Strani: 1 2

Vinci sporočil: 5.933
[#2635852] 12.01.17 23:42 · odgovor na: najobj (#2635723)
Odgovori   +    0
[najobj]
> [Vinci]
> > [najobj]
> > > [Vinci]
> > > Ja, hvala, idealen sem za pragmatične rešitve. Za razliko od vas, je meni kristalno jasno, da tudi če ta električni hype traja še 20 let, celoten slovenski, nemški, ameriški ali kitajski vozni park najbrž ne bo električen še 100 let. In kaj je trenuten problem v primerjavi s 100 leti? Dobri stari časi.
> >
> > ... čuj, pozabil si, da tukaj ne govorimo o električnih ali kakšnih drugih avtomobilih, ki niso na MNZ, ampak da govorimo o aktualni tehnologiji, ki jo reklamirajo ... evo, in ta tehnologija ob ugašanju jedrskih in termoelektrarn preprosto NI rešljiva ...
> >
> > P.S.: tisti "idiot" tam zgoraj me je rahlo razjezil, tako da sem ti ga moral vrnit ...

> Zakaj te je tisti idiot razjetil? A kupuješ stvari, ki jih ne moreš uporabljati? :)
>
> Ni rešljivo ob predpostavki, da ob 50 in več odstotni zamenjavi voznega parka vse ostalo ostane nespremenjeno. Meni se zdi vsak tak hype koristen, ker prisili ljudi, da razmišljajo o rešitvah in večinoma jih tudi prej ali slej najdejo.

... eh, saj razmišljanje je dobro, če ob tem ne zagoniš preveč energije in denarja, ker zaradi pretiranega navdušenja predolgo razmišljaš v napačno smer ...

P.S.: toti avto.finance.si/8850022 majstri so se očitno že odločili in nič več ne razmišljajo ... khmm, oziroma nikoli niso nič razmišljali, sploh pa ne takrat, ko so ugasnili svoje jedrske elektrarne in navdušeno reklamirajo, da bi isto naredili po celem svetu ...
Toti so brezzobi tigri.
www.forbes.com/sites...-nonsense/
bc123a sporočil: 48.253
[#2635864] 13.01.17 07:36 · odgovor na: Endimion (#2635795)
Odgovori   +    0
[Endimion]
Evo našel nekaj podatkov...

Ampak.. v Sloveniji se v prometu letno stoči 420.000 ton bencinov (95+98okt) in 1.260.000 dizelskih goriv.

Samo v transportu.

V enem letu je to 19.716,7GWh Energije

Niti polovice tega ne moremo... ma kaj polovice... 1/3 ne prenesemo

In če bi štel le bencine... dobiš 5.016,60 GWh Skratka eno NEK
Tako, to je bil tudi moj prvi izracun, po katerem sem rekel "ne bo slo". Mora biti se nekje na forumu, leto ali dve nazaj, a ga ne najdem.
najobj sporočil: 31.922
[#2635927] 13.01.17 11:47 · odgovor na: Vinci (#2635852)
Odgovori   +    0
[Vinci]
> [najobj]
> > [Vinci]
> > > [najobj]
> > > > [Vinci]
> > > > Ja, hvala, idealen sem za pragmatične rešitve. Za razliko od vas, je meni kristalno jasno, da tudi če ta električni hype traja še 20 let, celoten slovenski, nemški, ameriški ali kitajski vozni park najbrž ne bo električen še 100 let. In kaj je trenuten problem v primerjavi s 100 leti? Dobri stari časi.
> > > ... čuj, pozabil si, da tukaj ne govorimo o električnih ali kakšnih drugih avtomobilih, ki niso na MNZ, ampak da govorimo o aktualni tehnologiji, ki jo reklamirajo ... evo, in ta tehnologija ob ugašanju jedrskih in termoelektrarn preprosto NI rešljiva ...
> > >
> > > P.S.: tisti "idiot" tam zgoraj me je rahlo razjezil, tako da sem ti ga moral vrnit ...
> > Zakaj te je tisti idiot razjetil? A kupuješ stvari, ki jih ne moreš uporabljati? :)
> >
> > Ni rešljivo ob predpostavki, da ob 50 in več odstotni zamenjavi voznega parka vse ostalo ostane nespremenjeno. Meni se zdi vsak tak hype koristen, ker prisili ljudi, da razmišljajo o rešitvah in večinoma jih tudi prej ali slej najdejo.
> ... eh, saj razmišljanje je dobro, če ob tem ne zagoniš preveč energije in denarja, ker zaradi pretiranega navdušenja predolgo razmišljaš v napačno smer ...
>
> P.S.: toti avto.finance.si/8850022 majstri so se očitno že odločili in nič več ne razmišljajo ... khmm, oziroma nikoli niso nič razmišljali, sploh pa ne takrat, ko so ugasnili svoje jedrske elektrarne in navdušeno reklamirajo, da bi isto naredili po celem svetu ...
Toti so brezzobi tigri.
www.forbes.com/sites...-nonsense/
... eh, seveda so toti majstri brezzobi tigri, če pa se "tepejo" s fiziko, ki jih ne jebe in dela po svoje ... ja, saj zato pa sem napisal, da je razmišljanje dobro predvsem takrat, ko ob tem ne zagoniš preveč energije in denarja, ker zaradi pretiranega navdušenja nad svojo idejo predolgo razmišljaš v napačno smer ...

P.S.: verjamem, da bodo enkrat v bodočnosti zgruntali kaj pametnega, ne verjamem pa, da bo MNZ v avtomobilih zaradi tega ugasnil ... khmm, dokler bo dovolj nafte, se razume ...
Endimion sporočil: 10.333
[#2636037] 14.01.17 12:56 · odgovor na: bc123a (#2635864)
Odgovori   +    0
Živ. Evo lih zaključil z kičmolomom.

Dodal bi še to. NEK in TEŠ6 sta baseload elektrarni. Kot velika energijska sistema zagotavljata stabilnost povprečja. Ne pa konic. Za konice imamo Brestanico.

Pri tako hektični porabi kot je točenje goriva na pumpi, bi imel še eno NEK v pogonu 12 ur na dan. In še en TEŠ. Ponoči ne tankamo.

Za tak režim base load sistemi niso uporabni. Onih drugih pa ne moremo imet zadosti.... Ni virov
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2636042] 14.01.17 13:22 · odgovor na: bc123a (#2635597)
Odgovori   +    0
[bc123a]
> [UcmanMatjaž]
> REs ne vem kaj si hotel s tvojim postom povedat. Recimo, da si hotel povedat, da imamo premajhno proizvodnjo elektrike za prehod na elektromobilnost.
>
> Če greš naredit izračun, da povprečen avto naredi letno 15.000 km in da porabi cca 20kWh na 100km.
Ce vzamem tvoje podatke: Torej 3000 KWh na leto krat miljon je 3000 GWh. Letna proizvodnja JE Krsko je 5000 GWh.

Torej bi rabil dodatno 2/3 JE krsko, ce bi bilo polnjenje avtov popolnoma enakomerno cez 24 urni dan. Pa ni.

Zato rabis 3 JE krsko, ce bodo ljudje avte "tankali" tako, kot so jih vajeni, oziroma 10 JE krsko, da bo sfurala se poletni tranzit.

Popolnoma nerealisticno. Aja, pa na one posebne obleke za 1000A toka in 5000V napetosti ne pozabiti pri tankanju.
Hja.
Začnimo na začetku in ne v izračunu!?

Če bo v naslednjih 5. letih do 20% avtomobilov poganjalo elektrika, bo kar lep uspeh.
Seveda se bodo stvari v tem času še izboljševale: Tako same batarije, kakor tudi razni novi dvodimenzionalni materiali, ki bodo krepko zmanjšali težo samega avtomobila. Tudi infrastruktura se bo počasi razvijala, po sili in nuji razmer, tudi do kakšne standardizacije bo prišlo....

Kar se NEK tiče: Če ne slišiš, NE pomeni, da ni načrta. Za kakšen NEKII. Seveda bi zdaj sprožili debato o tem samo bedaki in konji. Poglej, kaj se dogaja (v javnem mnenju) s takimi naložbami in koliko sploh stane taka naložba.
bc123a sporočil: 48.253
[#2636092] 14.01.17 20:41 · odgovor na: Endimion (#2636037)
Odgovori   +    0
[Endimion]
Živ. Evo lih zaključil z kičmolomom.

Dodal bi še to. NEK in TEŠ6 sta baseload elektrarni. Kot velika energijska sistema zagotavljata stabilnost povprečja. Ne pa konic. Za konice imamo Brestanico.

Pri tako hektični porabi kot je točenje goriva na pumpi, bi imel še eno NEK v pogonu 12 ur na dan. In še en TEŠ. Ponoči ne tankamo.

Za tak režim base load sistemi niso uporabni. Onih drugih pa ne moremo imet zadosti.... Ni virov
Ponoci lahko recimo furamo Talum Kidricevo (in samo ponoci), pa je zadeva glede balansiranja resena. Taki porabniki so itak najbolj hvalezni.

Strani: 1 2