8 min
Pridružite se nam čez teden dni na Finančni konferenci: Vse bo malo bolje, če ne bo veliko slabše
52 min
Kako ELES vidi prihodnost ogrevanja gospodinjstev v Sloveniji (Oglas)
1 ura
Prenovite ogrevanje z vrhunsko toplotno črpalko Stiebel Eltron HPA-O Premium (Oglas)
1 ura
Kako iz grozdja iztisniti samo najboljše? V podjetju Šraml vabijo na dan odprtih vrat
2 uri
Audi zaradi težav z dobavo delov za motorje krepko zmanjšal prihodke in dobiček
2 uri
Vaša priložnost za investicijo v rezidence na edinstveni jadranski lokaciji! (Oglas)
3 ure
Dobrote Dolenjske: Tujcem so naši izdelki všeč, zato gremo še letos na Amazon
4 ure
Ljubljanski župan uvaja takso za vstop turističnih avtobusov v mesto. Kako visoka bo? 1
4 ure
Hacker Found Guilty of Leaking Finnish Therapy Records
6 ur
Ta stanovanja lahko do sredine junija kupite na dražbah
6 ur
Kje Hidria uporablja umetno inteligenco?
13 ur
Prvi kitajski vlaki je prispel v Luko Koper, po Srbiji bo vozil 200 na uro
13 ur
Najbolj brani članki danes
14 ur
Nemci so lani izvozili približno dvakrat več avtov kot so jih uvozili, največ so jih prodali Kitajcem
17 ur
Od polnoči nižje cene goriv, najbolj se bosta pocenila dizel in kurilno olje
17 ur
Stanovanjska posojila: katera banka vam zdaj ponuja najnižjo fiksno obrestno mero 1
18 ur
Razpisanih je pet milijonov evrov za namakalne sisteme
18 ur
Zakaj minister Bojan Kumer nima moči, da bi prestavil zaračunavanje omrežnine po novem 4
19 ur
Misterij donosnosti pokojninskih skladov 4
21 ur
NASVET Kaj morate storiti do 1. julija, da bo Googlova analitika še naprej delala brez težav

Strani: 1 2 3 4 5 6

anon-182066 sporočil: 11.068
[#2672335] 11.09.17 11:33 · odgovor na: philips (#2671949)
Odgovori   +    3
[philips]
> [slovencsm]
> Nekateri pa res prevalite vse na tistega, ki vam ustreza. Dejstvo je, da je bil proračun najbolj uravnotežen med 2004 in 2008. Res je bila takrat gospodarska rast zelo ugodna. A to ne spremeni dejstva, da je naslednja vlada padla v recesijo in bi seveda morala ukrepati. Če ni, za to ni kriva prejšnja vlada. Pa kaj je z vami? Vlade imamo zato, da sprejemajo ukrepe glede na trenutno situacijo. Drugače jih sploh ne bi rabili.
> Imamo tudi zdaj vlado, ki ima ugodne gospodarske razmere, pa je proračun daleč od uravnoteženja.

Dobra logika. Enako kot slabi krediti v bankah. Niso krivi tisti ki so jih dali ampak tisti za njimi ki jih niso iztirjali? In obresti, ki jih plačujemo za kredite za sanacijo bank bremenijo zdajšnji proračun. Ki je, tako mimogrede, brez obresti, že uravnotežen oz. imamo presežek.
Najbolj uravnovešen proračun med 2004 in 2008? Vmes so pa zajebali celo Slovenijo s kreditiranjem takšnih brez možnosti, da kredite kdajkoli vrnejo in naredili škode za par generacij vnaprej ter pričeli invesicije brez dna, tega pa ti vrli znalci, ki hvalijo tisto obdobje, nočejo videti. Seveda je Bila Pahorjeva vlada tudi popolna katastrofa, ker finančne krize v svetu in bančne luknje ni zaznala pravočasno, vendsr so bili žeblji v krsti Slovenije takrat že globoko zabiti.
anon-182066 sporočil: 11.068
[#2672338] 11.09.17 11:46
Odgovori   +    1
Men sploh ni jasno, kaj toliko joka zaradi nove, če seveda bo sprejeta, lestvice plačevanja TV prispevka. Če sta v gospodinjstu 2 zaposlna člana s povprečno plačo 1000 EUR-ov, bosta po novi 0,55% prispvni stopnji za TV Slovenijo plačevala mesečno skupaj 11 EUR-ov, torej manj kot sedaj, ko plačata 12,50 EUR-ov. Na slabšem bodo pa gospodarski subjekti, ki dosedaj prispevka niso plačevali in seveda tisti z nadpovprečnimi dohodki, drugače pa jaz ne vidim kakšnih grozovitosti v tem predlogu.
najobj sporočil: 31.928
[#2672339] 11.09.17 11:47 · odgovor na: 0513ANITO (#2672075)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 11.09.2017 11:48
[0513ANITO]
> [najobj]
> > [0513ANITO]
> > > [najobj]
> > > > [denac]
> > > > > [alpenjodel]
> > > > > LOL... netflix je pa 10E na mesec za dva hkratna userja, kar povsem pokrije moje potrebe.
> > > > >
> > > > > Dobro, da sem se odselil iz te greznice. Škoda, pa tako dobro bi lahko živeli.
> > >
> > > > Lahko bi res dobro živeli - če ne bi bilo tistga zloglasnega 27.aprila 1941
> > > ... OK, prostora bi imeli malo manj, ampak vsaj z mejo na morju se ne bi rabili jebat, ker morja ne bi niti videli, ker se z Ravbarkomanande ne vidi tako daleč ...
> > A spet ena pravljice pišeš kako so nas PartiĐani osvobodili (mislim celo Europo)
> ... alzo, če jaz zdaj tebe prav razumem, so nas osvobodili Anglo-Američani in nas potem še nagradili z ozemljem Italije, ker sami nismo naredili nič, potem pa so prišli komunisti in Anglo-Američanom rekli hvala lepa ... eh, jebiga ...
Normalni ljudje komunistične okupacije nimajo za osvoboditev.
... ja, in potem normalni ljudje v Sloveniji raje razpišejo referendum o arbitraži in drugem tiru, namesto da bi kot normalni ljudje popravili zgodovinsko krivico Italijanom in razpisali referendum za razveljavitev Ozimskega sporazuma in povrnitev v prvotno stanje sl.wikipedia.org/wik..._meja1.JPG , ker na totem forumu vsi dobro vemo, da so komunisti okupirali ozemlje, ki je pripadalo Italiji in ki bi po prepričanju normalnih ljudi na totem forumu v Italiji očitno moralo tudi ostati ...
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2672341] 11.09.17 11:57 · odgovor na: anon-106712 (#2672331)
Odgovori   +    1
[Smudlek]
Tole je sicer najbrž nek osnutek, za katerega ne verjamem, da bo ugledal luč sveta. Če pa bi po kakšnem nesrečnem naključju začeli kasirati RTV po glavi, bom pa razmislil o ukinitvi televizije. Če pa bi kasirali ne glede na to ali imaš TV ali ne, pa sledi ustavna presoja.
Poglavi ne, po dohodkih pa. :)

Kaj sedanje plačilo po električnem priključku na gospodinjstvo, ne glede na višino porabe električne energije in gledanje je pa Ustavno!?
shevchenko sporočil: 21.898
[#2672344] 11.09.17 12:02 · odgovor na: anon-182066 (#2672338)
Odgovori   +    1
[vrac]
Na slabšem bodo pa gospodarski subjekti, ki dosedaj prispevka niso plačevali in seveda tisti z nadpovprečnimi dohodki, drugače pa jaz ne vidim kakšnih grozovitosti v tem predlogu.
No saj. Zakaj bi jaz kot sp placeval za fake news RTV SLO, ki nekriticno servira novice, podtaknjene od ZDA? da ne bo pomote, velja zelo podobno za ostale fake slovenske medije, ampak njih pac ne placujem, zato naj pac delajo, kar hocejo.
shevchenko sporočil: 21.898
[#2672345] 11.09.17 12:03 · odgovor na: (#2672342)
Odgovori   +    4
Jasno je, da je bil Janša predsednik kreditnega odbora v vseh bankah, kanede?
ne se zdaj sprenevedat, da se je kaj pomembnega zgodilo mimo njega. saj jansevci ne mislite, da je jansa nesposoben, jel?
shevchenko sporočil: 21.898
[#2672346] 11.09.17 12:05 · odgovor na: anon-333107 (#2672341)
Odgovori   +    1
Kaj sedanje plačilo po električnem priključku na gospodinjstvo, ne glede na višino porabe električne energije in gledanje je pa Ustavno!?
do neke mere je logicno, ker je pac z vsakim posamicnim prikljuckom nastanejo doloceni stroski.

kaj pa je ustavno in ne, bo pa odlocalo ustavno sodisce.
najobj sporočil: 31.928
[#2672348] 11.09.17 12:05 · odgovor na: shevchenko (#2672344)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 11.09.2017 12:07
[shevchenko]
> [vrac]
> Na slabšem bodo pa gospodarski subjekti, ki dosedaj prispevka niso plačevali in seveda tisti z nadpovprečnimi dohodki, drugače pa jaz ne vidim kakšnih grozovitosti v tem predlogu.
No saj. Zakaj bi jaz kot sp placeval za fake news RTV SLO, ki nekriticno servira novice, podtaknjene od ZDA? da ne bo pomote, velja zelo podobno za ostale fake slovenske medije, ampak njih pac ne placujem, zato naj pac delajo, kar hocejo.
... čuj, kaj ti ne gledaš Lige prvakov ? ...

P.S.: v Mariboru bi te letos izobčili oziroma bi se izobčil sam, ker se z nobenim ne bi imel kaj pogovarjat ...
shevchenko sporočil: 21.898
[#2672349] 11.09.17 12:12 · odgovor na: najobj (#2672348)
Odgovori   +    1
... čuj, kaj ti ne gledaš Lige prvakov ? ...
ne, pa tudi basketa raje ne bom gledal, ker vem, da bodo ob prvi resni oviri (Latviji) klecnili. brezveze, sem dovolj star, da vem, kako gredo te stvari. maribor se lahko za letosnjo LP zahvali samo lahkemu zrebu, pa saj to dobro veste in nekateri so celo priznali.
P.S.: v Mariboru bi te letos izobčili ...
jaz pa v jok.
najobj sporočil: 31.928
[#2672353] 11.09.17 12:23 · odgovor na: shevchenko (#2672349)
Odgovori   +    1
[shevchenko]
> ... čuj, kaj ti ne gledaš Lige prvakov ? ...

ne, pa tudi basketa raje ne bom gledal, ker vem, da bodo ob prvi resni oviri (Latviji) klecnili. brezveze, sem dovolj star, da vem, kako gredo te stvari. maribor se lahko za letosnjo LP zahvali samo lahkemu zrebu, pa saj to dobro veste in nekateri so celo priznali.

> P.S.: v Mariboru bi te letos izobčili ...

jaz pa v jok.
... OK, če si doma iz Kopra, te kar razumem, da te fuzbal ne zanima ...
FIN-527377 sporočil: 1.005
[#2672354] 11.09.17 12:29
Odgovori   +    5
Te barabe hudičeve želijo čim hitreje realizirati Orwellovo družbo. Še en mandat, pa jim jo bo uspelo zakoličiti s svojimi mediji, pravosodjem in šolstvom. In potem se čudimo, da Cerar ne komentira bega možganov. Kako prav pride njemu in tistim za njim!
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2672360] 11.09.17 12:41 · odgovor na: shevchenko (#2672346)
Odgovori   +    1
[shevchenko]
> Kaj sedanje plačilo po električnem priključku na gospodinjstvo, ne glede na višino porabe električne energije in gledanje je pa Ustavno!?
do neke mere je logicno, ker je pac z vsakim posamicnim prikljuckom nastanejo doloceni stroski.

kaj pa je ustavno in ne, bo pa odlocalo ustavno sodisce.
Ne se slepiti in zavajati s kakšno pretirano logiko. :)

Očitno bi že tukaj lahko z reflektorjem ob belem dnevu iskal nekoga, ki bi vedel, zakaj so šli na električni priključek....

Na električni priključek so šli, da so takrat pridobili evidenco (Elektra) in vsa gospodinjstva, ki so se ali pa so se hotela izmuniti temu prispevku.

To je vsa logika uporabnosti.... in so povečali število strank in prihodke.....

S tem zakonom tudi spreminjajo zadevo,.... iščejo NOVE prihodke in VIRE FINANCIRANJA.

Malce drugače, pa vseeno.

Denarja ni nikoli koliko, da se ga ne bi moglo porabit. :)

Kaj vam še ni jasno!?

Še kakšno vprašanje!??? Morda pripomba, ugovor, pojasnilo!?
Gustl sporočil: 13.629
[#2672371] 11.09.17 13:06 · odgovor na: (#2672368)
Odgovori   +    1
[MorituriTeSalutant]
Gustl, a si se za stalno preselil v Nemčijo? Kva počneš tam? Kje si?
München, dve pa pol leti bo, ne planiram stalno.

Delam (home office), letim veliko in igram tenis.
Trenutno na balkonu kuham fish masalo (slovenske jedi nimajo cefurskih, pardon, eksotičnih vonjav pa si moral od indijcev sposojat, ce zelim nervirat sosede:)
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2672379] 11.09.17 13:38 · odgovor na: (#2672369)
Odgovori   +    2
[MorituriTeSalutant]
> [FrRoSt]
> Pa tudi vsa podjetja!!
>
> Tako!
>
> Kdor ima 10 d.o.o. ....
>
> .... bo plačal 10 X RTv Prispevek!!
... ker imajo itak vsa podjetja za svoje zaposlene v službi televizorje, da ves ljubi dan gledajo RTV, tako kot v javnem sektorju....

;)
NE. Ker imajo nekateri 10 d.o.o. jev, kjer nekaj mutijo z nakaili, prenakazili in stroški, zaposlenega pa v njih nimajo NOBENEGA. :)

Kar ustrza definiciji in dejanski vrednosti, gledanosti in uporabnost RTVja. ;)
shevchenko sporočil: 21.898
[#2672384] 11.09.17 13:47 · odgovor na: najobj (#2672353)
Odgovori   +    2
... OK, če si doma iz Kopra, te kar razumem, da te fuzbal ne zanima ...
ko boste fasali par komadov od rusov, bo tudi vas hitro nehalo zanimat

ni vazno, milijoncki bodo ostali. zahotu za viski.
shevchenko sporočil: 21.898
[#2672386] 11.09.17 13:47 · odgovor na: (#2672383)
Odgovori   +    3
Jaz vseeno mislim, da tega pred volitvami ne bodo udejanjali, ker folk popizdi, čim jim omeniš davke na dohodek, sploh pa v povezavi z RTV.... A je to kakšno odvračanje pozornosti pred referendumom o 2. tiru in zakaj le, saj je brezveze? Res mi ni jasno, zakaj so tole pljunili v javnost, če pa so itak vsi pričakovano proti. Tako naivni pa vseeno niso?
ne, naivna si ti. tako bombico fliknejo ven samo zato, da jo potem umaknejo in izpadejo cool.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2672389] 11.09.17 14:14 · odgovor na: (#2672383)
Odgovori   +    1
[MorituriTeSalutant]
> [FrRoSt]
> > [MorituriTeSalutant]
>
> > > [FrRoSt]
> > > Pa tudi vsa podjetja!!
> > >
> > > Tako!
> > >
> > > Kdor ima 10 d.o.o. ....
> > >
> > > .... bo plačal 10 X RTv Prispevek!!
>
> > ... ker imajo itak vsa podjetja za svoje zaposlene v službi televizorje, da ves ljubi dan gledajo RTV, tako kot v javnem sektorju....
> >
> > ;)
>
> NE. Ker imajo nekateri 10 d.o.o. jev, kjer nekaj mutijo z nakaili, prenakazili in stroški, zaposlenega pa v njih nimajo NOBENEGA. :)
>
> Kar ustrza definiciji in dejanski vrednosti, gledanosti in uporabnost RTVja. ;)
In v tem je point! Ni važno, kdo ima RTV sprejemnik in kdo ne, kdo gleda javno kućo in kdo ne, glavno je, da vir ne presahne in se veča!
To je bistvo in vsa poanta. :)
Jaz vseeno mislim, da tega pred volitvami ne bodo udejanjali, ker folk popizdi, čim jim omeniš davke na dohodek, sploh pa v povezavi z RTV.... A je to kakšno odvračanje pozornosti pred referendumom o 2. tiru in zakaj le, saj je brezveze? Res mi ni jasno, zakaj so tole pljunili v javnost, če pa so itak vsi pričakovano proti. Tako naivni pa vseeno niso?


P.S. Ravnokar sem članek dejansko tudi prebrala in res piše, da ni važno, kdo ima radio oz. tv sprejemnik in kdo ne, tako da sorry za "ponavljanje" že zapisanega v članku, ni bilo namerno....
Vse to so zgolj neke špekulacije, v katere se niti ne mislim spuščati. :)

Dejstvo je, da že dolgo poslujejo preko svojih (finančnih) zmožnosti. Vključno z tretjim (parlamentarnim) programom.....

To je pač vzorec za vse (javne) zavode, niso nobena svetla ali temna izjema. Kar se tega tiče. Morda samo to, da se hočejo direktno povezati na davčno osnovo za razliko od stacionarnega električnega priključka. :)

Vsi imajo ideje, kako porabiti več denarja. :)

Ali in kako jim bo uspelo, bomo pa še videli. :) Me ne zanima. SPLOH! Z njimi sem zaključil. Še med zaznamki jih nimam več, odkar so izbrisali moj komentar pod sanacijo potoka po požaru.... Vsake toliko oddam komentar samo še kakšnim starim blogerjem, da jih malo spodbudim in ohranim upanje. :)

In to je TO!
jurijjurij sporočil: 4.944
[#2672412] 11.09.17 16:01
Odgovori   +    6
čas vnosa: 11.09.17 09:50
RTV-prispevek za vse glede na dohodnino! Pa tudi vsa podjetja! In če nimate televizorja? Ni pomembno! Predlaga vlada Mira Cerarja

Harač bebavega ministra Peršaka in njegovih kulturnih sekret-arjev kaže na stanje duha javnih uslužbencev ministrstva, ki še nikoli niso bili na trgu dela in niso bili odvisni od tega kar so zares naredili (in prodali). Sedaj so leni, brezdelni aparatčiki prišli na idejo kako bi povečali količino dnarja za meglo od RTV-ja. In to za RTV, ki je v glavnem NE GLEDAM(o). Pred kratkim so nas nategnili z prispevkom za Kanal A in POP TV, ki so ga operaterji prevalili na potrošnike. Če bi imeli kohonese, bi eni in drugi dali na izbiro ali hočemo potrošniki gledati RTV SLO (in Kanal A + POP TV) ali ne in tisti, ki hočejo naj plačajo. Zavedajo se, da bi "tanko piskali", ker sem prepričan, da bi jim ostala samo tretjina sedanjega denarja.

Če bo zakon slučajno sprejet, morajo zaradi takih bebavih predlogov minister Peršak s svojo brezdelno bando takoj in nemudoma končati na smetišču zgodovine. Cmerar pa takoj za njimi (on je itak že zgodovina). Že sama artikulacija take ideje o haraču je dovolj, da se na tem ministrstvu marsikdo poslovi os svojega brezdelnega fotelja.

PS.
Še sreča, da bodo kmalu volitve.
anon-106712 sporočil: 3.698
[#2672415] 11.09.17 16:18 · odgovor na: anon-333107 (#2672341)
Odgovori   +    1
[FrRoSt]
Kaj sedanje plačilo po električnem priključku na gospodinjstvo, ne glede na višino porabe električne energije in gledanje je pa Ustavno!?
Moram priznat, da ne razumem. Vem le, da ti računajo, če imaš električni priključek, razen, če ne dokažeš, da TV-ja nimaš. Torej, se predvideva, da imaš TV (kar je sicer res), razen, če ne dokažeš, da ga nimaš. Glede porabe elektrike pa ne štekam.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2672428] 11.09.17 18:07 · odgovor na: (#2672423)
Odgovori   +    0
[rename]
Ni dovolj, da nimas Tv sprejemnika.
Tudi nobenega (avto)radia ne smes imeti.
Če nimaš TV sprejemnika, potem plačuješ samo naročnino za Radio, kar je bistveno manj.
Moraš pa omogočiti pregled stanovanja za TV sprejemnik. Tudi (naključni) kontroli. :)
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2672430] 11.09.17 18:17 · odgovor na: anon-106712 (#2672415)
Odgovori   +    2
[Smudlek]
> [FrRoSt]
> Kaj sedanje plačilo po električnem priključku na gospodinjstvo, ne glede na višino porabe električne energije in gledanje je pa Ustavno!?
Moram priznat, da ne razumem. Vem le, da ti računajo, če imaš električni priključek, razen, če ne dokažeš, da TV-ja nimaš. Torej, se predvideva, da imaš TV (kar je sicer res), razen, če ne dokažeš, da ga nimaš. Glede porabe elektrike pa ne štekam.
Tole plačilo RTV naročnine je iz tehnološkega vidika že ZASTARELO. Danes lahko TV spremljaš iz vsakeha pametnega telefona. Ali računalnika. Če te zanima. Plačujejo pa RTV prispevek tisti, ki imajo nepremičnino oz. električni priključek (na svoje ime).

Torej RTV prispevek plača enako npr. sam UPOKOJENEC, npr. vdovec, ki živi v stanovanju in ima 600€ pokojnine, kakor npr. Dve družini v hiši, kjer so 4 zaposleni s plačo, tako ali drugačno, in še morda enim penzionistom za povrhu.

V prvem in drugem primeru plačajo RTV prispevek 12,75€; če ga gledajo ali pa ne in če ga hočejo ali pa ne.

Je zdaj kaj bolj razumljivo!? kaj sem hotel povedati. :)
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2672431] 11.09.17 18:21 · odgovor na: (#2672393)
Odgovori   +    2
[MorituriTeSalutant]
> [FrRoSt]
> Ali in kako jim bo uspelo, bomo pa še videli. :) Me ne zanima. SPLOH! Z njimi sem zaključil. Še med zaznamki jih nimam več, odkar so izbrisali moj komentar pod sanacijo potoka po požaru.... Vsake toliko oddam komentar samo še kakšnim starim blogerjem, da jih malo spodbudim in ohranim upanje. :)
>
> In to je TO!
No, jaz bom že vesela, če oddaš še kakšen komentar. To, kar tle špekuliramo ali pa tudi ne, pa vzami z rezervo, je bolj za zabavo, kot zares, del naše folklore, da bemtimo in si damo duška... včasih za šankom, zdej pa po forumih, hebiga, dokler nam še tega prostora ne omejijo ;)
Oddam komentar kam!??

Škoda časa. :) Saj jih niti NE zanima. Zanima jih samo kako se financirati. Z brisanjem mojih blogov in komentarjev niso imeli težav. :)

Naj si najdejo druge kimavce. Saj sposobni so. Očitno. :)

Mojega časa je pa škoda za take ..... ;)
jos55 sporočil: 24
[#2672481] 12.09.17 09:15
Odgovori   +    4
Odlično zapisano, po vzoru na Finski sistem. Kaj če bi prej povzeli Finski sistem zdravstva, kaznovanja tajkunov, življenski standard, zaščite delavcev v primeru brezposlenosti......?
Vedno najdemo napačne primere! Koliko časa bomo to prenašali?
anon-182066 sporočil: 11.068
[#2672496] 12.09.17 10:03 · odgovor na: (#2672463)
Odgovori   +    0
[denac]
> [shevchenko]
> > Jasno je, da je bil Janša predsednik kreditnega odbora v vseh bankah, kanede?
>
> ne se zdaj sprenevedat, da se je kaj pomembnega zgodilo mimo njega. saj jansevci ne mislite, da je jansa nesposoben, jel?


Čak mal! Tko pa ne! Za vse je kriv jajo! Za slabo vreme pri nas, da Ljubljana nima več tramvaja, pa za nedavni potres, kje že......sej ni važn, kriv je. Kriv je za Magno, pa za udovsko švercarijo mamil in cigaret. In še za tisoč in eno pravljico.
Za vse seveda ne, za mnoge stvari pa. Ali pa je človek, ki se mu v Sloveniji dogajajo najhujše krivice. O njegovih grehih so napisane cele knjige, on pa ni nikogar tožil za žalitev časti. Le zakaj jih ne toži?
Endimion sporočil: 10.346
[#2672511] 12.09.17 11:13 · odgovor na: (#2672499)
Odgovori   +    0
[rename]
> [jos55]
> Odlično zapisano, po vzoru na Finski sistem. Kaj če bi prej povzeli Finski sistem zdravstva, kaznovanja tajkunov, življenski standard, zaščite delavcev v primeru brezposlenosti......?
> Vedno najdemo napačne primere! Koliko časa bomo to prenašali?

Finska je daleč, predaleč (naprej).
Poglejmo Slovaško. KOt pišejo na Twitterju: 5 milijonov prebivalcev, 200 zaposlenih v javni RTV.
Pri nas pa 2200 rednih + 300 pogodbenih + 600 honorarcev.
No pa poglejva Slovaško:

Letno poročilo Slovaške javne RTV:

cdn.srv.rtvs.sk/a542...6.MRd6.pdf
Stran 91: Ľudské zdroje (Human Resources)

Slovaška Javna TV je iomela konec leta 2016 1394 redno zaposlenih, od tega je bilo 41,6% žensk!


Struktura prihodkov (stran 115):
-Naročnine: 68%
-transferi iz proračuna SK in EU: 25%
-Reklame: 5%
-Ostali prihodki: 2%

Za Slovensko RTV Slovenijo pa so Odstotki takšni:
-RTV Prispevek: 75,6%
-Sofinanciranje: 1,6%
-Oglaševanje: 10,2%
-Finančni prihodki: 3%
-Drugi komercialni prihodki: 7,7%
-Izterjave RTV prispevka: 1,6%

Vir: LP RTV za leto 2016: www.rtvslo.si/files/...rirano.pdf

A to so na twitterju tudi objavili?
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2672520] 12.09.17 11:37 · odgovor na: Endimion (#2672511)
Odgovori   +    0
In koliko prebivalcev ima Slovaška ...

....in koliko Slovenija!?

*Glede števila zaposlenih mislim, da bo vprašanje razumljivejše. :)
Vita8085 sporočil: 1
[#2672524] 12.09.17 11:41
Odgovori   +    2
čas vnosa: 12.09.17 11:09
Pa dajmo po enaki formuli še bencin, elektriko, kruh, itd. Popolna izguba kompasa!EV
Endimion sporočil: 10.346
[#2672525] 12.09.17 11:44 · odgovor na: anon-333107 (#2672430)
Odgovori   +    1
[FrRoSt]
> [Smudlek]

> > [FrRoSt]
> > Kaj sedanje plačilo po električnem priključku na gospodinjstvo, ne glede na višino porabe električne energije in gledanje je pa Ustavno!?

> Moram priznat, da ne razumem. Vem le, da ti računajo, če imaš električni priključek, razen, če ne dokažeš, da TV-ja nimaš. Torej, se predvideva, da imaš TV (kar je sicer res), razen, če ne dokažeš, da ga nimaš. Glede porabe elektrike pa ne štekam.

Tole plačilo RTV naročnine je iz tehnološkega vidika že ZASTARELO. Danes lahko TV spremljaš iz vsakeha pametnega telefona. Ali računalnika. Če te zanima. Plačujejo pa RTV prispevek tisti, ki imajo nepremičnino oz. električni priključek (na svoje ime).

Torej RTV prispevek plača enako npr. sam UPOKOJENEC, npr. vdovec, ki živi v stanovanju in ima 600€ pokojnine, kakor npr. Dve družini v hiši, kjer so 4 zaposleni s plačo, tako ali drugačno, in še morda enim penzionistom za povrhu.

V prvem in drugem primeru plačajo RTV prispevek 12,75€; če ga gledajo ali pa ne in če ga hočejo ali pa ne.

Je zdaj kaj bolj razumljivo!? kaj sem hotel povedati. :)
To sploh ne drži.

Nemci so imeli do leta 2013 plačevanje po Napravi. Imaš naročnino na internet? Boli nas kurac, plačaj, saj nimaš TV. Mobilna naročnina ditto.

od leta 2013 pa plačujejo flat TV prispevek po gospodinjstvu ne glede na to koliko naprav imaš v hiši.

Pri čemer imaš v Sloveniji še vedno opcijo znižanega prispevka, če maš le radijski sprejemnik (WTF je že to?) v Nemčiji pa ne. Flat 17,98€ na mesec.

Skratka Nemci so svoj sistem obračunavanja šelee leta 2013 nekako "uskladili" z našim, pa je naš zastarel?
anon-316368 sporočil: 957
[#2672531] 12.09.17 11:49 · odgovor na: shevchenko (#2672345)
Odgovori   +    7
Jasno je, da je bil Janša predsednik kreditnega odbora v vseh bankah, kanede?
ne se zdaj sprenevedat, da se je kaj pomembnega zgodilo mimo njega. saj jansevci ne mislite, da je jansa nesposoben, jel?
To je logika komunistov! Seveda je Janša kriv vse: za poboje v Hudi jami, pa za to, da smo zavrnili Marshallov plan, pa za 2 mio gastarbeiterjev v Nemčiji, pa za največjo inflacijo na svetu 1988-1993, pa za 7000 mrtvih v Srebrenici, pa za milijon razseljenih po prostorih bivše Juge, pa za razsuto gospodarstvo v Jugi. Se kdo spomni EKK Velenja?? (energo-kemijski kombinat??) Šaleški lobi (seveda je to Janša - v mladih letih) je zapravil nekaj 100 milijonov dolarjev natanko tako kot ga je zapravil projekt T6. Za vse to je kriv Janša, ker lahko to vse naredi z levo roko. Kako hudiča, da ga še niso zaprli? - Kdo pa vodi naše sodstvo?, Aja, saj res, Janša, ker je tako sposoben, vodi tudi sodstvo in organe pregona. Mimogrede nesramno predlaga še nov prispevek za RTV.

Mi leveki pa smo bili vedno za dialog, pa mir, pa za razorožitev, pa za neuvrščene, pa za razdelit ves pokradeni denar folku, ki noče delat (mal se tud nas prime). Ja res je dobro, da je lahko Janša delil kredite v bankah. Očitno so nadzorniki in uslužbenci v bankah taki idioti, da ne vedo, kdo jim je naročil izplačevanje kreditov in držal roko pri podpisih. Škoda, da so vsi pozabili, da je bil to Janša. Seveda, ko pa so v bankah v primerjavi z Janšo tako zabiti, da sploh ne vedo, da jim je on vodil roko!! In ker so zabiti in neumni, jim je treba vse odpustiti, saj so bili zavedeni s stani vrhunskih manipulatorjev.
Endimion sporočil: 10.346
[#2672534] 12.09.17 12:15 · odgovor na: anon-333107 (#2672520)
Odgovori   +    1
Čakaj malo. Odzval sem zgolj na trditev, da ima slovaška Javna RTV samo 200 zaposlenih. Kar je laž.

Kar ne pomeni da je naša super. Ampak Slovaška ki je 1/4 podpirana še od proračuna... De-facto je prispevek nekako bšji od 4,6€, že zato, ker davke plačuje bistveno manjša podmnožica folka, kot 5 mio.

Strani: 1 2 3 4 5 6