Zasebnost
4 ure
German Business Outlook Improves as Economic Momentum Builds
4 ure
Najboljše junijske dražbe: stanovanja, zemljišča, pisarne, apartma v Šibeniku ...
9 ur
NGEN iz Žirovnice bo v Nemčiji gradil hranilnike energije za energetskega giganta Uniper
10 ur
Velikokolesni skuter za skok iz cone avtomobilskega udobja
10 ur
Slovenija je v Alžiriji odprla veleposlaništvo, Sonatrach bo Geoplinu dobavljal več plina
11 ur
Najbolj brani članki danes
14 ur
Kaj se skriva v milijardah, ki bodo šle za obnovo po poplavah 1
15 ur
Reforma JPP: julija vklapljamo nov sistem upravljanja potniškega prometa. Bo kaj bolje in kako bo ob navalih upokojencev?
15 ur
Eksperimenti z zdravstvom 4
15 ur
Davčne spremembe: popravki za peščico kadrov, višji vstopni prag v sistem DDV ... 1
16 ur
Moj obraz se bo postaral zelo počasi, napoveduje algoritem
16 ur
Reuters: Savdska Arabija namerava prodati delež v Aramcu
17 ur
Spiegel: 80 odstotkov Nemcev bi delalo štiri dni na teden, a ekonomisti opozarjajo, da to ni vzdržno 4
17 ur
Potrjeno: dividenda Save Re je 1,75 evra na delnico
17 ur
Vlada predlaga nakazilo 25,5 milijona evrov republiškemu stanovanjskemu skladu
18 ur
Ljubljanske mlekarne: Osredotočeni bodo na projekte, ki prinašajo visoko dodano vrednost
18 ur
Delavska hranilnica bi delila dvojne dividende glede na lani izplačane
19 ur
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
19 ur
Kdaj bodo v ljubljanskem Kotu proizvajali biometan in ga vtiskovali v plinsko omrežje?
19 ur
Kako Kitajska utrjuje svoje gospodarstvo za vojno z zahodom 5

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

XMINI41 sporočil: 125
[TadejK]
> [XMINI41]
> ...ne razumem, čemu je potrebna neka osebna užaljenost...

Napačno zaznavaš osebno užaljenost, mene užaliti je sorazmerno težko.

Želel sem zgolj povedati, da (1) nisem resen makroekonomist in si tega naslova nisem nikoli niti lastil in (2) tudi za resne makroekonomiste tako holističen pristop k analizi davkov ni ne vsakdanji ne nujno produktiven (kot z drugimi besedami pravi tudi Črt).

Ali po domače: če ugotavljamo, da ima država X v EU trikrat višje trošarine na pogonska goriva od katerekoli druge države v EU, ali ta ugotovitev po tvojem res nima nobene sporočilne vrednosti, ker/če v njej nismo dotične trošarine analizirali tudi skupaj z vsemi drugimi proračunskimi prihodki in odhodki?
Razen tega, da so pač trošarine v državi X 3x višje....uporabne vrednosti ni. Če pa mi poveš še ostalo strukturo cene pogonskega goriva (strošek energenta, marže, DDV, Takse, idr.), zraven pa dodaš še podatek o kupni moči povprečne plače v državi X, in razvitosti npr. javnega potniškega promet....vse v razmerju do ostalih držav, ima pa to neko uporabno oz. smiselno sporočilno vrednost. Upam,da se sedaj razumeva.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2595751

Strani: 1

anon-15342 sporočil: 8.014
[XMINI41]
Razen tega, da so pač trošarine v državi X 3x višje....uporabne vrednosti ni.
Torej nobena razprava o nobenem posameznem davku ali trošarini nima nobene vrednosti.
[XMINI41]
Če pa mi poveš še ostalo strukturo cene pogonskega goriva (strošek energenta, marže, DDV, Takse, idr.), zraven pa dodaš še podatek o kupni moči povprečne plače v državi X, in razvitosti npr. javnega potniškega promet....vse v razmerju do ostalih držav, ima pa to neko uporabno oz. smiselno sporočilno vrednost. Upam,da se sedaj razumeva.
In sva spet pri tem, da takšne študije, ki bi po tvojem imela neko - ampak še to zgolj neko - uporabno vrednost, še nikoli ni nihče spisal in je tudi nihče ne bo.

Strani: 1