Strani: 1 2 3

bc123a sporočil: 48.253
[#2558319] 22.10.15 17:17 · odgovor na: (#2558259)
Odgovori   +    2
[MorituriTeSalutant]
Ni mi jasno, zakaj turško-grška meja še ni zaprta (žica, ograja) in zakaj Nemčija tu mečka. Bi in ne bi. Je tebi kaj bolj jasno obnašanje Nemčije?
EU je ponudila pomoc, pa je grki nocejo. Samo nisem ziher, da je to taksna pomoc, ki jo grcija rabi ali hoce. Ce bi jaz bil grk, bi tudi bil skepticen do kaksne "begunske trojke", ki bo kvecjemu gledala cez rame grskim uradnikom in jim tezila, "ne tako, ampak tako". Pa kaksno ladjo za sminko.

Po moje grki nocejo, da jim eu v njihovo teritorialno morje posljejo kup raznoraznih ladij vseh moznih zastav, in potem ona vsak po svoje furajo begunce, odvisno od komande od doma.

Ker jasno je, da je nacin samo eden: vse, ki se jih najde na morju, odvleci nazaj v turcijo, ne naprej v grcijo.

Morda se grki bojijo, da bodo doziveli usodo italije, kjer EU mornarica dejansko begunce pobere pred libijsko obalo, in jih ne odpelje nazaj v Libijo, ampak v Italijo.
bc123a sporočil: 48.253
[#2558327] 22.10.15 17:58 · odgovor na: (#2558260)
Odgovori   +    1
[MorituriTeSalutant]
> [bc123a]
> > [MorituriTeSalutant]
> > Pozabi, se je že včeraj Pahor prodal za pomoč beguncem, torej jih mislijo guncati v naših kampih (beri: šotorih).
>
> Hvalabogu vsaj begunci niso za to, ce so ze nasi politiki bedaki.

Saj so z zažignajem šotorov to jasno pokazali. Ko bodo prvič prebili policijski kordon in bo lahko ustavila le puška, če ta zastrelja, pa bo joj in prejoj, bo to tudi našim butcem postalo jasno.
Mimogrede, Spaniji je z ograjo uspelo:

www.theguardian.com/...ion-europe

prej je pa izgledala zadeva podobno brezupno kot sedaj v evropi.

news.vice.com/video/...-episode-1

Samo odlocimo se, kje bomo zgradili mejo. Ker stroski niso nizki, tam nekje 2 mio na kilometer, ce hoce to biti resna zadeva (Orbanova kurnik ograja je ovira samo zato, ker begunci pac grejo tja, kjer je ni, ne pa ker se je zares ne bi dalo pre/podplezati).
bc123a sporočil: 48.253
[#2558552] 23.10.15 13:45 · odgovor na: (#2558549)
Odgovori   +    2
[MorituriTeSalutant]
Ja, možno. Si pa zapisal stavek, ki se mi zdi za to zadevo bistven: se, ki se jih najde na morju, odvleci nazaj v turcijo, ne naprej v grcijo.
Ja. Po moje se grki bojijo, da bo EU tako "pomagala", kot je pomagala sedaj, da je beguncev vedno vec. Si predstavljas da humanitarna EU mornarica kar dobesedno 100 m od turske obale pobira gumenjake in jih vozi na Lezbos? Niso grki na glavo padli.

Strani: 1 2 3