Strani: 1 2 3 4

abrame sporočil: 1.628
[#2786338] 29.07.19 16:44 · odgovor na: crt (#2786330)
Odgovori   +    1
Točno tako! Človek je za na zrak.
Čudim se kako lahko nekateri gonijo bicikle in neke steze v sobi, brez občutka elementov v naravi.
Upam da bo naslesnja generacija teh naprav za degenerike (ne hodijo v naravo), imela zmontiran dinamo z napajalnikom, da bodo ljudje lahko napolnili kakšno baterijo, ali pa vsaj gledali npr TV ali film na pogon svojih mišic ....
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2786345] 29.07.19 17:17 · odgovor na: abrame (#2786338)
Odgovori   +    0
[abrame]
Točno tako! Človek je za na zrak.
Čudim se kako lahko nekateri gonijo bicikle in neke steze v sobi, brez občutka elementov v naravi.
Upam da bo naslesnja generacija teh naprav za degenerike (ne hodijo v naravo)...
amazing!
abrame sporočil: 1.628
[#2786350] 29.07.19 17:31 · odgovor na: (#2786341)
Odgovori   +    0
Kjer je volja, tam je pot:
www.google.si/search...CAo&uact=5
PyotrNovak sporočil: 5.775
[#2786352] 29.07.19 17:50 · odgovor na: abrame (#2786338)
Odgovori   +    0
Ena od stvari ki jih pocasi raziskujem je tudi sprehod zgoraj brez, ko je pod lediscem. Sem prebral da je v zacetku drgetanje nauceno; sem sprobal, pa je res nenavaden obcutek ko se ne treses. Za zacetek par minut. Bomo videli to zimo. Enakomerna temperatura, sedenje, nobeno fizicno delo ubija.
Drugo podrocje pa je Kneip, ki zdravi z izmenjavo temperatur. Ledena - vroca voda po mecih trenira misice in preprecuje krcne zile. Podobno se da to vaditi z dolocenimi vajami. Obcasno ko stojim za strojem to uporabljam. Stanje na mestu ubija.

Kasno je najboljse kolo za trening? Staro rogovo, brez prestav in slabo napumpano. 2 km, pa je jezik do tal, pa se na kosovcu ga lahko poberes. ;))
mirkob sporočil: 405
[#2786354] 29.07.19 18:01 · odgovor na: anon-207617 (#2786322)
Odgovori   +    0
Ko smo glih pri sportu in crni kroniki, ima kdo kako preizkuseno mnenje o sobnih kolesih, pa da je starejsi od 40 let. Se splaca fuknit 500 eur ali raje kupim jajca za 50, ker je ista pasta, ce gonis gonis, ce ne pa ne?

Zena noce one elipticne coprnije ki ima se za roke neke palce gor, dont ask me why.

Lahko je tudi link na Dnevnik ali Vecer, da ne bo kdo rekel da je off topic.

skor sem ze kupil tole, ampak sem ugotovil da une reci levo spodaj na fotki ne dobis

Če imaš več kot 100 kil je edino tole, sicer so pa vsaka j.... dobra:
www.tunturi.com/en/p...bent-bike/

(tudi tu punca ni všteta v ceno)
abrame sporočil: 1.628
[#2786355] 29.07.19 18:02 · odgovor na: PyotrNovak (#2786352)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: abrame 29.07.2019 18:18
Ja resnično in skoraj neverjetno je, na kaj vse se človek lahko navadi.
Zaradi sile razmer sem se moral eno zimo (pred sezono) pripraviti na napravah, v nekem fitnesu. Pa to je res beda. Seveda, razen za tiste, ki si pospešeno želijo Altersheim approach.
sopranos sporočil: 11.405
[#2786356] 29.07.19 18:10 · odgovor na: Gustl (#2786230)
Odgovori   +    2
[Gustl]
> [abrame]
> Brcanje crknjenega konja ni smiselno početje.
> Večina forumašev nad mojim in pod tvojim twitom je pošteno zapisalo, da pisunske ekipe katerih fokus je bil zgolj metanje peska v oči "omejenemu" bralstvu s širjenjem sovraštva in podtikanjem neresnic, nima oprijemljive prihodnosti.
> Po tvoje naj pač agonija traja čim dlje.

Ampak ti in nekateri drugi komentirate zdruzevanje prek svojega pogleda na njihovo vsebino.

Jaz komentiram excel.
Jaz tudi mislim, da je zadeva dobra. Če so težave, ki ne bodo šle stran, je treba nekaj spremeniti.

Kako uspešni bodo pri tem je pa drugo vprašanje. Jaz kar malo dvomim, da so zapopadli digital tako kot ste ga na Financah.

Je pa zanimivo, da so ločili Nedeljski dnevnik in Dnevnik.

Mislim, da je problem tudi v tem, ker je preprosto težko toliko milijonov eur oglasov vsako leto zagotoviti. Več kot je zasebnih družb, manj kot je državnih, težje postaja okolje za ta levosučna trobila. Ko kot malo podjetje pogledam kje dobim največ za svoj denar in kje najmanj, je tisk vredno v kategoriji najmanj vrednosti za vložen denar.

Problem pri tiskanih medijih je tudi v tem, da mladi čedalje manj berejo. Se pravi, da jim tudi format teh medijev ne ustreza.

Pri Financah sledite potrebam bralcev. Karikiram: Jaz se pritožim, da se dovoljenja za tujce izdajajo prepočasi. Vi povprašajte nekaj firm in odgovorne, in napišete članek. Jaz to preberem in sem zadovoljen, ker ste opozorili na mojo težavo. Vidite, da starejši bralci tarnajo, da imajo otroci premalo znanja o financah, naredite šolo učenja o financah.

Če na Dnevnik napišem, da me kot podjetnika moti to in to,lahko pričakujem da me bo kakšen Šubic nabil na polno. Ali pa v najboljšem primeru kakšen članek, ki bo govoril o tem, da nam gre kar dobro. Skratka gre za medij, ki je v funkciji indoktrinacije bralstva. Od tega nimam kot posameznik nič. Rtvslo, 24ur,siol.net so prosto dosegljivi. In če hočem brati kako je Janša grozen, lahko to preberem zastonj. In obratno, če hočem prebrati kako super je imam tudi nekaj brezplačnih portalov. V čem je torej dodana vrednost Dnevnika? Je ni. Zakaj bi torej plačeval za nekaj kar ne prinaša nobene dodane vrednosti? In da bom sedaj dobil zraven še kakšno dodatno info o Mariboru, pač ne doda nič k celi zadevi.

DnevnikVečer bi se za spoštovanje in naklonjenost bralcev moral osredotočiti na njihove potrebe. Ampak to zahteva tudi kritiko oblasti. Samo potem je nevarnost, da država zapre pipico. In zato drugega kot stagnacije in upadanja ne moremo pričakovati.
Gustl sporočil: 13.629
[#2786360] 29.07.19 18:26 · odgovor na: anon-344881 (#2786255)
Odgovori   +    0
[gilmourlojze]
> Kratkorocno se ne bi smelo nikjer poznati. Razen za narocnike Dnevnika IN Vecera, ker bodo neke vsebine podvojene. Ampak takih ni veliko.

kako bodo pa komentirali derbije:

Hadžićeva Olimpija zmore v Mariboru tudi z desetimi
Redakcije bodo locene, kjer je smiselno, in zdruzene, kjer ni.


Lokalen fuzbal bo seveda locen. Tour de France je isti v Mariboru kot v Ljubljani.
Gustl sporočil: 13.629
[#2786361] 29.07.19 18:29 · odgovor na: (#2786271)
Odgovori   +    1
[abohte]
Ker tudi Finance niso 100% medij, ampak so deloma svetovalni servis. Dodatno pa bodo dobili manj, ker bo manj izbire (presek je majhen, vendar je).
Narocnik na Dnevnik ne bo dobil manj in narocnik na Vecer tudi ne.

Tistih nekaj firm, ki so narocene na oboje, se ne bo sekiralo, berejo itak kliping.
Gustl sporočil: 13.629
[#2786365] 29.07.19 18:50 · odgovor na: pobalin (#2786302)
Odgovori   +    5
[pobalin]
> [Gustl]
> Bomo videli, ce se bo pod novim Telekom vodstvom uspelo zdruzit Delu in Siolu. Prvi poizkus ni uspel, so se ze egoti prej udarli.

A to bi Petric svoj medijski fevd prodal drzavnemu kolhozu, dokler se lahko? Ali bi drzavni kolhoz Petricu prodal/senkal svojo izgubarsko filialo? Ali samo njen domnevno najmanj izgubarski portal? Saj razlik med njima je vedno manj, evidentno klientelisticnih in klik-bejt vsebin pa vedno vec.
Petric je zelel Siol senkan za 1 eur, unim se zdi negativen cash flow ful vec vreden. Tako nekako.

BTW, ti gotovo ves, v cem je stos ritmicno ponavljajocega se reloadanja strani Siola in (cca od prihoda Urbasa) tudi Dela. Jasno, to se zgodi ravno, ko si sredi stavka, kar cloveka mora spraviti ob pamet. Sumim, da gre za nekaksen trik. Lahko ti razkrijes tehnicno-marketinsko ozadje ubogi populaciji tega kevdra?
Ne vem, ce imajo to, ampak opisal si...

Oglasne bannerje se prodaja vecinoma po CPM (Cost Per Mille/Thousand) modelu oz. po nase CNTO (cena na tisoc ogledov).

Pri cemer ogled ni ogled, not namiguje ime, ampak prikaz oglasa oz serviranje oglasa (vecne bitke, kaj je streznik poslal in kaj browser prikazal).

Kakorkoli...spletna stran zato rabi veliko prikazov, da lahko to prodaja. Raja temu pravi kliki, ker pac s klikom se naredi prikaz.

Ampak prikaz se lahko naredi tudi z samodejno osvezitvijo stani ali auto-reloud. Ti kliknes 1x na clanek in je to en prikaz. Ampak ce ti vmes 2× osvezijo, je eno tvoje branje prineslo tri prikaze. I tako milijon puta.

Konkurent je pa google, kjer se meri v ...eeee....veliko vec puta. In to je race to the bottom. CNTO so neto med 0,5 in 2 eur. Popularen clanek ima recimo 10.000 ogledov. 5 do 20 eur :) Lova do krova.


Auto-reloud na clanku je znak, da nekomu nese res samo do konca meseca.
anon-48899 sporočil: 1.153
[#2786373] 29.07.19 21:05 · odgovor na: Gustl (#2786365)
Odgovori   +    0
[Gustl]
> [pobalin]
> > [Gustl]


Oglasne bannerje se prodaja vecinoma po CPM (Cost Per Mille/Thousand) modelu oz. po nase CNTO (cena na tisoc ogledov).

Pri cemer ogled ni ogled, not namiguje ime, ampak prikaz oglasa oz serviranje oglasa (vecne bitke, kaj je streznik poslal in kaj browser prikazal).

Kakorkoli...spletna stran zato rabi veliko prikazov, da lahko to prodaja. Raja temu pravi kliki, ker pac s klikom se naredi prikaz.

Ampak prikaz se lahko naredi tudi z samodejno osvezitvijo stani ali auto-reloud. Ti kliknes 1x na clanek in je to en prikaz. Ampak ce ti vmes 2× osvezijo, je eno tvoje branje prineslo tri prikaze. I tako milijon puta.

Konkurent je pa google, kjer se meri v ...eeee....veliko vec puta. In to je race to the bottom. CNTO so neto med 0,5 in 2 eur. Popularen clanek ima recimo 10.000 ogledov. 5 do 20 eur :) Lova do krova.


Auto-reloud na clanku je znak, da nekomu nese res samo do konca meseca.

Hvala za razlago.

Me zanima tudi kadrovska plat medijcev.Kaksna razmerja imajo medijske hise z podpisniki prispevkov v svojih rubrikah. Ali so to redno zaposleni, ali v glavnem razmerje medijska storitve sp vs medijska hisa. Verjamem da je to slednje bolj v rangu radijskih postaj kot lokalnem tiskanem oz elektronskem mediju (ala siol ipd).
pobalin sporočil: 14.456
[#2786374] 29.07.19 21:09 · odgovor na: Gustl (#2786365)
Odgovori   +    2
[Gustl]
Petric je zelel Siol senkan za 1 eur, unim se zdi negativen cash flow ful vec vreden. Tako nekako.
Aha, zdaj se mi malo bolj svita, zakaj so glih letos aprila medijski aktivisti "s Petricka" nenadoma odprli silovit rafalen ogenj na medijske rabote Telekoma Slovenije. Beda od bede hlapcevskega psevdozurnalizma, ceprav je v bistvu res, da je drzavno kolhoznisko mecenirani portal (da o Planet TV niti ne govorim) v bistvu cista nelojalna konkurenca, ki nima niti tradicije in legitimnosti neke RTVS.
TV SLO in Planet TV, dve državni televiziji, en »račun«
Televizijski trg: Nacionalko večinsko financiramo davkoplačevalci, Planet TV bi brez denarja iz državnega Telekoma ugasnil
www.delo.si/novice/s...72486.html
Telekom Slovenije bogato zalaga medijski del
V šestih letih delovanja 52,7 milijona evrov prihodkov in 56,2 milijona evrov izgube
www.delo.si/gospodar...66825.html
Drugi hujšajo, vi plačujete
Nad tem, kaj počne Planet TV, davkoplačevalci nimamo nadzora.
www.delo.si/mnenja/k...70489.html
Barvito in rumeno
Nad tem, kaj počne Planet TV, davkoplačevalci nimamo nadzora. Kar pa seveda ne pomeni, da ga nima kdo drug. In za to pravzaprav tudi gre.
www.delo.si/karikatu...72675.html
In ne pozabimo, da je drzavni kolhoz TS veliki projekt Planet TV skotil malo pred padcem druge Janseve vlade v spanoviji z nekimi Grki, katerih dezela je bila takrat na smrtni postelji in (tudi) slovenski infuziji. Grejt sakses, bladi sakers!
www.delo.si/gospodar...et-tv.html
Auto-reloud na clanku je znak, da nekomu nese res samo do konca meseca.
Hvala Gustl. Tvoja ocena je enaka mojemu sumu. Veseli me, da ne gre samo za mojo karakterno deviacijo, za umazane misli, ki povsod vidijo samo sleparijo, ampak je bila intuitivna skepsa ocitno upravicena.
Gustl sporočil: 13.629
[#2786379] 29.07.19 21:42 · odgovor na: (#2786370)
Odgovori   +    1
[abohte]
> [Gustl]
> > [abohte]
> > Ker tudi Finance niso 100% medij, ampak so deloma svetovalni servis. Dodatno pa bodo dobili manj, ker bo manj izbire (presek je majhen, vendar je).
>
> Narocnik na Dnevnik ne bo dobil manj in narocnik na Vecer tudi ne.

Močna izjava, ampak ne razumem, kje je temelj zanjo. Če bodo krčili redakcijo, bo bralci nujno občutili. Kako si predstavljaš, da ne bodo?
Jaz npr. nisem naročen na Večer, mi je pa zelo zanimiva Damjana Žišt (pa res nisem fen črne kronike). Če se bo redakcija za črno kroniko združila in bodo njo npr. odpustili, ker črna kronika je za Dnevnik in Večer kao enaka, no potem bom jaz na izgubi.

Ja, če imaš pa točno določene novinarje, ki so ti všeč in bodo ravno te odpustili, potem pa se bo poznalo.
Gustl sporočil: 13.629
[#2786381] 29.07.19 21:45
Odgovori   +    0
Hehe, tole sem našel...iz leta 2.000.

"Z navzkrižnim nakupom delnic se bosta menda obe hiši (Vecer
in Dnevnik) ubranili tujih potencialnih kupcev."

mediawatch.mirovni-i...am/09/trg/
Gustl sporočil: 13.629
[#2786392] 29.07.19 22:47 · odgovor na: (#2786388)
Odgovori   +    1
[abohte]
Še vedno pakiraš? :)
Sem ze oddelal cakanje na granicnem prijelazu. :)
anon-20668 sporočil: 3.976
[#2786393] 29.07.19 23:00 · odgovor na: anon-207617 (#2786322)
Odgovori   +    3
[NemirniTujec]
Ko smo glih pri sportu in crni kroniki, ima kdo kako preizkuseno mnenje o sobnih kolesih, pa da je starejsi od 40 let. Se splaca fuknit 500 eur ali raje kupim jajca za 50, ker je ista pasta, ce gonis gonis, ce ne pa ne?
In čemu bi ti rabil tole zadevo?
Ker če nisi zagrizen kolesar, ki bi čez zimo želel vzdrževati kolesarsko kondiciji, je tole ena bolj nesmiselnih naprav.

(če bi se rad znebil par odvečnih kil, ti lahko 99.99% zanesljivo garantiram, da s tem ne bo ratalo nič omembe vrednega)
Gustl sporočil: 13.629
[#2786406] 30.07.19 07:54 · odgovor na: pobalin (#2786374)
Odgovori   +    3
[pobalin]
> [Gustl]
> Petric je zelel Siol senkan za 1 eur, unim se zdi negativen cash flow ful vec vreden. Tako nekako.

Aha, zdaj se mi malo bolj svita, zakaj so glih letos aprila medijski aktivisti "s Petricka" nenadoma odprli silovit rafalen ogenj na medijske rabote Telekoma Slovenije.

:) Povezano...ker imas rad tovrstne izzive, ali na Siolu opazis kaj zanimivega v odnosu do predsednika vlade Sarca od takrat pa do sedaj? :)
bc123a sporočil: 48.253
[#2786407] 30.07.19 07:55 · odgovor na: anon-20668 (#2786393)
Odgovori   +    3
[matjazfinance]
> [NemirniTujec]
> Ko smo glih pri sportu in crni kroniki, ima kdo kako preizkuseno mnenje o sobnih kolesih, pa da je starejsi od 40 let. Se splaca fuknit 500 eur ali raje kupim jajca za 50, ker je ista pasta, ce gonis gonis, ce ne pa ne?

In čemu bi ti rabil tole zadevo?
Ker če nisi zagrizen kolesar, ki bi čez zimo želel vzdrževati kolesarsko kondiciji, je tole ena bolj nesmiselnih naprav.

(če bi se rad znebil par odvečnih kil, ti lahko 99.99% zanesljivo garantiram, da s tem ne bo ratalo nič omembe vrednega)
Tako. Za te stvari moras biti malo lunatika, ker poraba energije pri telesni aktivnosti je precej manjsa, kot si ljudje predstavljajo. 30 minut gonjenja na dan ni skoraj nic (je lazje za toliko zmanjsati vnos energije).

Poraba energije v cloveskem telesu je precej pretezno iz proizvajanja toplote (brown adipose tissue). Ce samo sedis za racunalnikom pokuris X, ce pa poleg tega se gonis bicikl ko zmesan eno uro, bos pa pokuril ne 2*X ali 3*X ampak... go figure... bolj realisticno 1.2*X.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2786416] 30.07.19 08:56 · odgovor na: bc123a (#2786407)
Odgovori   +    1
[bc123a]
> [matjazfinance]
> > [NemirniTujec]
> > Ko smo glih pri sportu in crni kroniki, ima kdo kako preizkuseno mnenje o sobnih kolesih, pa da je starejsi od 40 let. Se splaca fuknit 500 eur ali raje kupim jajca za 50, ker je ista pasta, ce gonis gonis, ce ne pa ne?
>
> In čemu bi ti rabil tole zadevo?
> Ker če nisi zagrizen kolesar, ki bi čez zimo želel vzdrževati kolesarsko kondiciji, je tole ena bolj nesmiselnih naprav.
>
> (če bi se rad znebil par odvečnih kil, ti lahko 99.99% zanesljivo garantiram, da s tem ne bo ratalo nič omembe vrednega)

Tako. Za te stvari moras biti malo lunatika, ker poraba energije pri telesni aktivnosti je precej manjsa, kot si ljudje predstavljajo. 30 minut gonjenja na dan ni skoraj nic (je lazje za toliko zmanjsati vnos energije).

Poraba energije v cloveskem telesu je precej pretezno iz proizvajanja toplote (brown adipose tissue). Ce samo sedis za racunalnikom pokuris X, ce pa poleg tega se gonis bicikl ko zmesan eno uro, bos pa pokuril ne 2*X ali 3*X ampak... go figure... bolj realisticno 1.2*X.
Nisem vprasal za ful mnenj o mentalnem stanju ljudi ki zelijo sobni bicikel (od degenerikov do lunatikov, res krasno, hvala), ampak zgolj za izkusnje pri uporabi.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2786417] 30.07.19 09:00 · odgovor na: anon-20668 (#2786393)
Odgovori   +    2
[matjazfinance]
> [NemirniTujec]
> Ko smo glih pri sportu in crni kroniki, ima kdo kako preizkuseno mnenje o sobnih kolesih, pa da je starejsi od 40 let. Se splaca fuknit 500 eur ali raje kupim jajca za 50, ker je ista pasta, ce gonis gonis, ce ne pa ne?

In čemu bi ti rabil tole zadevo?
Ker če nisi zagrizen kolesar, ki bi čez zimo želel vzdrževati kolesarsko kondiciji, je tole ena bolj nesmiselnih naprav.

(če bi se rad znebil par odvečnih kil, ti lahko 99.99% zanesljivo garantiram, da s tem ne bo ratalo nič omembe vrednega)
Zena bi se rada gonila, kdo sem jaz da bi se kregal? Hoce imet naslednjih 20 let isto rit kot danes pa te fore. Jaz bi predvsem rad da ni kaj bolj divjega da si ne poskoduje sklepov.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2786418] 30.07.19 09:04 · odgovor na: (#2786415)
Odgovori   +    1
[abohte]
> [bc123a]
> Ce samo sedis za racunalnikom pokuris X, ce pa poleg tega se gonis bicikl ko zmesan eno uro, bos pa pokuril ne 2*X ali 3*X ampak... go figure... bolj realisticno 1.2*X.

Tukaj si pa way off. Kolesarji na Tour de France porabijo po 5.000 kalorij na dan. Na ravnih etapah. Pa so lahki. To je faktor 2,5 celodnevne porabe, pa sploh ne kolesarijo cel dan, ampak zgolj 4-5 ur. Tudi, če ne upoštevaš noči, je to še vedno le 1/4 do 1/3 dneva.
Ja, sam oni gonijo mal drgac, z mickeno drugacno sposobnostjo kot gospe ki bi se rade domamalo zasvicale.

Ampak kljub temu je zelo zdravo da se gospa parkrat na teden malo zasvica, ceprav pokuri samo 300 ali 400 kalorij zraven. Je dobro za telo. Ne vem kva so to zaeni svic hejterji tle gor :-)
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2786421] 30.07.19 09:16 · odgovor na: Gustl (#2786176)
Odgovori   +    1
[Gustl]
> [abohte]
> > [Gustl]
> > > [abohte]
> > > Zakaj je pa to dobra novica?
> >
> > - kupili so si cas za digitalno transformacijo, torej povecali moznost za daljsi obstoj
>
> Lepo te prosim... Kakšno oviro za digitalno transformacijo pa predstavlja, če sta časopisa razdružena? Imaš kakšne široke izkušnje, da se večja podjetja lažje transformirajo? To da morajo podjetja zaradi stanja panoge rezati stroške (sem sicer poslušal tvoj podcast na Metini listi, zelo zanimiv), nima z združevanjem nobene veze. Finance so verjetno manjši medij od Večera oz. Dnevnika, pa ji je uspela transformacija. Sori, jaz v tem ne vidim nobene dobre novice.

Seveda bi lahko ze prej zaceli resno digitalno transformacijo, morda bi bila tudi lazja per partes. Ampak niso.
Sedaj ze voda tece v grlo.

Z zdruzevanjem in rezanjem stroskov si, kot sem rekel, kupujejo cas.

Zdruzevanje ne povecuje moznost uspeha, ampak jo sploh daje.

Ali bo ali ne bo, ne moremo vedet. To je proces in se to v hitro spreminjajocem okolju.

Ravno se prilagodis pa ni vec relevantno :)
Novičarstvo bodo na koncu izvajali boti. Novinarstvo bo preživelo le tam, kjer ga bo podpirala politika ali kapital.
anon-518732 sporočil: 934
[#2786423] 30.07.19 09:20 · odgovor na: anon-207617 (#2786416)
Odgovori   +    1
[NemirniTujec]
> [bc123a]
> > [matjazfinance]
> > > [NemirniTujec]
> > > Ko smo glih pri sportu in crni kroniki, ima kdo kako preizkuseno mnenje o sobnih kolesih, pa da je starejsi od 40 let. Se splaca fuknit 500 eur ali raje kupim jajca za 50, ker je ista pasta, ce gonis gonis, ce ne pa ne?
> >
> > In čemu bi ti rabil tole zadevo?
> > Ker če nisi zagrizen kolesar, ki bi čez zimo želel vzdrževati kolesarsko kondiciji, je tole ena bolj nesmiselnih naprav.
> >
> > (če bi se rad znebil par odvečnih kil, ti lahko 99.99% zanesljivo garantiram, da s tem ne bo ratalo nič omembe vrednega)
>
> Tako. Za te stvari moras biti malo lunatika, ker poraba energije pri telesni aktivnosti je precej manjsa, kot si ljudje predstavljajo. 30 minut gonjenja na dan ni skoraj nic (je lazje za toliko zmanjsati vnos energije).
>
> Poraba energije v cloveskem telesu je precej pretezno iz proizvajanja toplote (brown adipose tissue). Ce samo sedis za racunalnikom pokuris X, ce pa poleg tega se gonis bicikl ko zmesan eno uro, bos pa pokuril ne 2*X ali 3*X ampak... go figure... bolj realisticno 1.2*X.

Nisem vprasal za ful mnenj o mentalnem stanju ljudi ki zelijo sobni bicikel (od degenerikov do lunatikov, res krasno, hvala), ampak zgolj za izkusnje pri uporabi.
najprej opozorilo, da te stvari ponavadi obležijo, uporabljajo se teden ali dva, potem pa v kot in so stojalo za vesit cunje gor in podobno.
no, zdaj ko smo to dali čez pa nasvet: kupi čim boljšo zadevo, ker škripanje in majanje vzame voljo še tako zagrizenemu rekreativcu, najbolje v resno trgovino s tovrstno robo in malo probat, vsekakor kupit solidno zadevo ali pa raje nič.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2786426] 30.07.19 09:23 · odgovor na: (#2786415)
Odgovori   +    2
Sem pa medtem sam raziskal in gre tako:

1. Naj ima tezek flywheel, ker to te prisili da z nogami krozno gibljes, ne pa skaces gor-dol ko da si na steperju (tukaj se pogosto spara).

2. Fajn je ce ima magnetno bremzo, da se je ne slisi in ne ropota. Fajn je da bremzo lahko reguliras med gonjenjem.

3. Fajn je nastavljivost bilance naprej nazaj, ne samo sedeza.

To vse lahko dobis za sitne pare.

Bolj peculiar reci pa so:

1. Pedali naj bojo cimbolj blizu osi kolesa (q factor), da pritiskas navzdol, ne pa nekam vstran levo in desno. Bi si mislil da je to samoumevno, a pogosto ni tako (ker se spara).

2. Os pedalov naj bo res mocna, ce hoces obcasno vstat na pedalih in res pritiskat. (Tukaj se spet spara)

3. Razna elektro gadgeterija je fajn, ampak je ne rabis. Rocna ura za drobiz ima srcni utrip in stopanje casa.

4. Ce si (skoraj) tekmovalen kolesar je uporaben wattmeter - to imajo redki zelo dragi bicikli, dobis pa za 300 eur pedale, ki merijo pritisk tvojih nog.

--------

Osnove dobis pod 200 eur. Dobra roba so Star Trac Spinner NTX bicikli, nov je okrog jurja, so pa rabljeni pod 300.

Najboljsa roba je Schwinn AC. Nov cez jurja in pol, rabljen in poservisiran okrog 500 - 600. Res robustni pedali in osi, da lahko tudi slon bezlja po njih in se ne bodo zjebali.

Cenovno nad tem so fancy zadeve ki se bolj ukvarjajo z gadgeterijo kot z robustnostjo (igras igrico kako vozis etc).
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2786427] 30.07.19 09:27 · odgovor na: (#2786170)
Odgovori   +    1
[kren]
> [abrame]
> Torej, tipično slovenska agonija.

Ne, to ni tipično slovensko. Podjetja povsod propadajo, ampak v Sloveniji iz tega delamo dramo.
Zato ker je mindset okolja takšen, da je tudi res drama. Namreč na tako majhnem trgu, večina tistih, ki izgubijo službo nima več možnosti dobiti primerljive (sploh, če gre za starejše ali takšne, ki ne delajo v deficitarnih poklicih ali so brez socialnih zvez).
Socialni sistem, ki podpira lenobo, pa preprečuje da bi takšni ljudje prijeli za lopato.
Gustl sporočil: 13.629
[#2786431] 30.07.19 09:35 · odgovor na: anon-204390 (#2786421)
Odgovori   +    0
[vickibedi]

Novičarstvo bodo na koncu izvajali boti. Novinarstvo bo preživelo le tam, kjer ga bo podpirala politika ali kapital.
Zaenkrat ne kaže tako. Del novinarstva bo podprt s strani končnih odjemalcev (naročnine, donacije...). Ga bo pa manj, to pa vsekakor.
anon-20668 sporočil: 3.976
[#2786435] 30.07.19 09:44 · odgovor na: anon-207617 (#2786417)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-20668 30.07.2019 09:46
[NemirniTujec]
Zena bi se rada gonila, kdo sem jaz da bi se kregal? Hoce imet naslednjih 20 let isto rit kot danes pa te fore.
Potem ji raje kupi krogelno utež (kettlebell) in naj dela kettebell swings (look it up).
2x-3x na teden po 30 minut*, pa je.

*ta čas vključuje tudi uvodno raztegovanje/ogrevanje.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2786439] 30.07.19 10:00 · odgovor na: anon-20668 (#2786435)
Odgovori   +    2
[matjazfinance]
> [NemirniTujec]
> Zena bi se rada gonila, kdo sem jaz da bi se kregal? Hoce imet naslednjih 20 let isto rit kot danes pa te fore.

Potem ji raje kupi krogelno utež (kettlebell) in naj dela kettebell swings (look it up).
2x-3x na teden po 30 minut*, pa je.

*ta čas vključuje tudi uvodno raztegovanje/ogrevanje.
Ti ne razumes moje zene :-) Vazno je da dobi kar zeli, cez pol leta bomo pa prodal naprej. Jebo te kettle bell swing :-)

Zdaj sem prav vesel ker so teli rabljeni Star Trac spinnerji ze 20 let isti in je trg velik, skratka ko toyota corolla. Bomo prodal za isti dnar kot kupili. Pa se tle v birminghamu jih je ene dvajset.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2786440] 30.07.19 10:01 · odgovor na: (#2786430)
Odgovori   +    2
[rename]
> Osnove dobis pod 200 eur. Dobra roba so Star Trac Spinner NTX bicikli, nov je okrog jurja, so pa rabljeni pod 300.

Na, pa si našel odgovor kar sam.
Iz rabljenega samo prah pobrišeš (če so pa pogosto cunje gor obešali, pa še to ne) in bo šefica presrečna.
(Ti pa tudi, ker... happy wife, happy life ((c)by Črt) ;-)).
Tako! Vidim da imas izkusnje :-)

Zdaj bomo pa tut mi cunje gor vesili, ha!
anon-518732 sporočil: 934
[#2786442] 30.07.19 10:11 · odgovor na: anon-518732 (#2786423)
Odgovori   +    0
aja pa še to, pravzaprav ne poznam nikogar, ki bi redno dlje časa vadil doma, razen dveh ali treh res zagrizenih kolesarjev čez zimo. ti si postavijo v dnevno sobo svoje pravo cestno kolo in ga dvignejo na poseben podstavek, ki nudi upor in povežejo zadevo na internet in trenirajo med sabo po virtualnih progah. nisem sicer ziher koliko jih še vztraja, en čas pa je bilo navdušenje, komplet zadeva je bila ranga nekaj k eur. večina nas pa hodi v fitnes in druge vadbe kamor pač prideš in potem švicaš ker si že tam (pa še plačal si, tudi faktor!), doma se večini ne da tako zavzeto, ker te motivira ko vidiš druge in ker si šel nekam s tem namenom in ti je škoda časa iskat izgovore.

Strani: 1 2 3 4