Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Apel za politično sredino

Strani: 1 2

anon-79735 sporočil: 16.531
[#2635344] 09.01.17 11:11 · odgovor na: vrac (#2635337)
Odgovori   +    0
[vrac]
> [mimoidoci]
> > [vrac]
> > > [mimoidoci]
> > > > [vrac]
Koga bi jaz volil?
Bravo, dohtar, pa ti bi volil demokratsko ljudsko stranko.

Ljudstvu, kar je ljudskega, Bogu, kar je božjega.
anon-343346 sporočil: 396
[#2635359] 09.01.17 13:09
Odgovori   +    0
Zelo zanimivo in poučno razmišljanje. Če gledamo strankarski sistem v Sloveniji vidimo, da so posamezniki v vodstvih strank ljudje, kateri so prej bili tako ali tako povezani z komunizmom. Tukaj pa se je zgodilo nekaj drugega in to je, da so vse vrgli v isti koš. Posledično so šli v smer uničevanja vsega samo zato, ker je bilo zgrajeno v komunizmu. Sočasno pa so pozabili, da so se šolali v komunizmu. Potem imamo drugo skupino strank, katere so njihova vodstva šla v smer kakako si čimveč priboriti za svoj žep in lobirali so za sprejem zakonodaje, katera e pripeljala do zloma ekonomije na celi črti.
Sočasno pa so se leve stranke oklicevale za rešitelje in nevem kaj še vse. Ko pa gledamo od kje so tisti, ki so pisali zakonodajo, katera je omogočala konflikte interesov in legalne kraje pa vidimo, da so iz levega političnega pola. Tako so pisali zakonodajo, katera je v prikrojena koži njihovih ozkih skupin. Sedaj pa ko vidijo, da so vse zamočili pa spet se predstavljajo kot odrešitelji v vedno novih političnih strankah in se predstavljajo kot novi obrazi. Če gledamo SMC je takoj na začetku bilo jasno, da gre za zavajanje javnosti. Tej stranki pravim, d aje izvedla tihi državni udar JAVNA UPRAVA, saj so vsi njihovi člani zaposleni v javni upravi. Ko pa malo bolj temljito pogledaš pa vidiš, da nobenega ukrepa, k ibo v dobrobit gospodarstva in posledično naroda nočejo psrejeti ampak samo sprejemajo kako bodo ljudi kaznovali. Še najbolj smešno pa je to, da tisti, kateri hoče nekaj ustvariti se ga obravnava kot kriminalca in se mu nabija kazni do onemoglosti. Ko pa išče pravico na sodiščih pa zavlačujejo z obravnavami in za nameček še skrijejo dokaze in potem imamo to kar imamo. Jaz osebno vidim edino resno stranko, katera vidi pred seboj rešitev je NSi. Če poslušamo te člane v parlamentu vidimo, da povedo resnico in sočasno predlagajo predloge, ki so dobri za leve in desne. Žal pa njihovih predlogov ne smejo podpreti že po DEFOLTU. Te predloge vidimo, da kasneje malo zfrizirane sprejmejo v stranki SMC, saj vidijo, da so edino pravini in koristni za ljudstvo. Jaz vidim rešitev v tem, da se mora izvesti LUSTRACIJA in tiste, kateri so naredili takšno ali drugačno škodo ekonomiji in narodu kaznuje oziroma se jim prepove politično delovanje. Sočasno pa ustanoviti svet modrecev, kateri bodo sestavljeni iz poštenjakov iz pravnega področja, zdravstva, gospdoarstva, prometa in javne uprave.

Ter narediti natačne smernice kaj hočemo in kako bomo to izvedli. Jaz ne vidim druge rešitve. Žal.
kzupanc sporočil: 10.519
[#2635369] 09.01.17 14:29
Odgovori   +    0
V marsičem se strinjam z avtorjem, v čem pa tudi ne. Zdi se mi recimo, da je po definiciji populizem ciljanje na sredino Gaussove porazdelitve, ne pa na rob. Nasploh so zadeve precej bolj zapletene kot prikaže avtor. Desno-levo in usredinjenje je treba gledati po več koordinatnih oseh, po vsaki posebej: ekonomska svoboda, svetovni nazor, sociala, nacionalnost - multikulturnost itd. Ustavrjanje politične stranke za sredino Gaussove porazdelitve volilcev pa se mi n ezdi potrebno. Ker ta ne bo po mojem tim. konzervativno-liberalnem okusu. Kaj je že to? Karkoli že, ampak precej bolj definirano kot sredinskost sama po sebi.
mimoidoci sporočil: 6.001
[#2635374] 09.01.17 14:45 · odgovor na: najobj (#2635335)
Odgovori   +    1
[najobj]
> [mimoidoci]
> > [vrac]
> > > [mimoidoci]
> > > > [vrac]
> > > > Je to napoved nove stranke? Jaz konkretno več kot pol naštetih ne bi volil niti v morastih sanjah. Zato gospodje, če mislite z novo stranko, malo več pameti v roke.
> > >
> > >
> > > Joj pametnjakovič, kok bi se mi tu na forumu smejal, če bi si ti upal povedati koga si volil do sedaj.

> > Kdo ste to vi na tem forumu, ki bi se smejali, če bi si upal povedati koga sem volil? Nravstvena policija ali tajno društvo PGC? Kaj te pa briga koga jaz volim?

> Lej vrač, sigurno nisem jaz edini, ki je tule zgoraj iz tvojega zapisa razbral, da si se pokakal. Konec koncev si tudi ti množinsko nagovoril neke gospode, ki kao ustanavljajo stranko in rabijo malo več pameti (pozabljaš na lastno pokroviteljstvo).
>
> Tako da brez skrbi, sigurno nas je kar nekaj, ki bi se zabavali, če bi ti enkrat za spremembo pokazal jajca in navedel svoje politične preference. A je tudi tako v redu, ker si smešen tudi brez jajc.
>
> Če hočeš biti vsaj malo zanimiv pomisli, da nikogar ne zanima koga in zakaj ti ne bi volil niti v morastih sanjah. Kvečjemu lahko koga zanima koga in zakaj ti bi volil. V tem primeru razkritja bi se namreč moral bolj potruditi ter nastopiti iskreno in z argumenti. To pa vsekakor presega tvoj dosedanji domet tu na forumu. Pa še: da nimaš bebavih argumentov le za politične nasprotnike, ampak tudi za svoje adute, bi izvedeli iz prve roke. Štekaš?

... čuj, mimoidoči ... evo, se opravičujem, ker se mešam v tole strokovno politično debato, ampak jaz ne štekam, kaj so nebebavi politični argumenti oziroma kdo bi v Sloveniji lahko zadovoljil tvoj forum.finance.si/?m=...251&single antilevičarski (WTF?) politični program ...

P.S.: celi svet doživlja tektonske (politične) spremembe in živ krst ne ve, kaj so bo zgodilo, slovenski politični geniji pa še vedno trobijo parole izpred več kot pol stoletja ... eh, jebiga ...
....čuj najobjestnejši ... se opravičujem, ampak jaz ne poznam mojega antilevičarskega programa. Verjetno ti je zopet nizanje in kombiniranje dejstev spolzelo iz rok.
kzupanc sporočil: 10.519
[#2635376] 09.01.17 14:52 · odgovor na: kzupanc (#2635369)
Odgovori   +    2
In še: Ustanovite "sredinci" že tisto stranko. Njaprej bi, če mene vprašate, morali definirati (no ja, najbrž imate to že definirano) recimo 10 najpomembnejših področij oz. konkretnih perečih tem in najti nanje skupni odgovor, temeljno usmeritev. Npr. davčna politika, zdravstveni sistem, družinska in socialna politika, ekonomska politika, imigrantska, zunanja, obrambna usmeritev itd. Hitro vam bo jasno, da od nekega usredinjenja ostane...mišji prdec :) Treba je postaviti neke skupne cilje, da se po nagovoru volilcev in uspehu na volitvah lahko tudi povezuješ s sorodnimi strankami in iščeš DOLOČENE kompromise. Temu zadnjemu bi pa lahko rekli usredinjenje. Če uspe sestaviti vlado, ne da bi žrtvovali več kot tretjino svojih glavnih usmeritev.
mimoidoci sporočil: 6.001
[#2635380] 09.01.17 15:08 · odgovor na: vrac (#2635337)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: mimoidoci 09.01.2017 15:11
[vrac]
> [mimoidoci]
> > [vrac]
> > > [mimoidoci]
> > > > [vrac]
> > > > Je to napoved nove stranke? Jaz konkretno več kot pol naštetih ne bi volil niti v morastih sanjah. Zato gospodje, če mislite z novo stranko, malo več pameti v roke.
> > >
> > >
> > > Joj pametnjakovič, kok bi se mi tu na forumu smejal, če bi si ti upal povedati koga si volil do sedaj.
> >
> > Kdo ste to vi na tem forumu, ki bi se smejali, če bi si upal povedati koga sem volil? Nravstvena policija ali tajno društvo PGC? Kaj te pa briga koga jaz volim?
>
> Lej vrač, sigurno nisem jaz edini, ki je tule zgoraj iz tvojega zapisa razbral, da si se pokakal. Konec koncev si tudi ti množinsko nagovoril neke gospode, ki kao ustanavljajo stranko in rabijo malo več pameti (pozabljaš na lastno pokroviteljstvo).
>
> Tako da brez skrbi, sigurno nas je kar nekaj, ki bi se zabavali, če bi ti enkrat za spremembo pokazal jajca in navedel svoje politične preference. A je tudi tako v redu, ker si smešen tudi brez jajc.
>
> Če hočeš biti vsaj malo zanimiv pomisli, da nikogar ne zanima koga in zakaj ti ne bi volil niti v morastih sanjah. Kvečjemu lahko koga zanima koga in zakaj ti bi volil. V tem primeru razkritja bi se namreč moral bolj potruditi ter nastopiti iskreno in z argumenti. To pa vsekakor presega tvoj dosedanji domet tu na forumu. Pa še: da nimaš bebavih argumentov le za politične nasprotnike, ampak tudi za svoje adute, bi izvedeli iz prve roke. Štekaš?

Koga bi jaz volil?

Ki ne fura neolibralne agende, ki mu razprodaja vsega slovenskega ni prva prioriteta, ki je ponosen in verjame v ustvarjalnost naroda in ki bo podpiral razvoj podjetništva, ki bo namesto razprodaj državnega premoženja forsiral IPO, ki bo spodbudil ustanavljanje pokojninskih kapitalskih družb s prenosom lastništva državnega premožnja v te družbe, ki bo spodbudil kapitalski trg v državi, ki bo ukinil DUTB in SDH, ki bo zmanjšal birokracijo na razumno raven, ki bo reformiral zdravstvo, pa ne na ameriški način, ki bo spodbujal pravno državo in enakost pred zakonom, ki bo uredil odnose s sosedi, ki ne bo hlapec Bruslja in samo čakal, kdaj mu bodo ponudili dobro plačano službico v mednarodni birokraciji kot plačilo za izdajo nacionalnih interesov in tako dalje in naprej...

Takšnih pa na žalost še ne vidim, jih še čakam. Pa veliko smeha ob branju mojega odgovora ti želim. Smeh je pol zdravja.
E moj vrač. Zgoraj si malo zahinavil z začetnim vprašanjem: Koga BI ti volil?
Vprašanje se je namreč glasilo: Koga SI ti volil?

Posledično je izostal tudi smeh. Predstavljaj si namreč tvoj zadnji oddani volilni listek, na njem obkroženo stranko in zraven nekatere tvoje zgoraj naštete ukrepe, ki so po tvoje nujni, da se izogneš morastim sanjam (te kar citiram): razvoj podjetništva, reforma zdravstva, spodbuditev kapitalskega trga, zmanjšanje birokracije na razumno raven, spodbujanje pravne države in enakosti pred zakonom, ureditev odnosov s sosedi, objektivnejše kadriranje za dobre sinekurice v Bruslju....

A sva se začutila??? No preberi in zapiši sedaj na Forum tisto obkroženo stranko s tvojega zadnjega volilnega lističa.

A vidiš, da bi bil tak štos res smešen za umret.... pa nam ga ne privoščiš, ker nimaš jajc. Štos bi imel naslov: Vesolje lufta med volivčevo pametjo in željami.
najobj sporočil: 31.920
[#2635382] 09.01.17 15:12 · odgovor na: mimoidoci (#2635374)
Odgovori   +    0
[mimoidoci]
> [najobj]
> > [mimoidoci]
> > > [vrac]
> > > > [mimoidoci]
> > > > > [vrac]
> > > > > Je to napoved nove stranke? Jaz konkretno več kot pol naštetih ne bi volil niti v morastih sanjah. Zato gospodje, če mislite z novo stranko, malo več pameti v roke.
> > > >
> > > >
> > > > Joj pametnjakovič, kok bi se mi tu na forumu smejal, če bi si ti upal povedati koga si volil do sedaj.
>
> > > Kdo ste to vi na tem forumu, ki bi se smejali, če bi si upal povedati koga sem volil? Nravstvena policija ali tajno društvo PGC? Kaj te pa briga koga jaz volim?
> > Lej vrač, sigurno nisem jaz edini, ki je tule zgoraj iz tvojega zapisa razbral, da si se pokakal. Konec koncev si tudi ti množinsko nagovoril neke gospode, ki kao ustanavljajo stranko in rabijo malo več pameti (pozabljaš na lastno pokroviteljstvo).
> >
> > Tako da brez skrbi, sigurno nas je kar nekaj, ki bi se zabavali, če bi ti enkrat za spremembo pokazal jajca in navedel svoje politične preference. A je tudi tako v redu, ker si smešen tudi brez jajc.
> >
> > Če hočeš biti vsaj malo zanimiv pomisli, da nikogar ne zanima koga in zakaj ti ne bi volil niti v morastih sanjah. Kvečjemu lahko koga zanima koga in zakaj ti bi volil. V tem primeru razkritja bi se namreč moral bolj potruditi ter nastopiti iskreno in z argumenti. To pa vsekakor presega tvoj dosedanji domet tu na forumu. Pa še: da nimaš bebavih argumentov le za politične nasprotnike, ampak tudi za svoje adute, bi izvedeli iz prve roke. Štekaš?
> ... čuj, mimoidoči ... evo, se opravičujem, ker se mešam v tole strokovno politično debato, ampak jaz ne štekam, kaj so nebebavi politični argumenti oziroma kdo bi v Sloveniji lahko zadovoljil tvoj forum.finance.si/?m=...251&single antilevičarski (WTF?) politični program ...
>
> P.S.: celi svet doživlja tektonske (politične) spremembe in živ krst ne ve, kaj so bo zgodilo, slovenski politični geniji pa še vedno trobijo parole izpred več kot pol stoletja ... eh, jebiga ...
....čuj najobjestnejši ... se opravičujem, ampak jaz ne poznam mojega antilevičarskega programa. Verjetno ti je zopet nizanje in kombiniranje dejstev spolzelo iz rok.
... eh, se opravičujem, ker sem se malo nerodno izrazil ... evo, na tole "Obstajajo namreč tudi pametni ljudje, ki so antilevica, ob tem pa tolerirajo splav, znanje, kozmopolitstvo, pedre, nevernike, kanabis, promiskuiteto, Davida Bowieja, Popperja, Friedmana, finančne derivative, logiko, popolno prodajo bank, svobodno podjetniško iniciativo, reforme v prvi polovici mandata, jazz, rock in prozahodno kulturo" iz tvojega posta sem mislil ...

P.S.: če mi je nizanje in kombiniranje dejstev zopet spolzelo iz rok in nisi mislil (tudi) na sebe v delu, ki sem ga zdaj boldal, se ti seveda opravičujem še enkrat ...
mimoidoci sporočil: 6.001
[#2635386] 09.01.17 15:33 · odgovor na: najobj (#2635382)
Odgovori   +    1
[najobj]
> [mimoidoci]
> > [najobj]
> > > [mimoidoci]
> > > > [vrac]
> > > > > [mimoidoci]
> > > > > > [vrac]
> > > > > > Je to napoved nove stranke? Jaz konkretno več kot pol naštetih ne bi volil niti v morastih sanjah. Zato gospodje, če mislite z novo stranko, malo več pameti v roke.
> > > > >
> > > > >
> > > > > Joj pametnjakovič, kok bi se mi tu na forumu smejal, če bi si ti upal povedati koga si volil do sedaj.
> >
> > > > Kdo ste to vi na tem forumu, ki bi se smejali, če bi si upal povedati koga sem volil? Nravstvena policija ali tajno društvo PGC? Kaj te pa briga koga jaz volim?

> > > Lej vrač, sigurno nisem jaz edini, ki je tule zgoraj iz tvojega zapisa razbral, da si se pokakal. Konec koncev si tudi ti množinsko nagovoril neke gospode, ki kao ustanavljajo stranko in rabijo malo več pameti (pozabljaš na lastno pokroviteljstvo).
> > >
> > > Tako da brez skrbi, sigurno nas je kar nekaj, ki bi se zabavali, če bi ti enkrat za spremembo pokazal jajca in navedel svoje politične preference. A je tudi tako v redu, ker si smešen tudi brez jajc.
> > >
> > > Če hočeš biti vsaj malo zanimiv pomisli, da nikogar ne zanima koga in zakaj ti ne bi volil niti v morastih sanjah. Kvečjemu lahko koga zanima koga in zakaj ti bi volil. V tem primeru razkritja bi se namreč moral bolj potruditi ter nastopiti iskreno in z argumenti. To pa vsekakor presega tvoj dosedanji domet tu na forumu. Pa še: da nimaš bebavih argumentov le za politične nasprotnike, ampak tudi za svoje adute, bi izvedeli iz prve roke. Štekaš?

> > ... čuj, mimoidoči ... evo, se opravičujem, ker se mešam v tole strokovno politično debato, ampak jaz ne štekam, kaj so nebebavi politični argumenti oziroma kdo bi v Sloveniji lahko zadovoljil tvoj forum.finance.si/?m=...251&single antilevičarski (WTF?) politični program ...
> >
> > P.S.: celi svet doživlja tektonske (politične) spremembe in živ krst ne ve, kaj so bo zgodilo, slovenski politični geniji pa še vedno trobijo parole izpred več kot pol stoletja ... eh, jebiga ...

> ....čuj najobjestnejši ... se opravičujem, ampak jaz ne poznam mojega antilevičarskega programa. Verjetno ti je zopet nizanje in kombiniranje dejstev spolzelo iz rok.

... eh, se opravičujem, ker sem se malo nerodno izrazil ... evo, na tole "Obstajajo namreč tudi pametni ljudje, ki so antilevica, ob tem pa tolerirajo splav, znanje, kozmopolitstvo, pedre, nevernike, kanabis, promiskuiteto, Davida Bowieja, Popperja, Friedmana, finančne derivative, logiko, popolno prodajo bank, svobodno podjetniško iniciativo, reforme v prvi polovici mandata, jazz, rock in prozahodno kulturo" iz tvojega posta sem mislil ...

P.S.: če mi je nizanje in kombiniranje dejstev zopet spolzelo iz rok in nisi mislil (tudi) na sebe v delu, ki sem ga zdaj boldal, se ti seveda opravičujem še enkrat ...
Aha. Predpostavim torej lahko, da si sedaj -v luči novih dejstev- tvoje prvotno vprašanje, kdo bi zadovoljil moj antilevičarski politični program, tudi sam dojel kot neumno.
najobj sporočil: 31.920
[#2635388] 09.01.17 15:43 · odgovor na: mimoidoci (#2635386)
Odgovori   +    0
> ... eh, se opravičujem, ker sem se malo nerodno izrazil ... evo, na tole "Obstajajo namreč tudi pametni ljudje, ki so antilevica, ob tem pa tolerirajo splav, znanje, kozmopolitstvo, pedre, nevernike, kanabis, promiskuiteto, Davida Bowieja, Popperja, Friedmana, finančne derivative, logiko, popolno prodajo bank, svobodno podjetniško iniciativo, reforme v prvi polovici mandata, jazz, rock in prozahodno kulturo" iz tvojega posta sem mislil ...
>
> P.S.: če mi je nizanje in kombiniranje dejstev zopet spolzelo iz rok in nisi mislil (tudi) na sebe v delu, ki sem ga zdaj boldal, se ti seveda opravičujem še enkrat ...
Aha. Predpostavim torej lahko, da si sedaj -v luči novih dejstev- tvoje prvotno vprašanje, kdo bi zadovoljil moj antilevičarski politični program, tudi sam dojel kot neumno.
... ja, seveda ... khmm, ali pa tudi ne ...
AndrejUmek sporočil: 17
[#2635399] 09.01.17 16:59
Odgovori   +    2
Z dr. Avbljem se lahko v pretežnem delu njegovega članka strinjam. Bu pa dodal dve podrobnosti:
• Pogrešam definiciji meja med ekstremno desnico in desnico in na drugi strani med ekstremno levico in levico. Zato se ta meja v politiki dostikrat nahaja odvisno od zornega kota s katerega gledamo. Za mene je ta meja tam, kjer namesto doslednega spoštovanja človekovih pravic in svoboščin posameznika prevladajo »čredni« nagoni. Na levi je ta čreda razred in potem smo hitro pri Marksovem razrednem sovraštvu in na desni interes etnične skupnosti. Pri zagotavljanju interesov obeh čred pa njihovi zagovorniki hitro posežejo po totalitarnih metodah, kot so diktatura proletariata, tajna politična policija in koncentracijska taborišča.
• Če je torej spoštovanje človekovih pravic in svoboščin posameznika tista osnovna značilnost sredine, tako leve kot desne, se to ne nanaša samo na politično-pravno področje ampak moramo to nujno aplicirati tudi na gospodarsko področje. Neločljivi del človekovih pravic in svoboščin je tudi ekonomska svoboda. Omembo te svobode v članku izrecno pogrešam.
Če zgornja kriterija apliciram na slovensko politično sceno, vidim na desni komaj kakšne zametke ekstremizma, zato pa so ti na levi dokaj močni. Nedvomno moramo v ekstrem uvrstiti ZL in če ne vso pa vsaj dokajšnji del SD. Na osnovi tega pogleda postane jasno, zakaj Cerarjeva vlada ni zmožna izvesti ključnih reform in državo popeljati iz krize.
vrac sporočil: 11.068
[#2635412] 09.01.17 18:51 · odgovor na: mimoidoci (#2635380)
Odgovori   +    1
[mimoidoci]
> [vrac]
> > [mimoidoci]
> > > [vrac]
> > > > [mimoidoci]
> > > > > [vrac]
> > > > > Je to napoved nove stranke? Jaz konkretno več kot pol naštetih ne bi volil niti v morastih sanjah. Zato gospodje, če mislite z novo stranko, malo več pameti v roke.
> > > >
> > > >
> > > > Joj pametnjakovič, kok bi se mi tu na forumu smejal, če bi si ti upal povedati koga si volil do sedaj.
> > >
> > > Kdo ste to vi na tem forumu, ki bi se smejali, če bi si upal povedati koga sem volil? Nravstvena policija ali tajno društvo PGC? Kaj te pa briga koga jaz volim?
> >
> > Lej vrač, sigurno nisem jaz edini, ki je tule zgoraj iz tvojega zapisa razbral, da si se pokakal. Konec koncev si tudi ti množinsko nagovoril neke gospode, ki kao ustanavljajo stranko in rabijo malo več pameti (pozabljaš na lastno pokroviteljstvo).
> >
> > Tako da brez skrbi, sigurno nas je kar nekaj, ki bi se zabavali, če bi ti enkrat za spremembo pokazal jajca in navedel svoje politične preference. A je tudi tako v redu, ker si smešen tudi brez jajc.
> >
> > Če hočeš biti vsaj malo zanimiv pomisli, da nikogar ne zanima koga in zakaj ti ne bi volil niti v morastih sanjah. Kvečjemu lahko koga zanima koga in zakaj ti bi volil. V tem primeru razkritja bi se namreč moral bolj potruditi ter nastopiti iskreno in z argumenti. To pa vsekakor presega tvoj dosedanji domet tu na forumu. Pa še: da nimaš bebavih argumentov le za politične nasprotnike, ampak tudi za svoje adute, bi izvedeli iz prve roke. Štekaš?
>
> Koga bi jaz volil?
>
> Ki ne fura neolibralne agende, ki mu razprodaja vsega slovenskega ni prva prioriteta, ki je ponosen in verjame v ustvarjalnost naroda in ki bo podpiral razvoj podjetništva, ki bo namesto razprodaj državnega premoženja forsiral IPO, ki bo spodbudil ustanavljanje pokojninskih kapitalskih družb s prenosom lastništva državnega premožnja v te družbe, ki bo spodbudil kapitalski trg v državi, ki bo ukinil DUTB in SDH, ki bo zmanjšal birokracijo na razumno raven, ki bo reformiral zdravstvo, pa ne na ameriški način, ki bo spodbujal pravno državo in enakost pred zakonom, ki bo uredil odnose s sosedi, ki ne bo hlapec Bruslja in samo čakal, kdaj mu bodo ponudili dobro plačano službico v mednarodni birokraciji kot plačilo za izdajo nacionalnih interesov in tako dalje in naprej...
>
> Takšnih pa na žalost še ne vidim, jih še čakam. Pa veliko smeha ob branju mojega odgovora ti želim. Smeh je pol zdravja.

E moj vrač. Zgoraj si malo zahinavil z začetnim vprašanjem: Koga BI ti volil?
Vprašanje se je namreč glasilo: Koga SI ti volil?

Posledično je izostal tudi smeh. Predstavljaj si namreč tvoj zadnji oddani volilni listek, na njem obkroženo stranko in zraven nekatere tvoje zgoraj naštete ukrepe, ki so po tvoje nujni, da se izogneš morastim sanjam (te kar citiram): razvoj podjetništva, reforma zdravstva, spodbuditev kapitalskega trga, zmanjšanje birokracije na razumno raven, spodbujanje pravne države in enakosti pred zakonom, ureditev odnosov s sosedi, objektivnejše kadriranje za dobre sinekurice v Bruslju....

A sva se začutila??? No preberi in zapiši sedaj na Forum tisto obkroženo stranko s tvojega zadnjega volilnega lističa.

A vidiš, da bi bil tak štos res smešen za umret.... pa nam ga ne privoščiš, ker nimaš jajc. Štos bi imel naslov: Vesolje lufta med volivčevo pametjo in željami.
Glej, odgovorim ti točno tisto, kar si me vprašal: Katere so moje politične reference. Koga sem pa volil ti pa ne povem, ker niti ni bistveno. Če sem iskren, se niti sam ne spomnim koga sem volil. Bolj se spomnim koga nisem, čeprav sem ga večkrat prej.
mimoidoci sporočil: 6.001
[#2635416] 09.01.17 19:30 · odgovor na: vrac (#2635412)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: mimoidoci 09.01.2017 19:32
[vrac]
> [mimoidoci]
> > [vrac]
> > > [mimoidoci]
> > > > [vrac]
> > > > > [mimoidoci]
> > > > > > [vrac]
> > > > > > Je to napoved nove stranke? Jaz konkretno več kot pol naštetih ne bi volil niti v morastih sanjah. Zato gospodje, če mislite z novo stranko, malo več pameti v roke.
> > > > >
> > > > >
> > > > > Joj pametnjakovič, kok bi se mi tu na forumu smejal, če bi si ti upal povedati koga si volil do sedaj.
> > > >
> > > > Kdo ste to vi na tem forumu, ki bi se smejali, če bi si upal povedati koga sem volil? Nravstvena policija ali tajno društvo PGC? Kaj te pa briga koga jaz volim?
> > >
> > > Lej vrač, sigurno nisem jaz edini, ki je tule zgoraj iz tvojega zapisa razbral, da si se pokakal. Konec koncev si tudi ti množinsko nagovoril neke gospode, ki kao ustanavljajo stranko in rabijo malo več pameti (pozabljaš na lastno pokroviteljstvo).
> > >
> > > Tako da brez skrbi, sigurno nas je kar nekaj, ki bi se zabavali, če bi ti enkrat za spremembo pokazal jajca in navedel svoje politične preference. A je tudi tako v redu, ker si smešen tudi brez jajc.
> > >
> > > Če hočeš biti vsaj malo zanimiv pomisli, da nikogar ne zanima koga in zakaj ti ne bi volil niti v morastih sanjah. Kvečjemu lahko koga zanima koga in zakaj ti bi volil. V tem primeru razkritja bi se namreč moral bolj potruditi ter nastopiti iskreno in z argumenti. To pa vsekakor presega tvoj dosedanji domet tu na forumu. Pa še: da nimaš bebavih argumentov le za politične nasprotnike, ampak tudi za svoje adute, bi izvedeli iz prve roke. Štekaš?
> >
> > Koga bi jaz volil?
> >
> > Ki ne fura neolibralne agende, ki mu razprodaja vsega slovenskega ni prva prioriteta, ki je ponosen in verjame v ustvarjalnost naroda in ki bo podpiral razvoj podjetništva, ki bo namesto razprodaj državnega premoženja forsiral IPO, ki bo spodbudil ustanavljanje pokojninskih kapitalskih družb s prenosom lastništva državnega premožnja v te družbe, ki bo spodbudil kapitalski trg v državi, ki bo ukinil DUTB in SDH, ki bo zmanjšal birokracijo na razumno raven, ki bo reformiral zdravstvo, pa ne na ameriški način, ki bo spodbujal pravno državo in enakost pred zakonom, ki bo uredil odnose s sosedi, ki ne bo hlapec Bruslja in samo čakal, kdaj mu bodo ponudili dobro plačano službico v mednarodni birokraciji kot plačilo za izdajo nacionalnih interesov in tako dalje in naprej...
> >
> > Takšnih pa na žalost še ne vidim, jih še čakam. Pa veliko smeha ob branju mojega odgovora ti želim. Smeh je pol zdravja.
>
> E moj vrač. Zgoraj si malo zahinavil z začetnim vprašanjem: Koga BI ti volil?
> Vprašanje se je namreč glasilo: Koga SI ti volil?
>
> Posledično je izostal tudi smeh. Predstavljaj si namreč tvoj zadnji oddani volilni listek, na njem obkroženo stranko in zraven nekatere tvoje zgoraj naštete ukrepe, ki so po tvoje nujni, da se izogneš morastim sanjam (te kar citiram): razvoj podjetništva, reforma zdravstva, spodbuditev kapitalskega trga, zmanjšanje birokracije na razumno raven, spodbujanje pravne države in enakosti pred zakonom, ureditev odnosov s sosedi, objektivnejše kadriranje za dobre sinekurice v Bruslju....
>
> A sva se začutila??? No preberi in zapiši sedaj na Forum tisto obkroženo stranko s tvojega zadnjega volilnega lističa.
>
> A vidiš, da bi bil tak štos res smešen za umret.... pa nam ga ne privoščiš, ker nimaš jajc. Štos bi imel naslov: Vesolje lufta med volivčevo pametjo in željami.

Glej, odgovorim ti točno tisto, kar si me vprašal: Katere so moje politične reference. Koga sem pa volil ti pa ne povem, ker niti ni bistveno. Če sem iskren, se niti sam ne spomnim koga sem volil. Bolj se spomnim koga nisem, čeprav sem ga večkrat prej.

Evo, še rezime najine zgornje debate:

Gospodje, ki ustanavljate stranke in ti Avbelj, ki to napoveduješ - pamet v roke. Pol na listi vas je itak brezveznikov in vas tovariš vrač ne bo volil niti v njegovih najbolj morastih sanjah. To, koga on voli sicer ni bistveno, in se, če je čisto iskren, zadnjih volitev niti ne spomni.
vrac sporočil: 11.068
[#2635418] 09.01.17 20:29 · odgovor na: mimoidoci (#2635416)
Odgovori   +    1
Mater vola, mimoidoči, zadel si! Ostal sem brez besed. Še na smeh mi ne gre več.
anon-309034 sporočil: 730
[#2635420] 09.01.17 21:12
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: anon-309034 09.01.2017 21:15
Vse to je eno navadno mešanje megle. Zakaj? Zato, ker se bodo spet vsi drenjali na sredini, se proglašali za zmerno leve in zmerno desne, vsaka stranka pa bo šla na volitve samostojno in imela svoj program. Po volitvah bodo spet zelo priročni izgovori, da brez popuščanja ni mogoče sestaviti vlade.
Volivci bomo zaradi popuščanja spet "popušili", ker smo volili mačka v žaklju.

Edina rešitev je oblikovanje dveh ( leve in desne) predvolilnih koalicij z jasnim programom, ki je vsklajen vnaprej, tako da bomo vedeli koga in kaj volimo in kaj lahko pričakujemo.
Če izvoljena koalicija programa ne bo izvajala bo pač padla na naslednjih volitvah.
Naša državica je premajhen kupček gnoja za toliko petelinov, ki si vsak po svoje in sproti zmišljujejo kaj bodo počeli.

Naj povedo vnaprej, pred volitvami in naj se tega tudi držijo.
Enostavno, ali ne?

Pa še to. VOLITI JE TREBA. Če so samo slabe izbire, se voli najmanj slabo.
mimoidoci sporočil: 6.001
[#2635422] 09.01.17 21:43 · odgovor na: vrac (#2635418)
Odgovori   +    1
[vrac]
Mater vola, mimoidoči, zadel si! Ostal sem brez besed. Še na smeh mi ne gre več.
Ma ni toliko finta v tem, da sem jaz zadel, kot da si ti falil.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2635428] 10.01.17 00:07
Odgovori   +    1
Sredinskega političnega programa ni. Kot tudi ni sredinskega volivca
Če ni sredinskega političnega programa, kot tudi ni sredinskega volilca, jebemti, naj mi nekdo razloži kako bi ga bilo mogoče ustanoviti!? Morda celo izumiti. Lahko bi ga patentirali in morda celo tržili. :)

Morda bi se ga dalo celo ustvariti. Narediti. Menda celo vzgojiti. Kakor morda drevo!?
anon-343346 sporočil: 396
[#2635439] 10.01.17 08:23 · odgovor na: kzupanc (#2635376)
Odgovori   +    0
[kzupanc]
In še: Ustanovite "sredinci" že tisto stranko. Njaprej bi, če mene vprašate, morali definirati (no ja, najbrž imate to že definirano) recimo 10 najpomembnejših področij oz. konkretnih perečih tem in najti nanje skupni odgovor, temeljno usmeritev. Npr. davčna politika, zdravstveni sistem, družinska in socialna politika, ekonomska politika, imigrantska, zunanja, obrambna usmeritev itd. Hitro vam bo jasno, da od nekega usredinjenja ostane...mišji prdec :) Treba je postaviti neke skupne cilje, da se po nagovoru volilcev in uspehu na volitvah lahko tudi povezuješ s sorodnimi strankami in iščeš DOLOČENE kompromise. Temu zadnjemu bi pa lahko rekli usredinjenje. Če uspe sestaviti vlado, ne da bi žrtvovali več kot tretjino svojih glavnih usmeritev.

Zelo dobro razmišljanje. Tukaj vidim jaz en velik problem in to je, da bodo posamezniki preko ideologije, katera jim ni uspela v pretekli politični aktivnosti realizirati sedaj pod krinko druge politike spraviti na plano. Zato je predpgoj, da se izvede lustracija v celoti in za vse, kateri so delovali v politiki in še delujejo v politiki. Vsako obtoževanje na domnevah bi tako odpravili in bi se blokirale teme, katere ves čas odpirajo in ne naredijo nič na tem področju. Zato vidim, da je na prvem mestu potrebno izvesti lustracijo, da se se naredi čistka tako na levi kot na desni in se izloči tiste, kateri so v preteklosti počenjali kriminal in škodo narodu.
anon-43949 sporočil: 4.362
[#2641177] 18.02.17 08:28 · odgovor na: anon-343346 (#2635359)
Odgovori   +    3
[tone45]
Zelo zanimivo in poučno razmišljanje. Če gledamo strankarski sistem v Sloveniji vidimo, da so posamezniki v vodstvih strank ljudje, kateri so prej bili tako ali tako povezani z komunizmom. Tukaj pa se je zgodilo nekaj drugega in to je, da so vse vrgli v isti koš. Posledično so šli v smer uničevanja vsega samo zato, ker je bilo zgrajeno v komunizmu. Sočasno pa so pozabili, da so se šolali v komunizmu. Potem imamo drugo skupino strank, katere so njihova vodstva šla v smer kakako si čimveč priboriti za svoj žep in lobirali so za sprejem zakonodaje, katera e pripeljala do zloma ekonomije na celi črti.
Sočasno pa so se leve stranke oklicevale za rešitelje in nevem kaj še vse. Ko pa gledamo od kje so tisti, ki so pisali zakonodajo, katera je omogočala konflikte interesov in legalne kraje pa vidimo, da so iz levega političnega pola. Tako so pisali zakonodajo, katera je v prikrojena koži njihovih ozkih skupin. Sedaj pa ko vidijo, da so vse zamočili pa spet se predstavljajo kot odrešitelji v vedno novih političnih strankah in se predstavljajo kot novi obrazi. Če gledamo SMC je takoj na začetku bilo jasno, da gre za zavajanje javnosti. Tej stranki pravim, d aje izvedla tihi državni udar JAVNA UPRAVA, saj so vsi njihovi člani zaposleni v javni upravi. Ko pa malo bolj temljito pogledaš pa vidiš, da nobenega ukrepa, k ibo v dobrobit gospodarstva in posledično naroda nočejo psrejeti ampak samo sprejemajo kako bodo ljudi kaznovali. Še najbolj smešno pa je to, da tisti, kateri hoče nekaj ustvariti se ga obravnava kot kriminalca in se mu nabija kazni do onemoglosti. Ko pa išče pravico na sodiščih pa zavlačujejo z obravnavami in za nameček še skrijejo dokaze in potem imamo to kar imamo. Jaz osebno vidim edino resno stranko, katera vidi pred seboj rešitev je NSi. Če poslušamo te člane v parlamentu vidimo, da povedo resnico in sočasno predlagajo predloge, ki so dobri za leve in desne. Žal pa njihovih predlogov ne smejo podpreti že po DEFOLTU. Te predloge vidimo, da kasneje malo zfrizirane sprejmejo v stranki SMC, saj vidijo, da so edino pravini in koristni za ljudstvo. Jaz vidim rešitev v tem, da se mora izvesti LUSTRACIJA in tiste, kateri so naredili takšno ali drugačno škodo ekonomiji in narodu kaznuje oziroma se jim prepove politično delovanje. Sočasno pa ustanoviti svet modrecev, kateri bodo sestavljeni iz poštenjakov iz pravnega področja, zdravstva, gospdoarstva, prometa in javne uprave.

Ter narediti natačne smernice kaj hočemo in kako bomo to izvedli. Jaz ne vidim druge rešitve. Žal.
Tone, lepo napisano, a na žalost tako ne more iti. Samo za primer: kdo bo sedel v "svetu modrecev" - se gremo stavit, da bodo v njem isti strici, kot se zdaj skrivajo v ozadju. Ali pa daljinsko vodene lutke, kot jih vsak dan gledamo v parlamentu. Ko vedno do zdaj: ko že misliš, da globlje pasti ni mogoče, pa še vedno nekje najdejo še večji poden... In kakšne bodo potem "smernice", si lahko mislimo.

Na žalost je tako, da s starim brez temeljitega pomladanskega čiščenja ni mogoče opraviti. Najbrž med nami ni nikogar, ki bi bil za krvavo nasilje, ampak zdi se, da v posebno trdovratnih primerih brez tega na žalost ne gre. Bojim se, da sicer dobronamerna in nenasilna lustracija ni več mogoča.

Demos je ob prevratu upal, da lustracija ne bo potrebna, ker bodo stari politiki sami spoznali, da je treba v glavah zamenjati logiko partijskega enoumja, popolne prevlade in nasilne tiranije z demokratičnim pristopom v politiki, ki ljudi na drugem bregu ne smatra za sovražnike in je vajen popuščanja v stališčih, kadar to zahteva skupno dobro.

Večni optimisti smo nekaj časa celo iskreno upali, da bo tako in da se bo nekdanja partija in udba sama razpustila in se vključila v demokratične miselne tokove. Danes vemo, da je to bila samo utopija naivnežev in za nazaj vemo, da je to bila huda, katastrofalna napaka, ki bo za normalizacijo razmer na žalost najbrž zahtevala tudi krvni davek, čeprav je to zadnje zlo, ki bi si ga želeli. Saj so hude jame še polne, a ne?

Pot pelje skozi razčiščenje, kaj je v naši preteklosti bilo storjeno prav in kaj narobe. Za vse storjene zločine je potrebno iskreno priznanje in kesanje, pa brez rok v žepih. Dokler je v obtoku potvorjena zgodovina, polna laži in zavajanja, to ne bo šlo in enkrat, ko bo laganja, zavajanja in sprenevedanja zadosti, se katastrofi ne bo mogoče izogniti.

Strani: 1 2