Strani: 1 2

bigl sporočil: 18.363
[#2524366] 02.06.15 13:55 · odgovor na: najobj (#2524360)
Odgovori   +    5
[najobj]
> [bigl]
> > [najobj]
> > > [NavadniNimda]
> > > > [najobj]
> > > > > [NavadniNimda]
> > > > > Odlična novica in drzni načrti. Navijamo, da Požarju uspe!
> > > >
> > > > ... alzo, če jaz zdaj to prav razumem in če me spomin ne vara, naš NavadniNimda ne spremlja nobenih slovenskih "resnih" medijev, je pa navdušen bralec revij Lady, Jana in Stop in kaj je še teh intelektualnih presežkov slovenske medijske scene ... khmm, ne vem, zakaj sem nekaj podobnega pravzaprav pričakoval ...
> >
> > > Prav razumeš in tudi spomin ze ne vara, si se pa spet spotaknil ob lastne štrene, ko je bil čas za uporabo logike. Klasični "marxist trap", smeha do neba. :D

> > ... čuj, ko sem včasih v čakalnici pri zobozdravniku v revijah Lady, Jana in Stop in kaj je še teh intelektualnih presežkov slovenske medijske scene probal kaj pametnega prebrat, me je tota logika vedno zajebala, zato zdaj tega pofla ne berem niti v čakalnici pri zobozdravniku in mi je pravzaprav vseeno, če Požarju uspe ali ne ... khmm, razen če kmalu ne bom še zaradi totega Požarja moral namesto tebe spet pomagat pri gašenju banke, ki mu je dala kredit na dobro ime, ker na lepe oči Požar kredita verjetno ne more dobit ...

> Ob številkah navedenih v članku je to zanj misija nemogoče. S tako švohotnim denarnim tokom enostavno ne razumem njegovega ravnanja. Lep dan.

... čuj, mogoče pa je Bojan Požar novi Rupert Murdoch, pa mi tega še ne vemo ... khmm, ali pa vsaj hoče postati ...
Ni, ni. Jaz vem, da ni. Lep dan.

P.S. Ob številkah navedenih v članku bančno ni sposoben dobiti solidnega kredita, kaj šele 4 -ih miljonov. Pomeni, da je lansiran le del zgodbe.
anon-343340 sporočil: 85
[#2524375] 02.06.15 14:18
Odgovori   +    6
čas vnosa: 02.06.15 13:09
Zakaj se je Nkbm odločila za Požarja?

Znano je, da je takoj po prihodu Hauca na čelo Nkbm Požareport praktično nehal pisati o Nkbm. Zanimivo. Kako le? Hauc mu je mesečno nakazoval 10.000 EUR za oglaševanje. Lep denar. Hauc je bil očitno zelo naklonjen Požarju. Ta pa ni rabil več pisati o banki. Oba zadovoljna.

Res da Hauca ni več v banki, so pa tam nastavljeni njegovi ljudje, ki nadaljujejo njegov scenarij in so enako naklonjeni Požarju. Od tod torej izbor kupca.

Kdo bo zahteval transparentnost takšne prodaje s strani banke? Blagovne znamke so precej višje ocenjene. Ampak koga to briga, banka (skoraj) ni več naša...

Karavana gre dalje, škoda v Nkbm, ki nastaja tudi po sanaciji, pa se kar veča.
Žal se vidi neznanje nove uprave že iz tega, ko ves čas razlagajo kako bodo likvidirali Kbm lizing. Bodo vraga, ko pa so prejeli tožbe proti lizingu. Nič ne bo z likvidacijo. Enako brez znanja sonprodali blagovne znamke Dela revij.

Kaj pa dela Kukovica in NS? Pobirajo sejnine. V prvih treh mesecih 27.000 eur, pa jih samo še 5 sedi v NS. Dobrih 5 jurjev vsak v treh mesecih. Ni švoh.
vrac sporočil: 11.068
[#2524376] 02.06.15 14:19
Odgovori   +    5
4 milijone EUR-ov za par "blagovnih znamk" - naslovov časopisov in to lastnik in pisec portala, ki tega denarja z dobičkom ne spravi skupaj niti v petsto letih? Tale stvar je verjetno malo drugačna. Po moje Požar ni dal v posel nič svojega kapitala, ker ga tudi nima od kje vzeti, od zadaj je pa ve se kdo, ki bo stvar skušal sfinancirati s krediti bank,če bo šlo bo šlo, če pa ne je pa v zlati rezervi itak DUTB. Se bo pa lahko kar nekaj časa delalo politično propagando in zmerjalo prave in namišljene nasprotnike. Tudi to šteje.
Kako je že končal projekt Info TV Vladimirja Voduška?
anon-238577 sporočil: 14.015
[#2524382] 02.06.15 14:42 · odgovor na: najobj (#2524360)
Odgovori   +    6
[najobj]
> [bigl]
> > [najobj]
>
> > ... čuj, ko sem včasih v čakalnici pri zobozdravniku v revijah Lady, Jana in Stop in kaj je še teh intelektualnih presežkov slovenske medijske scene probal kaj pametnega prebrat, me je tota logika vedno zajebala, zato zdaj tega pofla ne berem niti v čakalnici pri zobozdravniku in mi je pravzaprav vseeno, če Požarju uspe ali ne ... khmm, razen če kmalu ne bom še zaradi totega Požarja moral namesto tebe spet pomagat pri gašenju banke, ki mu je dala kredit na dobro ime, ker na lepe oči Požar kredita verjetno ne more dobit ...

> Ob številkah navedenih v članku je to zanj misija nemogoče. S tako švohotnim denarnim tokom enostavno ne razumem njegovega ravnanja. Lep dan.

... čuj, mogoče pa je Bojan Požar novi Rupert Murdoch, pa mi tega še ne vemo ... khmm, ali pa vsaj hoče postati ...

P.S.: tudi ob močnejšem denarnem toku jaz ne bi razumel njegovega ravnanja, ker ne razumem, kje bo - če ne bo NavadniNimda od vsake edicije kupil vsaj po tisoč izvodov na dan - dobil vse potrebne bralce ...
Kaj ti ni jasno? Seštej dva in dva.
Včeraj je ena stranka napovedala lastno medijsko ofenzivo in potem nek slamnati mož kupi blagovne znamke. Ko jih bo dal v podnajem, bralci Lady, Jane in Stopa sploh ne bodo opazili, da je glavni štab na Trstenjakovi, bralec Radarja NavadniNimda pa bo itak še naprej mislil da je v Ameriki. Ostanek partijskega keša pa bo ravno dovolj še za TV Patria.

Jbg, desničarski resni cajtngi so vsi pocrkali, rumeni ne bodo nikoli, poleg tega pa je to edini način, da naši boljševiki komunajzarjem spizdijo tako veliko število pacientov, mislim bralcev pri zobozdravnikih ...
anon-238577 sporočil: 14.015
[#2524384] 02.06.15 14:47 · odgovor na: (#2524310)
Odgovori   +    4
[NavadniNimda]
> [najobj]
> > [NavadniNimda]
> > Odlična novica in drzni načrti. Navijamo, da Požarju uspe!
>
> ... alzo, če jaz zdaj to prav razumem in če me spomin ne vara, naš NavadniNimda ne spremlja nobenih slovenskih "resnih" medijev, je pa navdušen bralec revij Lady, Jana in Stop in kaj je še teh intelektualnih presežkov slovenske medijske scene ... khmm, ne vem, zakaj sem nekaj podobnega pravzaprav pričakoval ...

Prav razumeš in tudi spomin ze ne vara,
Vsako tele ima svoje veselje,
vsaka krava svojo zabavo,
vsak osel ima svoj posel,
vsak vol ima svoj prav.

(komunistični pregovor)
najobj sporočil: 31.920
[#2524395] 02.06.15 15:24 · odgovor na: anon-238577 (#2524382)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: najobj 02.06.2015 15:26
[fibonaci]
> [najobj]
> > [bigl]
> > > [najobj]
> >
> > > ... čuj, ko sem včasih v čakalnici pri zobozdravniku v revijah Lady, Jana in Stop in kaj je še teh intelektualnih presežkov slovenske medijske scene probal kaj pametnega prebrat, me je tota logika vedno zajebala, zato zdaj tega pofla ne berem niti v čakalnici pri zobozdravniku in mi je pravzaprav vseeno, če Požarju uspe ali ne ... khmm, razen če kmalu ne bom še zaradi totega Požarja moral namesto tebe spet pomagat pri gašenju banke, ki mu je dala kredit na dobro ime, ker na lepe oči Požar kredita verjetno ne more dobit ...
> > Ob številkah navedenih v članku je to zanj misija nemogoče. S tako švohotnim denarnim tokom enostavno ne razumem njegovega ravnanja. Lep dan.
> ... čuj, mogoče pa je Bojan Požar novi Rupert Murdoch, pa mi tega še ne vemo ... khmm, ali pa vsaj hoče postati ...
>
> P.S.: tudi ob močnejšem denarnem toku jaz ne bi razumel njegovega ravnanja, ker ne razumem, kje bo - če ne bo NavadniNimda od vsake edicije kupil vsaj po tisoč izvodov na dan - dobil vse potrebne bralce ...
Kaj ti ni jasno? Seštej dva in dva.
Včeraj je ena stranka napovedala lastno medijsko ofenzivo in potem nek slamnati mož kupi blagovne znamke. Ko jih bo dal v podnajem, bralci Lady, Jane in Stopa sploh ne bodo opazili, da je glavni štab na Trstenjakovi, bralec Radarja NavadniNimda pa bo itak še naprej mislil da je v Ameriki. Ostanek partijskega keša pa bo ravno dovolj še za TV Patria.

Jbg, desničarski resni cajtngi so vsi pocrkali, rumeni ne bodo nikoli, poleg tega pa je to edini način, da naši boljševiki komunajzarjem spizdijo tako veliko število pacientov, mislim bralcev pri zobozdravnikih ...
... eh, če je že na neznanem kraju, ob neznanem času in na neugotovljen način prišlo, bo pa vsaj na znanem kraju, ob znanem času in na ugotovljen način šlo ...
sopranos sporočil: 11.404
[#2524402] 02.06.15 15:57 · odgovor na: Gustl (#2524282)
Odgovori   +    7
[Gustl]
> [rosom]
> ..>, vlagalo se bo v novinarsko znanje..
>
> Upam,da res.Če bo tako,vso srečo Požar.

S čim pa se bo vlagalo? S 7x namesto 5x vzvodom?

Vem samo to, kar sem prebral v medijih, ampak po tem bi rekel, da bo končalo vse skupaj na DUTB :)
Če kaj, POžar zagotovo ni neumen. Posel, ki ga opravlja dobro pozna.

Kaj bo kupil, za koliko, kaj bo potem s tem naredil je v tem trenutku še neznanka. Ker dva ali trije stavki, ki so bilo o tem napisani, so žal premalo, da bi se dalo soditi.

Če je Požar vložil svoj denar, potem zadeve zagotovo ne bo preplačal. Razen če je sedaj kar čez noč zavrgel vse svoje znanje, izkušnje in občutke.
Gustl sporočil: 13.629
[#2524406] 02.06.15 16:03 · odgovor na: sopranos (#2524402)
Odgovori   +    2
[sopranos]
> [Gustl]
> > [rosom]
> > ..>, vlagalo se bo v novinarsko znanje..
> >
> > Upam,da res.Če bo tako,vso srečo Požar.
>
> S čim pa se bo vlagalo? S 7x namesto 5x vzvodom?
>
> Vem samo to, kar sem prebral v medijih, ampak po tem bi rekel, da bo končalo vse skupaj na DUTB :)

Če kaj, POžar zagotovo ni neumen. Posel, ki ga opravlja dobro pozna.

Kaj bo kupil, za koliko, kaj bo potem s tem naredil je v tem trenutku še neznanka. Ker dva ali trije stavki, ki so bilo o tem napisani, so žal premalo, da bi se dalo soditi.

Če je Požar vložil svoj denar, potem zadeve zagotovo ne bo preplačal. Razen če je sedaj kar čez noč zavrgel vse svoje znanje, izkušnje in občutke.
Posel, ki ga opravlja (ali ne opravlja), brez dvoma pozna odlično.

Ali se tudi zaveda, da posel, ki ga (ne) opravlja, ni scalable, pa ne vem.

Bolj pa kot razmišljam, kaj se tu dogaja, bolj se mi zdi, da je to ena taka lepa slovenska zgodba :)
sopranos sporočil: 11.404
[#2524442] 02.06.15 19:00 · odgovor na: Gustl (#2524406)
Odgovori   +    4
[Gustl]
> [sopranos]
> > [Gustl]
> > > [rosom]
> > > ..>, vlagalo se bo v novinarsko znanje..
> > >
> > > Upam,da res.Če bo tako,vso srečo Požar.
> >
> > S čim pa se bo vlagalo? S 7x namesto 5x vzvodom?
> >
> > Vem samo to, kar sem prebral v medijih, ampak po tem bi rekel, da bo končalo vse skupaj na DUTB :)
>
> Če kaj, POžar zagotovo ni neumen. Posel, ki ga opravlja dobro pozna.
>
> Kaj bo kupil, za koliko, kaj bo potem s tem naredil je v tem trenutku še neznanka. Ker dva ali trije stavki, ki so bilo o tem napisani, so žal premalo, da bi se dalo soditi.
>
> Če je Požar vložil svoj denar, potem zadeve zagotovo ne bo preplačal. Razen če je sedaj kar čez noč zavrgel vse svoje znanje, izkušnje in občutke.

Posel, ki ga opravlja (ali ne opravlja), brez dvoma pozna odlično.

Ali se tudi zaveda, da posel, ki ga (ne) opravlja, ni scalable, pa ne vem.

Bolj pa kot razmišljam, kaj se tu dogaja, bolj se mi zdi, da je to ena taka lepa slovenska zgodba :)
Večera ne morejo za 4 milijone prodati. Tako da Požar zagotovo ve, da ta trač pofl ni vreden toliko. Če je pa kje po suhem denar dobil,da se bo zasledovalo kakšne druge interese, je pa to možno. Zanimivo je to,da gre za drugo firmo,ne za njegov d.o.o.preko katerega fura portal. Tako,da če pol ta zgodba propade,ima on še skoz profit. Ker on bo zagotovo zadeve tržil skupaj, preusmerjal obisk na svoj portal in iskal druge sinergije itd.
anon-238577 sporočil: 14.015
[#2524461] 02.06.15 20:14 · odgovor na: (#2524424)
Odgovori   +    1
[NavadniNimda]
> [fibonaci]
>
> Vsako tele ima svoje veselje,
> vsaka krava svojo zabavo,
> vsak osel ima svoj posel,
> vsak vol ima svoj prav.
>
> (komunistični pregovor)

Bravo!

(italijanski vzklik)
sem mislil da Italijani rečejo bravi ...
pcs sporočil: 5.462
[#2524482] 02.06.15 21:46 · odgovor na: sopranos (#2524442)
Odgovori   +    2
[sopranos]
Večera ne morejo za 4 milijone prodati. Tako da Požar zagotovo ve, da ta trač pofl ni vreden toliko.
Kaj se že tradicionalno najbolje prodaja? Pofl -> Slovenske novice.

Mislim, da je Požar tole zelo dobro premislil. Jaz ga ne bi šortal. For the record. Bomo primerjal pozicije čez eno leto.

Lp,
M
najobj sporočil: 31.920
[#2524555] 03.06.15 09:46 · odgovor na: (#2524422)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 03.06.2015 09:50
[NavadniNimda]
> [najobj]
> > [NavadniNimda]
> > > [najobj]
> > > > [NavadniNimda]
> > > > Odlična novica in drzni načrti. Navijamo, da Požarju uspe!
> > >
> > > ... alzo, če jaz zdaj to prav razumem in če me spomin ne vara, naš NavadniNimda ne spremlja nobenih slovenskih "resnih" medijev, je pa navdušen bralec revij Lady, Jana in Stop in kaj je še teh intelektualnih presežkov slovenske medijske scene ... khmm, ne vem, zakaj sem nekaj podobnega pravzaprav pričakoval ...
> > Prav razumeš in tudi spomin ze ne vara, si se pa spet spotaknil ob lastne štrene, ko je bil čas za uporabo logike. Klasični "marxist trap", smeha do neba. :D
> ... čuj, ko sem včasih v čakalnici pri zobozdravniku v revijah Lady, Jana in Stop in kaj je še teh intelektualnih presežkov slovenske medijske scene probal kaj pametnega prebrat, me je tota logika vedno zajebala, zato zdaj tega pofla ne berem niti v čakalnici pri zobozdravniku in mi je pravzaprav vseeno, če Požarju uspe ali ne ... khmm, razen če kmalu ne bom še zaradi totega Požarja moral namesto tebe spet pomagat pri gašenju banke, ki mu je dala kredit na dobro ime, ker na lepe oči Požar kredita verjetno ne more dobit ...
A to si bil v čakalnici pri zasebnem zobozdravniku?
(Vprašanje je zgolj retorično.)

Vsekakor pa upam, da bo Požar zadeve pomagal spravit v red. Če imaš dobro ekipo ljudi na svoji strani, ne pa sociokomunistične psihorezgetaće, se da na tem svetu visoko poleteti, daleč priti in mnogo narediti. :)
... čuj, NavadniNimda ... evo, ker jaz tega pofla ne berem, mi je sicer vseeno, če bo Požar zadeve pomagal spravit v red, upam pa za tebe in tvoje dobro, ker je tvoj nacionalni interes, da revije Lady, Jana in Stop in kaj je še teh intelektualnih presežkov slovenske medijske scene ne bi nikoli propadle, ker potem ti ne bi imel kaj brati ...

P.S.: če je nujno, počakam pol ure v čakalnici pri zasebnem zobozdravniku, če pa ni nujno, pa čakam pol leta, preden sploh pridem v čakalnico pri "državnem" zobozdravniku, ker verjamem, da morajo prej ali slej vsi priti na vrsto, ker mi pač ni vseeno, če bi pol Slovenije pocrkalo, ker nimajo denarja za zdravnika ...
anon-161507 sporočil: 6
[#2525334] 07.06.15 10:33
Odgovori   +    2
Blagovne znamke, ki jih je kupil, so odličen poligon za mnenje javnosti, ki berejo tovrstne revije. Kakšna je struktura bralk, se ve. Gre pa za še en projekt, vnaprej obsojen na propad. Govori se le o nakupu znamk, kar še ne pomeni ničesar. Jaz tudi lahko kupim brand MIP, pa si z njim lahko le malo počnem, dokler nimam infrastrukture. In znanja. Za zagon tega projekta bo potrebnih dodatnih par 100k €. Kam posaditi 40 novinarjev, administrativne službe, marketing ... Potem je tu oprema, plače zaposlenih, financiranje edicij ... Znano je, da je potrebno financirati najmanj tri mesečne izdaje ene edicije, ko se lahko pričakuje cash flow. Takšen projekt je sposobna speljati le založniška hiša, ki ima vso potrebno infrastrukturo, kot recimo Krater Media. Logično je, da je Požar slamnati kupec, kdo je v ozadju, pa se bo pokazalo v kratkem času.

Strani: 1 2