Strani: 1 2

bc123a sporočil: 48.253
[#2792151] 04.09.19 12:46 · odgovor na: pobalin (#2792150)
Odgovori   +    0
[pobalin]
> Zdravstveno stanje v okolici Salonita Anhovo zaradi najhujšega raka pljuč mezotelioma, zgovorno kaže ilustracija o novih primerih tega raka, v obdobju 1997-2004, iz
Oprosti, ampak to je butasto. O katerih izpustih govorimo? Azbesta ne delajo vec ze od 1996. Zakaj vlacijo azbest in mezoteliom v diskusijo o kurjenju z odpadki?
najobj sporočil: 31.920
[#2792155] 04.09.19 12:56 · odgovor na: bc123a (#2792151)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 04.09.2019 12:59
[bc123a]
> [pobalin]
> > Zdravstveno stanje v okolici Salonita Anhovo zaradi najhujšega raka pljuč mezotelioma, zgovorno kaže ilustracija o novih primerih tega raka, v obdobju 1997-2004, iz
Oprosti, ampak to je butasto. O katerih izpustih govorimo? Azbesta ne delajo vec ze od 1996. Zakaj vlacijo azbest in mezoteliom v diskusijo o kurjenju z odpadki?
... evo, tako www.youtube.com/watc...W6hu6oT5sg to delajo sredi Dunaja, ampak Anhovo, Trbovlje, Šoštanj itd. ni Dunaj, ker smo Slovenci ekološko bolj osveščeni kot Avstrijci, jebiga ...
pobalin sporočil: 14.456
[#2792173] 04.09.19 14:07 · odgovor na: bc123a (#2792151)
Odgovori   +    0
[bc123a]
> [pobalin]
> > Zdravstveno stanje v okolici Salonita Anhovo zaradi najhujšega raka pljuč mezotelioma, zgovorno kaže ilustracija o novih primerih tega raka, v obdobju 1997-2004, iz

Oprosti, ampak to je butasto. O katerih izpustih govorimo? Azbesta ne delajo vec ze od 1996. Zakaj vlacijo azbest in mezoteliom v diskusijo o kurjenju z odpadki?
Seveda je butasto. Butasto na podlagi nekdanjih svinjarij (iz časov ljubega socializma, ko smo bili vsi srečni in zaposleni, belokranjska Krupa pa izjemno strupena) zdaj delati cirkus. Pa enačiti sežigalnice odpadkov s cementarno.

In seveda ni butasto. Kogar enkrat piči (azbestna) kača, se boji že vrvi, strah je pa glavni vzvod za vse populiste, desne in leve, eko in etno. Drugi vzvod za vzpon demagogov in populistov so nerazčiščene dvoumnosti, razkrito skrivaštvo, laži, sprenevedanja, pometanje pod preprogo.

Vprašanje, v čem naj bi bila normativna razlika med sežigalnico odpadkov, ki ob sežiganju prideluje toplo vodo in elektriko, in cementarno, ki ob svoji primarni proizvodnji deluje tudi kot sežigalnica odpadkov, se meni ne zdi čisto za lase privlečeno. Je kar vredno lepo argumentiranega odgovora.

Najbolj butasto je, da se o kompleksnih problemih enostransko agitira in propagira in prepoveduje in prikriva, celovito sliko pa dodatno zamegljuje počasnost in zmuzljivost državne birokracije ter morebitni obstranski motivi slavnega feničanskega izuma.
pobalin sporočil: 14.456
[#2792189] 04.09.19 14:24 · odgovor na: najobj (#2792155)
Odgovori   +    0
[najobj]
... evo, tako www.youtube.com/watc...W6hu6oT5sg to delajo sredi Dunaja, ampak Anhovo, Trbovlje, Šoštanj itd. ni Dunaj, ker smo Slovenci ekološko bolj osveščeni kot Avstrijci, jebiga ...
Lep propagandni filmček, ni kaj. Mene bi bolj zanimal prikaz relevantnih podatkov: koliko česa skurijo tu in tam, koliko česa pridelajo/izdelajo tu in tam, koliko emisij povzročajo tu in tam, kakšne okoljske norme in merilno-kontrolni protokoli veljajo za tu in za tam. Sicer sem pa za to in tudi za npr. pakiranje jogurtov v tiste evergreen domače eko-bio razgradljive lončke, ki jih zdaj menda prodajajo za solatne sadike.
agrobiznis.finance.s...prasevanja
najobj sporočil: 31.920
[#2792218] 04.09.19 15:19 · odgovor na: pobalin (#2792189)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 04.09.2019 15:23
[pobalin]
> [najobj]
> ... evo, tako www.youtube.com/watc...W6hu6oT5sg to delajo sredi Dunaja, ampak Anhovo, Trbovlje, Šoštanj itd. ni Dunaj, ker smo Slovenci ekološko bolj osveščeni kot Avstrijci, jebiga ...
Lep propagandni filmček, ni kaj. Mene bi bolj zanimal prikaz relevantnih podatkov: koliko česa skurijo tu in tam, koliko česa pridelajo/izdelajo tu in tam, koliko emisij povzročajo tu in tam, kakšne okoljske norme in merilno-kontrolni protokoli veljajo za tu in za tam. Sicer sem pa za to in tudi za npr. pakiranje jogurtov v tiste evergreen domače eko-bio razgradljive lončke, ki jih zdaj menda prodajajo za solatne sadike.
agrobiznis.finance.s...prasevanja
... eh, o konkretnih primerjavah ne bi, ker vsak cigan svojega konja hvali, ampak meni je najbolj relevanten podatek, da se na Dunaju noben ne pritožuje, v Sloveniji pa povsem enake(!) sežigalnice ziher ne bi mogli zgraditi, ker bi jo "okoljevarstveniki" s pritožbami na sto in eno sodišče preprečili ...

P.S.: na splošno sem skeptičen do raziskav, ki "dokazujejo" kavzalnost česarkoli za 50 let naprej in nazaj, itak pa te ojača vse, kar te (takoj) ne ubije ... khmm, če zdaj pozabim, da od nečesa pač moraš škripnit ...
pobalin sporočil: 14.456
[#2792247] 04.09.19 16:22 · odgovor na: najobj (#2792218)
Odgovori   +    0
[najobj]
... eh, o konkretnih primerjavah ne bi, ker vsak cigan svojega konja hvali, ampak meni je najbolj relevanten podatek, da se na Dunaju noben ne pritožuje,
Ta "podatek" je meni čisto ušel. Trditev ni podatek in ne dejstvo. Meritev pa je podatek in precej verjetno dejstvo.
v Sloveniji pa povsem enake(!) sežigalnice ziher ne bi mogli zgraditi, ker bi jo "okoljevarstveniki" s pritožbami na sto in eno sodišče preprečili ...
In zakaj tako? Morda zaradi poniglavosti in nesposobnosti državnih birokratov in mojedeželnih spreg? Dolgo nisem verjel medijskemu cirkusu, ki ga je nenadoma začel zganjati moravški župan, domnevni državni pogajalec za mednarodne posle z Nicholasom Omanom. Potem so končno prišli ven neki umazani laboratorijski izvidi... zdaj pa je vse to nekako potihnilo.

Kjer ni nobenega kupčka gnoja, se noben macerlček ne more peteliniti na njem.
najobj sporočil: 31.920
[#2792351] 05.09.19 10:38 · odgovor na: pobalin (#2792247)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 05.09.2019 10:39
[pobalin]
> [najobj]
> ... eh, o konkretnih primerjavah ne bi, ker vsak cigan svojega konja hvali, ampak meni je najbolj relevanten podatek, da se na Dunaju noben ne pritožuje,

Ta "podatek" je meni čisto ušel. Trditev ni podatek in ne dejstvo. Meritev pa je podatek in precej verjetno dejstvo.

> v Sloveniji pa povsem enake(!) sežigalnice ziher ne bi mogli zgraditi, ker bi jo "okoljevarstveniki" s pritožbami na sto in eno sodišče preprečili ...

In zakaj tako? Morda zaradi poniglavosti in nesposobnosti državnih birokratov in mojedeželnih spreg? Dolgo nisem verjel medijskemu cirkusu, ki ga je nenadoma začel zganjati moravški župan, domnevni državni pogajalec za mednarodne posle z Nicholasom Omanom. Potem so končno prišli ven neki umazani laboratorijski izvidi... zdaj pa je vse to nekako potihnilo.

Kjer ni nobenega kupčka gnoja, se noben macerlček ne more peteliniti na njem.
... eh, pa saj sem napisal, da od nečesa moraš škripnit, ker večno ne moreš živet ...

P.S.: razumem tvojo skrb, ampak s slovenskim pristopom "vse je škodljivo, nobenemu ne verjamem nič, zato bom vse prepovedal" pravzaprav pritrjuješ različnim macerlčkom, ki bi najraje celi svet - razen seveda njih samih - poslali v kameno dobo ...

Strani: 1 2