Strani: 1 2 3 4

anon-204390 sporočil: 13.528
[#2633696] 22.12.16 14:10 · odgovor na: bc123a (#2633633)
Odgovori   +    1
[bc123a]
> Tretji šok pa je bilo spoznanje, da večini zaposlenih v javnem sektorju v resnici ni mar za njihove uporabnike oziroma stranke

To se zdalec ni res. Ampak tako kot lahko samo kapljica strupa zastrupi cel vodni rezervoar, tako lahko recimo tretjina profesionalnih lenuhov celemu javnemu sektorju dela veliko skodo. Mogoce celo vec kot tretjina, kaj pa vem, polovica.

Res je, da javni sektor marsikje deluje samo zato, ker *niso vsi* pokvarjeni, in ta posteni in delovni naredijo se delo, ki bi ga sicer morali lenuhi (ki pa se jih seveda ne da odpustiti, pa tudi ce bi se dalo, je vprasanje, kdo bi prej izgubil sluzbo, ta leni ali ta pridni). Potem so pa se ta bolj pridni slabe volje, ker so preobremenjeni in pod stresom, skupna produktivnost je pa se vedno slaba.
JS deluje nekako kot rimska galeja, s to razliko, da so galejo vodili kompetentni ljudje ;)
anon-373611 sporočil: 5
[#2633697] 22.12.16 14:15
Odgovori   +    0
čas vnosa: 22.12.16 08:31
To sporočilo je izbrisal avtor (22.12.2016 15:06)
anon-348118 sporočil: 1
[#2633710] 22.12.16 14:41
Odgovori   +    4
čas vnosa: 22.12.16 14:29
Z vsem napisanim se skoraj v celoti strinjam. Ko gledam svoje kolege, ki imajo službe po UE in občinah jim kar malo zavidam ko vidim, da si lahko vse dopuste, nakupe preko interneta in druge zadeve, uredijo med službenim časom, za kar lahko zaposleni v zasebnem sektorju samo sanjamo.
anon-5355 sporočil: 3.129
[#2633727] 22.12.16 16:36 · odgovor na: RK01 (#2633690)
Odgovori   +    6
Ok, vendar to še ne dokazuje, da jaz nisem imel po nepotrebnem stroškov in poti.In,da nimam prav. Danes milijarde evrov grejo z enega konca sveta na drugi, brez žigov, overjenih fotokopij itd. Sicer je pa moja teza, da DU in ves JS lahko (težko!) plačujemo, vendar naj nam ne dela težav. Danes sem npr bil na sestanku, kjer so povedali: ja za to spremembo bo pa potrebno od 10 do 30 mesecev. Gre za lokalno zadevo in upravo. Ali se zavedate kako gre svet mimo, mi pa stojimo in capljamo zaradi lastne nesposobnosti na mestu.
anon-180321 sporočil: 129
[#2633732] 22.12.16 17:06 · odgovor na: alfa55 (#2633545)
Odgovori   +    7
Država je v rokah javnega sektorja. Državljani so dolžni s svojim delom skrbeti za preživetje javnega sektorja, ne glede nato, kako sami životarijo. Po potrebi bo javni sektor povišal davke in poskrbel za še večje ugodje, komur kaj ni povšeči, naj gre! Država, to smo mi, vi ste samo...
lea1 sporočil: 834
[#2633733] 22.12.16 17:11 · odgovor na: (#2633503)
Odgovori   +    1
DOmnevam, da se vzrok za 30% bolniško odsotnost vsaj delno skriva v podatku povprečna starost nad 50 let. Kje v gospodarstvu je stanje podobno?
lea1 sporočil: 834
[#2633734] 22.12.16 17:24 · odgovor na: murje (#2633512)
Odgovori   +    0
Popolnoma se strinjam z napisanim, tudi v JS so zadeve za različne zaposlene precej različne. Res pa je, da spremembe, ko se zgodijo, načeloma ne prinesejo pozitivnih učinkov. Zelo aktualno združitev carine in davčne spremljam precej od blizu in ugotavljam, da je vedno bolj očitno, da namesto, da bi davčna prevzela pozitivno naravnanost do strank od carine (ker jo je k temu silila tudi evropska zakonodaja), sedaj davčniki učijo carinike, kako strankam delati težave. Carinike tudi pod krinko pomanjkanja dela premeščajo na davčni del, kjer jih potiskajo ravno v delo s strankami, kar je problematično z več strani. Po eni strani cariniki strokovno še niso (v večini, ne vsi) na ravni, da bi lahko strankam 100% svetovali ali res na nivoju debatirali o strokovnih vprašanjih. Oni v ozadju odločijo kontra stranki, carinika pa potem pustijo, da ga stranka nadira ali vsaj kritično opazuje njegovo še ne 100% strokovno znanje. Oni pa se potem od zadaj hahljajo in govorijo za hrbtom, kako so nesposobni. Celo tako daleč grejo nekateri, da potem iz ozadja pridejo kao rešit situacijo, ki so jo sami zakuhali in kimajo z glavo, glej nesposobneža. Oprostite, tudi to je javna uprava. Pri tem pa ne poznam nobene bivše carinske enote, kjer se ne bi potrudili za stranko. Mislim, da to lahko potrdijo vsi, ki se pogovarjajo z ljudmi za intrastat v N. Gorici. Prijazni, strpni, pripravljeni pomagati. In zato ne dobijo niti centa več pri plači kot zadirčni in večno nezadovoljni davkarji. Oprostite, verjetno niso vsi takšni, samo jaz vedno naletim na takšne.
anon-5355 sporočil: 3.129
[#2633741] 22.12.16 17:48 · odgovor na: (#2633735)
Odgovori   +    4
V mojem podjetju bolniških skoraj ne poznamo. Imam zaposlenega delavca starega 65 let, ki ne želi v penzijo in je dober delavec, še nikoli ni bil na bolniški.Sicer pa podatki kažejo, da sta absentizem in bolniška največje prav v JS. Pa še to: ker v naši dejavnosti ni sklenjene kolektivne pogodbe se dopusti odrejajo skladno z ZDR ter zaposlitveno poogodbo, kar pomeni, da imajo delavci v podjetjih dopuste krajše kot v JS, kjer je povprečen dopust 27 delovnih dni, ob tem, da ima šolstvo in zdravstvo dopust še bistveno daljši.
anon-310206 sporočil: 370
[#2633749] 22.12.16 18:16
Odgovori   +    8
prav dobro razumem kaj ste hoteli povedati! Sem bil do upokojitve javni uslužbenec 10 let , prej pa v gospodarstvu ( Gradbena stroka). Nič ni bilo hujšega kot če je denar, ki se je določil na osnovi prejšnjega obdobja, ostal neporabljen ! Nič ne delamo , če nismo vsega porabili (zapravili) in naslednjič se vsota zmanjša, ker "itak ne "sredstev" rabimo! Novi kadri so se kar pojavili v službi, ne vedoč od kod in od kje? (Bil sem načelnik oddelka). Še manj kdo jih nastavil.
Toliko sem le sppoznal, da kot odgovorni ne smem poskušati nagnati zabušante. Zakaj? Ker bi to pomenilo, da se ne bom mogel več ukvarjati z delom ,za katerega sem bil formalno odgovoren! Saj bi ves čas potratil z raznimi komisijami, sindikati,zagovori i.p.!
vrac sporočil: 11.068
[#2633751] 22.12.16 18:44 · odgovor na: (#2633669)
Odgovori   +    0
[republican]
> [vrac]
> Janša ne bo nikoli več predsednik vlade, dajte se umirit.

Dost žalostno, če je to res... ker bi to pomenilo, da edini politik, ki si je upal dregnit v javni sektor, pokojnine in socialo nikoli več ne bo predsednik vlade. To bi bil jasen signal vsem ostalim politikom... ne drezajte v javni sektor, pokojnine in socialo, če nočete storit političnega samomora!
LOL, Janšo je onemogočilo vse kaj drugega kot to kar si zapisal. Vsaj pri meni.
anon-318613 sporočil: 664
[#2633753] 22.12.16 18:47 · odgovor na: lea1 (#2633734)
Odgovori   +    0
Cariniki tudi meni niso delovali kot bav-bav. So pač plenili kolikor so. A dacarji, to imaš prav, so prava janičarska raja, sploh inšpektorji (črkobralsko načitani).

Dobro, da pokalice lahko nosijo le usposobljeni, ne pa "od boga poslani(črkobralsko načitani)" :)
anon-318613 sporočil: 664
[#2633759] 22.12.16 19:07 · odgovor na: (#2633735)
Odgovori   +    1
[republican]
> [lea1]
> DOmnevam, da se vzrok za 30% bolniško odsotnost vsaj delno skriva v podatku povprečna starost nad 50 let.

Ne nakladaj. Vzrok za tako visoko bolniško odsotnost je, da delodajalec (država) to dopušča. Zasebno podjetje bi ob 30% bolniški odsotnosti zaposlenih že zdavnaj propadlo in tega ne bi noben skrben lastnik podjetja toleriral... če ne zaradi drugega, že zaradi ostalih zaposlenih, ki bi morali opravljati še delo sodelavcev na bolniški in bi se jim slej ko prej strgalo.
Če so 30% časa bolani, je zelo možen vzork invalidnost dotičnih (seveda najverjetneje tudi leta preživeta v stresu javne službe):), le dohtarji jim invalidnosti zaradi čakalnih vrst ne morejo dodeliti. Delodajalec je zaradi tega le "žrtev" okoliščin, ni pa z zakonom in lastnimi pravilniki "pooblaščen oz. usposobljen", da bi jih prerazporedil oz. jim dal delo, ki ga lahko opravljajo v okviru zdravstvenih omejitev, npr. odstranjevanje PM10 in PM2,5, upravljanje osončenja, sanacija vodotokov in zadrževalnikov, koristna izraba emisijskih certifikatov, upravljanje prostega časa državljanov, nenazadnje tudi podpora zavodu za zaposlovanje, ...
bc123a sporočil: 48.253
[#2633766] 22.12.16 20:31 · odgovor na: (#2633735)
Odgovori   +    5
[republican]
> [lea1]
> DOmnevam, da se vzrok za 30% bolniško odsotnost vsaj delno skriva v podatku povprečna starost nad 50 let.

Ne nakladaj. Vzrok za tako visoko bolniško odsotnost je, da delodajalec (država) to dopušča. Zasebno podjetje bi ob 30% bolniški odsotnosti zaposlenih že zdavnaj propadlo in tega ne bi noben skrben lastnik podjetja toleriral... če ne zaradi drugega, že zaradi ostalih zaposlenih, ki bi morali opravljati še delo sodelavcev na bolniški in bi se jim slej ko prej strgalo.
A v javnem sektorju se pa to ne more zgoditi? Ti bom razlozil, kako izgleda to recimo v enem tipicnem vrtcu. Recimo da ima vrtec 10 skupin otrok. To pomeni 20 sistematiziranih delovnih mest za 10 vzgojiteljic in 10 pomocnic. In nobene vec. Potem pa pride pozna jesen in otroci zacnejo nositi okrog viruse, crevesne gripe in podobne zadeve. In seveda okuzijo sovrstnike in ... tada ... tudi osebje. In potem pride do situacije, ko je od 20 vzgojiteljic/pomocnic 5 na bolniski, z 38 vrocine. In potem ostale delajo toliko vec, in zboli se kaksna, ali pa dve. Pa niti tega ni treba, ker jih cisto statisticno gledano nikoli ni 20, ker sta ena ali dve na bolniski zaradi rizicne nosecnosti (tu delodajalcu ne pripada nadomestilo bolniske od zzzs), in je ze izhodisce nizje. In potem ko se zacne snezna kepa kotaliti lahko ostale zaposlene samo upajo, da bo zbolelo tudi dovolj otrok da bodo lahko skupine v katerih otroci manjkajo zdruzile, in ne bodo se ostale pocrkale od preobremenjenosti

Kaj bi naredil zasebni delodajalec? Ja predvsem v 100% zenskem kolektivu ne bi *nikoli* po birokratsko oddelil tocno 2 zenski na en oddelek in svical, da se mu ob prvi bolniski vse podre, ampak bi ze v izhodiscu startal z rezervo po zdravi pameti. To verjetno zna se zadnji delovodja v fabriki ki ima 200 zaposlenih NKV delavk in izvaza v nemcijo, samo birokrati v JS (kot je dobro opisal tale krupic, ceprav se z vsem ne strinjam) pa tega ne razumejo.
anon-5355 sporočil: 3.129
[#2633778] 22.12.16 23:51 · odgovor na: lea1 (#2633734)
Odgovori   +    0
kolega se strinjam, ob tem bi dodal, da je carina tisti del državne uprave, ki je bil najbolj nagnjen in usposobljen za IKT in elektronsko poslovanje nasploh.
anon-5355 sporočil: 3.129
[#2633779] 22.12.16 23:56 · odgovor na: bc123a (#2633766)
Odgovori   +    1
Privatizirati, pa ne bo bolniških. Poznam razmere v Italiji. Vrtce vodijo častne sestre, ki niso nikoli bolne, za sistem poceni, skoraj brezplačne, pa še delajo kolikor jim je v veselje (kot vidim jim je to v neskončnost!).
BOY008 sporočil: 596
[#2633787] 23.12.16 05:50 · odgovor na: (#2633669)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: BOY008 23.12.2016 05:55
Jaz se upam dreznit. Nic se ne bojim. Treba imeti pogum. JS je mastodont. Je postal socialna kleptokracija.
BOY008 sporočil: 596
[#2633788] 23.12.16 05:54 · odgovor na: (#2633703)
Odgovori   +    3
Sori ampak se ne morem strinjati da je Jankovic kapitalist. Je samo usluzbenec. Tako je bil pri Merkatorju in tudi sedaj. Jankovic je dalec od pravega kapitalista.

Pravi kapitalist je Trump. Pa recimo Jobs, Ford itd.
bc123a sporočil: 48.253
[#2633802] 23.12.16 08:45 · odgovor na: anon-5355 (#2633779)
Odgovori   +    8
[XRESP]
Privatizirati, pa ne bo bolniških. Poznam razmere v Italiji. Vrtce vodijo častne sestre, ki niso nikoli bolne, za sistem poceni, skoraj brezplačne, pa še delajo kolikor jim je v veselje (kot vidim jim je to v neskončnost!).
Ja seveda. Nikoli niso bolne. Superljudje? Si ze imel svojega otroka in se ukvarjal z njim (da se ni samo zena?).

Vrtci so zal eno najvecjih gojisc viroz in kolikor vem, kriz ne ponuja imunosti proti temu.

In na vsakega, ki hoce nadomestiti delavce s "prostovoljstvom" pa pljunem - to ni kapitalizem.

Ja, v slovenskem konceptu vrtcev je marsikaj narobe, in to da je narobe se najbolj ustreza sindikalistom, ki imajo potem vecjo moc, ce so delavke besne in zgarane, jih je lazje spraviti na cesto. Ja, bazicne vrtce se da furati brez vseh pizdarij, za katere denar in cas zaposlenih zabijajo slovenski vrtci.

Ni pa tako enostavno kot ti pises.
anon-144582 sporočil: 55
[#2633813] 23.12.16 09:47
Odgovori   +    5
Vsaka čast, takšne potrebujemo, žal je tudi pri nas popolnoma enako! Ampak proti temu stroju ne gre dokler ne bo "Reset"-a!Ta hobotnica ima prevelike lovke, da bi jih lahko kako drugače kot da jo ubijemo obvladali!
Skippy sporočil: 3.152
[#2633815] 23.12.16 09:56
Odgovori   +    3
Moje izkušnje so podobne in bolj točno ne bi mogel napisati.
BOY008 sporočil: 596
[#2633822] 23.12.16 11:02 · odgovor na: (#2633789)
Odgovori   +    3
No namesto da govorim bom sel v akcijo. Bom v bodoce politicno aktiven. Najprej kot svetnik na lokalni ravni potem pa pohod na drzavno politiko.
anon-318613 sporočil: 664
[#2633823] 23.12.16 11:16 · odgovor na: bc123a (#2633766)
Odgovori   +    3
[bc123a]
> [republican]
> > [lea1]
> > DOmnevam, da se vzrok za 30% bolniško odsotnost vsaj delno skriva v podatku povprečna starost nad 50 let.
>
> Ne nakladaj. Vzrok za tako visoko bolniško odsotnost je, da delodajalec (država) to dopušča. Zasebno podjetje bi ob 30% bolniški odsotnosti zaposlenih že zdavnaj propadlo in tega ne bi noben skrben lastnik podjetja toleriral... če ne zaradi drugega, že zaradi ostalih zaposlenih, ki bi morali opravljati še delo sodelavcev na bolniški in bi se jim slej ko prej strgalo.

A v javnem sektorju se pa to ne more zgoditi? Ti bom razlozil, kako izgleda to recimo v enem tipicnem vrtcu. Recimo da ima vrtec 10 skupin otrok. To pomeni 20 sistematiziranih delovnih mest za 10 vzgojiteljic in 10 pomocnic. In nobene vec. Potem pa pride pozna jesen in otroci zacnejo nositi okrog viruse, crevesne gripe in podobne zadeve. In seveda okuzijo sovrstnike in ... tada ... tudi osebje. In potem pride do situacije, ko je od 20 vzgojiteljic/pomocnic 5 na bolniski, z 38 vrocine. In potem ostale delajo toliko vec, in zboli se kaksna, ali pa dve. Pa niti tega ni treba, ker jih cisto statisticno gledano nikoli ni 20, ker sta ena ali dve na bolniski zaradi rizicne nosecnosti (tu delodajalcu ne pripada nadomestilo bolniske od zzzs), in je ze izhodisce nizje. In potem ko se zacne snezna kepa kotaliti lahko ostale zaposlene samo upajo, da bo zbolelo tudi dovolj otrok da bodo lahko skupine v katerih otroci manjkajo zdruzile, in ne bodo se ostale pocrkale od preobremenjenosti

Kaj bi naredil zasebni delodajalec? Ja predvsem v 100% zenskem kolektivu ne bi *nikoli* po birokratsko oddelil tocno 2 zenski na en oddelek in svical, da se mu ob prvi bolniski vse podre, ampak bi ze v izhodiscu startal z rezervo po zdravi pameti. To verjetno zna se zadnji delovodja v fabriki ki ima 200 zaposlenih NKV delavk in izvaza v nemcijo, samo birokrati v JS (kot je dobro opisal tale krupic, ceprav se z vsem ne strinjam) pa tega ne razumejo.
Bravo bc, tako je ko birokrateki obravnavajo delovanje sistema! gimnastičarčki, lenčiče (nid tajm), antraksi (atmosfera), židanovčki (lesni ščurki in hiperusposobljeni žagarji, ki v lifu žage niso videli), mrakice (ki so v stilu židanovanja šaflale šuške za žagarje, zajebale pa generacije, ki so z lastnimi šuški plačevale penzijo, ..), ..., so le izpostavljeni totngrobarji.

Tile osebki bi še fiziki predpisali kako naj se obnaša:) Npr.: generacijo in regeneracijo elektronov v polprevodnikih v odvisnosti od dovedene energije bi stračili v "birikratsko regulo in zakon", pa naj se elektroni potem generijajo in regenerirajo kokr vejo in znajo po zakonu, ne glede na zunanje dejavnike:), ...

Zaradi takih prdkov rabimo vitko državo, rabimo privatizacijo tudi vrtcev, saj drugače sploh ne moreš delat po zakonih in ustvarjat. Vsakič te lahko vsak prdec nasadi zaradi "kršitev"(pa se kršitvam sploh ne moreš izognit), zadušil te je pa že v štartu, da prdčevskih arbitrarnih kazni po potrebi (ko glava le malo pogleda iz dreka poprečenja in zlobe ali če ne delaš uslugic) sploh ne omenjamo.

Kar tako naprej "gimnastičarčki", samo od lizanja ritke se težko preživi:) Je treba poleg lizinga in potencialnega koščka, ki pade ven, vsake toliko časa tudi kaj konkretnega prebavit.
anon-389248 sporočil: 4
[#2633831] 23.12.16 12:42
Odgovori   +    3
čas vnosa: 23.12.16 10:36
Članek g. Krupića sem prebral pozorno; nekajkrat sem dele članka prebral večkrat. Normalno je, da se z njim v celoti strinjam. Toda: kaj naj mi državljani naredimo, da se to spremeni. Sam sem bil skoraj vsa leta "vodilni" in sem imel srečo, da sem delal v gospodarstvu in imel podporo nadrejenih. Zaradi tega sem lahko delal racionalno, človeško in v korist podjetja, toda z absolutnim sodelovanjem sodelavcev. Kako to doseči v državni upravi? Žal, nimam pojma!
anon-318613 sporočil: 664
[#2633836] 23.12.16 13:19 · odgovor na: anon-389248 (#2633831)
Odgovori   +    1
[StjepanŠaubert]
Zaradi tega sem lahko delal racionalno, človeško in v korist podjetja, toda z absolutnim sodelovanjem sodelavcev.
Racia, človeškosti, koristi, sodelovanja v javnem interesu očitno v JS ne poznajo:), Zato pa priviligirani del JS prosperira, ostala raja pa, ...

Sicer pa, ali mislite, da metod vodenja v JS ne poznajo? Dobro jih poznajo, uporabljajo pa jih le za doseganje "javnega interesa, socialne pravičnosti, splošnega dobra, nacionalnih vrednost, strpnosti, multikultija, ..." v LASTNEM ŽEPU! Od oka 75% zaslužka poprečnega državljana podržavi in prerazporeja t.i. javni sektor. Kaj mislite, v čigavo korist?

Glede na to, da ste bili direktor:"Kdo zna bolje z sredstvi podjetja, birokrat ali lastnik in vodstvo podjetja? Kdo zna bolje z lastnim denarjem, tisti, ki ga zasluži ali birokrat, ki ga zapleni in razporeja?" Kot direktor bi že lahko vedeli (kako?), da brez denarja ni muzike in je treba janičarjem le sredstva odtegniti:)
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2633849] 23.12.16 16:13 · odgovor na: anon-389248 (#2633831)
Odgovori   +    0
[StjepanŠaubert]
Članek g. Krupića sem prebral pozorno; nekajkrat sem dele članka prebral večkrat. Normalno je, da se z njim v celoti strinjam. Toda: kaj naj mi državljani naredimo, da se to spremeni? Sam sem bil skoraj vsa leta "vodilni" in sem imel srečo, da sem delal v gospodarstvu in imel podporo nadrejenih. Zaradi tega sem lahko delal racionalno, človeško in v korist podjetja, toda z absolutnim sodelovanjem sodelavcev. Kako to doseči v državni upravi? Žal, nimam pojma!
Zanimivo je že to, da je tale članek (sploh) ugledal luč sveta. Mislil sem, da je to neka vsem javno znana tabu tema. In kako, da nihče ne napiše nekaj na to temo, saj pri nas št. zaposlenih v JS res ni tako zelo majhno!?

Gre za dve zadevi:

1. Zadevo je potrebno razumeti in doumeti, da bi se lahko zadeve na nek način spremenile, po možnosti na bolje. Seveda ne samo na paperju in v besedi, ampak tudi v praksi, za kar so potrebna seveda (tudi) dejanja in ukrepi...

2. Kaj in ali kaj sploh se da spremeniti, da bi se zadeve izboljšale in spremenile?

Naj začnem pri točki dve, torej pri vprašanju. Vprašanje je na mestu. Kakor se (žal) izkaže, po 4. komentarju spl. uporabnika 0329Softb pod tem člankom, zadeve niso tako enostavne. Tudi on, ki velja tukaj skoraj za orto desničarja, ko gre za JS, kolumnistu očita nepremišljenost, nesposobnost in celo neodgovorno obnašanje do lastne družine in otrok. Manjka samo še uporabnik inflacija123, ki bi povedal, da je pač kolumnist pozabil jesti tabletke in zato je rezultat tak, kakršen je.

Zato mislim, da je določena skepsa tukaj na mestu.

Kar se tiče RAZUMEVANJA in točke ena tiče, samo tole: poenostavljeno, kratko in jedrnato, do katerega sklepa sem prišel, ko sem se pred nedavnim srečal z ljudmi iz neke take bizarne poslovno avanturne zadeve:

V JS so ljudje plačani (večinoma) po času, v privatnem sektorju in (deloma) tudi gospodarstvu - odvisno, ali se nahaja v zasebnem ali javnem lastništvu, pa so plačani (veliko bolj) od prometa.

Kar poenostavljeno pomeni: da si zasebnik težko privošči kakšne kikse, za JS in JU pa to ni tako velik problem. Tam se denar lažje prerazporedi, če se lahko takole, poenostavljeno izrazim. :)

l.p.
lea1 sporočil: 834
[#2633975] 25.12.16 11:38 · odgovor na: (#2633735)
Odgovori   +    1
Želim vprašati, kje v gospodarstvu imajo v družbi povprečno starost 50 let in več? Jasno je, da so starejši delavci bolj bolni, zato pameten gospodar prilagodi starostno strukturo tako, da ima dovolj mladih, zagnanih, polnih energije, dovolj takšnih, srednjih let, ki imajo že nekaj več izkušenj, sposobnosti, ki so se že izkazali pri svojem delu in dejansko nosijo glavno breme v družbi, dovolj pa tudi tistih starejših, ki po eni strani pomenijo kontinuiteto, izkušnje, po drugi strani pa se tudi želijo naučiti stvari, ki so njim nove in ki kulturo podjetja delijo naprej. Tisti, ki so v podjetju ostali tako dolgo, imajo sigurno podjetniško kulturo takšno, kot jo od zaposlenih želi njegov direktor. Če imaš v družbi premalo mladih, ne pričakuj kakršnih koli sprememb, starejši nikoli niso bili generatorji sprememb
alfa55 sporočil: 2.730
[#2634205] 28.12.16 11:29 · odgovor na: anon-180321 (#2633732)
Odgovori   +    2
[yuTel]
Država je v rokah javnega sektorja. Državljani so dolžni s svojim delom skrbeti za preživetje javnega sektorja, ne glede nato, kako sami životarijo. Po potrebi bo javni sektor povišal davke in poskrbel za še večje ugodje, komur kaj ni povšeči, naj gre! Država, to smo mi, vi ste samo...
Ne le, da je država v rokah javnega sektorja, država JE javni sektor. Vse drugo so le priveski, naravni resursi, ki so nujni za funkcioniranje države. Med naravne resurse poleg rudnin, zemlje, gozda, živine, spadajo tudi ljudje, ki s svojim delom zagotavljajo udobje za življenje v državi (javnemu sektorju).

P.S.: Tlačan je nekoč plačeval Cerkvi desetino (10%) in fevdalcu tlako (ponavadi en ali dva dni v tednu = 14% ali 28%). Kakorkoli obračamo procente obremenitev ni bila nižja od 24% in ne višja od 38%. Koliko procentov plačujemo danes samo državi?
mabr01 sporočil: 111
[#2634248] 28.12.16 18:28
Odgovori   +    2
Nekdanjega (v tem primeru uradno še sedanjega) delodajalca se že zaradi splošne kulture ne blati, pa naj bo še tako slab. Če se ti zdi, da je tam nemogoče delati spokaš kufre, se zahvališ in se greš dokazovati kam drugam. Tole se enostavno ne spodobi. 8 let ni tako malo, da kot prej uspešen v gospodarstvu po toliko letih spoznaš, da pa delo v javni upravi ni ničemur podobno. Me pa zanima, kako bo bodoči samostojni podjetnik s svetovanjem in drugimi storitvami služil z javno upravo.
anon-329180 sporočil: 1
[#2634296] 29.12.16 10:43
Odgovori   +    1
čas vnosa: 28.12.16 15:32
Bravo.
Upam, da to ne pišeš in govoriš s figo v žepu (kot večina).
Sicer pa, če se odpravljaš na svoje že drži vse napisano.
Srečno in še več takšnih herojev, ki si "upajo".
anon-78175 sporočil: 834
[#2638147] 27.01.17 06:58
Odgovori   +    0
Ja super, ne?

Strani: 1 2 3 4