Zasebnost
1 ura
Rezultati Telekoma v prvem četrtletju: višji prihodki in krepka rast dobička po lanskem upadu
2 uri
V Portorožu ena največjih evropskih konferenc o Microsoftovih poslovnih aplikacijah (Oglas)
2 uri
Na jubilejnem 20. gourmet večeru na Bledu bomo gostili Aleša Kristančiča in Danila Steyerja
2 uri
Kolumna o vinu: Odraščanje vinske regije
2 uri
Ekonomičen, a športnega videza 7
3 ure
(intervju) Jan Štefe, Eurosender: Naš glavni segment je postala digitalna špedicija
6 ur
Kakšna bo prihodnost slovenskih letališč? 4
7 ur
Zemljišča na dražbi: kje bo mogoče graditi hiše, apartmaje in hotele
11 ur
Trenutno najboljši električni volkswagen
13 ur
Pozeba v Podravju povsem uničila vinograde, zavarovalnice se umikajo
14 ur
Najbolj brani članki danes
17 ur
Povpraševanje po redkih kovinah bo eksplodiralo. So rudarji dobra naložba? 4
18 ur
Pred SMK: v B2B-marketingu je najpomembnejše zaupanje
19 ur
Finančni in karierni nasveti za mlade (in njihove starše)
19 ur
Hibridno delo: glavni izzivi pri njegovi organizaciji (Oglas)
19 ur
V Kopru je pristala druga ladja na utekočinjen zemeljski plin, ki je v Kopru naložila 3.500 avtomobilov 9
19 ur
Omejitve pri Airbnbju: župani ploskajo, dobili bodo absolutno oblast, sobodajalci pa nove ovire 15
19 ur
Perutnina Ptuj: Želimo postati najuspešnejše živilsko podjetje v širši regiji 1
20 ur
Podaljšan brezcarinski uvoz iz Ukrajine, a z "zasilno zavoro"
20 ur
Zakaj je evropski komisar za notranji trg obiskal Magnete

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kateri regulator naj se ukvarja s kriptožetoni?

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

kzupanc sporočil: 10.519
[MrRooky]
Ko bodo enkrat kriptovalute regulirane, bodo bančniki proslavljali...
Decentralizirano naj bi bilo v osnovi regulirano zgolj in samo z regulacijo trga. Tak je bil namen, ki pa se je že precej izrodil. Trg ni (še) reguliran, je pa že zelo manipuliran. In to s strani velikih, ki bi želeli imeti kontrolo še nad tem "denarjem"...Vsem so znane polemike okoli govora CEO JP Morgana o (ne)vrednosti Bitcoina....in takoj ko je BTC čmoknil, ga je izpostava JPM kupila-tretji največji nakup dneva! Izgovori, da to ni bilo za njih, ampak za njihove stranke :)))))) Čudno, da niso skladno s svojim mnenjem stranke uspeli prepričati, da kupujejo nekaj kar je vredno nič (3.000$ ko so kupovali in danes še bolj NIČ= 4.230$!!!!!) Verodostojnost spoštovanega gospoda s takimi izjavami je hudo vprašljiva! Kako lahko stranka zaupa gospodu in banki, ki jo vodi, miljone svojih dolarjev, a kljub mnenju svojega bankirja, da je BTC vreden nič, kljub temu kupi BTC?????

Kar se tiče investitorjev v ICO...investirajo svoj denar! In kaj bo z njim-denarjem ni ne moj ne regulatorjev problem! Vsak se je že kdaj zainvestiral...in kam je šel jokat?

Ni treba, da bi se regulator ukvarjal z kriptožetoni, ker ni krivda za prenapihnjene ICO v žetonih, temveč v sami izvedbi ICO! In tega so se lotili najbolj rigorozno v New Yorku...pa so jim vsi pobegnili v druge zvezne države. Enako se problema lotevajo kitajci. Za ICO bo treba pripravit vse papirje, ki jih bo potem neka inštitucija pregledala in kao potrdila ali tudi ne, firma bo dobila dovoljenje1licenco in bo lahko šla v ICO! Vendar pozor, pričakujejo tudi odgovornost lastnikov za dane obljube skladno z "white papers" za ICO!

In tukaj se strinjam, treba je urediti ICO! Angleži so to poštimali, poenostavljeno povedano so izdajo žetonov precej izenačili s tem, kot da podjetje izda delnice.... Ko pa nekdo v ICO papirjih obljublja nemogoče....Tukaj pa gre za nateg. Če sem malo žleht imamo tudi to sodno prakso, sicer malo čudno, kjer je bi sodne proces DANE OBLJUBE (sicer podkupnine, in neznanih ostalih pogojev)...in če papirji dajo obljubo-zavezo, ki jo ne izpolnijo imamo vsaj goljufijo!

Tale del mi je pa zelo všeč, skoraj enak z mojim opisom dogajanja kriptovalut na trgu Venezuele.... - komentarjem pred dnevi, ko je bil Bitcoin "vreden NIČ!" original komentar: forum.finance.si/?m=...944&single

Eksperiment, kako je to videti v praksi, se pravkar dogaja v Venezueli, kjer je zaradi ene najvišjih inflacij v zgodovini lokalna valuta bolivar praktično neuporabna, tuje valute (dolarjev) pa je za delovanje premalo, zato precejšen del venezuelskega gospodarstva deluje na bitcoinu in ethru – tako nekako, kot je precejšen del jugoslovanskega gospodarstva v osemdesetih deloval na nemški marki.

Če bo regulacija podobna kot spreminjanje zakonodaje normirancev in vse čirule čarule , ki so zraven in delajo zmedo in škodo...Bo pač to, kar ta vlada počne tudi tokrat! Zmeda in škoda ;) Žal, takle mamo! Sem bil preglasovan :((((((

Sem v ICO in kriptih in priznam, imam svoje mnenje, ki odraža mojo pripadnost decentralizaciji in sovraštvu do FIATa, ki je najbolj manipulirano plačilno sredstvo! ;)
Povedal bi še, da kot nekateri svarijo pred umetno inteligenco in nevarnostjo, da nam zavlada, ne sme zavladati niti neka pamet ali vedenje, ki je lastno majhnim skupinicam. To vodi v odpor in nasilje večine preostalih nad manjšino. Logično (in prav), da ne bodo (bomo) v nedogled mirno gledali, kako nekdo nenadzorovano bogati z nečem, česar smisla ne razumejo (razumemo).
Regulacija je pač nuja, če hočemo ohraniti red in mir. Vse skupaj z bitcoinom mi sicer zveni malo otročje. Upam, da ti bitcoinerji vsaj v osnovi razumejo večino osnovnih ved na univerzitetni ravni. Če ne, bodo morali še malo žgancev pojesti. Kako bodo vsi med sabo menjavali usluge malih tržičkov, oblikovali menjalni tečaj žetonov in te menjali za klasičen denar ali pa žetončke drugih trgecov - to se mi zdi ena lepa pravljična utopija. Ni problem menjava po moje. Ko žeton prodaš za denar si pa ustvaril prihodek. Če žeton kupiš, je nastal strošek in ko ga boš desetkrat dražje prodal, si ustvaril dobiček.