pravica, kakor je tudi ta, da na neki anketi sodeluje ali pa ne, ali pa da voli ali pa ne. Samo potem (volitve, ankete) se ne sme čudit, če rezultati niso všečni. Volivci imajo pač stalno na žalost prav..
FIN-454644 sporočil: 10.895
[#2793206] 10.09.19 12:20 · odgovor na: anon-178149 (#2793204)
Odgovori   +    1
Med nama je razlika: ti ne sodelujes pri desni anketi, jaz pri NOBENI. Tvoja pravica, moja pravica.
anon-178149 sporočil: 4.311
[#2793211] 10.09.19 12:32 · odgovor na: PyotrNovak (#2793199)
Odgovori   +    0
[PyotrNovak]
The US middle class is disappearing…into the upper middle class. ... Using Census Bureau data available through 2014, [Rose] defines the upper middle class as any household earning $100,000 to $350,000 for a family of three: at least double the U.S. median household income and about five times the poverty level.Jun 21, 2016

www.aei.org/publicat...the-story/

Za razliko od butalistana, keterga izvrsten primerek si ti.
O tem kam zgineva srednji razred sva že razpravljala. Predvsem je pomembno, kako ga definiraš. In če ga definiraš pri fiksni številki (Rose, le kdo je to? ga definira v tvojem linku 100-350k$), bo na dolgi rok izginil, prešel se v višji sloj. Saj si verjetno že slišal za inflacijo in povečevanje produktivnosti itd... Načelno se pozicija definira relativno na prihodke v družbi, kar ti seveda ne razumeš. Še recimo najbolj merodajna je ocena banke Credite Suisse, publications.credit-...AF9341D47E po kateri je v ZDA leta 2014 pripadalo srednjemu razredu 37,7% populacije, za primerjavo v sosednji Italiji je ta številka znatno višja, 59,7%. In ko si tako navdušen nad ZDA, 100k$ družinskih bruto prihodkov ne zagotavlja čez lužo, vsaj ne izven zarjavelega pasu (Rust belt) spodobnega življenja.
Sicer pa verjetno veš tudi to, da je BDP na glavo, ali pa družinski prihodki, silno varljiva stvar. Po www.aei.org/publicat...ald/print/ (tvoja priljubljena stran) sledi tudi to, da najbolj razvite države Z. Evrope in Japonska komaj dohajajo, oziroma malenkostno prehitevajo najbolj revno državo v ZDA, Missisipi. S pravilno manipulacijo se da vse dokazati, tudi to, da so učitelji pri nas plačani samo 20% manj kot na Norveškem.
Sicer pa o aei.org stališčih naveč pove tale stavek iz linka:

" Using GDP per capita as a measure of both economic output per person and of a country’s standard of living, America is winning quite handsomely. And one of the factors that contributes significantly to our standard of living, which is among the highest in the world and the highest in history, is the availability of cheap imported goods from countries like Mexico, Japan and China."

Kdor je videl povprečno življenje v ZDA, ali pa življenje ljudi na mediani prihodkov (50% ljudi sodi v ZDA v spodnji razred, tudi tvoj večkrat citirani podatki popisa za 2010 kažejo, da 50% ljudi v pomanjkanju ali revščini) se z gornjim povzetkom iz aei.org ne bi strinjal.
najobj sporočil: 31.920
[#2793221] 10.09.19 13:17 · odgovor na: anon-178149 (#2793168)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 10.09.2019 13:18
[MarijanMacek]
> [mimoidoci]
> > [MarijanMacek]
>
> Hehe, spoznal si pristransko anketo z desne politične provenience in prekinil nevedoč, da nisi sposoben spoznati pristranske ankete z leve politične provenience. To je tista, ki je leta in leta videla komisarko Bulčevo na drugem mestu popularnosti med vsemi slovenskimi politiki, danes pa le še redki vemo za njen priimek.

Na žalost me iz teh "poli-barometrov" niso nikoli poklicali. Govorim o resnejših merjenjih javnega mnenja. Vsekakor pa tudi mene zanima, kako lahko nek nepoznan človek, na neki meritvi javnega mnenja zaseda zelo visoko mesto, verjetno samo zato, ker ne dela direktne škode v domovini.

>
> BTW: Tisto verjetnost si računal na strokovno zelo ubog način. Pri mojih sosedih babica sploh ne bi dopustila, da jo pri zvonenju stacionarca prehiti kateri od ostali štirih volilnih upravičencev. Pa še zanjo ne vem, če je sploh kdaj bila voljna odgovarjati, ker niti Bulčeve ne pozna.

Jaz nisem strokovnjak za meritve javnega mnenja. Vem samo nekoliko o verjetnostnem računu, vsekakor toliko, da ne napišem, da moraš po toliko in toliko anketah priti na vrsto, če je vse pravilno vodeno, kot je napisal forumaš s skrajno kompliciranim nikom v forum.finance.si/?m=...36#2792936 ki pa je vseeno opazil mojo precejšno napako. In še enkrat, umetnost je v vzorčenju, obdelavo lahko opravi vsak pismen s primernim sttaističnim programom.
In kolikor zasledujem rezultate volitev, so v glavnem napovedi bojda "levih" medijev precej bolj zanesljive kot tistih z "nasprotne" strani, ki jim silna želja priti h koritu, kjer bi se lahko mastili, zamegljuje trezen um.

... holy shit ! ... evo, šele zdaj sem opazil, da je mimoidoči doktor fizike mimogrede izginil iz mojega življenja na totem forumu ...

P.S.: sploh se ne čudim, da imajo mimoidoči forumski stručkoti za javno mnenje težave z rezultati anket, ker v njihovem življenju vsi mislijo enako kot oni sami, ker vse drugače misleče ignorirajo ... aja, če smo natančni, 1% od 1.7M upravičencev ni 1700 ampak 17000 ...
anon-514918 sporočil: 2.327
[#2793231] 10.09.19 14:55 · odgovor na: anon-178149 (#2793211)
Odgovori   +    6
Zadnja sprememba: anon-514918 10.09.2019 14:56
Pri nas v spodnji razred spada 80% vseh prebivalcev. In to po slovenskem in ne po ameriškem kriteriju, kaj je to srednji razred. Vzemi za primer samo sodnike in tožilce, ki jih je v Sloveniji bajdvej vsaj dvakrat preveč. V Ameriki ima vrhovni sodnik 165.000 dolarjev letne plače. Zahetvnost, pripravljenost za delo, o tem se nihče ne sprašuje, saj se razume samo po sebi. Na drugi strani ima policaj v New Yorku 55.000 dolarjev letne plače, podobno kot velja za povprečno plačo proizvodnih delavcev v Fordu. Nekaj višje je medicinska sestra, ki ima od 70 do 80 tisoč dolarjev na leto.

Ampak, če se vrnemo k čistemu javnemu sektorju v Ameriki, ki je primerljiv s Slovenijo, vidimo precejšnje razlike v razmerjih. Recimo policaja, v Ameriki, po zelo kratkem izobraževanju postavijo na ulico, sodnik pa nima profesionalne poti na sodišče, dokler nima 15 let prakse kot odvetnik. Ta primerjava je zanimiva zato, ker družba za oba udeleženca zahteva določen minimalen družbeni status. Tako recimo policaj ne more z družino živeti v prikolici, sodnik pa ne more živeti v neugledni mestni četrti, itd. Razlika, ki v Sloveniji nastopi v razmerju med sodnico in policajem ni samo v tem, da sodnica prične soditi praktično takoj po končanem izobraževanju, ampak tudi v načinu pridobitve družbenega statusa.

V Sloveniji tako policaj sodnici plačuje nakup ali izgradjo vile in zato seveda ne more imeti 55.000 dolarjev na leto. Podobno je v državni banki vsak referent bebavo-lopovskemu kučanovskemu dierktorju kupoval vile, jahte in šprotne avtomobile in na koncu z mizerno plačo pristal še na mizerni penziji. Poleg tega tak bančni uslužbenec svojih prihrankov ni imel kam vložiti, ker kučanovska opica, ki ga je v banki vodila, razen krasti, ničesar ni znala.

Sodnik v Ameriki si najprej kot odvetnik ustvari premoženje in šele potem prične od države prejemati plačo za svoje delo, v Sloveniji pa policaj in drugi delavci v celoti financirajo izgradnjo vile slovenske sodnice. Tako, da 165.000 dolarjev ima ameriški vrhovni sodnik za dnevne potrebe življenja, medtem ko si je svoj materijalni položaj ustvaril na trgu. Podobno je z zdravniki in profesorji.

Slovenski delavec je tako obremenjen s plačevanje tega, kar sploh ne potrebuje in je tako v položaju srednjeveškega tlačana. Razlika je v bistvu samo v tem, da tlačani v srednjem veku niso poznali Milana Kučana, sicer bi gotovo šli z vilami proti njemu.

Uriah Heep.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2793245] 10.09.19 16:01 · odgovor na: najobj (#2793221)
Odgovori   +    0
Vsa zadeva se skriva v načinu uporabe interneta! :)

Strani: 1 2