Strani: 1 2 3

1357 sporočil: 7.095
[#2755040] 27.01.19 23:14 · odgovor na: (#2755020)
Odgovori   +    0
A lahko prilimaš link kje je to napisano v zakonodaji. To sprašujem zato ker odločitve vedno prinašajo fizične osebe pa četudi delajo za pravno osebo, ki ji je dejavnost upravljanje premoženja ali imajo zaključeno in priznano izobrazbo za upravljanje s premoženjem. Upravljalec premoženja je v Sloveniji reguliran poklic, če pa pogledaš na stran investitorjev ljudi, ki so se v imenu pravne osebe odločili za investiranje v podrejene obveznice sigurno niso nepoučene osebe de facto. Če je pa de jure drugače definirano potem smo pa kot država res narobe svet.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2755041] 28.01.19 03:34 · odgovor na: 1357 (#2755019)
Odgovori   +    1
[1357]
Glej, krivec za vse vemo kdo je, Križanič in Kranjc ( Križanič se je celo hvalil javno v medijih da je z tem manevrom zaščitil banke od tržnega prevzema po tedanjih pogojih) Kar se pa imetnikov teh podrejenih obveznic tiče bi jih morali najprej razvrstiti na tiste podučene in nepodučene in kasneje na male fizične imetnike in sistrmske investitorje. In edini ki bi bili eventuelno upravičeni do povračil vloženih sredstev so nepoučeni mali fizični imetniki ker so pač v dobri veri verjeli prospektu in besedam tedanjega finačnega ministra in guvernerja narodne banke, vsi ostali imetniki podrejenih obveznic pa so ( bi morali), vklučno s Tadejem K, točno vedeti v kaj se spuščajo ( da je to finačna prevara s strani državne politike in visoko špekulativna naložba) Kdor od poučenih investitorjev bi se hotel ob vseh podatkih o tedanjem stanju bank v državni lasti hotel izgovarjati na nevednost je pa bolje za vse da si svoje diplome o poslovni izobrazbi obesi kot slike v dnevno sobo in se začne ukvarjati s čem drugim.
Tale zadeva ima že zelo zelo zelo dolgo Brado! Zato je praktično nemogoče, da bi jo lahko razrešili s kakšno enostavno potezo, kakor so to naredili npr. z gordijskim vozlom... Teoretično je to sicer mogoče, pot pa verjetno ne bo prava. Zadeva ne bi bila (pravilno) razumljena in kar je najpomembneje, ponotranjena.

Tukaj imaš že dolg staž, (vsaj) še enkrat daljši od mene in tudi po številu postov me (krepko) vodiš! :) Kar dejansko pomeni, da NE bi smel biti nepoučen komentator! :))

Zdaj pa se lotiva zadeve! :) Razčistiva vsaj prvi pogled (korak!), v katerem se (verjetno) razikujeva. Ali, še drugače povedano, izpuliva prvo dlako iz te dolge Brade! :)

Kdo ali kaj (in za koga) je TadejK!?

Jaz nimam predsodkov. Še posebno tehničnih ne! Vsaj v taki iluziji živim!:) Imam zelo široko polje tolerance, razumem in trudim se razumeti marsikaj. Tudi tisto, kar se na prvi pogled ne zdi ravno logično, samoumevno ali celo pametno. Ne moti me, če kdo trdi, da je TadejK špekulant! Ne moti me niti, če kdo trdi, da je TadejK PRVOVRSTNI Špekulant! V končni fazi so postrigli, ali pa - pohrustali, če ti je izraz (ali komu drugemu) bližje, že prve IPO imetnike NKBM. To se je zgodilo že davnega leta ... pod Bajukom!? In ne razumi narobe, za to ne krivim (samo) Bajuka. :) On je bil samo en delček, ali pa kamenček, v mozaiku... Kar dejansko pomeni, da pri TadejuK ni šlo za noben precendens, kakor se to s pametno tujko imenuje. :) In iz tega zornega kota bi si lahko zaslužil, da se uvrsti v kategorijo PRVOVRSTNI Špekulant! :))

Do njega ne gojim nobenih čustev. Tudi pomilujem ga ne! Ga pa globoko spoštujem, cenim in razumem. V končni fazi spada v tisto redko skupino mojih sonarodnjakov, ki jih lahko prešteješ na prste ene roke, pa bo verjetno ostal še kakšen prst prost... Poleg njega se na tej roki (nedvomno) znajde tudi (kak) zdravnik Erik Brecelj! Navaden sodržavljan si verjetno ne more niti predstavljati, skozi kakšne stiske, ali pa kar pekel, po domače, se napoti tak človek, ki se javno izpostavi ... za neko stvar. In še veliko več jih je podleglo. Raznim pritiskom, šikaniranjem, takim in drugačnim, da ne napišem kar trpinčenju, kot je v zadnjem času pri nas v (kulturno gramatični) modi, tistemu upravičenemu ali neupravičenemu. :)

In s tega zornega kota je zame TadejK JUNAK! In to ne neki gobezdač, nakladač, Don Kihot, ali celo neki pohlepni špekulant. Je discipliniran, delaven in globoko razumski človek. Po domače: Garač. Veliko večji kot jaz! Neprimerno. In če dodam še piko na i: Podpiram ga (tudi) zato, ali pa predvsem zato, ker se mi zdi smer, ki jo kaže njegov kompas, tako v razmišljanju, kakor tudi v dejanjih, tisto smer, ki jo tudi jaz vidim za najboljši možni izhod - naše celotne družbe in deželice! Lahko, da se motim. Ni problema! Samo naj mi to nekdo pove in razloži na primeren in razumljiv način. In korigiral bom smer svojega (notranjega) kompasa. Takoj!!

Ne moti me, če so razglašeni za za špekulante! Ni problema. Naj dobijo 10 centov za 1€. Ali pa en (1) cent za 1€ (ali pa za delnico!) In tudi za TadejaK me ne skrbi! Če je do sedaj preživel, bo tudi naprej. Tako duhovno, kakor tudi materialno! To sedaj sploh ni več vprašanje. Ne trdim tudi, da je nezmotljiv, ali pa da je vse njegovo suho zlato! Kar hočem povedati je to, da vsako njego stver dobro preštudiram, z vseh možnih kotov in 10X premislim, če mi kaj (sličajno) stiže! In tudi potem raje vprašam ali pobaram za kašno pojasnitev ali podrobnost, ki bi lahko bila ustvarjalka nerazumevanja ali morda celo komunikacijskega šuma....

Lizbonske pogodbe nisem bral, pa tudi če je prevedena v slovenščino, še slovenske ustave ne,... po pravici povedano, če bi me kdo vprašal, kaj piše v 3. členu, ne bi znal povedati nič, še OŠ bi znali povedati več :)))

Naj se za konec vrnem k tvojemu odgovoru: :) NE sprašujem, kdo je kriv!! :) Sprašujem čisto nekaj drugega! :) Ne trdim, da ne razumeš vprašanja, trdim pa, da (mi) nisi ODGOVORIL!!

Ne silim te odgovarjati (na vprašanje). Prav lepo bi sprejel tudi (tvoj) odgovor, da nočeš, ne znaš ali ne zmoreš odgovoriti na vprašanje. Nič slabega ne bi videl v tem...

Čisto za konec, da se (nekako) poskusimo izogniti napaki bližine (iz tele dolge Brade):) Saj se (lahko) strinjam, da sta Križanič in Kranjc nagnala ovce v ogrado, iz katere niso mogle pobegniti, ko je neki tavajoči jazbec v svojem delu in poklicu prebudil medveda, ki se je spomnil, da je lačen .... Vendar se sprašujem, kje so bili psi ovčarji takrat in kaj so delali!??

*Pastirja in Rdeče Kapice (še) ne bom vpletal. :)) Je še prezgodaj. :)))

l.p.

Strani: 1 2 3