Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Nacional: Nova afera Zorana Jankovića?

Strani: 1 2 3 4

tilenrexi sporočil: 6.775
[#2740335] 01.11.18 21:42 · odgovor na: bigl (#2740296)
Odgovori   +    1
Za pokrivanje investicije bo zasebnik zagotovil minimalno 51 % sredstev, do 32 % predstavljajo sredstva iz kohezijskih skladov, 17% zagotovi MOL.
anon-184333 sporočil: 4.775
[#2740348] 02.11.18 07:02 · odgovor na: anon-333107 (#2740329)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-184333 02.11.2018 07:21
[FrRoSt]
> [cuzek7]
> Ali bodo že >> ENKRAT> DOST

DOST česa!???
DOST nečesa. To sporočilo bo izbrisal avtor :)
bigl sporočil: 18.363
[#2740350] 02.11.18 07:49 · odgovor na: tilenrexi (#2740335)
Odgovori   +    0
[tilenrexi]
Za pokrivanje investicije bo zasebnik zagotovil minimalno 51 % sredstev, do 32 % predstavljajo sredstva iz kohezijskih skladov, 17% zagotovi MOL.
Hvala za informacijo. Zanimiva govorica številk, minimalno in do...%. To meni pomeni, da cifre niso fixne, je pa, kot je zapisano fixno že razmerje koristi 90:10. Če ne bi šlo za javna sredstva me tole sploh ne bi zanimalo. Lep dan.
philips sporočil: 6.715
[#2740351] 02.11.18 07:55 · odgovor na: bigl (#2740350)
Odgovori   +    3
[bigl]
> [tilenrexi]
> Za pokrivanje investicije bo zasebnik zagotovil minimalno 51 % sredstev, do 32 % predstavljajo sredstva iz kohezijskih skladov, 17% zagotovi MOL.

Hvala za informacijo. Zanimiva govorica številk, minimalno in do...%. To meni pomeni, da cifre niso fixne, je pa, kot je zapisano fixno že razmerje koristi 90:10. Če ne bi šlo za javna sredstva me tole sploh ne bi zanimalo. Lep dan.
če nebi bilo volitev in to nebi bila Ljubljana te nebi zanimalo.
tilenrexi sporočil: 6.775
[#2740353] 02.11.18 08:40 · odgovor na: bigl (#2740350)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: tilenrexi 02.11.2018 08:46
Jaz res ne vem, kje je problem. Če je kohezijskih sredstev manj, to razliko plača zasebnik, ne občina. Torej? Občina v vsakem primeru 17%, dobi pa takoj 100% funkcionalnost in za 15 milijonov obogatene stavbe.

Se mi zdi, da nekaj v prazno želiš pogrevati situacijo.

Petrol ni dedek mraz in mora v skrajnem primeru dobiti nazaj tistega vsaj 51% do 83% skupnega začetnega vložka in (!!) ustvariti tudi nek donos, zato takšno delitveno razmerje prihranka.

Ne vem, kaj si ti predstavljaš, da Petrol vloži 10 milijonov, potem pa v petih letih dobi 3 milijone nazaj in to je to. To si želiš?

Da vidim, kam sploh meriš, ker trenutno mi ni jasno.
anon-184333 sporočil: 4.775
[#2740354] 02.11.18 09:20 · odgovor na: philips (#2740351)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-184333 02.11.2018 09:26
[philips]
> [bigl]
> > [tilenrexi]
> > Za pokrivanje investicije bo zasebnik zagotovil minimalno 51 % sredstev, do 32 % predstavljajo sredstva iz kohezijskih skladov, 17% zagotovi MOL.
>
> Hvala za informacijo. Zanimiva govorica številk, minimalno in do...%. To meni pomeni, da cifre niso fixne, je pa, kot je zapisano fixno že razmerje koristi 90:10. Če ne bi šlo za javna sredstva me tole sploh ne bi zanimalo. Lep dan.

če nebi bilo volitev in to nebi bila Ljubljana te nebi zanimalo.
To pa itak, ker je Petrol to posredoval vsem javnostim že 6. aprila 2017.
philips sporočil: 6.715
[#2740355] 02.11.18 09:25 · odgovor na: anon-184333 (#2740354)
Odgovori   +    0
[picikato]
> [philips]
> > [bigl]
> > > [tilenrexi]
> > > Za pokrivanje investicije bo zasebnik zagotovil minimalno 51 % sredstev, do 32 % predstavljajo sredstva iz kohezijskih skladov, 17% zagotovi MOL.
> >
> > Hvala za informacijo. Zanimiva govorica številk, minimalno in do...%. To meni pomeni, da cifre niso fixne, je pa, kot je zapisano fixno že razmerje koristi 90:10. Če ne bi šlo za javna sredstva me tole sploh ne bi zanimalo. Lep dan.
>
> če nebi bilo volitev in to nebi bila Ljubljana te nebi zanimalo.

To pa itak, ker je Petrol to objavil že 6. aprila 2017.
Logično, mešanje megle pred volitvami. Samo čakam da SDS objavi da Zoki pripravlja šotorsko naselje za 10.000 migrantov, ki zdaj čakajo v BiH.
anon-184333 sporočil: 4.775
[#2740358] 02.11.18 09:30 · odgovor na: philips (#2740355)
Odgovori   +    1
[philips]
> [picikato]
> > [philips]
> > > [bigl]
> > > > [tilenrexi]
> > > > Za pokrivanje investicije bo zasebnik zagotovil minimalno 51 % sredstev, do 32 % predstavljajo sredstva iz kohezijskih skladov, 17% zagotovi MOL.
> > >
> > > Hvala za informacijo. Zanimiva govorica številk, minimalno in do...%. To meni pomeni, da cifre niso fixne, je pa, kot je zapisano fixno že razmerje koristi 90:10. Če ne bi šlo za javna sredstva me tole sploh ne bi zanimalo. Lep dan.
> >
> > če nebi bilo volitev in to nebi bila Ljubljana te nebi zanimalo.
>
> To pa itak, ker je Petrol to objavil že 6. aprila 2017.

Logično, mešanje megle pred volitvami. Samo čakam da SDS objavi da Zoki pripravlja šotorsko naselje za 10.000 migrantov, ki zdaj čakajo v BiH.
Itak, ker jih že arhitektura Stožic spominja na šotorišče :)
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2740366] 02.11.18 11:23 · odgovor na: anon-184333 (#2740348)
Odgovori   +    1
Še en, s slabimi živci ali želodčnimi težavami. :)

Naj gre poslušat val 202. Tam ni piškave robe! :) Tam vse lepo štima, sami enkratni, svetski ljudje in gosti. Tiste oddaje, kjer kakšen (novinar) gloda kakšno problematično kost, spadajo in delujejo pod DRAMSKI Program. :)

*Pravi BREZZOBI Tigers z družbeno in kulturno katarzo. :)
pobalin sporočil: 14.456
[#2740399] 02.11.18 13:15 · odgovor na: anon-184333 (#2740354)
Odgovori   +    0
[picikato]
To pa itak, ker je Petrol to posredoval vsem javnostim že 6. aprila 2017.
Ne samo Petrol. Istega dne so objavili sta.si, Delo, Dnevnik... samo Finance s svojo strokovno eko-energo prilogo vred pa očitno niti besedice. Ali pa ne znam več uporabljati njihovega iskalnika.
pobalin sporočil: 14.456
[#2740401] 02.11.18 13:17 · odgovor na: anon-184333 (#2740358)
Odgovori   +    1
[picikato]
Itak, ker jih že arhitektura Stožic spominja na šotorišče :)
Meni se pa zdi čisto alpska. V dvorani namreč odmeva kot med gorami. Za jodlanje je dobra. :-)
pobalin sporočil: 14.456
[#2740404] 02.11.18 13:19 · odgovor na: tilenrexi (#2740282)
Odgovori   +    4
[tilenrexi]
/žleht dodatek
MOL bi lahko vzela tudi kredit na polno in zadolžila občino za 15 milijonov, tako je pa brez bistvenih dodatnih bremen in vse se bo prav tako uredilo. :)
Še nekaj žleht pripomb:

- ta pogodba, kot razumem iz priloženega, je čisto navadna prikrita zadolžitev, ki se je najbrž ne bo videlo v podatkih o zadolženosti občin,
- bolj ko je struktura nekega posla zakomplicirana, večja je verjetnost, da so vanj vgrajene pretirane cene, skrivanje odgovornosti in izkoriščanje drugih lukenj,
- npr. če realna življenjska doba predmetov te investicije ne presega 15-letne odplačilne dobe, ta posel nima nobene realne prednosti pred bolj transparentnim klasičnim postopkom naročil
- in še to, da je črpanje EU sredstev kar zanesljiv znak potrate denarja v duhu in po načelih nerazvitih republik in pokrajin in ker mnogo babic kilavo dete.

Sicer pa cenim, da poskušaš v tem "Nacionalno" demoniziranem poslu najti pozitivne elemente, saj izgleda vsaj toliko koristen, kot naj bi bil domnevno korupten. Ne pozabi pa, da je Zoran Janković do zdaj pozabil vsaj trikrat toliko lumparij (ki niso nujno tudi kaznivo dejanje), kot sva se jih midva skupaj zmožna domisliti. ;-)
bobek13 sporočil: 4.301
[#2740408] 02.11.18 13:27 · odgovor na: pobalin (#2740404)
Odgovori   +    3
[pobalin]
...ne pozabi pa, da je Zoran Janković do zdaj pozabil vsaj trikrat toliko lumparij (ki niso nujno tudi kaznivo dejanje), kot sva se jih midva skupaj zmožna domisliti. ;-)

:-)))))))))))))))))))))))))))))))

lpA
tilenrexi sporočil: 6.775
[#2740409] 02.11.18 13:36 · odgovor na: pobalin (#2740404)
Odgovori   +    0
[pobalin]
> [tilenrexi]
> /žleht dodatek
> MOL bi lahko vzela tudi kredit na polno in zadolžila občino za 15 milijonov, tako je pa brez bistvenih dodatnih bremen in vse se bo prav tako uredilo. :)

Še nekaj žleht pripomb:

- ta pogodba, kot razumem iz priloženega, je čisto navadna prikrita zadolžitev, ki se je najbrž ne bo videlo v podatkih o zadolženosti občin,
S tem se pa seveda strinjam. Vsekakor to ne bo vodeno kot nov dolg.
- bolj ko je struktura nekega posla zakomplicirana, večja je verjetnost, da so vanj vgrajene pretirane cene, skrivanje odgovornosti in izkoriščanje drugih lukenj,
Drži, še posebej, če bodo na tole zakomplicirano strukturo dodajali kakšne anekse.
- npr. če realna življenjska doba predmetov te investicije ne presega 15-letne odplačilne dobe, ta posel nima nobene realne prednosti pred bolj transparentnim klasičnim postopkom naročil
Ima - Petrol ima zagotovljen posel - preveri besedno zvezo vendor lock-in. :)
- in še to, da je črpanje EU sredstev kar zanesljiv znak potrate denarja v duhu in po načelih nerazvitih republik in pokrajin in ker mnogo babic kilavo dete.
Vseeno bolje, da se sredstva počrpa, kot da se jih ne. Še posebej, ker se nam očita, da smo črpali premalo. V kolikor ne rabimo vračati in nam denar ostane, je pomoje OK. Tudi če se s tem denarjem "troši" in poganja naše gospodarstvo je OK. Ne podpiram pa lumparij, če že dobimo EU sredstva.

Sicer pa cenim, da poskušaš v tem "Nacionalno" demoniziranem poslu najti pozitivne elemente, saj izgleda vsaj toliko koristen, kot naj bi bil domnevno korupten. Ne pozabi pa, da je Zoran Janković do zdaj pozabil vsaj trikrat toliko lumparij (ki niso nujno tudi kaznivo dejanje), kot sva se jih midva skupaj zmožna domisliti. ;-)
:D
pobalin sporočil: 14.456
[#2740412] 02.11.18 13:48 · odgovor na: tilenrexi (#2740409)
Odgovori   +    3
[tilenrexi]
Ima - Petrol ima zagotovljen posel - preveri besedno zvezo vendor lock-in. :)
Moje pripombe so bile s stališča občana (in davkoplačevalca) ne Petrolovega delničarja (in davkoplačevalca). :-)
Vseeno bolje, da se sredstva počrpa, kot da se jih ne. Še posebej, ker se nam očita, da smo črpali premalo. V kolikor ne rabimo vračati in nam denar ostane, je pomoje OK. Tudi če se s tem denarjem "troši" in poganja naše gospodarstvo je OK. Ne podpiram pa lumparij, če že dobimo EU sredstva.
Veš, s tem je pa po mojem tako kot s supermarketsko diskontarsko XXXL-pack hrano. Kupiš, ker je kakor poceni, hitro požreš, da ne bi šlo kaj preč, kupiš spet... in postajaš vedno bolj navajen/odvisen, zavaljen, nezdrav, len in ozkogled. Za bolj koncizno obdelavo fenomena nerazvitosti z dirigirano pomočjo preberi Črtov antološki komentar "Slovenija republjik".
bigl sporočil: 18.363
[#2740415] 02.11.18 14:03 · odgovor na: tilenrexi (#2740353)
Odgovori   +    0
[tilenrexi]
Jaz res ne vem, kje je problem. Če je kohezijskih sredstev manj, to razliko plača zasebnik, ne občina. Torej? Občina v vsakem primeru 17%, dobi pa takoj 100% funkcionalnost in za 15 milijonov obogatene stavbe.

Se mi zdi, da nekaj v prazno želiš pogrevati situacijo.

Petrol ni dedek mraz in mora v skrajnem primeru dobiti nazaj tistega vsaj 51% do 83% skupnega začetnega vložka in (!!) ustvariti tudi nek donos, zato takšno delitveno razmerje prihranka.

Ne vem, kaj si ti predstavljaš, da Petrol vloži 10 milijonov, potem pa v petih letih dobi 3 milijone nazaj in to je to. To si želiš?

Da vidim, kam sploh meriš, ker trenutno mi ni jasno.
Meni tudi ni jasno kako se bodo merili prihranki, kot motiv - dobiček tega podviga. Človek še kalkulatroja ne potrebuje. 15 miljonov (51% inv.) v 15 letih vrnjeno, Pomeni cca 2,2 miljona prihranka pri energiji na leto, da se zasebnemu partnerju in občini povrne samo glavnica. Po moji oceni bi moralo biti letnega prihranka energije nekaj čez 3 miljone evrov, da se računica v grobem izide. Če prav razumem javno objavljene podatke in tvoje. Kako se bo pa merilo prihranke, pa je vprašanje. Zgleda enostavno, problem pa je, da ni. Predviden donos na hitro kaže, da se energetske sanacije objektov izplačajo. Dokazano v nižjih položnicah v stanovanjskih blokih in zasebnih hišah. Lep dan.
anon-184333 sporočil: 4.775
[#2740432] 02.11.18 15:02 · odgovor na: pobalin (#2740399)
Odgovori   +    0
[pobalin]
> [picikato]
> To pa itak, ker je Petrol to posredoval vsem javnostim že 6. aprila 2017.

Ne samo Petrol. Istega dne so objavili sta.si, Delo, Dnevnik... samo Finance s svojo strokovno eko-energo prilogo vred pa očitno niti besedice. Ali pa ne znam več uporabljati njihovega iskalnika.
No ti si vsaj nekaj glede tega našel. Me pa zanima kaj bodo prave ovce in koštruni naumili.
anon-184333 sporočil: 4.775
[#2740451] 02.11.18 15:51 · odgovor na: pobalin (#2740401)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-184333 02.11.2018 15:57
[pobalin]
> [picikato]
> Itak, ker jih že arhitektura Stožic spominja na šotorišče :)

Meni se pa zdi čisto alpska. V dvorani namreč odmeva kot med gorami. Za jodlanje je dobra. :-)
Če pa na hitro dodaš samo 4 minarete na nasutje iz gramoza dobiš hagio sophio in iz alpskega v hipu nastane islamski slog. Za mujezina bo tudi dobra. In podobno so tudi turški nageljni postali gorenjski.
anon-184333 sporočil: 4.775
[#2740523] 02.11.18 21:09 · odgovor na: anon-333107 (#2740366)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-184333 02.11.2018 21:18
[FrRoSt]
Še en, s slabimi živci ali želodčnimi težavami. :)

Naj gre poslušat val 202. Tam ni piškave robe! :) Tam vse lepo štima, sami enkratni, svetski ljudje in gosti. Tiste oddaje, kjer kakšen (novinar) gloda kakšno problematično kost, spadajo in delujejo pod DRAMSKI Program. :)

*Pravi BREZZOBI Tigers z družbeno in kulturno katarzo. :)
Dvomim, da gre za glodanje kakšne problematične kosti. Vse kaže, da je problem v problematičnih tovariških klobasah za 2€/kg za Slovence s piškavimi zobmi. forum.finance.si/?t=209191
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2740526] 02.11.18 21:23 · odgovor na: anon-184333 (#2740523)
Odgovori   +    0
[picikato]
> [FrRoSt]
> Še en, s slabimi živci ali želodčnimi težavami. :)
>
> Naj gre poslušat val 202. Tam ni piškave robe! :) Tam vse lepo štima, sami enkratni, svetski ljudje in gosti. Tiste oddaje, kjer kakšen (novinar) gloda kakšno problematično kost, spadajo in delujejo pod DRAMSKI Program. :)
>
> *Pravi BREZZOBI Tigers z družbeno in kulturno katarzo. :)
Dvomim, da gre za glodanje kakšne problematične kosti. Vse kaže, da je problem v problematičnih tovariških klobasah za 2€/kg za brezzobe Slovence. forum.finance.si/?t=209191
Mah, saj več ne veš, kdo je tukaj NORMALEN! :) Če je sploh še kdo! :)

Očitno ima malo vpogleda v zadeve. :)) Za take velja, da se pač takih proizvodov izognejo na daleč. To je povsem normalno. :)

NE razumem samo, kako in zakaj naj bi ukrajinci kupili zadeve in jih kao izboljšali! Tile "ukrajinci" so že kar nekaj zadev pokupili pri nas, pretežno povezanih s hrano in pijačo, pa ni še nikjer kaj resnega ali pametnega nastalo.... Če prav razumem in pomnim, morda se pa tudi motim, so tile obrati pod rusi, ki bi se radi nekoliko dezinvestirali....
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2740536] 02.11.18 22:35 · odgovor na: bigl (#2740415)
Odgovori   +    0
[bigl]
> [tilenrexi]
> Jaz res ne vem, kje je problem. Če je kohezijskih sredstev manj, to razliko plača zasebnik, ne občina. Torej? Občina v vsakem primeru 17%, dobi pa takoj 100% funkcionalnost in za 15 milijonov obogatene stavbe.
>
> Se mi zdi, da nekaj v prazno želiš pogrevati situacijo.
>
> Petrol ni dedek mraz in mora v skrajnem primeru dobiti nazaj tistega vsaj 51% do 83% skupnega začetnega vložka in (!!) ustvariti tudi nek donos, zato takšno delitveno razmerje prihranka.
>
> Ne vem, kaj si ti predstavljaš, da Petrol vloži 10 milijonov, potem pa v petih letih dobi 3 milijone nazaj in to je to. To si želiš?
>
> Da vidim, kam sploh meriš, ker trenutno mi ni jasno.
Meni tudi ni jasno kako se bodo merili prihranki, kot motiv - dobiček tega podviga. Človek še kalkulatroja ne potrebuje. 15 miljonov (51% inv.) v 15 letih vrnjeno, Pomeni cca 2,2 miljona prihranka pri energiji na leto, da se zasebnemu partnerju in občini povrne samo glavnica. Po moji oceni bi moralo biti letnega prihranka energije nekaj čez 3 miljone evrov, da se računica v grobem izide. Če prav razumem javno objavljene podatke in tvoje. Kako se bo pa merilo prihranke, pa je vprašanje. Zgleda enostavno, problem pa je, da ni. Predviden donos na hitro kaže, da se energetske sanacije objektov izplačajo. Dokazano v nižjih položnicah v stanovanjskih blokih in zasebnih hišah. Lep dan.
Vedno stopiš oz. padeš ve no luknjo! :)

Ker se mi (trenutno) ne da še enkrat brati, zadeva bo pa verjetno nekako pomembna, če že ne referenčna ti bom poskusil pomagati doumeti, kaj ti ne gre v glavo. :)

1.Gre za t.i. JAVNO - ZASEBNO PARTNERSTVO! To je tisti Đunkersov program, po katerem naj bi se zagnala določena investicijska dela po celotni EU!

2. Gre za energijsko učinkovitost oz. sanacijo stavb (javnih) in privatnega (zasebnega) izvajalca. :)

3. Prihranki so takšni kot so navedeni, v enotah in tudi financah, se pravi dober miljonček na leto. ZAJAMČENI! :)

4. Za pokritje celotne investicije bi potreboval talole, brez inflacije in ostalih pribitkov, cca 15 let! :)

5. To je POGODBA! V njej so zajeti vsi pogoji, razmerja, delitve, .... kakorkoli že so dogovorjeni. :)

6. TO kar tebe moti, ne Razumeš oz. ti ni jasno pa je finančna konstrukcija in to na strani MOLa! :)

BISTVO tvojega ne-razumevanja!:

MOL dobi sredstva, tudi iz kohezijskih skladov, jih po domače počrpa, izkoristi, dobi partnerja, konkretno Petrol, ki je tudi soudeležen v investicij, zadevo izvede (sanacijo objektov) in pobere tudi del (zagotovljenega) prihranka od energije. Naslednjih 15 let 90% in še več, kar je veveč kot 15 let, naj bi bilo razmerje 60% za petrol in 40% za mol, če imam prav v spominu!? Petrol skrbi in upravlja z zadevo, vključno s stroški....

TO, kar tebe moti je to, da bi si morala mol in petrol deliti prihranek skoraj 50-50!

Pa si NE!

V tem grmu tiči zajec, ki te moti. :))

Lep dan!
tilenrexi sporočil: 6.775
[#2740545] 03.11.18 01:13 · odgovor na: anon-333107 (#2740536)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: tilenrexi 03.11.2018 01:15
Njega v bistvu moti, da si kdorkoli, razen MOL, tukaj sploh upa profitirati.

Ne razume pa, da Petrol med drugim "kreditira" MOL za 15 let s svojim takojšnjim polnim vložkom.

On bi imel vse za 17% cene, od Petrola pa pričakuje, da mu vse ostalo šenka, če ne, gre za nateg.
anon-184333 sporočil: 4.775
[#2740562] 03.11.18 07:52 · odgovor na: tilenrexi (#2740545)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-184333 03.11.2018 08:07
[tilenrexi]
Njega v bistvu moti, da si kdorkoli, razen MOL, tukaj sploh upa profitirati.

Ne razume pa, da Petrol med drugim "kreditira" MOL za 15 let s svojim takojšnjim polnim vložkom.

On bi imel vse za 17% cene, od Petrola pa pričakuje, da mu vse ostalo šenka, če ne, gre za nateg.
Mene pa bolj zanima kakšen vpliv ima zdaj to javno-zasebno partnerstvo na položnice, ki jih plačujejo starši za dolgoročno energetsko sanirane javne šole in vrtce.

Petrol najbrž tega ne počne v partnerstvu z zasebnimi vrtci kjer ponekod davijo otroke z rjuhami kar se pa licemerske politike itak več ne tiče. Orba nova24tv.si/slovenij...a-stranko/ nategavščina.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2740582] 03.11.18 11:17 · odgovor na: tilenrexi (#2740545)
Odgovori   +    0
[tilenrexi]
Njega v bistvu moti, da si kdorkoli, razen MOL, tukaj sploh upa profitirati.

Ne razume pa, da Petrol med drugim "kreditira" MOL za 15 let s svojim takojšnjim polnim vložkom.

On bi imel vse za 17% cene, od Petrola pa pričakuje, da mu vse ostalo šenka, če ne, gre za nateg.
Da ne grem še enkrat brati, me popravi, če sem kaj narobe razumel! :))

Njega v bistvu moti, da 90% smetane od dobička pobere Petrol, finčna vložka pa sta (skoraj) enaka! 51% za Petrol in 49% od MOLa!

TO MU NE GRE V GLAVO! :)

Res pa je, da sta OBE postavki na ODHOKOVNI, (beri: stroškovni) strani MOLa!

Poznamo (samo) dve strani: Ena je prihodkovna in druga je odhodkovna. :)

Petrol bi svoj delež, se pravi cca 8M dobil notri nominalno (skoraj) v 8 letih...

Lahko pa narediš Alternativno finančno konstrulcijo in izračunaš, kakšne bi bile zadeve, če bi MOL najel kredit še za Petrolov delež! :)
tilenrexi sporočil: 6.775
[#2740587] 03.11.18 11:37 · odgovor na: anon-333107 (#2740582)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: tilenrexi 03.11.2018 11:50
Ni se tako podrobno izrazil, da bi lahko vedela, kaj točno ga moti.

Je pa dejstvo, da MOL dobi in koristi vse takoj, plača pa niti polovice vsega in to mora odplačati na način, da se Petrolu to izplača, ker MOL očitno denarja nima ali se noče polno zadolžiti.

Lahko bi rekli, da gre Petrolov delež obnove in vzdrževanja na leasing, ki se odplačuje s prihranki. To pomeni, da MOL ne prihrani milijon, ampak samo 100.000 EUR letno, 900.000 nakaže Petrolu, takoj pa koristi vso novo infrastrukturo. Obrestno-obrestni račun pokaže, da se ne pokrije v takem času, kot si izračunal, ampak bistveno kasneje. Če upoštevamo, da želi še nekaj zaslužiti, pa pri 6% donosu na vložen kapital letno pridemo na cifre, ki so izračunane v članku.

Pod črto pride MOL do celovite obnove za 17% lastnega vložka. Da mu je to omogočeno, mora s hudičem (Petrol) skleniti pakt za 15 let, on pa 15 let dobiva 6% na vložek skozi prihranke, katere zagotovi sam.

Več kot je prihranka, več zasluži, jasno. ;)
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2740595] 03.11.18 12:15 · odgovor na: tilenrexi (#2740587)
Odgovori   +    0
[tilenrexi]
Ni se tako podrobno izrazil, da bi lahko vedela, kaj točno ga moti.

Je pa dejstvo, da MOL dobi in koristi vse takoj, plača pa niti polovice vsega in to mora odplačati na način, da se Petrolu to izplača, ker MOL očitno denarja nima ali se noče polno zadolžiti.
Malo nerodno je povedal, pa se ni nihče s tem ukvarjal! (razen mene) :)

MOL PLAČA SKORAJ POLOVICO, se pravi 49%!!!! In to je ravno tako denar (ali pa gotovina), kakor od Petrola!!
Lahko bi rekli, da gre Petrolov delež obnove in vzdrževanja na leasing, ki se odplačuje s prihranki. To pomeni, da MOL ne prihrani milijon, ampak samo 100.000 EUR letno, 900.000 nakaže Petrolu, takoj pa koristi vso novo infrastrukturo. Obrestno-obrestni račun pokaže, da se ne pokrije v takem času, kot si izračunal, ampak bistveno kasneje. Če upoštevamo, da želi še nekaj zaslužiti, pa pri 6% donosu na vložen kapital letno pridemo na cifre, ki so izračunane v članku.
Tukaj nimam ugovorov, naj to pregledajo in preračunajo strokovnjaki za lizanje.
Pod črto pride MOL do celovite obnove za 17% lastnega vložka. Da mu je to omogočeno, mora s hudičem (Petrol) skleniti pakt za 15 let, on pa 15 let dobiva 6% na vložek skozi prihranke, katere zagotovi sam.
NI RES! MOL je vložil 49%! MOL dobi subvencije! To so njegova sredstva!! In NE PETROL! Petrol jih pohopsa kasneje... :)

DA ne grem še enkrat brati, tudi po 15 letih IN NAPREJ Petrol še vedno DOBI 40% ZAJAMČENEGA Prihranka, MOLu pa ostan kao 60%! To pa je NATEGA! MOL bo kar sam sebi izplačeval 60% dobička od zmanjšanih stroškov! :-))))))

Ampak takrat bo Zoki že na stopnji Zidarja! :)
Več kot je prihranka, več zasluži, jasno. ;)
Jasno ko BELI DAn. ;))))

*Menda so imeli, ali pa še vedno imajo, v BigBangu akcijo, da ti za vsako gospodinjstvo, ki preide pod določenega el. operaterja, vsaj za eno leto, priznajo 100€ pri nakupu! (Od vrednosti nakupa ti odbijejo 100€!) Če zrihtaš pa dva odjemalca, pa seveda 200€! :)
tilenrexi sporočil: 6.775
[#2740597] 03.11.18 12:25 · odgovor na: anon-333107 (#2740595)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: tilenrexi 03.11.2018 12:25
[FrRoSt]
MOL PLAČA SKORAJ POLOVICO, se pravi 49%!!!! In to je ravno tako denar (ali pa gotovina), kakor od Petrola!!
Drži, ampak MOL to nič ne stane. Sicer se pa strinjam in tudi nikjer nisem napisal, da delež kohezijskih sredstev priskrbi ali plača Petrol. Omenjam deleže, ki štimajo.
> Pod črto pride MOL do celovite obnove za 17% lastnega vložka. Da mu je to omogočeno, mora s hudičem (Petrol) skleniti pakt za 15 let, on pa 15 let dobiva 6% na vložek skozi prihranke, katere zagotovi sam.

NI RES! MOL je vložil 49%! MOL dobi subvencije! To so njegova sredstva!! In NE PETROL! Petrol jih pohopsa kasneje... :)
Odgovor je enak prejšnjemu, nje. :)))

DA ne grem še enkrat brati, tudi po 15 letih IN NAPREJ Petrol še vedno DOBI 40% ZAJAMČENEGA Prihranka, MOLu pa ostan kao 60%! To pa je NATEGA! MOL bo kar sam sebi izplačeval 60% dobička od zmanjšanih stroškov! :-))))))
Lahko, da takrat že zamenjajo tega hudiča (partnerja). Je pogodba po 15 letih še zavezujoča? :P
tilenrexi sporočil: 6.775
[#2740603] 03.11.18 12:36 · odgovor na: anon-333107 (#2740595)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: tilenrexi 03.11.2018 12:38
[FrRoSt]
DA ne grem še enkrat brati, tudi po 15 letih IN NAPREJ Petrol še vedno DOBI 40% ZAJAMČENEGA Prihranka, MOLu pa ostan kao 60%! To pa je NATEGA! MOL bo kar sam sebi izplačeval 60% dobička od zmanjšanih stroškov! :-))))))
V bistvu res. Petrol na ta dan dobi bistveno manjši donos na vložen kapital, peči in inštalacij pa ne more odnesti oziroma odstopiti od posla... :)))

Pa naj še nekdo reče, da ni to sanjski posel za MOL. :))))
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2740608] 03.11.18 13:02 · odgovor na: tilenrexi (#2740603)
Odgovori   +    0
[tilenrexi]
> [FrRoSt]
> DA ne grem še enkrat brati, tudi po 15 letih IN NAPREJ Petrol še vedno DOBI 40% ZAJAMČENEGA Prihranka, MOLu pa ostan kao 60%! To pa je NATEGA! MOL bo kar sam sebi izplačeval 60% dobička od zmanjšanih stroškov! :-))))))

V bistvu res. Petrol na ta dan dobi bistveno manjši donos na vložen kapital, peči in inštalacij pa ne more odnesti oziroma odstopiti od posla... :)))

Pa naj še nekdo reče, da ni to sanjski posel za MOL. :))))
Naj so OGLASI TISTI, ki pravi, da to ni SANJSKI POSEL za Petrol! :)))))
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2740611] 03.11.18 13:10 · odgovor na: tilenrexi (#2740597)
Odgovori   +    0
[tilenrexi]
> [FrRoSt]
> MOL PLAČA SKORAJ POLOVICO, se pravi 49%!!!! In to je ravno tako denar (ali pa gotovina), kakor od Petrola!!
Drži, ampak MOL to nič ne stane. Sicer se pa strinjam in tudi nikjer nisem napisal, da delež kohezijskih sredstev priskrbi ali plača Petrol. Omenjam deleže, ki štimajo.
ZAVAJAŠ!!!!

In Maček te PODPIRA! :) NAMERNO ZAVAJAŠ!!!! :)

To MOL res nič ne stane! To pa ne pomeni, da tega zneska ni! In to ni davkoplačevalski denar ljubljančanov in MOLa, ampak je to davkoplačevalski denar CELOTNE Države!!

Tega ljudje ne razumejo dobro!

AMPAK GLEJ! NISMO več v Socializmu, ali kako pravijo na tem forumu. :))))

*Prisrčno pozdravljam tudi Mačka! :)

Strani: 1 2 3 4