Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kako do uspešne in poštene Slovenije?!

Strani: 1 2 3

FIN-454644 sporočil: 10.895
[#2583771] 25.02.16 13:23 · odgovor na: najobj (#2583759)
Odgovori   +    9
O cokoladici govoriva, ja. Ce ima otrok ""pravice"" bo cepetal. Ce pa mu bo mama omogocila, da bo cokoladico prisluzil ali prisparal denarcek zanjo, si je morda ne bo niti kupil. Otrok pa ima v sebi vgrajene mnoge zdrave mehanizme, ki mu jih, zal pokvarijo ""strokovnjaki"".
FIN-454644 sporočil: 10.895
[#2583772] 25.02.16 13:27 · odgovor na: najobj (#2583759)
Odgovori   +    13
Pa se to, za ilustracijo. Nekoc smo otroci hrepeneli, da bomo enkrat lahko sli na morje. Pa se ti pojavijo razne Anite Ogulin, ki vsem revezem zagotavljajo vse, cesar si ne morejo privosciti. In nekega dne potem z grozo ugotovi, da otroci starsev, ki so navajeni zgolj na solidarno pomoc, samo se cakajo na solidarno pomoc. A te kaj cudi. Naj bi otrokom pustili sanje in hrepenenje in otroci bi slej ko prej prisli do morja. Mogoce z lastnimi prihranki.
anon-201600 sporočil: 514
[#2583774] 25.02.16 13:32 · odgovor na: anon-128631 (#2583742)
Odgovori   +    6
Priporočam branje tega članka in poslušanja jutrišnjega nadaljevanja !
www.sds.si/novica/v-...ilci-11367
anon-169504 sporočil: 2.361
[#2583777] 25.02.16 13:48 · odgovor na: anon-218201 (#2583719)
Odgovori   +    2
[lukey90]
Prva točka naj se popravi v razlastitev cerkve in ne države.
Ti nisi iz Avbljeve zgodbe, zate je primernejši en drug program:

"Il sequestro di tutti i beni delle Congregazioni religiose e l’abolizione di tutte le mense Vescovili, che costituiscono una enorme passività per la Nazione, e un privilegio di pochi."

it.wikisource.org/wi...iugno_1919

Če ne znaš originala, imaš tudi v drugih jezikih. Najbrž ti bodo všeč tudi druge točke.
anon-169504 sporočil: 2.361
[#2583780] 25.02.16 13:58 · odgovor na: crt (#2583724)
Odgovori   +    3
[crt]
veliko srece glede tocke 5, ostale so, kakrsnekoli ze, lazje od nje.
Zagotovo.
In ne samo to. Točka 5 govori o želji po spreminjanju ljudi, kar pri meni sproži alarm. V milejši obliki to izpade tako, da državljanom na njihove stroške pereš možgane (to imamo v Sloveniji z Mirovnim inštitutom in podobnimi). Trše oblike spreminjanja ljudi smo videli v totalitarnih sistemih.

Ideja "V posameznika vcepiti željo po svobodi" je prav zabaven oksimoron, ampak s takimi stvari se ni za hecati.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2583783] 25.02.16 14:11 · odgovor na: anon-247964 (#2583769)
Odgovori   +    6
[kugy]
Ne, mladi se ne bojijo UDBE! Mnogi še vejo ne kaj kratica pomeni. Strah, ki hromi našo družbo, je postal nezaveden, ker se je v vzorci obnašanja enostavno dedoval in se v vsaki generaciji manifestira drugače. Danes še najbolj v brezbrižnosti in bojazni, da bi kdo izstopal iz povprečja, ker se s tem izpostavi v družbi, ki uspešnih ljudi ne mara, razen v športu. Malo starejše generacije so tiho in bentijo doma ali v bifeju, ker se bojijo za svoje službe in kariere. Kako si drugače razložiti molk večine sodnikov ob poraznem stanju v pravosodju, šolstvu, ...? Saj to so vendar izobraženi ljudje, vsaj naj bi bili, ki so jim zaupane zelo odgovorne naloge v tej družbi. Kaj res verjameš, da so vsi verniki salonskega levičarstva? O generaciji starejših ljudi raje ne bom govoril, oni se še kako dobro spomnijo nezaslišanega terorja po vojni in jim je strah vcepljen v kosti.
Se morda kdaj vprašaš, zakaj je naša družba tako različna od avstrijske, italijanske, pa tudi madžarske in hrvaške? Saj smo vendar sosedje in sodimo v isti kulturni krog. Jaz sem se vedno spraševal, kaj je tisto kar nas določa, da smo taki kot smo, kaj se je zgodilo, če vemo, da smo imeli z državami okrog nas precej podobno zgodovino vsaj tja do leta 1918, pa še potem se ni veliko razlikovala vse tja do druge svetovne vojne.
Seveda se lahko motim, vendar me do sedaj še nihče ni prepričal v to, saj enostavno ne verjamem, da smo Slovenci bolj neinteligentni, manj delovni, skratka, po naravi drugačni od najbližjih sosedov. Zakaj hočemo prav mi živeti v popolnoma egalitarni družbi? Zakaj se prav mi tako bojimo prevzeti odgovornost za lastna življenja in svoje odločitve in hlepimo pa mami "državi", da se odloča namesto nas, da skrbi za vse naše potrebe? Kaj to ni strah?
Saj pravim, lahko se motim, zato drugim pustim, da razmišljajo po svoje in jim ne polagam v usta tistega, kar niso izrekli, kot si mi ti. Samo razmišljati poizkušam s svojo glavo in iskati odgovore na vprašanja, na katera jih še nisem našel.
Zaplankanost, bi rekel, da je še najbližji odgovor. Pa ne zaplankanost v tem smislu, da ne veš kaj se dogaja zunaj, ampak ne glede na to kaj veš, se držiš vzorcev, ki ti jih narekuje bližnja okolica. V plemenskih skupnostih je najvišja kazen za posameznika, da ga izločijo iz plemena, v Sloveniji deluje ta prastrah pred izločitvijo na podoben način. Je pa zanimivo to, da večina tistih, ki so odšli v svet in so tam uspeli, se od tam ne vrnejo več nazaj v svoji aktivni dobi. Očitno ko so spoznali (lastno) zaplankanost si ne želijo več nazaj, (ne verjamem da gre samo za finančne razloge, čeprav je tudi to faktor).
anon-247964 sporočil: 6.948
[#2583787] 25.02.16 14:23 · odgovor na: anon-204390 (#2583783)
Odgovori   +    3
Torej smo po tvoje Slovenci po naravi zaplankani in to bolj kot vsi naši sosedje. Zanimiva teorija, kajti zaplankan pomeni tudi omejen, verjetno tudi umsko. Morda, toda v to ne verjamem, preprosto ne morem.
FIN-454644 sporočil: 10.895
[#2583793] 25.02.16 14:34 · odgovor na: anon-169504 (#2583780)
Odgovori   +    6
Mogoce pa tocka pet pomeni konec tihega nestrinjanja s pranjem mozganov, ki jih izvajajo razni Mirovni instituti in bolni posamezniki, karieristi, celo poslanci z vlaganjem predpisov iz ropotarnice neslavne zagodovine.
Froc sporočil: 2.029
[#2583796] 25.02.16 14:49
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: Froc 25.02.2016 14:55
Podprem in z zanimanjem pričakujem začetek.
Se mi pa pri temeljnih postavkah zdi dovolj visoko pomembno uvrstiti še eno stvar (pa ne bi želel začetno jasnost in jedrnatost razvleči in tako razvodeniti):
- z zakonom, lahko v ustavi, zagotoviti zaščito lastnine, upnika pred dolžnikom.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2583797] 25.02.16 14:50 · odgovor na: anon-247964 (#2583787)
Odgovori   +    10
[kugy]
Torej smo po tvoje Slovenci po naravi zaplankani in to bolj kot vsi naši sosedje. Zanimiva teorija, kajti zaplankan pomeni tudi omejen, verjetno tudi umsko. Morda, toda v to ne verjamem, preprosto ne morem.
Ne nujno umsko, predvsem prostorsko. Jaz mislim, da je navezanost na domači grunt pri Slovencih močnejša kot pri sosedih, seveda pa se tudi ta z leti zmanjšuje, mladi so čedalje bolj odprti, kar je dobro za njih, vendar odhajajo. Bolj kot to da odhajajo, je zaskrbljujoče to da se ne vračajo, vsaj ne v aktivni dobi, očitno menijo, da je situacija v Slo dokončno FUBAR. Tisti, ki ostajajo sprejemajo pravila igre, ki veljajo tukaj. Glej npr. zdravnike, misliš da njim ni jasno, kaj se v zdravstvu dogaja in da ne gre za pametne ljudi, pa vendarle se obnašajo kot vojska mutavih. Slovenec molči in trem odgovori, tako so nas učili ane ? ...in tudi to je predvsem samo kulisa.
anon-237417 sporočil: 2.617
[#2583805] 25.02.16 15:13
Odgovori   +    13
"Kako do uspešne in poštene Slovenije?!" - kupiti v prvi knjigarni v avstriji 10 glavnih zakonov, ki urejujejo delovanje države, jih dati prevesti, spravit v življenje in v mesecu dni je v SLO red. Strošek 20.000 €. Temu bo sledil razcvet gradbeništva, ker bo potrebno pod "sehr schnell" graditi zapore, da se v njih strpa tisti del slo populacije, ki so povzročili to, kar danes SLO je - pokradena in uničena mafijska država.
najobj sporočil: 31.920
[#2583808] 25.02.16 15:24 · odgovor na: FIN-454644 (#2583771)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 25.02.2016 15:26
[FIN-454644]
O cokoladici govoriva, ja. Ce ima otrok ""pravice"" bo cepetal. Ce pa mu bo mama omogocila, da bo cokoladico prisluzil ali prisparal denarcek zanjo, si je morda ne bo niti kupil. Otrok pa ima v sebi vgrajene mnoge zdrave mehanizme, ki mu jih, zal pokvarijo ""strokovnjaki"".
... ja, saj jaz že ves čas govorim o čokoladici, le da mogoče res nisem čisto jasno napisal, da je "prirojeni moralni občutek za pravico in krivico" neumnost na kvadat, ker je prirojen - kot pri vsakemu živemu bitju in kot si ti sam napisal - zgolj nagon po preživetju, vse ostalo vključno s cepetanjem zaradi čokoladice pa je stvar takšne in drugačne vzgoje oziroma sistema socializacije, kot se od rane mladosti do pozne starosti vsakodnevnemu nabiranju življenskih izkušenj bolj moderno reče ...

P.S.: zdaj me še najbolj firbec matra, če se je tote "prirojene" neumnosti spomnila Simona ali pa kontroverzni mlajši kolega Matej Avbelj, ker iz članka ni glih najbolj jasno ...
najobj sporočil: 31.920
[#2583811] 25.02.16 15:33 · odgovor na: FIN-454644 (#2583772)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: najobj 25.02.2016 15:38
[FIN-454644]
Pa se to, za ilustracijo. Nekoc smo otroci hrepeneli, da bomo enkrat lahko sli na morje. Pa se ti pojavijo razne Anite Ogulin, ki vsem revezem zagotavljajo vse, cesar si ne morejo privosciti. In nekega dne potem z grozo ugotovi, da otroci starsev, ki so navajeni zgolj na solidarno pomoc, samo se cakajo na solidarno pomoc. A te kaj cudi. Naj bi otrokom pustili sanje in hrepenenje in otroci bi slej ko prej prisli do morja. Mogoce z lastnimi prihranki.
... čuj, razne Anite Ogulin so čisto OK, ker je revežem res treba pomagat, po mojem so problem pokvarjeni hinavci v raznih Rotary, Lions in kajvemšekakšnih klubih, ki se z "dobrodelnostjo" do revnih otrok nastavljajo TV kameram, potem ko so s svojo požrešnostjo z zmanjševanjem stroškov dela njihove starše spravili v revščino ...
FIN-454644 sporočil: 10.895
[#2583830] 25.02.16 16:18 · odgovor na: najobj (#2583811)
Odgovori   +    9
Revezem tudi jaz pomagam. Iz oci v oci, iz roke v roko. Brez davcne blagajne. Joj! Ampak vprasanje je kako pomagas in kaj pri tem zebras. Ce revezem dopovedujes, da je to krivica in da jim pripada vse, kar imajo drugi, tudi nove igrace (ker bi s starimi otroke prizadeli) in morje je to sentimentalni idiotizem. Saj poznas tisto o ribi in ribicu. Cloveku je predvsem treba omogociti, da ima, kar si prisluzi in prispara. In ne caka na solidarnost, pravicnost, clovekove pravice in podobno navlako. Razen seveda v izjemnih situacijah. Je pa to velik kseft. Pomisli samo koliko socialnih delavk krasno sluzi na njihov racun.
alfa55 sporočil: 2.730
[#2583832] 25.02.16 16:20
Odgovori   +    4
Se pridružujem splošnemu smradenju. Jasno, ko začnemo mešati drek, prične smrdeti.


Takoj po objavi, da bo pisal 'janšist' so vsi dežurni 'nadzorniki' in 'ustvarjalci mnenj' skočili v pozor in pričeli z zlivanjem gnoja.
Halo, še preden je človek sploh kaj povedal.

Upam, da bo še močno smrdelo. Mogoče se kdo iz komunale zbudi in v naš hlev napelje vodo iz hidrantov. Ali še bolje kar iz Save.
anon-110342 sporočil: 162
[#2583843] 25.02.16 16:38 · odgovor na: simona2 (#2583717)
Odgovori   +    0
To sporočilo je izbrisal avtor (27.02.2016 08:26)
anon-1445 sporočil: 3.218
[#2583846] 25.02.16 16:47
Odgovori   +    8
'Kako do uspešne in poštene Slovenije'

Samo s prihodom tujega šefa. Slovenceljni smo sposobni producirati (na politične položaje) samo povzpetnike, karieriste, samopašne egoiste z lastnimi interesi. V zadnjih 25 letih se je to samo še potrjevalo. Žal pa ta sistem podpira še obšestvo ovc, ki vedno znova podpira vsakega , ki mu trosi razne pravljice o boljših plačah, penzijah itd. Medtem, ko javni sektor raste, realni sektor pa crkuje.
anon-318613 sporočil: 664
[#2583853] 25.02.16 17:09
Odgovori   +    1
"Zaupanje javnosti v krivosodje, kot so ga nekateri poimenovali, je tako, razumljivo, med najnižjimi v Evropi."

Motite se! Zapupanje v "krivosodje je 100%", saj je pravosodje utopija :)



" Dobri pravniki, podprti z ekonomskimi znanji, znajo natančno izračunati, kdaj vložiti tožbo, kdaj se poravnati in kdaj se neko stvar preprosto požre."

Pri nas so "dobri pravniki" v večini in sicer tisti, ki so mi že nič kolikokrat povedali "da velja obligacija prizadevanja in ne uspeha" in znajo v neskončnost obračunavat točke in se za to prav trudijo :)



"Posegi vanj niso potrebni niti na načelni niti na praktični ravni." (sodstvo)

Sicer mi je jasno, zakaj se v sodnike ne sme vtikati, ampak! V SLO, bi jih bilo treba tako kot peke včasih zelo dolgo časa namakt v Ljubljanici, predat še malce v roke Španski inkviziciji (mogoče bi jih posušila na grmadi) in po nekaj časa, ko bi res vsi priznali, da motiti se je človeško (ne pa brbljajti odstavke iz paragrafov), bi bilo razmisliti o trajnosti mandata :)



"Katerih 5 stvari bi bilo treba v Sloveniji spremeniti, da bi bili bogati?"

Se načeloma strinjam, samo razmišljanje v predhodnih odstavkih je "trla baba lan, da joj prođe dan, ...", zato vam NE VERJAMEM. Jih je bilo takšnih servilnih demagogov v preteklih 80 letih na vagone!

Sedaj pa je na vas, v tem trenutku še spoštovani g. profesor za evropsko pravo, da me prepričate (v naslednjih 5 minutah, kot bi rekel "klatež", ki zelo uspešno kandidira za predsednika velesile) :)
anon-318613 sporočil: 664
[#2583856] 25.02.16 17:18 · odgovor na: simona2 (#2583717)
Odgovori   +    0
Saj veš, podpis pod članke, za honorar :)

p.s. Res čista in ne zlonamerna zajebancija, ki niti najmanj ne leti na g. Blaža! Nisem mogel mimo nacionalnega sindroma prilaščanja in okoriščanja, brez da bi se obenj (sindrom) obregnil :)
anon-93129 sporočil: 2.117
[#2583862] 25.02.16 17:38
Odgovori   +    2
OK, zna biti zanimivo. Sem pa v rahlem dvomu. Je kaj zadaj? Se kdo pripravlja na nove volitve z namenom ustanovitve nove stranke in išče teme, ki bi jih potem lahko všečno prikazal za snubljenje volivcev, nekako po vzorcu nastanka SCM? Kaj hočem, v take sumljivce so nas v zadnjih desetletjih spremenili raznorazni oblastniki vseh barv, povsod iščemo še odtenke in nižje nivoje.
pobalin sporočil: 14.456
[#2583888] 25.02.16 22:28 · odgovor na: (#2583852)
Odgovori   +    0
[Inside]
Ravno danes sem poslušal po radiu kako je delala Iskra Delta nek internet za Kitajce z ameriško tehnologijo s prisotnostjo KGB, CIA, to bi nasi radi nazaj.
To je verjetno pripovedoval ta stric, čigar soimenjak je izvršni direktor DUTB:
www.monitorpro.si/86...nih-sluzb/
www.youtube.com/watc...ClzHPF9Nmw
Gustl sporočil: 13.629
[#2583921] 26.02.16 08:36 · odgovor na: simona2 (#2583728)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: Gustl 26.02.2016 08:38
[simona2]
po mojem si redni bralec mladine, pa si nekaj zamešal, mi smo podprli NSi
Ti si zamesala oz. premalo beres forum, da bi razumela.

Takole gre.

Ni SDS = Murglje

In to je aksiom, ni potrebno dokazovati.
VBMS sporočil: 512
[#2583931] 26.02.16 08:51
Odgovori   +    3
Kakršnekoli sprememebe v Sloveniji na bolje so utopija. Zadnja vlada pa največje razočaranje v zgodovini. Praktično nobena stvar ne štima več, sami napajalniki za posvečene. Niti ene stvari ne znajo speljati tako, da se ne bi kdo ''omastio''. Nikjer nobenega očiščenja. Če ne bi imel družine, z nekaj leti manj, bi, kot mnogi drugi, zapustil državo. Mogoče je marsikje podobno, vseeno pa se nikjer pravosodje tako ne zlorablja, kot pri nas. Morda le v KOngu in Severni Koreji. Nimam lepe besede o tem, kaj je nastalo iz naše države. Gospodarska in migratnska kriza pa sta razkrili vso bedo vladajočih.


In še nekaj - poskusi komentiranja na novičarskih spletnih portalih so se v teh dneh klavrno končali, kljub temu, da je bilo moje mnenje izraženo omikano, a žal ne skladno z levičarsko politiko, so bili vsi moji komentarji zbrisani. Tako da se je kupu težav v državi pridružila tudi udbovska cenzura za vse drugače misleče.Občutki so taki, kot v času Robin Hooda - da plačujemo več kot pol dohodka državi, sami še komaj životarimo, država pa nam izstavlja nove in nove davke, nove račune. Pametni bodo odšli iz države. Ostali pa bodo postali vedno bolj enaki v revščini. Žalost.
najobj sporočil: 31.920
[#2583934] 26.02.16 08:52 · odgovor na: FIN-454644 (#2583830)
Odgovori   +    0
[FIN-454644]
Revezem tudi jaz pomagam. Iz oci v oci, iz roke v roko. Brez davcne blagajne. Joj! Ampak vprasanje je kako pomagas in kaj pri tem zebras. Ce revezem dopovedujes, da je to krivica in da jim pripada vse, kar imajo drugi, tudi nove igrace (ker bi s starimi otroke prizadeli) in morje je to sentimentalni idiotizem. Saj poznas tisto o ribi in ribicu. Cloveku je predvsem treba omogociti, da ima, kar si prisluzi in prispara. In ne caka na solidarnost, pravicnost, clovekove pravice in podobno navlako. Razen seveda v izjemnih situacijah. Je pa to velik kseft. Pomisli samo koliko socialnih delavk krasno sluzi na njihov racun.
... čuj, bodi brez skrbi, da tisti otroci, ki pridejo "v roke" Aniti Ogulin in podobnim, prekleto dobro vejo, kaj jim "pripada", sploh ker dosti prezgodaj zvejo, kako se do tega pride ...
anon-329788 sporočil: 2.321
[#2583939] 26.02.16 09:00 · odgovor na: tasilo (#2583744)
Odgovori   +    0
Kako je lažje ugrabiti državo, z zmago na volitvah ali s korporacijo, ki je 10x močnejša od države?
lea1 sporočil: 834
[#2583949] 26.02.16 09:25 · odgovor na: anon-154710 (#2583726)
Odgovori   +    0
Nobena giljotina ne bo rešila slovenskega problema, ki je pa način razmišljanja, ne glede na leve, desne, zgornje, spodnje, ki je grabi kolikor se da zase in za svoje, za druge in posebej za državo ti je čisto vseeno.
Kako spremeniti način razmišljanja, funkcioniranja večine naroda,...
to pa ni več tako enostavno. Sicer je kot plevel, porežeš enega, pa zrastejo trije novi, če na enem delu trave odstranjuješ, se pojavi na drugem delu. Če se mene vpraša, na kratki rok ne gre, ker z ljudmi ne moreš tako, da preorješ ve, daš novo zemljo, nova semena in še potlačiš zraven. Pač ne gre, ker je to potem že genocid.
mbvana sporočil: 104
[#2583957] 26.02.16 09:45
Odgovori   +    6
"Šestletniku tega ni treba razlagati. Vsak otrok se rodi s prirojenim moralnim občutkom za pravico in krivico."

Aja? Iz lastnih izkušenj lahko rečem, da je to ena največjih neumnosti, ki sem jih kdaj prebral (pa niti nisem prvič zasledil).

Otroci so egocentrična bitja, ki so prirojeno usmerjeni k preživetju. Derejo se in praskajo dokler jim ne ponudiš pozornosti, bratje in sestre se tepejo, dokler ne posežeš vmes, jemljejo stvari, itd...

Občutek za pravico in krivico je potrebno privzgojiti ali pa pride iz izkušenj. Če se motim, se priporočam da mi to kdo dokaže.
anon-78175 sporočil: 834
[#2584008] 26.02.16 12:06
Odgovori   +    0
o.k.
anon-128631 sporočil: 2.624
[#2584037] 26.02.16 13:01 · odgovor na: anon-201600 (#2583774)
Odgovori   +    4
[margu50]
Priporočam branje tega članka in poslušanja jutrišnjega nadaljevanja !
www.sds.si/novica/v-...ilci-11367

Poglej jaz sem pisal o povsem drugi temi. Ne mešaj JANŠE z mojim pisanjem. Preidiva na dejstva in ta so, da nikomur v naštetih v javni upravi ni v interesu, da delajo za dobrobit zastave in ustave, ker bi jim potem opravičevanja za delo zmanjkalo in veš kaj potem sledi. ZAto raje gredo v smer mešanja megle in povzročanja namenrih napak in si tako opravičujejo delo za naprej. Na sodiščih so dobrodošli tisti, k inaredijo več napak, saj stranke z taksami prinesejo denar. POsledično pa je takšna oseba celo dober delavec. Seveda pa je naredil škodo tebi, ki si moral plačati neupravičeno neko takso.

Potem greva na POLICAJE: tudi tukaj jim ni v interesu delati natančno in za zavarovanje ustave in zastave in delajo spet po liniji najmnjšega odpora. Kot vidiš sam v raznih kazenskih pregonih vidimo, da so 80% dokazov izločili, ker nimajo veze z kaznivimi dejanji. Ljudje so oproščeni. Tudi tuje študije o delovanju pravne države nas opozarjajo na te svinjarije.

Greva na področje Zdravstva: Tukaj večina v vodstvu ali pa pri vrhu delajo še privat in zanimivo: ZAposleni pa so isti ljujde v javnem zdravstvenem zavodu in vlečejo plačo. Določeni delajo v več privat ambulantah in dobivajo nakazila v svoj žep. Posledično pa zmanjka časa za tisto delo, katerega imajo podpisano pogodbo o zaposltvi. Slika se lepo kaže v čakalnih vrstah, ki so umetno ustvarjene z ciljem, da se opravičujej delo za naprej. Pustimo ob strani moralo in poštenje.

Potem imamo ljudi, k ibi morali učiti o poštenju in morali, da si delijo dodatke za pripravljenost celo v postelji. Tako sami učijo kako se krade iz skupne vreče.

Dokler bomo podpirali ekonomijo, kjer se bi naj ustvarjal dobiček na zdravju ljudi in na ta račun bogatilo in manipuliralo z pravnim redom in z malomarnim delom se držalo svečo korupciji je iluzorno pričakovati napredek in dobiček v bankah. Tako je miselnost in ekonomska logika z javno upravo popolnoma zgrešena.
Tukaj je rešitev samo ena:
Narediti plan koliko se potrebuje:
POLICAJEV,
SODNIKOV,
LJUDI V JANVNI UPRAVI,
LJUDI V ZDRAVSTVU.
LJUDI V VOJSKI.

Šele takrat bi lahko Slovenija šla v napredek. Posamezniki v teh skupinah z svojim delom samo povzročajo škodo na vsakem koraku.
romanjanster@gmail.com sporočil: 5
[#2584050] 26.02.16 13:22
Odgovori   +    0
čas vnosa: 26.02.16 12:35
To sporočilo je izbrisal avtor (15.07.2017 08:41)

Strani: 1 2 3