Strani: 1 2 3

anon-20668 sporočil: 3.976
[#2767207] 01.04.19 14:53 · odgovor na: bc123a (#2767197)
Odgovori   +    1
[bc123a]
Po moje bi najbolj ucinkovito shujsal, ce bi se clovek enkrat do dvakrat na dan nazrl mastne beljakovinske hrane.
Haha, saj tudi to ima svoje ime - OMAD (One Meal A Day).

Takrat bi sicer bil suh in fertik od kaksne koronarne bolezni, ampak debel pa ze ne :)
To ni res. Koronarne bolezni si pridelaš s sladkarijami, kruhom itd - ne z mesom, jajci in maščobo.


Aja pa še to: tudi upoštevanje nasvetov o omejevanju soli zelo "pomaga" pri koronarnih boleznih.
Med uradnimi prehranskimi priporočili je tudi zmanjšati uživanje soli - predvsem ta nasvet ljudje dejansko uspešno upoštevajo. Rezultat: povečanje bolezni kot je visok pritisk, bolezni srca itd. Uradno priporočene maksimalne količine soli so v bistvu pod spodnjim minimumom, potrebnim za zdravo delovanje telesa.
Je pa še en hec; in sicer da menda pomanjkanje soli v telesu dodatno povzroči željo po junk foodu na splošno, in tudi po sladki hrani (pomešani signali)...
anon-61428 sporočil: 4.493
[#2767209] 01.04.19 14:53 · odgovor na: najobj (#2767137)
Odgovori   +    1
[najobj]
> [alek14]
> > [tilenrexi]
> > Aha se pravi ti ljudje so torej 5 ur športno aktivni in debeli, ker se narobe prehranjujejo, oni drugi, ki pa se ne, pa so po tvoje z večjo verjetnostjo suhi?

> Debeli se ne prehranjujejo narobe (zelo redke izjeme). So nesrečni (depresivni). Serotonin iz (predvsem ogljikovih hidratov - sladkarij) jih drži pokonci in jih spremeni v dobrovoljčke.
>
> Debelost je priostna predvsem v družbah z visoko socialo (bogate družbe v absolutnem smislu) in malo možnostmi za osebno rast in izboljšanje svojega položaja - korporativne družbe. Moderne fevdalne družbe.

... čuj, nekateri so imeli srečo, ker so od tukaj www.demokracija.si/m...43c_XL.jpg prišli živi, noben pa ni prišel debel ...

P.S.: debelost je zgolj posledica razlike med prejetimi in porabljenimi kalorijami in za to ni treba nobene znanosti ...
No no. S tem da nekaterim prebava dela drugače kot drugim saj vsak pozna nekoga ki lahko ful poje in je vseeno šlank. Tudi izrek kaj imaš v sebi trakuljo, da ti vse poje kar daš vase da si tako suh.
anon-20668 sporočil: 3.976
[#2767210] 01.04.19 14:55 · odgovor na: (#2767205)
Odgovori   +    3
[alek14]
No kolk časa bo še treba, da si priznamo, da se zadevamo tudi s hrano (OH)? :-)
Saj to je jasno. Sladkor/sladkarije, pa tudi pšenica (!), povzročajo v možganih podobno odvisnost kot npr od kokaina ali heroina. Vključno z odtegnitvenimi simptomi prvih par tednov, ko te stvari črtaš iz prehrane.
bobek13 sporočil: 4.301
[#2767213] 01.04.19 14:58 · odgovor na: bc123a (#2767191)
Odgovori   +    5
jaz sem suhec, pa jem vse te reci, ki si jih prilepil s tw... pa rad jem... na splosno uzivam tako v kuhinji kot jedilnici... ni ga boljsga od pol kilskega stejka z belusi... :-)

pa se ne branim niti sladkarij... :-)

lpA
bc123a sporočil: 48.253
[#2767219] 01.04.19 15:27 · odgovor na: najobj (#2767204)
Odgovori   +    3
[najobj]
P.S.: zdaj sem se spomnil na legendarnega Borisa Pahorja, ki je pred leti na vprašanje, češ kako je pri skoraj stotih letih še vedno tako čil in zdrav, nadležnemu novinarju odgovoril, da je to zato, ker je bil pravzaprav celo življenje bolj lačen kot sit ...
Tako kot vsi njegovi vrstniki, ki so ze zdavnaj pomrli. In je v povprecju njihova zivljensjka doba bila precej krajsa kot pozneje. Clovek je imel pac sreco.
bobek13 sporočil: 4.301
[#2767220] 01.04.19 15:29 · odgovor na: (#2767215)
Odgovori   +    2
ti javim cez 10... :-) drgac pa glih vceraj bil v placi, ki majo argentinsko govedino, kjer ponavadi stegnem 300g stejk, pa se ostanke od dece (ki so tudi vse mahnjene na srednje pecene stejke ;-)) pa so meli vceraj izvanserijsko ponudbo file kovaca z ajdovo kaso in zelenjavo z zara sem moral kar spremenit narocilo - sem sicer bil malo skepticen kak jim bo ratalo ribo pripravit, glede na to, da smo bili prekleto dalec od morja v "hisi stejkov", ma jim je super ratalo... what I meant to say, ne bom mel nic proti, ce bo treba pogosteje zamenjat zrezek za ribo...

:-)

sicer so pa ze itak ribe pri nas na jedilniku ~ dvakrat na teden...

;-)

lpA
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2767256] 01.04.19 18:11 · odgovor na: bc123a (#2767191)
Odgovori   +    3
[bc123a]
Vprasanje je, koliko ti je hrana dobra. Jaz sem v lajfu videl samo eno osebo, ki ji je hrana bila actually dobra in je bila kljub temu suha. Vsi ostali suhci so jedli zato, da ne umrejo :)
To je to. Jaz res rad jem :-) ne dam vam mojih fusillionov in koruznih kruhkov, pa ce pridete z mitraljezi. Za dober pir pa sem pripravljen tudi tnt opasat okrog mojega castitljivega vampa, ako je intifada pogruntala explosive jackete za vampaste teroriste :-)))

Gurmanismo o muerte! Z zamasenimi zilami do koncnega infarkta naprej!
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2767258] 01.04.19 18:19 · odgovor na: bc123a (#2767219)
Odgovori   +    3
[bc123a]
> [najobj]
> P.S.: zdaj sem se spomnil na legendarnega Borisa Pahorja, ki je pred leti na vprašanje, češ kako je pri skoraj stotih letih še vedno tako čil in zdrav, nadležnemu novinarju odgovoril, da je to zato, ker je bil pravzaprav celo življenje bolj lačen kot sit ...

Tako kot vsi njegovi vrstniki, ki so ze zdavnaj pomrli. In je v povprecju njihova zivljensjka doba bila precej krajsa kot pozneje. Clovek je imel pac sreco.
Da se dodam k mojim bogokletjem: amerika je cloveski civilizaciji dodala dve najvisji pridobitvi: zavijanje v desno pri rdeci luci, in mcdonalds meal 24/7. Hamburger, pomfritek in kokakola v parizu in v pizdecicih je vedno isto dober, isto slan, strupen, in dobavljiv. Nihce te ne jebe, ven ne mece, in te ne lupi pri ceni. In potem gres, rdeca luc, in se lepo lagano vkljucis desno in si svoboden.

Pas mater svima :-)
bobek13 sporočil: 4.301
[#2767263] 01.04.19 18:47 · odgovor na: anon-207617 (#2767258)
Odgovori   +    2
pozabo si na steakhouse, pa Napa&Sonoma (da ne rabis vec razbit banke, da pijes dobro vino - vas gledam franchies ;-)) in najpomembnejse - nacionalne parke...

;-)

lpA
najobj sporočil: 31.920
[#2767265] 01.04.19 19:11 · odgovor na: bc123a (#2767219)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 01.04.2019 19:14
[bc123a]
> [najobj]
> P.S.: zdaj sem se spomnil na legendarnega Borisa Pahorja, ki je pred leti na vprašanje, češ kako je pri skoraj stotih letih še vedno tako čil in zdrav, nadležnemu novinarju odgovoril, da je to zato, ker je bil pravzaprav celo življenje bolj lačen kot sit ...
Tako kot vsi njegovi vrstniki, ki so ze zdavnaj pomrli. In je v povprecju njihova zivljensjka doba bila precej krajsa kot pozneje. Clovek je imel pac sreco.
... khmm, ki je njegovi debeli vrstniki seveda niso imeli in je kljub napredku medicine debeluhi niti danes nimajo preveč, ker debelost preprosto ni naravna ...

P.S.: javil sem se, ker je alek14 napisal "znanstveno" neumnost o vzrokih za debelost, potem pa ste se vsi ukvarjali z "znanstvenim" hujšanjem, na naravo pa ste vsi pozabili ... evo, ko sem glih pri naravi, me zanima, če med živalmi sploh obstaja debelost, kot jo poznamo med ljudmi ...
crt sporočil: 27.196
[#2767275] 01.04.19 19:59 · odgovor na: anon-207617 (#2767256)
Odgovori   +    2
[NemirniTujec]
Gurmanismo o muerte!
:)))

20/20
anon-20668 sporočil: 3.976
[#2767278] 01.04.19 20:02 · odgovor na: najobj (#2767265)
Odgovori   +    1
[najobj]
me zanima, če med živalmi sploh obstaja debelost, kot jo poznamo med ljudmi ...
Seveda obstaja. A še nisi videl debelega psa ali mačka?
In pa seveda debele laboratorijske podgane, če jih futrajo s tako hrano, ki povzroča debelost pri ljudeh.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2767280] 01.04.19 20:21 · odgovor na: anon-20668 (#2767278)
Odgovori   +    1
[matjazfinance]
> [najobj]
> me zanima, če med živalmi sploh obstaja debelost, kot jo poznamo med ljudmi ...

Seveda obstaja. A še nisi videl debelega psa ali mačka?
In pa seveda debele laboratorijske podgane, če jih futrajo s tako hrano, ki povzroča debelost pri ljudeh.
Poskusi na podganah kažejo, da so lačne podgane, ki živijo v stalnem stresu boja za preživetje mnogo bolj zdrave in živijo dlje od tistih, ki se lahko v miru prenažirajo po mili volji. Podobno velja pri človeku, s to razliko da se večini ni treba borit za hrano in je zato ta boj treba nadomestit z neko drugo aktivnostjo.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2767283] 01.04.19 20:28 · odgovor na: anon-207617 (#2767058)
Odgovori   +    3
[NemirniTujec]
Mater kok enih teorij za dejstvo, da ima nediscipliniran folk polno rit vsega ker zivi v dovolj razviti drzavi :-)

Saj vsi vemo da ce se naziras z zelenjavo in piscancijimi prsmi ne bo take skode kot ce se bases s snickersom in jaffa keksi.

A mi upa kdo od ex bajsijev tukaj gor trditi, da je tako glup, da "ni vedel" da ne sme jest tok sladkega/ogljikohidratnega? Dajte ga no srat.

Cuker PASE, takoj dobis fiks, tako kot pri cigaretu ali zganju, jebemtisolatodatijojebem.

Ker je zasvojljivo prijeten, tudi gre dobro v promet. Zato ga "zlobne korporacije" tako rade prodajajo. Nihce ni imel nekega zahrbtnega plana "lets make this nation fat and sick". Dobro mi vsi vemo, kaj pocnemo.

Ko je dovolj hudo in nas zivljenje zacne kaznovati, se bolj odlocni primerki spravimo k sebi, manj odlocni pa potonemo v zamasenih zilah in cakalnih vrstah. So what.

Long live McDonalds! Long live CocaCola! Three cheers to diabetes!
Požrešnost ni zastonj 2. smrtni greh :)
Sicer pa je pri vseh sortah odvisnostih glavna umetnost v tem, da manj zdrave odvisnosti zamenjaš za bolj zdrave.
anon-20668 sporočil: 3.976
[#2767284] 01.04.19 20:31 · odgovor na: anon-207617 (#2767256)
Odgovori   +    1
[NemirniTujec]
Jaz res rad jem :-) ne dam vam mojih fusillionov in koruznih kruhkov, pa ce pridete z mitraljezi.
Nič bat, ne bomo prišli z mitraljezi. Samo daj merkat, da ne bo prišel tisti živopisani kombi od NHS...
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2767288] 01.04.19 21:11 · odgovor na: anon-20668 (#2767284)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: anon-207617 01.04.2019 21:19
[matjazfinance]
> [NemirniTujec]
> Jaz res rad jem :-) ne dam vam mojih fusillionov in koruznih kruhkov, pa ce pridete z mitraljezi.

Nič bat, ne bomo prišli z mitraljezi. Samo daj merkat, da ne bo prišel tisti živopisani kombi od NHS...
Ma ja, saj nism tako grozn. Ko imam dobro formo imam 10kg prevec, ko imam slabo, pa 20kg. Un kombi dzim na razdalji tako, da se probam basat vsaj z dobro robo, ce ze nehat ne morm. pa nikoli v zivljenju se ne stresiram in ne sekiram. To baje ful pomaga :-) Organic testenine, pa free range pujsek. Tle na otoku imajo dost free range prascev, in imajo take skednje nametane po polju, da se not skrijejo ko je mraz in dez, sicer pa bezlajo in rogovilijo okol po travniku, dovolj placa se jim da da ni vse razrito. Raj na zemlji :-)

P.S. Zdaj kao ful delamo na tem, da bi v dobri formi imel 0 prevec, v slabi pa samo 10 prevec. Jaz sem ko Oprah - vedno hujsam :-))). Recimo toblerone namesto snickersa... pizda se namatras preden en trikotnik odlomis, ponucas kup kalorij in se navelicas se. Shujsevalna pakunga :-)

teli so bomba: www.hilltopfarm.org.uk/
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2767296] 01.04.19 22:10 · odgovor na: (#2767294)
Odgovori   +    1
[rename]
Jaz se izogibam svinjini...razen v cevapih, xexe, govedino in teletino kupujem v domaci vasi, piscance in purana pa v sosednji.
Razen seveda za Veliko noc, ko je sunka must have...v vseh pojavnih oblikah (pecena, prekajena, susena....).
Moj najvecji problem je pa sicer pivo...en na dan prezene zdravnika stran ... soseda pa ne in potem je hitr 6pack prazen :-P
Jaz mam pa pravzaprav najraje lamb (mohamedanc pa to). bolj mi je okusno od prasca, pa ne mors zajebat ko pripravljas - ni tako izbircno kot govedina (ki jo sicer rad jem). Ce delas 5 min dlje ali 5 minut manj, se vedno je socno, pa ne surovo. Trotl ziher zadeva.

za dober ale in viski pa sem pripravljen podpisat malo krajse zivljenje.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2767301] 01.04.19 23:03 · odgovor na: (#2767298)
Odgovori   +    1
Lamb na mal svoj okus, ki ti morbit pac ne sede. A mas rad divjega prasca ali srno?
anon-20668 sporočil: 3.976
[#2767303] 01.04.19 23:24 · odgovor na: anon-207617 (#2767301)
Odgovori   +    1
Jagenjčk ja lahko odličen ali pa tako-tako.
nabolj se spomnim enkrat ko so ga v Beli krajini vrteli na ražnju, nad njim pa še odojka, od katerega je kapljalo na jagenjčka. Ti povem, inovacija vredna Nobelove nagrade :)
bc123a sporočil: 48.253
[#2767320] 02.04.19 07:22 · odgovor na: anon-20668 (#2767303)
Odgovori   +    2
[matjazfinance]
Jagenjčk ja lahko odličen ali pa tako-tako.
nabolj se spomnim enkrat ko so ga v Beli krajini vrteli na ražnju, nad njim pa še odojka, od katerega je kapljalo na jagenjčka. Ti povem, inovacija vredna Nobelove nagrade :)
Jagnjetina je lahko odlicna, ce ho delajo tisti, ki to znajo (mohamedanci ali pa belokranjci). Vsi ostali poskusi so ponavadi obsojeni na katastrofo in na ultra smrdec okus :)
anon-96546 sporočil: 1.682
[#2767354] 02.04.19 09:34 · odgovor na: anon-20668 (#2767278)
Odgovori   +    1
[matjazfinance]
> [najobj]
> me zanima, če med živalmi sploh obstaja debelost, kot jo poznamo med ljudmi ...

Seveda obstaja. A še nisi videl debelega psa ali mačka?
In pa seveda debele laboratorijske podgane, če jih futrajo s tako hrano, ki povzroča debelost pri ljudeh.
Da ne govorimo o pujsih, pa šopanih goskah......
najobj sporočil: 31.920
[#2767358] 02.04.19 09:55 · odgovor na: anon-20668 (#2767278)
Odgovori   +    1
[matjazfinance]
> [najobj]
> me zanima, če med živalmi sploh obstaja debelost, kot jo poznamo med ljudmi ...
Seveda obstaja. A še nisi videl debelega psa ali mačka?
In pa seveda debele laboratorijske podgane, če jih futrajo s tako hrano, ki povzroča debelost pri ljudeh.
... eh, mislil sem na živali, ki živijo v naravi ...

P.S.: mogoče bom butnil glupost, ampak po mojem je narava poskrbela, da za razliko od ljudi živali pojejo samo toliko, kolikor res rabijo, ker če bi pojedle preveč, ne bi preživele ... jebiga, počasni "debeluhi" v naravi ne bi mogli nič ulovit, počasni "debeluhi" pa ne bi mogli nikomur pobegnit ... aja, pa da ne bi kdo mislil, da jaz stradam, ker je namreč moje vodilo, jej dobro, ampak zmerno, ker če ješ zmerno - če se malo pohecam - še strihnin ne škodi ...
anon-20668 sporočil: 3.976
[#2767368] 02.04.19 10:52 · odgovor na: najobj (#2767358)
Odgovori   +    0
[najobj]
mislil sem na živali, ki živijo v naravi ...

P.S.: mogoče bom butnil glupost, ampak po mojem je narava poskrbela, da za razliko od ljudi živali pojejo samo toliko, kolikor res rabijo
V naravi (v uravnovešenem ekosistemu) enostavno ni na voljo dovolj hrane, da bi bile živali predebele. Hrane je ravno toliko, da preživijo (pa tudi to seveda ne vse).

Saj podobno je veljalo tudi za ljudi v časih pred civilizacijo.

Poleg tega v naravi ne rastejo kruh, kolači, bonboni in podobne ultra redilne zadeve.
najobj sporočil: 31.920
[#2767432] 02.04.19 14:20 · odgovor na: anon-20668 (#2767368)
Odgovori   +    1
[matjazfinance]
> [najobj]
> mislil sem na živali, ki živijo v naravi ...
>
> P.S.: mogoče bom butnil glupost, ampak po mojem je narava poskrbela, da za razliko od ljudi živali pojejo samo toliko, kolikor res rabijo
V naravi (v uravnovešenem ekosistemu) enostavno ni na voljo dovolj hrane, da bi bile živali predebele. Hrane je ravno toliko, da preživijo (pa tudi to seveda ne vse).

Saj podobno je veljalo tudi za ljudi v časih pred civilizacijo.

Poleg tega v naravi ne rastejo kruh, kolači, bonboni in podobne ultra redilne zadeve.
... ja, od vsega živega na tem svetu je človek res najbolj požrešno bitje ...
anon-20668 sporočil: 3.976
[#2767442] 02.04.19 15:22 · odgovor na: najobj (#2767432)
Odgovori   +    2
Kaj spet nakladaš, a nisi štekal kaj sem razlagal?
Živali so prav tako požrešne kot človek ali pa še bolj, ampak v naravi običajno enostavno ni dovolj hrane, da bi to svojo požrešnost izživele do konca in se res fajn zredile.

Domači ljubljenčki in kmetijske živali se pa tudi ne morejo prenažirati (vsaj ne vse), ker jim ljudje določijo količino. Če ljudje dajo več hrane, se žival močno zredi; včasih je to namen (npr pitanje prascev za zakol), včasih pa napaka - lastnikov fail, da dovoli da se pes zredi ko prase.
najobj sporočil: 31.920
[#2767479] 02.04.19 19:44 · odgovor na: anon-20668 (#2767442)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 02.04.2019 19:45
[matjazfinance]
Kaj spet nakladaš, a nisi štekal kaj sem razlagal?
Živali so prav tako požrešne kot človek ali pa še bolj, ampak v naravi običajno enostavno ni dovolj hrane, da bi to svojo požrešnost izživele do konca in se res fajn zredile.

Domači ljubljenčki in kmetijske živali se pa tudi ne morejo prenažirati (vsaj ne vse), ker jim ljudje določijo količino. Če ljudje dajo več hrane, se žival močno zredi; včasih je to namen (npr pitanje prascev za zakol), včasih pa napaka - lastnikov fail, da dovoli da se pes zredi ko prase.
... čuj, kaj se razburjaš, saj nisem napisal, da živali niso požrešne, ampak sem napisal, da je človek najbolj požrešen ... khmm, ker namreč samo človek danes lahko požre tudi tisto, česar sploh še nima, ker ne vem, kako bi brez kreditov nastal ekscesno velik javni dolg prav v vseh državah kapitalističnega sveta ...

P.S.: kar precej časa je minilo, odkar sem "požiral" dokumentarne oddaje o življenju divjih mačk, vsekakor pa rahlo dvomim, da levi v prostranih savanah in stepah južno od Sahare ne bi našli dovolj plena in se z njim danes ne bi nažirali samo zato, ker bi jih bilo strah, da ne bi imeli hrane za jutri ...
anon-20668 sporočil: 3.976
[#2767485] 02.04.19 20:20 · odgovor na: najobj (#2767479)
Odgovori   +    2
[najobj]
rahlo dvomim, da levi v prostranih savanah in stepah južno od Sahare ne bi našli dovolj plena in se z njim danes ne bi nažirali samo zato, ker bi jih bilo strah, da ne bi imeli hrane za jutri ...
Levi plena ne najdejo, temveč ga morajo uloviti. To pa je povezano z nezanemarljivim vložkom energije in tudi tveganjem za poškodbe. Zlom tace v divjini -> garantirana smrt v par dneh.
Ko/če upleni npr antilopo, se lev nažre do onemoglosti. Vmes mora sicer še odganjati npr hijene in kakšne svoje sorodnike - kandidate za zastonj kosilo.
Ko antilope zmanjka, ne gre lovit nove takoj, temveč šele ko je lakota prehuda (nagon mu veleva, naj ne gre v akcijo če ni nujno, ker je v naravi treba šparat energijo in se ne izpostavljati nenujnim tveganjem za poškodbo).

Če bi imel leva v kletki in mu vsak dan dostavljal neomejeno količino že ubitega mesa, bi se pa tudi on vsak dan nažiral do onemoglosti.

Strani: 1 2 3