Strani: 1 2

FIN-527377 sporočil: 1.005
[#2580371] 09.02.16 10:54 · odgovor na: anon-202494 (#2580330)
Odgovori   +    2
[Breiva]
> [FIN-527377]
> Zakaj neki sem povsem preprican, da zgodba "nima vrednosti" za "slovensko raziskovalno novinarstvo"? Vsaj poskusil si...

Ne zdi se ti vredna verjetno zato:

1. Ker Janša nima nič s tem.
2. Ker Janšo hebejo za ušivih 200.000 evrov, tu pa so državo okradli za miljone in miljone evrov, pa ni nič hudega.
3. Ker si verjetno pri redečem koritu, kjer vsaka svinjarija še ni kriminalno dejanje.
4. Ker si verjetno ovca, ki se pusti strižti in to mirno prenaša, saj so vendar naši.
5. Ker so vsi vpleteni "naši" in tem se ne gleda pod prste.
Malo si me spravil v zadrego. Pricakoval bi namec, da ti sarkazem ni neznanka. Se posebej, ce so za vsak slucaj kljucne besede ocitno v narekovajih.

In glede na moje jasno opredeljene poste me resnicno zanima, kako si prisel do rdecega korita, ovac in "nasih". I am all ears.
FIN-527377 sporočil: 1.005
[#2580373] 09.02.16 11:02 · odgovor na: anon-202494 (#2580333)
Odgovori   +    0
[Breiva]
> [FIN-527377]
> Zakaj neki sem povsem preprican, da zgodba "nima vrednosti" za "slovensko raziskovalno novinarstvo"? Vsaj poskusil si...

Sem prebral nekaj tvojih starih postov.

Tako razmišljujoče ljudi smo včasih imenovali "tehnični filozof".
Cuique suum?
anon-202494 sporočil: 2.309
[#2580465] 09.02.16 20:47 · odgovor na: FIN-527377 (#2580371)
Odgovori   +    0
[FIN-527377]
> [Breiva]
> > [FIN-527377]
> > Zakaj neki sem povsem preprican, da zgodba "nima vrednosti" za "slovensko raziskovalno novinarstvo"? Vsaj poskusil si...
>
> Ne zdi se ti vredna verjetno zato:
>
> 1. Ker Janša nima nič s tem.
> 2. Ker Janšo hebejo za ušivih 200.000 evrov, tu pa so državo okradli za miljone in miljone evrov, pa ni nič hudega.
> 3. Ker si verjetno pri redečem koritu, kjer vsaka svinjarija še ni kriminalno dejanje.
> 4. Ker si verjetno ovca, ki se pusti strižti in to mirno prenaša, saj so vendar naši.
> 5. Ker so vsi vpleteni "naši" in tem se ne gleda pod prste.

Malo si me spravil v zadrego. Pricakoval bi namec, da ti sarkazem ni neznanka. Se posebej, ce so za vsak slucaj kljucne besede ocitno v narekovajih.

In glede na moje jasno opredeljene poste me resnicno zanima, kako si prisel do rdecega korita, ovac in "nasih". I am all ears.
Se opravičujem, napisal sem neumnosti. Narekovaje sem spregledal, ta post sem pa napisal, predno sem ostale tvoje prebral.
1357 sporočil: 7.095
[#2580619] 10.02.16 11:58 · odgovor na: FIN-527377 (#2580170)
Odgovori   +    0
Ti očitno ne ločiš kaj je vsegliharstvo. Če odkriješ leve in desne z prsti v istem kozarcu marmelade metaforično rečeno to vsekakaor ni vsegliharstvo. Ko že tako inzistiraš na primerih desnih povezav z zamejstvom in iseljenstvom ga pa imej; Impakta in indoneziski premog, posel v katerega so vpleteni sloevski izseljenci, tržasški zamejci in desna politična opcija v Sloveniji.
Ko že omenjaš Udbo in me povezuješ z njo. Ko se je udba začela ukvarjati s temi posli me še ni bilo na svetu. Je pa ta sindrom "udbe" precej razširjen tudi po starih čalnicah EU. Kako si razlagaš da kapitalistični Nemčija in Francija blokirata tržno delovanje in tržne zakonitosti v posameznih podjetjih ali celih gospodarskih sektorjih. Moje osebno menje je da mora biti vsaka stvar profitabilna in se mora podrejati profitu kar pomeni da je potrebno sistem reformirati tako da ekonomsko gledano samovzdržen. Samo to dejstvo vam politkantom ne ustreza, ne levim ne desnim, levi ob vsakem takem predlogu zašnjeo s socialno demagogijo desni pa povsod vidijo udbo, vsi skupaj pa se kot hudič križa bojijo naravnega pojava imenovanega socialni darwinizem čeprav nimajo nobenih argumentov proti njemu.
FIN-527377 sporočil: 1.005
[#2580763] 10.02.16 20:15 · odgovor na: 1357 (#2580619)
Odgovori   +    2
[1357]
Ti očitno ne ločiš kaj je vsegliharstvo. Če odkriješ leve in desne z prsti v istem kozarcu marmelade metaforično rečeno to vsekakaor ni vsegliharstvo. Ko že tako inzistiraš na primerih desnih povezav z zamejstvom in iseljenstvom ga pa imej; Impakta in indoneziski premog, posel v katerega so vpleteni sloevski izseljenci, tržasški zamejci in desna politična opcija v Sloveniji.
Ko že omenjaš Udbo in me povezuješ z njo. Ko se je udba začela ukvarjati s temi posli me še ni bilo na svetu. Je pa ta sindrom "udbe" precej razširjen tudi po starih čalnicah EU. Kako si razlagaš da kapitalistični Nemčija in Francija blokirata tržno delovanje in tržne zakonitosti v posameznih podjetjih ali celih gospodarskih sektorjih. Moje osebno menje je da mora biti vsaka stvar profitabilna in se mora podrejati profitu kar pomeni da je potrebno sistem reformirati tako da ekonomsko gledano samovzdržen. Samo to dejstvo vam politkantom ne ustreza, ne levim ne desnim, levi ob vsakem takem predlogu zašnjeo s socialno demagogijo desni pa povsod vidijo udbo, vsi skupaj pa se kot hudič križa bojijo naravnega pojava imenovanega socialni darwinizem čeprav nimajo nobenih argumentov proti njemu.
Začniva pri koncu. Sem socialni darvinist - v okviru preživetja najsposobnejših zagovarjam razvoj človeka od črednega opičjaka do intelektualca individualista. Hkrati pa sprejemam obstoj države (platonske?) kot regulatorja odnosov med vsemi posamezniki, ki so do te stopnje bodisi prišli, bodisi nikoli ne bodo. Nenavadno torej, da imava diametralno nasprotne politične poglede na stanje na Slovenskem.

Poznam protagoniste Impakte / Tehno Impexa in nič posebej dobrega ne mislim o njih. Zgodba mi je dokaj poznana, a v njej nikjer ne vidim tržaških Slovencev. Prosim torej še naprej za konkretna imena & konkretne perfidne transakcije, natanko tako, kot je Pezdir obelodanil udbaške spletke in transfer kapitala. Bla bla in ena baba rekla me ne zanimata. Kot ne skrivanje volkov v ovčje kože.
FIN-527377 sporočil: 1.005
[#2580882] 11.02.16 12:08 · odgovor na: anon-79167 (#2580413)
Odgovori   +    1
[kurtcobai]
supervizor.kpk-rs.si.../76023788/
www.karanta.com/
at.soopage.com/compa...H_QS3.html
Oprosti, šele zdaj doma sem šel gledat tvoje linke. 'emti, če to ni prav šala - identični posli z identičnimi kupci kot Mark Medical, podružnica tržaške veje udbašev... Banda hudičeva udbovska, kako so ugrabili državo! Smrtno kazen nazaj vsaj za naklepne zločine proti državi, kot je njihov projekt od samega rojstva!

Dragi raziskovalni novinarji Financ, kdo je kaj ta Igor Fink, preko katerega upravlja UDBA - Novi razred - Društvo slovensko-ruskega prijateljstva - Geržina to svojo malo hobistično poslovalnico? Se bo dalo izvedeti?
1357 sporočil: 7.095
[#2581518] 13.02.16 22:42 · odgovor na: FIN-527377 (#2580763)
Odgovori   +    0
Našel jih boš ko boš iskal povezavo do indoneziskega premoga ( kako so prišli na idejo indoneziskega premoga), potem boš tudi vedel zakaj indoneziski premog čeprav zaradi logističnih stroškov ni najugodnejša varijanta ( obstaja nekaj cenovno ugodnejših ponudnikov enako kvalitetnega premoga brutto gledano ( seštevek vseh stroškov FCO severni Jadran).

Strani: 1 2