Strani: 1 2

anon-218201 sporočil: 1.447
[#2580188] 07.02.16 12:54 · odgovor na: velikipok (#2579466)
Odgovori   +    0
[velikipok]
Sem pa vesel, da si za kejs vzel ACH. Ker je poleg CBH kredita zavarovanega z delnicami Iskre Avtoelektrike, ki ga je Hauc podaril DUTBju, v tem trenutku tudi edini (veliki) že končan postopek, kjer so vse variable postale konstante. No, podobno je tudi s krediti skupine Pivovarna Laško, ki pa so konstanta postali pred kratkim. Pa tudi na ta kejs sem ves čas opozarjal na tem in drugih forumih, da ni bilo nikoli prav nobene potrebe, da so mediji vsakodnevno razglašali pivovarje za nesolventne in s tem ustvarjali negativno okolje in poskrbeli, da se je zadeva odvila ceneje kot bi se sicer (že videno pri Mercatorju).

In zanimivo (pa ne za tiste, ki stvari razumemo in poznamo), v obeh primerih se je tvoje in moje (pa še koga) opozarjanje izkazalo za pravilno. BS je igrala svojo umazano igro, ki je podobne ne igrajo nikjer v svetu. Povsod poskušajo, ne glede na idiotske zahteve EU po participacijo po vrstnem redu (pa še tu skladno z zakonom), to po svoji vsebini nezakonito določbo zaobiti na vse možne načine, saj udejanjanje plenjenja pač pomeni, da v naslednjem koraku vsaj kratkoročno razpade finančni sistem (zaupanje je plaha ptica, ki se gradi desetletja) v državi, ki se takšen (re)inženiring gre. Ampak naših komsomolskih prijateljev tudi to ni zmotilo.
DUTB je ustvaril Šušteršič, torej je za vse tele kraje najbolj odgovoren prav on.
anon-106712 sporočil: 3.698
[#2580383] 09.02.16 11:44 · odgovor na: (#2579445)
Odgovori   +    1
kajulci, imaš problem, ker vidiš cesarja golega, vrli učenjaki, ki si pravijo ekonomisti, pa vidijo cesarja v zlatih oblačilih. V tem je ves problem. Seveda si za učenjake bebasta, ker zlatih oblačil ne vidiš. Poleg tega učenjaki vidijo samo pot navzgor, brez omejitev, število ljudi in njihova kupna moč je pa končna, žal. Nekateri temu pravijo catch the cash, Ponzijeva shema, itd., nekateri (tisti bolj učeni) pa inovativnost. Učenjaki imajo skritih for v rokavu več, kot jih premorejo prežvečiti tvoji možgani (vsaj tako računajo). In Crt je lepo napisal, da na vsako (ponovljeno) blesarijo zgodovina isto opali, bebasti ljudje se pa čudijo. Žal ljudje pripomorejo, da se vsakič bolj opali po siromakih, zgornji sloj itak ne čuti. Zanimivo je, kako pri navadnem nategu časnik Finance takoj prepozna carch the cash sistem, če se pa to dela na višjem nivoju pa ne.
anon-106712 sporočil: 3.698
[#2580385] 09.02.16 11:49 · odgovor na: anon-15342 (#2579402)
Odgovori   +    0
[TadejK]
Nedavni primer iz naših krajev: terjatve slovenskih bank do ACH v višini 100 M€, zavarovane s 87%-deležem ACH v družbi Adria Mobil d.o.o., ki je tudi skozi krizo redno ustvarjala po 8-10 M€ čistega letnega dobička, pa so bile te terjatve na DUTB prenesene s skoraj polovičnim diskontom, češ da več ni vredno.

Potem je DUTB to prodala Merrill Lynchu s četrtinskim diskontom (in se pohvalila medijem z odličnim dobičkom), nakar je Merrill Lynch dobil poplačilo v celoti (in se bo tudi lahko pohvalil delničarjem z odličnim dobičkom). Ampak če vprašaš BS in DUTB, tega v trenutku prenosa na DUTB ni bilo mogoče predvideti in je bil velik diskont upravičen.

Seveda pa bi bil diskont bistveno manjši, če bi Slovenija (tako kot bo zdaj Italija) proti plačilu provizije dala za ta prenos poroštvo, da bo v primeru, če ACH terjatve ne poplača in tudi izvršba in stečaj ne prineseta DUTB polnega poplačila, proračun prispeval manjkajoče. Recimo banke bi od države kupile poroštvo recimo za 5 M€, potem bi kdo za takšno terjatev ponudil 85 ali 90 M€, torej bi banke neto prejele 80 ali 85 M€, država bi, ker je ACH vse poplačal, obdržala teh 5 M€, DUTB (oziroma kdor bi pač kupil terjatev) bi pa še vseeno imela 10 ali 15 M€ dobička. Tako pa so banke dobile bistveno manj, DUTB pa več, čeprav je polovico dobička "odstopil" še Merrill Lynchu.
Tadej, ker si tule že nakazal, kako klečeplazno služimo za tujce (kar je žal v slovenski zavesti) in smo vsi jako veseli, ko nas tuja roka poboža kot zveste pudlčke, se mi je spet porodila želja, da bi malo nakazal, kako je s presenetljivim molkom KBC-ja, ki je uradno ostrižen. Nekaj voham...
anon-106712 sporočil: 3.698
[#2580388] 09.02.16 11:54 · odgovor na: crt (#2579473)
Odgovori   +    0
[crt]
> [kajulci]
> Zgodovina se po mojem ne more ponoviti, ker danes je že čisto normalno debatiranje o dejstvih sovražni govor, kako naj bi od tu prišli pa kar do vojne pa je mišn imposibl.

zgodovina ima izjemen filing za ponavljanje, ne je podcenjevat :)

(in ne prevec brat starih knjig, razen ce dobro obvladas naravne antidepresive)
Je tako, samo Crt, bo treba prijet v roko zadeve in čitat, tiščanje glave v pesek ne pomeni, da viharja ne bo. Vseeno je bolje vedet, kaj te čaka, kaj pa veš, mogoče jih pa dovolj prebere, pa se mogoče zasuka v drugo smer.
anon-106712 sporočil: 3.698
[#2580389] 09.02.16 12:00 · odgovor na: anon-15342 (#2579502)
Odgovori   +    1
[TadejK]
Danes novi zgodovinski minimumi tečaja delnice pri treh od obravnavanih petih bank (BIT:UCG, BIT:BMPS, BIT:BP), pa še pri Cassa di Risparmio di Genova (BIT:CRG) ...

Se kdo še spomni časov, ko mi je bilo očitano, da Zvonovi in Infondi in Maksime in Istrabenz padajo zaradi mojih kolumn? ;)
Tadej, iz aviona se vidi, da shortaš, ter tako mlatiš blazne denarje na račun nesreče drugih. Pričakuj, da te vzamejo pod drobnogled. Bi pa bilo lepo, da kakšen dan prej javiš, na koga se boš spravil... " pa ljudi smo, dogovorit čemo se".

Strani: 1 2