Strani: 1 2

anon-180464 sporočil: 4.080
[#2783158] 09.07.19 13:22
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-180464 09.07.2019 13:23
Zakaj mora občina sploh imeti karkoli skupnega z vrtci?
V Avstriji so vrtci 4x cenejši.
bc123a sporočil: 48.253
[#2783160] 09.07.19 13:26 · odgovor na: anon-180464 (#2783158)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: bc123a 09.07.2019 13:27
[kekez]
Zakaj mora občina sploh imeti karkoli skupnega z vrtci?
V Avstriji so vrtci 4x cenejši.
Placujejo jih dobre vile ali kako? Vrtci v sloveniji so smesno poceni (zaradi subvencij).
0513ANITO sporočil: 10.825
[#2783161] 09.07.19 13:31 · odgovor na: anon-204390 (#2783157)
Odgovori   +    4
[vickibedi]
> [0513ANITO]
> > [vickibedi]
> > > [0513ANITO]
> > > > [pelle]
> > > > "Starši bodo po tako novem krili 28,9 odstotka stroškov v vrtcih, medtem ko jih trenutno krijejo 26,2 odstotka."
> > > >
> > > > Če pravilno razumem besnenje forumašev, so oni za tržno ekonomijo in nižje davke, ampak bentijo, ker plačujejo 28,9% stroškovne cene oskrbe v vrtcih? Ker bi radi imeli subvencionirano vsaj 90%, če že ne 100%?
> > > >
> > > > Od kje vzeti za suvencije, če naj bi bili davki nižji?
> > >
> > > Lej dragi Fuzbeler...
> > >
> > > Če bi bila cena vrtcev ekonomska, oz cene nebi bazirale na Subvencijah, bi se zgodilo sledeče:
> > >
> > > -realne cene bi se znižale na cca 250-300€/otroka (več z našimi plačami ni možno)
> > > -standard v vrtcih bi se ustrezno znižal...beri prilagodil stanju naših plač
> > > -otroke bi imeli tisti, ki zanje lahko normalno skrbijo in jim otroci in z njimi povezani davčni benifiti ne predstavljajo sredstva za izboljšanje osebnega standarda (beri razni etnični, domači socialci, rezne samohranilske Mojce, cigani...)
> > >
> > > Čas je (precej skrajni, oz je ta že potekel), da imajo od davkov (nižjih) največ tisti, ki jih največ plačajo in ne obratno.
> > >
> > > Ta družba nezadržno doživela zenit demokracije, ker nam vsakič posebej socialci izvolijo našo oblast. Iz iteracije v iteracijo je smer znana...Untergang....
> >
> > ?
> > Ekonomska cena vrtca je bistveno višja od tega kar plačujejo starši.
> > Zgodilo bi se to, da bi se cene vrtcev bistveno zvišale, vejetno pa tudi standard (privatni vrtci). Otroke v vrticih bi si lahko privoščili premožnejši, ostali bi se morali organizirati kakor kdo ve in zna (babice servis, varuške ipd.)
>
> Pišeš oslarije
>
> Ekonomska cena vrtca je točno taka cena, ki si jo starši lahko privoščijo in so jo sposobni plačat (brez kakršnihkoli subvencij)....
> Če je ne zmorejo so otroci doma....vzgojitelji in njihove pomočnice in ostali Staff pa na Zavodu za zaposlovanje.
>
> Torej, da skratimo....Ekonomska cena vrtca ni tista cena, ki si jo je zamislil g. Župan, ki subvencionira preko subvencij svoje zveste volilce.

Podjetnik! Svetujem da vzameš Excel čimprej v roke! :)
Pa en use case si izračunaj npr za 20 otrok; bc naj ti razloži koliko je standardno število vzgojiteljic na takšno št. otrok (vsekakor ne manj kot 4, za cel dan), pa hrana, ostali potrošni material, stroški režije (elektrika, toplota..) (+najemnina če nimaš lastnih prostorov)....
Navsezadnje pa mora ostati tudi kaj dobička pred davki za podjetnika, če hoče biti profitabilen.

Pomoje če sem rekel 500 EUR na otroka, nisem dosti zgrešil.
To je ekonomska cena vrtca in to mora plačat trg, če je vrtec privaten in brez subvencij. Drugače pač ni norca, ki bi se to šel, a ne ?
Bo treba prilagoditi standard predšolske vzgoje zmožnostim plačila strašev.
Ali raje vidite, da preko davkov plačujemo nekaj kar si ne moremo privoščit. In zaradi visokih davkov izgublamo globalno konkurenčnost.

Tisti ki procentualno plačuje višjo dohodnino tudi več plača za vrtec. Skratka ima dvojno progresijo... Na stroškovni in prihodkovni strani.
bc123a sporočil: 48.253
[#2783163] 09.07.19 13:33 · odgovor na: 0513ANITO (#2783161)
Odgovori   +    7
[0513ANITO]
Bo treba prilagoditi standard predšolske vzgoje zmožnostim plačila strašev.
Moja (vzgojiteljica) te podpira. Pa se itak se ogromno dela opravi na hrbtih zaposlenih brez placila, oziroma kar je bolj pomembno dela ki nima smisla.

Sindikalisti pa znajo samo izlete pod strukljevim vodstvom v Ljubljano organizirati.
0513ANITO sporočil: 10.825
[#2783166] 09.07.19 13:45 · odgovor na: bc123a (#2783163)
Odgovori   +    3
[bc123a]
> [0513ANITO]
> Bo treba prilagoditi standard predšolske vzgoje zmožnostim plačila strašev.

Moja (vzgojiteljica) te podpira. Pa se itak se ogromno dela opravi na hrbtih zaposlenih brez placila, oziroma kar je bolj pomembno dela ki nima smisla.

Sindikalisti pa znajo samo izlete pod strukljevim vodstvom v Ljubljano organizirati.
Moja je bila pomočnica vzgojiteljice 10 let....

Pa pribljižno vem, kako je to zgledalo.

Sploh, ko je kak socialec dobil polno položnico, ker je pozabil Vlogo za znižano plačilo vrtca oddat.

Da ti ne povem, da so določene otroke socialcev morali praktično vsakodnevno dezinficirat.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2783179] 09.07.19 14:17 · odgovor na: 0513ANITO (#2783161)
Odgovori   +    0
[0513ANITO]
> [vickibedi]
> > [0513ANITO]
> > > [vickibedi]
> > > > [0513ANITO]
> > > > > [pelle]
> > > > > "Starši bodo po tako novem krili 28,9 odstotka stroškov v vrtcih, medtem ko jih trenutno krijejo 26,2 odstotka."
> > > > >
> > > > > Če pravilno razumem besnenje forumašev, so oni za tržno ekonomijo in nižje davke, ampak bentijo, ker plačujejo 28,9% stroškovne cene oskrbe v vrtcih? Ker bi radi imeli subvencionirano vsaj 90%, če že ne 100%?
> > > > >
> > > > > Od kje vzeti za suvencije, če naj bi bili davki nižji?
> > > >
> > > > Lej dragi Fuzbeler...
> > > >
> > > > Če bi bila cena vrtcev ekonomska, oz cene nebi bazirale na Subvencijah, bi se zgodilo sledeče:
> > > >
> > > > -realne cene bi se znižale na cca 250-300€/otroka (več z našimi plačami ni možno)
> > > > -standard v vrtcih bi se ustrezno znižal...beri prilagodil stanju naših plač
> > > > -otroke bi imeli tisti, ki zanje lahko normalno skrbijo in jim otroci in z njimi povezani davčni benifiti ne predstavljajo sredstva za izboljšanje osebnega standarda (beri razni etnični, domači socialci, rezne samohranilske Mojce, cigani...)
> > > >
> > > > Čas je (precej skrajni, oz je ta že potekel), da imajo od davkov (nižjih) največ tisti, ki jih največ plačajo in ne obratno.
> > > >
> > > > Ta družba nezadržno doživela zenit demokracije, ker nam vsakič posebej socialci izvolijo našo oblast. Iz iteracije v iteracijo je smer znana...Untergang....
> > >
> > > ?
> > > Ekonomska cena vrtca je bistveno višja od tega kar plačujejo starši.
> > > Zgodilo bi se to, da bi se cene vrtcev bistveno zvišale, vejetno pa tudi standard (privatni vrtci). Otroke v vrticih bi si lahko privoščili premožnejši, ostali bi se morali organizirati kakor kdo ve in zna (babice servis, varuške ipd.)
> >
> > Pišeš oslarije
> >
> > Ekonomska cena vrtca je točno taka cena, ki si jo starši lahko privoščijo in so jo sposobni plačat (brez kakršnihkoli subvencij)....
> > Če je ne zmorejo so otroci doma....vzgojitelji in njihove pomočnice in ostali Staff pa na Zavodu za zaposlovanje.
> >
> > Torej, da skratimo....Ekonomska cena vrtca ni tista cena, ki si jo je zamislil g. Župan, ki subvencionira preko subvencij svoje zveste volilce.
>
> Podjetnik! Svetujem da vzameš Excel čimprej v roke! :)
> Pa en use case si izračunaj npr za 20 otrok; bc naj ti razloži koliko je standardno število vzgojiteljic na takšno št. otrok (vsekakor ne manj kot 4, za cel dan), pa hrana, ostali potrošni material, stroški režije (elektrika, toplota..) (+najemnina če nimaš lastnih prostorov)....
> Navsezadnje pa mora ostati tudi kaj dobička pred davki za podjetnika, če hoče biti profitabilen.
>
> Pomoje če sem rekel 500 EUR na otroka, nisem dosti zgrešil.
> To je ekonomska cena vrtca in to mora plačat trg, če je vrtec privaten in brez subvencij. Drugače pač ni norca, ki bi se to šel, a ne ?

Bo treba prilagoditi standard predšolske vzgoje zmožnostim plačila strašev.
Ali raje vidite, da preko davkov plačujemo nekaj kar si ne moremo privoščit. In zaradi visokih davkov izgublamo globalno konkurenčnost.
Ne moreš nižat cene pod ceno minimalne stroškovne cene.
Razen če otroke nabašeš v hleve, za vzgojiteljice pa vzameš nezaposlene z zavoda .
Tisti ki procentualno plačuje višjo dohodnino tudi več plača za vrtec. Skratka ima dvojno progresijo... Na stroškovni in prihodkovni strani.
To se je tudi zdelo butasto, da smo za isto storitev plačevali različno. Je pa dejstvo da vsi plačujejo manj, kot je tržna cena. Sociala pač stane.
0513ANITO sporočil: 10.825
[#2783181] 09.07.19 14:24 · odgovor na: anon-204390 (#2783179)
Odgovori   +    4
[vickibedi]
> [0513ANITO]
> > [vickibedi]
> > > [0513ANITO]
> > > > [vickibedi]
> > > > > [0513ANITO]
> > > > > > [pelle]
> > > > > > "Starši bodo po tako novem krili 28,9 odstotka stroškov v vrtcih, medtem ko jih trenutno krijejo 26,2 odstotka."
> > > > > >
> > > > > > Če pravilno razumem besnenje forumašev, so oni za tržno ekonomijo in nižje davke, ampak bentijo, ker plačujejo 28,9% stroškovne cene oskrbe v vrtcih? Ker bi radi imeli subvencionirano vsaj 90%, če že ne 100%?
> > > > > >
> > > > > > Od kje vzeti za suvencije, če naj bi bili davki nižji?
> > > > >
> > > > > Lej dragi Fuzbeler...
> > > > >
> > > > > Če bi bila cena vrtcev ekonomska, oz cene nebi bazirale na Subvencijah, bi se zgodilo sledeče:
> > > > >
> > > > > -realne cene bi se znižale na cca 250-300€/otroka (več z našimi plačami ni možno)
> > > > > -standard v vrtcih bi se ustrezno znižal...beri prilagodil stanju naših plač
> > > > > -otroke bi imeli tisti, ki zanje lahko normalno skrbijo in jim otroci in z njimi povezani davčni benifiti ne predstavljajo sredstva za izboljšanje osebnega standarda (beri razni etnični, domači socialci, rezne samohranilske Mojce, cigani...)
> > > > >
> > > > > Čas je (precej skrajni, oz je ta že potekel), da imajo od davkov (nižjih) največ tisti, ki jih največ plačajo in ne obratno.
> > > > >
> > > > > Ta družba nezadržno doživela zenit demokracije, ker nam vsakič posebej socialci izvolijo našo oblast. Iz iteracije v iteracijo je smer znana...Untergang....
> > > >
> > > > ?
> > > > Ekonomska cena vrtca je bistveno višja od tega kar plačujejo starši.
> > > > Zgodilo bi se to, da bi se cene vrtcev bistveno zvišale, vejetno pa tudi standard (privatni vrtci). Otroke v vrticih bi si lahko privoščili premožnejši, ostali bi se morali organizirati kakor kdo ve in zna (babice servis, varuške ipd.)
> > >
> > > Pišeš oslarije
> > >
> > > Ekonomska cena vrtca je točno taka cena, ki si jo starši lahko privoščijo in so jo sposobni plačat (brez kakršnihkoli subvencij)....
> > > Če je ne zmorejo so otroci doma....vzgojitelji in njihove pomočnice in ostali Staff pa na Zavodu za zaposlovanje.
> > >
> > > Torej, da skratimo....Ekonomska cena vrtca ni tista cena, ki si jo je zamislil g. Župan, ki subvencionira preko subvencij svoje zveste volilce.
> >
> > Podjetnik! Svetujem da vzameš Excel čimprej v roke! :)
> > Pa en use case si izračunaj npr za 20 otrok; bc naj ti razloži koliko je standardno število vzgojiteljic na takšno št. otrok (vsekakor ne manj kot 4, za cel dan), pa hrana, ostali potrošni material, stroški režije (elektrika, toplota..) (+najemnina če nimaš lastnih prostorov)....
> > Navsezadnje pa mora ostati tudi kaj dobička pred davki za podjetnika, če hoče biti profitabilen.
> >
> > Pomoje če sem rekel 500 EUR na otroka, nisem dosti zgrešil.
> > To je ekonomska cena vrtca in to mora plačat trg, če je vrtec privaten in brez subvencij. Drugače pač ni norca, ki bi se to šel, a ne ?
>
> Bo treba prilagoditi standard predšolske vzgoje zmožnostim plačila strašev.
> Ali raje vidite, da preko davkov plačujemo nekaj kar si ne moremo privoščit. In zaradi visokih davkov izgublamo globalno konkurenčnost.

Ne moreš nižat cene pod ceno minimalne stroškovne cene.
Razen če otroke nabašeš v hleve, za vzgojiteljice pa vzameš nezaposlene z zavoda .

> Tisti ki procentualno plačuje višjo dohodnino tudi več plača za vrtec. Skratka ima dvojno progresijo... Na stroškovni in prihodkovni strani.

To se je tudi zdelo butasto, da smo za isto storitev plačevali različno. Je pa dejstvo da vsi plačujejo manj, kot je tržna cena. Sociala pač stane.
Spet ne drži....

Jaz tudi ne kupujem stvari, ki so mi predrage....

Če je oskrbovalnina v vrtcu dražja, kot sem jo pripravljen plačat, je pač ne koristim.

Če se cena zaradi pretiranega "nadstandarda" dvigne na recimo 1000€ na otroka, boš še vedno trdil, da je taka pač stroškovna cena in jo jaz kot kupec MORAM plačat.

NO GO
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2783186] 09.07.19 14:37 · odgovor na: bc123a (#2783163)
Odgovori   +    1
[bc123a]
> [0513ANITO]
> Bo treba prilagoditi standard predšolske vzgoje zmožnostim plačila strašev.
Moja (vzgojiteljica) te podpira. Pa se itak se ogromno dela opravi na hrbtih zaposlenih brez placila, oziroma kar je bolj pomembno dela ki nima smisla.

Sindikalisti pa znajo samo izlete pod strukljevim vodstvom v Ljubljano organizirati.
NO, to sta dve ČISTO RAZLIČNI veji! In to je BISTVO! Kavelj22!!

Eno so razpolagajoča finančna sredstva in realnost!

Drugo pa so Birokratski strokovnjaki (in regulatorji, če jih tako strokovno poimenujemo :)), ki nimajo niti najmanjšega praktičnega vpogleda v dogajanje...

Čisto neživljensko....

In to se ne dogaja samo tukaj! To je SPLOŠNA Praksa, pri nas pa sploh. Nekje bolj in nekje manj!

Žalostno, a resnično!
0513ANITO sporočil: 10.825
[#2783187] 09.07.19 14:43 · odgovor na: anon-333107 (#2783186)
Odgovori   +    1
[FrRoSt]
> [bc123a]

> > [0513ANITO]
> > Bo treba prilagoditi standard predšolske vzgoje zmožnostim plačila strašev.

> Moja (vzgojiteljica) te podpira. Pa se itak se ogromno dela opravi na hrbtih zaposlenih brez placila, oziroma kar je bolj pomembno dela ki nima smisla.
>
> Sindikalisti pa znajo samo izlete pod strukljevim vodstvom v Ljubljano organizirati.

NO, to sta dve ČISTO RAZLIČNI veji! In to je BISTVO! Kavelj22!!

Eno so razpolagajoča finančna sredstva in realnost!

Drugo pa so Birokratski strokovnjaki (in regulatorji, če jih tako strokovno poimenujemo :)), ki nimajo niti najmanjšega praktičnega vpogleda v dogajanje...

Čisto neživljensko....

In to se ne dogaja samo tukaj! To je SPLOŠNA Praksa, pri nas pa sploh. Nekje bolj in nekje manj!

Žalostno, a resnično!
Me veseli, da se v tem strinjamo...Jaz, ti in BC...pa še marsikdo tukaj
bc123a sporočil: 48.253
[#2783189] 09.07.19 14:49 · odgovor na: anon-204390 (#2783179)
Odgovori   +    9
[vickibedi]
Ne moreš nižat cene pod ceno minimalne stroškovne cene.
Razen če otroke nabašeš v hleve, za vzgojiteljice pa vzameš nezaposlene z zavoda .
Seveda lahko. Tako kot smo debatirali o turizmu. Prvic lahko zaposlene posljes delat za 8 ur namesto 7.5 (ali pa se manj po nekaterih vrtcih). Seveda moras potem KOMPLETNO odstraniti vse tiste stvari, ki so sodile pod te pol ure dnevno (cemu recejo "pedagoske ure"). Torej, nobenih portfoliev (ali pa jih naj starsi placajo in se iz tega placa dodatno delo vzgojiteljice), nobenih porocil (samo zapis v dnevnik), nobenih "projektov" in s tem povezanih dodatnih porocil, klinc, tudi govorilnih ur v vrtcih nekdaj nismo imeli!

Oziroma se bolje: 8 urni delovnik + zapis izvedbe aktivnosti v dnevnik naj sta edini dve obveznosti vzgojiteljice, vse ostalo pa nadure. Bi hitro v vrtcih ostalo samo bistvo in nic balasta. Balast pa naj starsi placajo posebej, ce ga hocejo, in ce so ga sposobni. Pa bo lepo vzgojiteljica samo njim v cas izdelovala portfelj otroka po nadurni tarifi in bo v bruto znesku to zaracunano tocno tistemu starsu, ki to hoce.
najobj sporočil: 31.920
[#2783192] 09.07.19 14:56 · odgovor na: 0513ANITO (#2783088)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 09.07.2019 14:58
[0513ANITO]
> [pelle]
> "Starši bodo po tako novem krili 28,9 odstotka stroškov v vrtcih, medtem ko jih trenutno krijejo 26,2 odstotka."
>
> Če pravilno razumem besnenje forumašev, so oni za tržno ekonomijo in nižje davke, ampak bentijo, ker plačujejo 28,9% stroškovne cene oskrbe v vrtcih? Ker bi radi imeli subvencionirano vsaj 90%, če že ne 100%?
>
> Od kje vzeti za suvencije, če naj bi bili davki nižji?
Lej dragi Fuzbeler...

Če bi bila cena vrtcev ekonomska, oz cene nebi bazirale na Subvencijah, bi se zgodilo sledeče:

-realne cene bi se znižale na cca 250-300€/otroka (več z našimi plačami ni možno)

-standard v vrtcih bi se ustrezno znižal...beri prilagodil stanju naših plač
-otroke bi imeli tisti, ki zanje lahko normalno skrbijo in jim otroci in z njimi povezani davčni benifiti ne predstavljajo sredstva za izboljšanje osebnega standarda (beri razni etnični, domači socialci, rezne samohranilske Mojce, cigani...)

Čas je (precej skrajni, oz je ta že potekel), da imajo od davkov (nižjih) največ tisti, ki jih največ plačajo in ne obratno.

Ta družba nezadržno doživela zenit demokracije, ker nam vsakič posebej socialci izvolijo našo oblast. Iz iteracije v iteracijo je smer znana...Untergang....
... čuj, če se z znižanjem nisi zatipkal, probaj boldano malo pojasnit, ker jaz tega ne razumem glih dobro ...

P.S.: ker noben nobenega ne sili, da ima svoje otroke v predragem (WTF?) od vseh davkoplačevalcev subvencioniranem javnem vrtcu, jih lahko vsak v vsakem trenutku prepiše v cenejšega privatnega, tako da ne vem, v čem je problem ...
sopranos sporočil: 11.404
[#2783204] 09.07.19 15:24 · odgovor na: Endimion (#2783103)
Odgovori   +    2
[Endimion]
> [sopranos]
> > [pelle]
> > "Starši bodo po tako novem krili 28,9 odstotka stroškov v vrtcih, medtem ko jih trenutno krijejo 26,2 odstotka."
> >
> > Če pravilno razumem besnenje forumašev, so oni za tržno ekonomijo in nižje davke, ampak bentijo, ker plačujejo 28,9% stroškovne cene oskrbe v vrtcih? Ker bi radi imeli subvencionirano vsaj 90%, če že ne 100%?
> >
> > Od kje vzeti za suvencije, če naj bi bili davki nižji?
>
> Imaš prav v delu, da so vrtci subvencionirani. Odstotek, ki si ga navedel je pa povprečje.
>
> Bi pa jaz opozoril na drugo zadevo, to je, da so stroški vrtca državno določeni. Od tega koliko dobijo plače tam zaposleni, kakšne so njihove delovne obveznosti, kakšni so prostorski pogoji itd. In zato ker država vse določa, je tudi prav da se ti stroški ne prenesejo v celoti na starše. Poanta je, da če bi bila zadeva prepuščena trgu, bi bile cene vrtec lahko tudi nižje.

Nič kaj dosti. S plačilom vrtca kriješ le dejanske operativne stroške. Ne pa tudi investicije v zgradbo, opremo in podobno (zgradba ni last Vrtca, ampak Občine!). Zato je polna cena javnega vrtca nekih 450€, v privatnem vrtcu pa okoli 600 ali pa 700€. Razlika je v zgradbi, in onem kar je notri.
Seveda je zasebni vrtec dražji, če mora delovati po predpisih za javni sektor, ni deležen istega deleža financiranja ter si mora sam zagotoviti prostore.

Ampak to ni tisto o čemer sem jaz pisal. Jaz sem skušal povedati, da če bi bil vrtec tržna dejavnost, bi se vsak vrtec posebej dogovarjal s svojimi zaposlenimi koliko jih bo plačal, kakšne bodo delovne obveznosti itd. V resnici bi s čistim zasebnim šolstvom dobili večji razpon cen, od cenejših do dražjih od sedanjih javnih vrtcev.
Javni vrtci (ali pa privatni, za one, ki si to lahko privoščijo) igrajo zelo pomembno vlogo. niso le odlagališče otrok za čas, ko smo starši v službi. Ampak našim malčkom dajejo socializacijo, učenje osnovnih veščin, in komunikacije v skupini. Te reči so zelo pomembne.
Ja, se strinjam.
Razjebat to bi za družbo bilo slabo. Prav je da ima država roko nad tem. Saj gre za enega od družbenih podsistemov. Umen vladar ima sistem predšolske vzgoje v bistvu kot investicijo za prihodnost.
Ja, samo umen vladar tudi sprejema novosti, gre v korak s časom. Kar pa za večino slovenskih šol in vrtcev težko trdimo. Ja, niso slabi, hkrati pa niso neki presežki. Tako kot cela Slovenija.
Zanimivo pa je, da ponavadi o tem pizdijo najbolj oni, ki so ta sistem nekoč imeli, in je za njih deloval, zdaj je pa kar naenkrat za en kurc....
Saj jaz nisem proti javnemu šolstvu (in predšolski vzgoji), in tudi nisem zgolj za zasebno šolstvo. Ker oba imata svoje pomanjkljivosti in slabosti ter prednosti in pozitivne vidike. Sem pa proti temu, da se zasebno kar apriori demonizira. Moti me tudi, da se kar tako na pamet govori kako dobro je naše javno šolstvo. Demonizira se starše. Ne sprejema se nobenih kritik. Dejstvo pa je, da ima naš šolski sistem določene težave in da se jih ne rešuje. In bolj kot se bo probleme pometalo pod preprogo, bolj bodo enkrat ven izbruhnili.
anon-180464 sporočil: 4.080
[#2783209] 09.07.19 15:41 · odgovor na: bc123a (#2783160)
Odgovori   +    0
[bc123a]
> [kekez]
> Zakaj mora občina sploh imeti karkoli skupnega z vrtci?
> V Avstriji so vrtci 4x cenejši.

Placujejo jih dobre vile ali kako? Vrtci v sloveniji so smesno poceni (zaradi subvencij).
Osnovni paket ne vsebuje praktično ničesar, niti hrane. Vse je modularno in opcijsko dodatno plačljivo.
Je kar precej razširjeno, da starši otrokom dajo hrano s sabo.
Tudi niso vštete praktično nobene izobraževalne dejavnosti. Tudi te so dodatno.
0513ANITO sporočil: 10.825
[#2783211] 09.07.19 15:43 · odgovor na: najobj (#2783192)
Odgovori   +    1
[najobj]
> [0513ANITO]
> > [pelle]
> > "Starši bodo po tako novem krili 28,9 odstotka stroškov v vrtcih, medtem ko jih trenutno krijejo 26,2 odstotka."
> >
> > Če pravilno razumem besnenje forumašev, so oni za tržno ekonomijo in nižje davke, ampak bentijo, ker plačujejo 28,9% stroškovne cene oskrbe v vrtcih? Ker bi radi imeli subvencionirano vsaj 90%, če že ne 100%?
> >
> > Od kje vzeti za suvencije, če naj bi bili davki nižji?

> Lej dragi Fuzbeler...
>
> Če bi bila cena vrtcev ekonomska, oz cene nebi bazirale na Subvencijah, bi se zgodilo sledeče:
>
> -realne cene bi se znižale na cca 250-300€/otroka (več z našimi plačami ni možno)

> -standard v vrtcih bi se ustrezno znižal...beri prilagodil stanju naših plač
> -otroke bi imeli tisti, ki zanje lahko normalno skrbijo in jim otroci in z njimi povezani davčni benifiti ne predstavljajo sredstva za izboljšanje osebnega standarda (beri razni etnični, domači socialci, rezne samohranilske Mojce, cigani...)
>
> Čas je (precej skrajni, oz je ta že potekel), da imajo od davkov (nižjih) največ tisti, ki jih največ plačajo in ne obratno.
>
> Ta družba nezadržno doživela zenit demokracije, ker nam vsakič posebej socialci izvolijo našo oblast. Iz iteracije v iteracijo je smer znana...Untergang....

... čuj, če se z znižanjem nisi zatipkal, probaj boldano malo pojasnit, ker jaz tega ne razumem glih dobro ...

P.S.: ker noben nobenega ne sili, da ima svoje otroke v predragem (WTF?) od vseh davkoplačevalcev subvencioniranem javnem vrtcu, jih lahko vsak v vsakem trenutku prepiše v cenejšega privatnega, tako da ne vem, v čem je problem ...
Ni kaj pojasnjevat to kar si Boldal drži.

Zaposleni s cca 800€ netto (lahko tudi manj, če želiš), si praktično ne more privoščiti stroška vrtca nad 250-300€ po otroku (če je en sam), ..torej če se gremo realno ekonomijo brez PRERAZDELJEVANJA je pač 250€ max ekonomska cena, ki si jo lahko tak starš privošči. Tej ceni v pritiče tudi ustrezen nivo kvaliteta storitve.
anon-43949 sporočil: 4.362
[#2783234] 09.07.19 18:04 · odgovor na: (#2783203)
Odgovori   +    0
[denac]
Vsega pa ne nore bit kriv janković. Vsega je kriv Janša!


Vera peša, potem pa po pomoti najdejo drugega krivca...
bc123a sporočil: 48.253
[#2783250] 09.07.19 19:46 · odgovor na: anon-180464 (#2783209)
Odgovori   +    2
[kekez]
> [bc123a]
> > [kekez]
> > Zakaj mora občina sploh imeti karkoli skupnega z vrtci?
> > V Avstriji so vrtci 4x cenejši.
>
> Placujejo jih dobre vile ali kako? Vrtci v sloveniji so smesno poceni (zaradi subvencij).

Osnovni paket ne vsebuje praktično ničesar, niti hrane. Vse je modularno in opcijsko dodatno plačljivo.
Je kar precej razširjeno, da starši otrokom dajo hrano s sabo.
Tudi niso vštete praktično nobene izobraževalne dejavnosti. Tudi te so dodatno.
Ja. Pri nas pa gre ravno v obratno smer. Vedno vec nebistvenega sr*nja se vnasa, denar se pa dobi malo s subvencijami, malo z dvigom cen, malo s tem da zaposlenim nadure brises...

Koliko pa je potem cena vrtca v avstriji? Pri nas je ekonomska cena enih 600 EUR, ne bos valjda rekel da 150 EUR/mesec?

Strani: 1 2