Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Mramor uničuje srednji razred

Strani: 1 2

anon-112890 sporočil: 3.228
[#2563694] 16.11.15 23:43 · odgovor na: anon-218201 (#2563680)
Odgovori   +    1
[lukey90]
> [0513ANITO]
> > [0513ANITO]
> > > [lukey90]
> > > > [0513ANITO]
> > > > > [lukey90]
> > > > > > [0513ANITO]
> > > > > > > [lukey90]
> > > > > > > Sem inženir in ta davčna reforma mi bo koristila, hvala Mramor!
> > > > > >
> > > > > > Verjamem.
> > > > > >
> > > > > > Socialni inženir???
> > > > >
> > > > > No sej ne vem, če si že slišal ampak ta mobitel/računalnik(hardware) mora nekdo izdelati in tudi to kar klikaš po financah in se ti prikazuje mora nekdo sprogramirati no delam na tem področju. No toliko.
> > > >
> > > > A misliš, da jaz sem pa pek? Ja tudi kruh mora nekdo speči.
> > > >
> > > > Ne vem pa kaj si ti kot inženir lahko obetaš od Mramorjanske davčne reforme.
> > > >
> > > > Mogoče si samo zavistnež, pa bi rad v bedo polek sebe spravil še koga.
> > > >
> > > > BDW Na tem forumu nas je kar nekaj inženerjev s tehnično izobrazbo, ki ne delimo tvoje mnenje. V bistvu razen tebe ne poznam na tem forumu nobenega inženirja, ki bi podpiral Mramorjanske oslarije tako kot ti.
> > >
> > > Jaz nisem pravljičar in vem, da mi pri višji plači ne bo pomagal nobena vlada, vse si bo treba prigarati je pa ta reforma v pravo smer.
> >
> > Ajde nakaži ti to nam nevednikom, kje je tista prava smer (ali pa svetel cilj), v katerega ti tako zelo verjameš.
>
> Evo Luka molči kot grob. Verjetno še zase išče pravo pot.
>
> Kurc pa tak inženir.

Verjamem v to, da je naše gospodarstvo sposobno proizvajat višjo dodano vrednost tudi v tem ne najbolj naklonjenem sistemu. S tem kar imamo bo pač treba naredit več, če so podjetniki brez pravih idej, če nimajo žilce in niso drzni jim tudi nevem kakšem davčni odpustek ne pomaga. Zdaj, da se bo ob socialni kapici ne vem kok povečala gospodarska rast je pa pravljica za smrkce. Verjamem pa, da je ta davčna reforma korak v pravo smer za bolj motivirano delovno silo.
anon-112890 sporočil: 3.228
[#2563695] 16.11.15 23:45 · odgovor na: anon-218201 (#2563680)
Odgovori   +    3
[lukey90]
> [0513ANITO]
> > [0513ANITO]
> > > [lukey90]
> > > > [0513ANITO]
> > > > > [lukey90]
> > > > > > [0513ANITO]
> > > > > > > [lukey90]
> > > > > > > Sem inženir in ta davčna reforma mi bo koristila, hvala Mramor!
> > > > > >
> > > > > > Verjamem.
> > > > > >
> > > > > > Socialni inženir???
> > > > >
> > > > > No sej ne vem, če si že slišal ampak ta mobitel/računalnik(hardware) mora nekdo izdelati in tudi to kar klikaš po financah in se ti prikazuje mora nekdo sprogramirati no delam na tem področju. No toliko.
> > > >
> > > > A misliš, da jaz sem pa pek? Ja tudi kruh mora nekdo speči.
> > > >
> > > > Ne vem pa kaj si ti kot inženir lahko obetaš od Mramorjanske davčne reforme.
> > > >
> > > > Mogoče si samo zavistnež, pa bi rad v bedo polek sebe spravil še koga.
> > > >
> > > > BDW Na tem forumu nas je kar nekaj inženerjev s tehnično izobrazbo, ki ne delimo tvoje mnenje. V bistvu razen tebe ne poznam na tem forumu nobenega inženirja, ki bi podpiral Mramorjanske oslarije tako kot ti.
> > >
> > > Jaz nisem pravljičar in vem, da mi pri višji plači ne bo pomagal nobena vlada, vse si bo treba prigarati je pa ta reforma v pravo smer.
> >
> > Ajde nakaži ti to nam nevednikom, kje je tista prava smer (ali pa svetel cilj), v katerega ti tako zelo verjameš.
>
> Evo Luka molči kot grob. Verjetno še zase išče pravo pot.
>
> Kurc pa tak inženir.

Verjamem v to, da je naše gospodarstvo sposobno proizvajat višjo dodano vrednost tudi v tem ne najbolj naklonjenem sistemu. S tem kar imamo bo pač treba naredit več, če so podjetniki brez pravih idej, če nimajo žilce in niso drzni jim tudi nevem kakšem davčni odpustek ne pomaga. Zdaj, da se bo ob socialni kapici ne vem kok povečala gospodarska rast je pa pravljica za smrkce. Verjamem pa, da je ta davčna reforma korak v pravo smer za bolj motivirano delovno silo.

Samo glas O BOLJ MOTIVIRANI DELOVNI SILI. To se pravi, da si na količniku, kaj ne? O tem se govori, da se "količniške" plače višajo. Nisi te poante zasledil?
anon-202494 sporočil: 2.309
[#2563711] 17.11.15 06:36
Odgovori   +    17
Mi bi rabilli enega Wolfganga Schäubleja, ne pa političnega ekonomista Mramorja.

Drugače iz Slovenije ne bo nič!
anon-305613 sporočil: 113
[#2563724] 17.11.15 08:20
Odgovori   +    19
Živali se odločajo racionalno, v svojo korist.
Slovenceljski javni sektor ravno tako.
Je pa vedno tako, da se morajo stvari podret do konca, da se na novo postavijo na zdravih temeljih. Parazit pač uniči sam sebe in seveda še vse okoli sebe. Tukaj zdrav razum in zmernost odpovesta.

Kar se pa mramorja tiče. Ta bi zaslužil metlo in smetišno, ne pa mesto na fakulteti, kaj šele v vladi. Se pa lepo vklopi v palčkovo shemo brezhrbteničarskih slug, skupaj z cerarjem in kompanijo iz sd, desus, nsi, levica,... seveda ne pozabimo, da vedno nove bečke konjušare izvoli butalsko ljudstvo (Milčinski definira Butalce kot ljudstvo, ki čuti razliko a med pekočim in slanim a se vedno znajde na napačnih vratih kjer ni cefizlja iz murgel), zaljubljeno v rdeči oktober in 29 november - zakaj že?
FIN-368181 sporočil: 2.807
[#2563735] 17.11.15 09:00
Odgovori   +    12
Zadnja sprememba: FIN-368181 17.11.2015 09:03
Ta ti. davčna reforma je v bistvu demografska reforma - najboljši bodo spet 'bežali' v tujino.
0513ANITO sporočil: 10.825
[#2563742] 17.11.15 09:14 · odgovor na: FIN-368181 (#2563735)
Odgovori   +    15
[FIN-368181]
Ta ti. davčna reforma je v bistvu demografska reforma - najboljši bodo spet 'bežali' v tujino.
Očitno je treba izpraznit prostor za Sirce in ostale beguce iz Azije in Afrike
depersin sporočil: 10.224
[#2563758] 17.11.15 10:50
Odgovori   +    11
Kaj ima tukaj zraven spet Bajuk? Ta reforma 2004 je bila sprejeta s strani Mramorja. Bajuk je na koncu popravljal največje neumnosti te reforme.
FIN-368181 sporočil: 2.807
[#2563767] 17.11.15 11:29 · odgovor na: 0513ANITO (#2563742)
Odgovori   +    2
[0513ANITO]
> [FIN-368181]
> Ta ti. davčna reforma je v bistvu demografska reforma - najboljši bodo spet 'bežali' v tujino.

Očitno je treba izpraznit prostor za Sirce in ostale beguce iz Azije in Afrike
Po mojem jih je pa strah, ker se Triglav polni
pcs sporočil: 5.462
[#2563769] 17.11.15 11:35 · odgovor na: depersin (#2563758)
Odgovori   +    5
Zadnja sprememba: pcs 17.11.2015 11:46
[depersin]
Kaj ima tukaj zraven spet Bajuk? Ta reforma 2004 je bila sprejeta s strani Mramorja. Bajuk je na koncu popravljal največje neumnosti te reforme.
Mramor je ukinil usklajevanje pokojnin z inflacijo, kar je bila odlična stvar. Bajuk je takoj po nastopu funkcije ta ukrep ukinil (pač španovija z Desusom).

Toliko o Bajuku in Mramorju.

Pa ne, da sem zdaj njegov ljubitelj.

Mramor usklajevanje proračuna žge na hrbtih tistih, ki se najmanj upirajo, to so mala/srednja podjetja in vlagatelji, ki se nikomur ne "smilijo".

Da ne omenjam njegove mantre "Kar lahko narediš enostavno raje naredi zajebano do amena".

Edit:
- Dodajmo na seznam, da je v zadnjem mandatu še lažnivec (ne bomo več dvigali davkov press)
- Pa seveda ne morem mimo nepotrebne klasifikacije kartic kot gotovine, s čimer se brez potrebe nasilno razširi krog zavezancev za davčne blagajne. O razlogih za to sem špekuliral pa tukaj:
forum.finance.si/?m=...067&single

Lp,
M
anon-200699 sporočil: 2.054
[#2565364] 27.11.15 08:38 · odgovor na: anon-218201 (#2563680)
Odgovori   +    0
Ti očitno živiš v paralelnem vesolju in glede na tisto 90 v tvojem imenu si verjetno še ves od mleka okoli ust. Če že si inženir, potem ti matematika verjetno ne gre najbolje, saj bi v nasprotnem ne govoril traparij.

Strani: 1 2