Strani: 1

0513ANITO sporočil: 10.825
[#2562644] 12.11.15 23:02
Odgovori   +    23
Evo bom malo parafraziral Mramorjansko-Vraničarske "teze" o neučinkovitosti davčnih olajšav. Po domače kako se nič ne poznajo davčne olajšave.

Predpostavimo primer. Mramor in una Vraničarjeva recimo v zadnjih 5 minutah nista nič jedla in tudi čez pol ure še nista nič lačna.
Sedaj bom po Mramorjansko izpeljal tezo iz Mramorjanske modrosti, da ker se v pol ure ni pojavila v njunih želodcih nobena lakota, lahko mirno zaključim, da se prav nič ne pozna, če ona dva Mramor in Vraničarjeva preprosto nehata jest, saj smo empirično dokazali, da nehranjenje nima nobenega vpliva na fizično stanje osebka ki nič ne je.

PS Dajte poklicat v Polje, verjetno niso opazili, da jim manjka en pacijent, ki bi sicer moral biti na zaprtem oddelku klinike.
anon-76971 sporočil: 49
[#2562655] 13.11.15 00:02
Odgovori   +    17
Verjetno so raziskave, ki jih navajata Mramor in Vraničeva, izvajali tisti, ki se počutijo bolj varne, če se davki visoki.
anon-218201 sporočil: 1.447
[#2562684] 13.11.15 08:25
Odgovori   +    1
Koliko od raziskav v znanost in razvoj je dejansko to in koliko je računovodske kraje...
orbita sporočil: 214
[#2562743] 13.11.15 11:42
Odgovori   +    0
Tale članek je malo tragikomičen. Nobenega argumentiranja zakaj analiza, mi naj ne bi bila kaj pride ni o.k, edini graf, ki je v članku pa jasno kaže, da so R&R investicije v Sloveniji najbolj rasle v času, ko ni bilo olajšav, oz. so se celo znižale, ko pa so bile ponovno uvedene, so nehale rasti. Imajo države s katerim se nas primerja tudi olajšave za investicije?

A je naročnik članka premalo plačal in delo ni bilo do konca narejeno? Ali ni nobenega naročnika in je to domet analiz avtorjev članka?

o.
anon-316368 sporočil: 957
[#2562752] 13.11.15 12:32
Odgovori   +    4
Analiza pa taka: Mramorjevi trdijo, da investicijske olajšave nimajo učinka
Najboljši članek na to temo je bil v Scientific American, October 2012, z naslovom: Why Grmany still makes things. V članku je eksplicitno pojasnjeno, kako v raziskovalnem smislu funkcionirajo velika nemška podjetja kot so BMW, KUKA, Audi, EADS idr. z nemškimi univerzami in inštituti. Glavo sporočilo je, da dajejo podjetja raziskovalnim organizacijam reševeti probleme 'ki jih sami ne zmorejo rešiti, oz. bi bilo predrago, da bi sami imeli raziskave za vsak problem'. In če to napišejo Amerikanci, ki so vedno prepričani, da imajo najboljšo industrijo in najboljšo znanost, jim lahko verjemete.

To je točno obratna logika naših večjih podjeti, ki a) nikoli ne priznajo, da imajo probleme ali da česa ne znajo narediti sami in b) da hočejo vse probleme (ki jih seveda imajo) rešiti sami (in pri tem mislijo, da so to res zmožni storiti).

Tipičen primer našegega zaprtega (za zunanje raziskave in razvoj novih produktov) in samo vase zagledanega podjetja je KRKA. Zdaj lahko vsi, ki gledajo samo bilance podjetij, protestirajo in govore o uspešnosti, ampak dolgoročno KRKA razen generičnih zdravil nima ničesar. Nisem rekel, da KRKA ni poslovno uspešna, trdim samo to, kar je rekel Colarič: Mi zmoremo vse sami - in tako tudi delajo. Na Slovenijo in njen razvoj nimajo KRKA niti najmanjšega vpliva. Seveda, bodimo veseli, da imajo dobičke in plačujejo davke. Toda včasih je treba pogledati tudi širše, da vidimo, položaj nekega večjega kompleksa v družbi. V globalnem smislu je KRKA samo uspešno 'lohnarbeit' podjetje za trgovce z zdravili, ki služijo destkratnike KRKINIH bilanc. Od ene 'najuspešnejših' firm v Sloveniji bi človek pričakoval več.

Enkrat bo treba spoznati, da komunistična teza o tem, da je 'znanost vlečni konj gospodarstva', ne drži. Res je, da znanost lahko ogromno prispeva k gospodarstvu, toda bistvo za državo je - da gospodarstvo to želi, da to hoče imeti (ne na papirju - v rsnici!!).
Kanarinac sporočil: 28
[#2562968] 14.11.15 11:28
Odgovori   +    2
čas vnosa: 13.11.15 18:20
Se vidi da Mramor celo kariero živi na državni plači...ki se napaja od davkov in v tem primeru ne premore toliko objektivnosti, da bi priznal sebi in javnosti, da olajšave imajo pozitiven učinek, pač pa to dela v luči krpanja proračuna. Iz prve roke povem, da se morajo slovenski strokovnjaki seliti v tujino, ker so investicije, ki so plod njihovega dela realizirane v tujini. Bravo profesor, dekan, minister...vsi naslovi ne prikrijejo dejstva, da ste nerazgledani in imate dokaj prazno glavo.

Strani: 1