Strani: 1 2

najobj sporočil: 31.920
[#2682652] 07.11.17 10:17
Odgovori   +    0
... Koalicija ne bi ne prodala NLB ne plačala kazni .. jaz pa ne bi, da so Cerar, Židan in Erjavec šefi države ...

... eh, tako kot je demokracija, da Petra na Financah piše, kar ji pade na pamet, ker je njihova novinarka, je demokracija, da so Cerar, Židan in Erjavec šefi države, ker so zmagali na zadnjih volitvah ... alzo, se bo morala Petra drugo leto malo bolj potrudit, če bo hotela, da bo po njeno ...

P.S.: čeprav Petra pridno komentira komentarje svojega članka, je toti forum.finance.si/?m=...531&single Tadejev komentar že spet pozabila komentirat ...
SimonAntolič sporočil: 33
[#2682669] 07.11.17 11:21 · odgovor na: anon-15342 (#2682531)
Odgovori   +    3
g. Kotnik pozdravljeni; mogoče iz konteksta je to vprašanje. Me pa vseeno zanima; ste mogoče obveščeni kaj naši politiki mislijo z zakonom o postopku sodnega varstva imetnikov kvalificiranih obveznosti. Če se ne motim bi le ta moral biti po odredbi US sprejet že 15.5. letos pa ga še nikjer ni. Je tu morda kakšen tehten razlog za zamudo pri sprejemu tega zakona ali naši bogovi ne spoštujejo niti odredb US?, kar tudi ne bi bilo nič novega. Prosim za kratek komentar.
anon-15342 sporočil: 8.014
[#2682931] 08.11.17 18:11 · odgovor na: smity (#2682600)
Odgovori   +    7
[smity]
Ne vem g. profesor, če je kupovanje časa do leta 2018, res nekaj kar je vredno univerzitetnega profesorja.
Jah, predlagam, da se o utemeljenosti tega očitka pogovorimo po tem, ko si bo slovenski proračun prihodnjo pomlad izplačal iz NLB ca. 200 milijonov evrov dividende, pri čemer bo NLB celo po tem izplačilu izkazovala vsaj tolikšen konsolidirani CET1 in še višji nekonsolidirani CET1 kot trenutno.
[smity]
Saj vem da imate veliko pameti in je tako najlažje, samo nekaj etike in morale pa vseeno ne škodi,...
Če je mišljeno tako, da je neetično in nemoralno, ker si prizadevam v dobrobit države, pa čeprav je ta precej neetična in nemoralno mačehovska, potem morda je nekaj na tem ...
anon-15342 sporočil: 8.014
[#2682937] 08.11.17 18:34 · odgovor na: SimonAntolič (#2682669)
Odgovori   +    6
[SimonAntolič]
g. Kotnik pozdravljeni; mogoče iz konteksta je to vprašanje. Me pa vseeno zanima; ste mogoče obveščeni kaj naši politiki mislijo z zakonom o postopku sodnega varstva imetnikov kvalificiranih obveznosti. Če se ne motim bi le ta moral biti po odredbi US sprejet že 15.5. letos pa ga še nikjer ni. Je tu morda kakšen tehten razlog za zamudo pri sprejemu tega zakona ali naši bogovi ne spoštujejo niti odredb US?, kar tudi ne bi bilo nič novega. Prosim za kratek komentar.
O tej tematiki zadnje mesece nič ne pišem, ker:
(i) ni nič bistveno novega in
(ii) je moja pretekla takšna pisanja precej bralcev Financ označilo za neetična in/ali nemoralna, saj sem se kritično izrekal o zadevi, v kateri imam materialni interes, kar se v Sloveniji ne spodobi (zato recimo upokojenci nikoli ne kritizirajo nizkih pokojnin, zasebniki se nikoli ne usajajo v višino plač v javnem sektorju, slovenski ribiči nikoli ne protestirajo proti čezmejnemu lovu hrvaških kolegov itd ...).

Je pa bilo konkretno o nastajanju tega zakona nekaj poročil v drugih medijih, ki tudi zadoščajo, da si ustvarite vtis, kam gre zadeva:
- 22.12.2016 (SiOL): Guverner Jazbec piše zakon o tem, kako ga tožiti ( siol.net/posel-danes...iti-432220 )
- 24.02.2017 (Delo): Bančni razlaščenci po novem zakonu še težje do odškodnine ( www.delo.si/gospodar...dnine.html )
- 15.04.2017 (Demokracija): Bodo izbrisani imetniki obveznosti v bankah ponovno opeharjeni? ( www.demokracija.si/s...rjeni.html )
- 22.06.2017 (SiOL): Razkrivamo, kako bodo razlaščeni obvezničarji iskali svojo pravico ( siol.net/posel-danes...ico-443809 )
- 04.11.2017 (Delo): Zakaj smo strmoglavili pri varstvu malih delničarjev ( www.delo.si/gospodar...arjev.html )
anon-15342 sporočil: 8.014
[#2684195] 15.11.17 22:55 · odgovor na: anon-15342 (#2682937)
Odgovori   +    2
> [SimonAntolič]
> g. Kotnik pozdravljeni; mogoče iz konteksta je to vprašanje. Me pa vseeno zanima; ste mogoče obveščeni kaj naši politiki mislijo z zakonom o postopku sodnega varstva imetnikov kvalificiranih obveznosti. Če se ne motim bi le ta moral biti po odredbi US sprejet že 15.5. letos pa ga še nikjer ni. Je tu morda kakšen tehten razlog za zamudo pri sprejemu tega zakona ali naši bogovi ne spoštujejo niti odredb US?, kar tudi ne bi bilo nič novega. Prosim za kratek komentar.

[TadejK]
O tej tematiki zadnje mesece nič ne pišem, ker:
(i) ni nič bistveno novega in
(ii) je moja pretekla takšna pisanja precej bralcev Financ označilo za neetična in/ali nemoralna, saj sem se kritično izrekal o zadevi, v kateri imam materialni interes, kar se v Sloveniji ne spodobi (zato recimo upokojenci nikoli ne kritizirajo nizkih pokojnin, zasebniki se nikoli ne usajajo v višino plač v javnem sektorju, slovenski ribiči nikoli ne protestirajo proti čezmejnemu lovu hrvaških kolegov itd ...).

Je pa bilo konkretno o nastajanju tega zakona nekaj poročil v drugih medijih, ki tudi zadoščajo, da si ustvarite vtis, kam gre zadeva:
- 22.12.2016 (SiOL): Guverner Jazbec piše zakon o tem, kako ga tožiti ( siol.net/posel-danes...iti-432220 )
- 24.02.2017 (Delo): Bančni razlaščenci po novem zakonu še težje do odškodnine ( www.delo.si/gospodar...dnine.html )
- 15.04.2017 (Demokracija): Bodo izbrisani imetniki obveznosti v bankah ponovno opeharjeni? ( www.demokracija.si/s...rjeni.html )
- 22.06.2017 (SiOL): Razkrivamo, kako bodo razlaščeni obvezničarji iskali svojo pravico ( siol.net/posel-danes...ico-443809 )
- 04.11.2017 (Delo): Zakaj smo strmoglavili pri varstvu malih delničarjev ( www.delo.si/gospodar...arjev.html )
Evo, danes pa še
- 15.11.2017 (Siol): Pod oznako zaupno guverner Jazbec ECB hujskal proti Sloveniji ( siol.net/posel-danes...iji-453486 )

Strani: 1 2