30 min
Hrvaški PPD lani s 30,4 milijona evri dobička, dobro petino manj kot leto prej
34 min
Marca v Nemčiji upad novih naročil, a po panogah so razlike
48 min
Jasen in bolj sistematičen pristop k obravnavi varnostnih tveganj
1 ura
Gregor Adler, Adria Mobil: Napovedi kažejo še večje ohlajanje trga
1 ura
Danes avkcija zakladnih menic
2 uri
Bančni dobički še vedno letijo v nebo, Unicredit presegel pričakovanja analitikov
2 uri
Pridružite se nam čez teden dni na Finančni konferenci: Vse bo malo bolje, če ne bo veliko slabše
3 ure
Kako ELES vidi prihodnost ogrevanja gospodinjstev v Sloveniji (Oglas)
3 ure
Prenovite ogrevanje z vrhunsko toplotno črpalko Stiebel Eltron HPA-O Premium (Oglas)
3 ure
Kako iz grozdja iztisniti samo najboljše? V podjetju Šraml vabijo na dan odprtih vrat
4 ure
Audi zaradi težav z dobavo delov za motorje krepko zmanjšal prihodke in dobiček
4 ure
Vaša priložnost za investicijo v rezidence na edinstveni jadranski lokaciji! (Oglas)
5 ur
Dobrote Dolenjske: Tujcem so naši izdelki všeč, zato gremo še letos na Amazon
6 ur
Ljubljanski župan uvaja takso za vstop turističnih avtobusov v mesto. Kako visoka bo? 1
6 ur
Hacker Found Guilty of Leaking Finnish Therapy Records
8 ur
Ta stanovanja lahko do sredine junija kupite na dražbah
8 ur
Kje Hidria uporablja umetno inteligenco?
15 ur
Prvi kitajski vlaki je prispel v Luko Koper, po Srbiji bo vozil 200 na uro
15 ur
Najbolj brani članki danes
17 ur
Nemci so lani izvozili približno dvakrat več avtov kot so jih uvozili, največ so jih prodali Kitajcem

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Slovenska krščansko-liberalna stranka? Hm.

Strani: 1 2 3 4 5

najobj sporočil: 31.928
[#2517084] 26.04.15 12:43 · odgovor na: anon-204390 (#2516934)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 26.04.2015 12:45
[vickibedi]
> > > ... ja, ker v nasprotnem bo toti www.youtube.com/watc...6vi528gseA stric moral spet zalaufat svojo mašino in brezveze trošit zeleno barvo in papir ...
>
> > Tudi tale stric...
> > www.photaki.com/pict...361716.htm
> >
> > ..jih je tiskal, pa se ni dobro končalo. Je važna barva, pa še kako.
> > So to pogruntali tudi tvoji prijateljčki v Rusiji, kjer je FSB na veliko ponarejal ameriške dolarje. Najbrž to počnejo še zdaj, Kim Jong pa jim dela konkurenco...
> ... ja, saj zato pa sem napisal zelena barva, ker barva sama po sebi ni dovolj, da bi človek rekel, če se štancat splača psn.sdn.si/sn/img/s8...37_500.jpg ali pa ne www.photaki.com/pict...361716.htm ... pizda, saj se niti na velikost cifre na tistem papirju človek sploh ne more več zanašat, pa da bi se na barvo ...
>
> P.S.: ker me zabava, nimam nič proti, če me vedno znova povezuješ s Severno Korejo in Rusijo, me pa vseeno zanima zakaj ... OK, saj verjamem, da je v binarnem svetu vse bolj enostavno in da si za Ruse domišljam, da vem zakaj, ampak Severna Koreja ? ...
Ja, tebi je pa treba res vse narisat, da bi ti bilo kaj jasno. Barva je še kako dovolj, če le imaš tapravo. To ti hočem dopovedat, glej tele ruske nacionaliste, gotovo ti bodo všeč:
www.youtube.com/watc...xD_BJ5WTh4

pa bodi pozoren na valuto (prej in kasneje :), moraš znat brati med vrsticami...
Kar se pa Kim Jonga tiče - ne podtikaj mi, nimam pojma kakšen je tvoj odnos do njega, siguren pa sem, da se ta smrad pali na tiskanje osovražene mu valute.
(kot se tudi ostali salonski levičarji palijo na kapitalistične dobrote)...
... oh, joj ...

P.S.: verjel sem, da je moja zajebancija dovolj očitna, ampak za tvoj binarni svet pač premalo ... eh, jebiga ...
najobj sporočil: 31.928
[#2517085] 26.04.15 12:51 · odgovor na: (#2516943)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 26.04.2015 12:53
[rename]
Ti si tako pokvarjen, da je tole zadnji odgovor na tvoje blodnje.
Kje si videl, da sem napisal kako sem srecen, da sem se tudi jaz prepoznal v Rodetovi prispodobi?
Napisal sem,da se strinjam,da so nas dresirali kot pse. Tako kot pes ne more izbirati svojega gospodarja, tudi jaz nisem izbral, kraja rojstva in s tem dresure. Da smo castilci kulta osebnosti in da zivimo v totalitarnem komunisticnem rezimu sem se zacel zavedati tam enkrat letA 75 ali 76, torej kaksnih 20 let pred Rodetovo izjavo. Ko sem jo prebral, sem lahko samo prikimal: ja, vzgajali so nas v castilce komunisticne klavske revolucije in nekateri ste ocitno se vedno zagovorniki tizjave, da so jih vasi idoli se premalo poklali.

Ja, ogledalo je postavil Rode predvsem takim gnusobam, kot si ti in tebi podobni.
Svojih zmot ne bos spoznal nikoli, saj je vec kot ocitno, da samo isces obvode in manipuliras z izjavami, da bi skrenil debAto drugam.
Uzivaj v svojih zmotah. Midva sva koncala, saj ima vse svoje meje. Tudi moja zelja po korektni izmenjavi stalisc.
... čuj, če nisi srečen, ko ti nekdo reče, da si komunistčni pes, potem pač ne smeš napisat, da se se 100% strinjaš s tistim, ki ti je rekel, da si komunistčni pes, jebiga ... no, če pa ne veš, kaj pišeš oziroma če ne veš, kaj tvoje besede pomenijo, potem pač nehaj pisat, razen če te veseli, da vsakem naslednjem postu razlagaš, kaj si v prejšnjem mislil povedat ... ja, ampak potem se ne smeš pizdit, ko ti nekdo pove, kaj si pravzaprav napisal ...

P.S.: gnusobe in druge osebe množine pri idolih hvalabogu nisem videl, ker nočem imeti problemov z Gustlom ...
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2517129] 26.04.15 15:56 · odgovor na: najobj (#2517084)
Odgovori   +    1
[najobj]
> [vickibedi]

> > > > ... ja, ker v nasprotnem bo toti www.youtube.com/watc...6vi528gseA stric moral spet zalaufat svojo mašino in brezveze trošit zeleno barvo in papir ...
> >
> > > Tudi tale stric...
> > > www.photaki.com/pict...361716.htm
> > >
> > > ..jih je tiskal, pa se ni dobro končalo. Je važna barva, pa še kako.
> > > So to pogruntali tudi tvoji prijateljčki v Rusiji, kjer je FSB na veliko ponarejal ameriške dolarje. Najbrž to počnejo še zdaj, Kim Jong pa jim dela konkurenco...

> > ... ja, saj zato pa sem napisal zelena barva, ker barva sama po sebi ni dovolj, da bi človek rekel, če se štancat splača psn.sdn.si/sn/img/s8...37_500.jpg ali pa ne www.photaki.com/pict...361716.htm ... pizda, saj se niti na velikost cifre na tistem papirju človek sploh ne more več zanašat, pa da bi se na barvo ...
> >
> > P.S.: ker me zabava, nimam nič proti, če me vedno znova povezuješ s Severno Korejo in Rusijo, me pa vseeno zanima zakaj ... OK, saj verjamem, da je v binarnem svetu vse bolj enostavno in da si za Ruse domišljam, da vem zakaj, ampak Severna Koreja ? ...

> Ja, tebi je pa treba res vse narisat, da bi ti bilo kaj jasno. Barva je še kako dovolj, če le imaš tapravo. To ti hočem dopovedat, glej tele ruske nacionaliste, gotovo ti bodo všeč:
> www.youtube.com/watc...xD_BJ5WTh4
>
> pa bodi pozoren na valuto (prej in kasneje :), moraš znat brati med vrsticami...
> Kar se pa Kim Jonga tiče - ne podtikaj mi, nimam pojma kakšen je tvoj odnos do njega, siguren pa sem, da se ta smrad pali na tiskanje osovražene mu valute.
> (kot se tudi ostali salonski levičarji palijo na kapitalistične dobrote)...

... oh, joj ...

P.S.: verjel sem, da je moja zajebancija dovolj očitna, ampak za tvoj binarni svet pač premalo ... eh, jebiga ...
Evo ti nekaj binarnega:
www.youtube.com/watc...E0E8D531ED
anon-217365 sporočil: 3
[#2517217] 27.04.15 16:46
Odgovori   +    1
To sporočilo je izbrisal avtor (09.04.2020 13:23)
anon-263019 sporočil: 509
[#2517381] 28.04.15 21:52 · odgovor na: anon-187668 (#2516911)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-263019 28.04.2015 21:55
[menim]
> [Gustl]
> > [ThomasCR]
> > Nekateri se imamo kar dost za poment. Ker Finance niso primeren medij - najmanj vmešavanje administratorjev - bi bilo morda dobro najti kakšen drug tak plac za politične debate. Ne bi smelo biti pretežko, ima kdo kakšen čisto konkreten predlog?
> >
> > Lahko se pa zmenimo tudi, da Finance tako spletno mesto dajo in omogočijo pod jasnimi pogoji. Bralci bodo, zlahka garantiram že samo jaz, kaj šele vsi ki jih imam v mislih in še drugi. Če Finance dajo res dobro ponudbo, splačalo bi se jim.
> >
> > Kakorkoli, čas je za eno dobro spletno debato.
>
>
> Saj so pogoji jasni in res enostavni - behave.

Že res, da so dosedanji pogoji jasni in enostavni, vendar bo forum bolj zanimiv, ko bosta uvedena še dva dodatna pogoja:

1) en post ima omejitev na 5000 znakov (skupaj s presledki in citiranjem predhodnega komentarja).
2) drugi post ima časovno omejitev, komentator ga lahko objavi, ko preteče vsaj 15 minut od objave prvega posta.

Marsikateri komentator bo zaradi teh dveh pogojev bolj premislil, kaj bo zapisal in manj pomembne stavke, ki jih je zapisal, sam izbrisal.

(Omejitev na 5000 znakov se lahko poveča ali zmanjša. Za informacijo: moj post ima 222 besed, kar znaša 1250 znakov skupaj s presledki in citiranim besedilom.)
Jaz bi pri prvi točki izpustu citate, ker bi posledično blo bolj obvezno citirat selektivneje kar pa je včasih slabo za razumljivost niti (thread-a). Sploh pa se mi zdi so citati dovolj nemoteči že sedaj, s pregledno ločitvijo od teksta s temno sivo barvo.

Glede druge točke nimam posebnega mnenja. Mogoče bi bila koristna komu. Meni zadostuje tipka predogled. Če že kdaj res kaj obžalujem in si premislim imam še vedno petnajst minut časa za popravek objave ali pa v 'skrajnem' primeru izbrišem post in napišem novega. Vseeno se mi zdi 15 minutna omejitev zanimiva ideja vredna nadaljnega premisleka.

Mam pa tud sam eno vprašanje in sicer kaj bi se dalo nardit na temo nenehnega ponavljanja. Recimo, da bi se za začetek s programom za prepoznavanje plagiatov ugotavljalo koliko se objave (brez citatov) ponavljajo in potem proti kršilcem uvedlo kakšen lažji anti-propagandni ukrep ali pa se jih vsaj dalo na javno objavljen seznam forumskih lobistov.
anon-187668 sporočil: 5.835
[#2517384] 28.04.15 22:31 · odgovor na: anon-263019 (#2517381)
Odgovori   +    0
[MF-523446]
> [menim]
> 2) drugi post ima časovno omejitev, komentator ga lahko objavi, ko preteče vsaj 15 minut od objave prvega posta.


Glede druge točke nimam posebnega mnenja. Mogoče bi bila koristna komu. Meni zadostuje tipka predogled. Če že kdaj res kaj obžalujem in si premislim imam še vedno petnajst minut časa za popravek objave ali pa v 'skrajnem' primeru izbrišem post in napišem novega.
Časovno omejitev bi bila zato, da se prepreči nalaganje dolgoveznih tekstov takoj enega za drugim. Forum si predstavljam kot izmenjavo mnenj. Takšna izmenjava pa je otežkočena, ko nekdo ponuja v branje dolgovezen tekst.
anon-263019 sporočil: 509
[#2517386] 28.04.15 22:49 · odgovor na: Endimion (#2516940)
Odgovori   +    0
[Endimion]

...

Pri nas bodo krscansko stranko vklopili v katoliski del takoj ko bo ratala. Pravoslavci ali pa protestanti niso kristjani? Niso a ne...

Dotaknil se bom se tvojega prejsnega zapisa. Dejal si da mora krscanstvo ostati dusa Slovenstva. Dotaknil se me je, ker nisem verujoc. A vseeno bi za to drzavo, za ta narod, za ljudi ki zivijo tukaj, dal zivljenje ce bi moral. Rojen kot Slovenec. Zivim kot Slovenec. Po vsem svetu sem kot pomorscak lazil in povsod s ponosom rekel da sem Slovenec. In ti povem da bit tko dolgo od doma ni vedno lahko. Slovenski jezik bolj poredko slisis. In si vesel ko domov prides. Ampak prekleto jaz v krscanskega Boga ne verujem! Sem kaj manj Slovenca? Nisem dusa tega naroda? Jaz naj sprejmem verujoce Slovence kot enakopravne clane skupnosti. Ti pa pravis da so samo kristjani pravi Slovenci? So dusa Slovenstva? Kdo je po tvoje drugorazredni drzavljan? Jaz ali ti? Kaj so otroci iz mesanih druzin? Oce Slovenec mama muslimanka iz bosne? Je Franck Riberry kot musliman (stavim da tega nisi vedel)kaj manj Francoz? Ali se strinjava da ko zabija gole za francosko reprezentanco v nogometu je ravno tako Frqncoz z velikim F. Pa je cela drzava bolj krscanska kot paSlovenija.
Seveda so Pravoslavci in Protestanti tudi Kristjani. Oboji so krščanska sekte skupaj s Katoličani. Malo razširjeno pa je mnenje, ki ga zagovarjam sam namreč, da so tudi Ateisti v svojem bistvu krščanska sekta. In, ker se najbolj podobni med sabo ponavadi bojujejo najbolj zagriženo, bi po tem sodeč Ateisti na Slovenskem še najbolj blizu Katoličanom. Kaj ni to po kratkem premisleku pravzaprav kar logično?

To glede enakopravnosti gre v obe strani (lahko potrdim iz izkušenj z nasprotne strani) ampak človek ponavadi opazi najbolj tisto krivico, ki se dogaja njemu. Je pa ta problem pomanjkanja medsebojnega verskega spoštovanja svetovni javnosti, žal zelo nazorno, ilustriral Charlie Ebdo. Al pa bi blo mogoče temu bolj pravilno rečt spoštovanja kulturnih razlik. Gre pa tovrstna obzirnost bolje od rok Anglo-Saksoncem saj se pri njih kaj takega ni zgodilo.
anon-263019 sporočil: 509
[#2517388] 28.04.15 23:12 · odgovor na: anon-187668 (#2517384)
Odgovori   +    0
[menim]
> [MF-523446]
> > [menim]
> > 2) drugi post ima časovno omejitev, komentator ga lahko objavi, ko preteče vsaj 15 minut od objave prvega posta.
>
>
> Glede druge točke nimam posebnega mnenja. Mogoče bi bila koristna komu. Meni zadostuje tipka predogled. Če že kdaj res kaj obžalujem in si premislim imam še vedno petnajst minut časa za popravek objave ali pa v 'skrajnem' primeru izbrišem post in napišem novega.

Časovno omejitev bi bila zato, da se prepreči nalaganje dolgoveznih tekstov takoj enega za drugim. Forum si predstavljam kot izmenjavo mnenj. Takšna izmenjava pa je otežkočena, ko nekdo ponuja v branje dolgovezen tekst.
Aha, ja proti zlaganju v en dolg post. Ja sem se tud že sam podal enemu avtorju točno isto pritožbo o dolgoveznosti pa se ni pustil niti enkrat prepričat. Sam glede tega nimam rešitve. Bi blo fajn met v ta namen en zgoščevalnik besedila ampak mislim, da kej takega zaenkrat še ne obstaja. Žal, ker bi zelo prav prišel tud pri raznih špehastih knjigah in še kje drugje.
anon-263019 sporočil: 509
[#2517397] 29.04.15 01:45 · odgovor na: anon-117675 (#2517045)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-263019 29.04.2015 01:51
[ThomasCR]
Se zlahka strinjam glede diagnoze stanja na Slovenskem. Tekmovanje se odvija, kdo bo napravil večji poklon marksističnim idejam, pa tudi še prejšnjim dovolj egalitarističnim receptom. Večino Slovencev dobro označi kratica SJW+Green (Social Justice Warior). Izven tega obzorja ljudje pri nas sploh ne vidijo in so blaženo nevedni za načine razmišljanja kakor so naprimer na tvojih linkih.

Vse kar si Slovenci lahko mislijo je, da so desno od njih sami domobranci, nacisti, neoliberalci, sionisti in podobni zavržni norci.

Ne vem kaj bi rekli na to, da so nacisti, domobranci in velika večina sionistov ravno taki zbegani levičarji kakor so oni sami in nič drugega. Njihov operacijski sistem bi prikazal "fatal error", njihov GPS pa "out of Earth". Dobro, za začetek.

Kakor da nekomu iz 19. stoletja razlagaš relativnost; "too much to handle". A nekje je treba začet.

Morda je zdaj dober, gotovo pa že nekoliko kasen čas, da se ljudje pri nas seznanijo s tem kar se dogaja po svetu drugega, kakor klovnski izpadi in nastopi Žižeka ali Chomskega.

Če mnogi Slovenci vedo, da se Vesolje pospešeno razširja, če takšna naravoslovna znanja prihajajo k nam. Pa tudi magari je kaj samo šele precej nepodprta teorija, pa vendarle lahko vsi zvemo ... potem bi bil čas primeren tudi za to, da recimo zvemo za kritiko Slovanov ki jo je izrekel Italijan Evola. Namreč, da Slovani na splošno premoremo več patosa kakor etosa. In se zamislimo, če nima morda prav, ker to pojasni zelo veliko naših dogajanj.

Seveda, Slovenec ne bo rad poslušal italijanskega fašista Evole, ane? (Evola ni bil fašist, Evola je na fašiste gledal zviška, ne se bat!)

Prepih bo treba speljat v glave. Ne na nivoju primorske burje, bolj kakšnega Kansas twisterja, da popuca neumnosti, ki se nabirajo že najmanj od Valentina Vodnika sem.
Od kdaj Slavoj Žižek predstavlja vse Slovence. On jih predstavlja ravno tolk kot Michael Moore predstavlja vse Američane. O tem, da so imeli/imajo v Kibucih trdi Socializem, je bil že celo dokumentarec na RTVSLO. Se bi pa strinjal glede primerjave Nacizma s Komunizmom, ki je zaenkrat ne zmorejo vsi prežvečit in posledično pri nas Komunizma še dandanes uradno ne štejemo med totalitarne sisteme.

Pa, ko smo ravno že pri RTVSLO imamo tukaj tud še Možino s Pričevalci, ki imajo zelo zelo zanimive zgodbe. Tolk zanimive, da se mi zdi tvoja mrzla voda dokaj sparjena. In kot rečeno za protiutež potem občasno zavrtijo kakšen Severno Korejski dokumentarc. Ali pa dokumentarc o odgovornosti ameriške mafije za Kubansko revolucijo je bil zadnjič zanimiv. Ali pa intervju s še živim Kardeljevim prijateljem. Ali pa tud recimo dokumentarc o davčnih oazah večinoma iz bivših Anglo-Saksonskih kolonij. Kljub temu se kdo še vedno potoži varuhu gledalčevih pravic kako se na RTVSLO njegova stran nima priložnosti zagovarjat svojega pogleda pred Možino. Ampak na koncu koncev se mi zdi je vse skupaj vseeno še kar uravnoteženo in vsak dobi svoje. Vsaj tko v grobem.

Edino za Evolo prvič slišim. Me pa osebno ne zanima preveč saj se ne čutim zelo povezanega z Rusi in Srbi. Si predstavljam, da je blo tud fašistom samim všeč in koristno to vseglihanje čez vse Slovane. A, če pa bi en vrgu v isti koš Britance, Italijane in Švabe si predstavljam bi bla takoj velika buka. Kot, da ne govorijo rahlo podobnih jezikov.
anon-117675 sporočil: 1.191
[#2517514] 29.04.15 18:16 · odgovor na: anon-263019 (#2517397)
Odgovori   +    1
Sem ti povedal, da Evola ni bil fašist, ampak je gledal na fašiste zviška.

Če se ti ne čutiš preveč Slovana, kakor se tudi jaz ne počutim kaj prida slovansko, to še ne pomeni, da nima vsaj kdo od naju več talenta za patos kakor za etos. Pa celo če midva nimava, Slovence to v splošnem lepo kar zadane, druge Slovane - recimo Srbe, pa še toliko bolj.

Kar se tiče Pričevalcev, je to res odlična oddaja, ki nekoliko odstira pogled v preteklost. Pove pač še drugo plat.

Vendar ti obe plati sta še vedno premalo. Še vedno sta to le dve demotični struji.

Da so ateisti na Slovenskem ali kje drugje na Zahodu predvsem tista krščanska ločina, ki je zapustila Boga, angele in svetnike, ostalo pa je pa obdržala - potico, pirhe ... je precej res. Ni pa čisto. Mnogi ateisti zapadajo "nazaj" v poganstvo in kult Zelene Matere. Oziroma so že zelo in vse bolj tam. Še več. Ta entrizem Zelenega poganstva pesti Frančiška samega, pa še prej je Benedikta.

S(m)o pa eni (hipotetično) drugačne pasme ateistov. Podobno kakor psihopati ali sociopati nimajo emaptije, kar je genetska reč, smo eni takorekoč genetski ateisti, ker ne vemo kaj naj bi pomenila "duhovnost". Gledamo kakor tele v nova vrata, kadar nam kakšen normalen razlaga kako "mora biti nekaj več nad nami in kako je to dobro da je tako". Smo popolnoma "duhovno prazni" in nam je to kvečjemu všeč. Samo to je hipoteza, lahko ni dobra in smo v resnici tega priučeni. Ne ve se še dobro.

Ni res, da na Zahodu nič novega. Iz garaž, pisarn, delavnic in magari parkov Zahoda, prihaja veliko novih reči. Slovenci filozofsko še vedno zamujamo 100 let.
anon-263019 sporočil: 509
[#2517541] 30.04.15 02:32 · odgovor na: anon-117675 (#2517514)
Odgovori   +    0
[ThomasCR]
Sem ti povedal, da Evola ni bil fašist, ampak je gledal na fašiste zviška.

Če se ti ne čutiš preveč Slovana, kakor se tudi jaz ne počutim kaj prida slovansko, to še ne pomeni, da nima vsaj kdo od naju več talenta za patos kakor za etos. Pa celo če midva nimava, Slovence to v splošnem lepo kar zadane, druge Slovane - recimo Srbe, pa še toliko bolj.

Kar se tiče Pričevalcev, je to res odlična oddaja, ki nekoliko odstira pogled v preteklost. Pove pač še drugo plat.

Vendar ti obe plati sta še vedno premalo. Še vedno sta to le dve demotični struji.

Da so ateisti na Slovenskem ali kje drugje na Zahodu predvsem tista krščanska ločina, ki je zapustila Boga, angele in svetnike, ostalo pa je pa obdržala - potico, pirhe ... je precej res. Ni pa čisto. Mnogi ateisti zapadajo "nazaj" v poganstvo in kult Zelene Matere. Oziroma so že zelo in vse bolj tam. Še več. Ta entrizem Zelenega poganstva pesti Frančiška samega, pa še prej je Benedikta.

S(m)o pa eni (hipotetično) drugačne pasme ateistov. Podobno kakor psihopati ali sociopati nimajo emaptije, kar je genetska reč, smo eni takorekoč genetski ateisti, ker ne vemo kaj naj bi pomenila "duhovnost". Gledamo kakor tele v nova vrata, kadar nam kakšen normalen razlaga kako "mora biti nekaj več nad nami in kako je to dobro da je tako". Smo popolnoma "duhovno prazni" in nam je to kvečjemu všeč. Samo to je hipoteza, lahko ni dobra in smo v resnici tega priučeni. Ne ve se še dobro.

Ni res, da na Zahodu nič novega. Iz garaž, pisarn, delavnic in magari parkov Zahoda, prihaja veliko novih reči. Slovenci filozofsko še vedno zamujamo 100 let.
Se opravičujem in priznavam sem odstavek z Evolo med odgovarjanjem bolj površno bral. In tudi nisem dobro razumel kaj hočeš povedat s patosom in etosom pa sem se sedaj bolj poučil. Hm, če sem sedaj prav razumel je trditev, da smo Slovani bolj nadarjeni za prepričevanje z čustvi kot z moralo. Tega žal ne znam ne potrdit ne zavrnit.

Ne zapustila Boga ampak samo ne verjame vanj. Ne kupi več njegovih prerokov. Samo to. Tudi tega o kultu Zelene Matere ne bi znal komentirat saj prvič slišim zanjo razen, če namiguješ na moderni feminizem. "mora biti nekaj več nad nami in kako je to dobro da je tako," je pač ena izmed preprostih razlag Boga. Razumem občutek duhovne praznosti ampak razumem tudi pomen duhovnosti. Sem pač versko vzgojen in osnovno izobražen, ker sem hodil k verouku. Res sem pa tja opažam, da kdo pri nas niti teh osnovnih pojmov ne razume dobro kar seveda pripisujem nepoučenosti in neizkušenosti ter jo hkrati delno jemljem kot zapuščnino bivše Jugoslavije, ker takrat si kakšni tudi niso upali hodit v cerkev. To je podobno kot pri tistih otrocih, ki nikoli niso v živo videli krave in potem menda nekateri mislijo, da rjava krava daje čokoladno mleko.

Ne razumem čemu na Zahodu ne bi bilo nič novega? No, če za referenco jemlješ Žižka mogoče res zamujamo 100 let. Pa tudi glede naše demokracije nekateri trdijo, da bo žal trajala tranzicija celih 100 let.
anon-117675 sporočil: 1.191
[#2517572] 30.04.15 09:08 · odgovor na: anon-263019 (#2517541)
Odgovori   +    2
Z Žižkom nič ne zamujamo, z Žižkom se samo smešimo. Oziroma, Žižek smeši SLovenijo pred pametnimi ljudmi.

Na Zahodu JE veliko novega. Vsako desetletje prinese nove pomembne ideje, na vseh področjih, le v Slovenijo prihaja le čedalje bolj radikalen leftizem in naravovarstvo na steroidih. To imenujem "Zeleno poganstvo". Relevantne tehnološke reči se primejo samo v kakšnih tehniških ali uporabniških krogih.

V celoti smo pa precej odporni na vse druge, nove ali stare ideje in šole mišljenja.
anon-316368 sporočil: 957
[#2517649] 30.04.15 17:06 · odgovor na: Rokc5 (#2517027)
Odgovori   +    0
Rokc5 - se v celoti strinjam s Tvojim razmišljanjem jure1943.
anon-263019 sporočil: 509
[#2517691] 01.05.15 01:50 · odgovor na: anon-117675 (#2517572)
Odgovori   +    0
[ThomasCR]
Z Žižkom nič ne zamujamo, z Žižkom se samo smešimo. Oziroma, Žižek smeši SLovenijo pred pametnimi ljudmi.

Na Zahodu JE veliko novega. Vsako desetletje prinese nove pomembne ideje, na vseh področjih, le v Slovenijo prihaja le čedalje bolj radikalen leftizem in naravovarstvo na steroidih. To imenujem "Zeleno poganstvo". Relevantne tehnološke reči se primejo samo v kakšnih tehniških ali uporabniških krogih.

V celoti smo pa precej odporni na vse druge, nove ali stare ideje in šole mišljenja.
Sem istega mnenja glede Žižka pa poleg tistega kar zasluži s tem svojim biznisom vsak mesec dobiva še državno rento od SAZU-ja. Se pravi mi ga še financiramo zato, da se mu v tujini lahko posmehujejo.

To kar pa praviš o tehnologiji pa iz medijev začuda ne čutim. Verjetno zato, ker je slika preveč žalostna in žalostne novice se ne prodajajo zelo dobro. V praksi pa se seveda vidi kako podjetja nimajo denarja za investicije in razvoj torej za nove tehnološke izboljšave.

Radikalni leftizem je mogoče vmes samo malo zamrl smo ga pa nekoč že imeli kolikor smo ga hoteli in še več. Ampak glede na to kar se dogaja v Grčiji v njem zaenkrat ne vidim več neke apokaliptične nevarnosti.

Ko si omenjal Zeleno Mater sem najprej pomislil, da se gre za nekakšno keltsko boginjo. Mogoče pri nas plešemo bojne plese proti gensko spremenjenim poljščinam in proti monopolu nad bankami semen ipd. Avstrijci pa medtem inštalirajo vetrne elektrarne. Tega si tudi ne jemljem preveč k srcu - vsaj glede ščitenja svojih naravnih darov. Glede kakšnih bolj nedoumljivih in ekstremnih idej nekaterih posameznikov pa se tudi ne sekiram več. Če je ideja dobra naj se izkaže. Na primer Nemci so se par let nazaj tud krepko opekli z oljno repico in pa z sončnimi celicami jim bo pa zato zgleda uspel veliki met z vetrnimi elektrarnami.
anon-187668 sporočil: 5.835
[#2517704] 01.05.15 09:10 · odgovor na: anon-263019 (#2517691)
Odgovori   +    0
[MF-523446]
... Nemci so se par let nazaj tud krepko opekli z oljno repico ...
So imeli z oljno repico premajhen donos na hektar, ali je bilo kaj drugega?
anon-117675 sporočil: 1.191
[#2517731] 01.05.15 11:00 · odgovor na: anon-263019 (#2517691)
Odgovori   +    4
Nemcem veliki met z veternimi elektrarnami NI uspel. Sama zguba in zastoj iz tega naslova.

Jim pa lepo uspeva veliki met s postavljanjem termoelektraren na premog. Tega veliko nakopljejo in veliko uvozijo iz Rusije in ZDA in tako pridobijo še največ energije. Še več nameravajo.

Preplačanih 20% "obnovljivih virov" kakor sta sonce in veter je gromozansko nezanesljivih v svoji moči.

Vendar to je pač verski davek, ki ga Nemci plačujejo Zeleni materi, oziroma njenemu kultu, včasih poimenovanem tudi "Cerkev Ala Gora Globalnega Segrevanja", ali kako se ji že reče. Odkar so zapustili krščanstvo, so tla zelo rodovitna za razna podobna poganstva in to jih seveda kar stane.

Ravno v tem je poanta. Bog je lepo naročil Adamu in Evi, da mirno pejta in si podredita Zemljo in njene živali in rastline za svoje potrebe. Hiearhija je bila jasna. Bog, človek, ostalo. Ko pa narod zapusti krščanstvo, ko spet (?) prevladajo poganski bogovi (prostor za vsaj nekakšnega boga je v človeških glavah vedno rezerviran!) - no, potem imamo pa takele hece.

Po eni strani dajejo blazne denarje za "energetsko alternativo", po drugi jih pa ekonomska realnost sili kopat premog. Če bi ostali lepo kristjani, kakor so bili v 19. stoletju, bi ne hinavčili pred celim svetom z vetrnimi z levo in gradili premogovih elektraren z desno roko. Ne, z obema bi gradili premogove elektrarne (in jedrske), ker krščanstvo komot dopusti precej dobro razumet znanost. Da CO2 je zelo dober (in edini) futr za travo, drevesa, krompir in tako naprej.

Zeleno poganstvo te pa (kljub svoji navidezni znanstvenosti) sili v čudno obnašanje glede teh zadev. Se moraš pretvarjat kako ti je vroče zadnja leta in kako je to tvoja krivda, ker imaš prevelik "ogljični odtis". Pa magari te zeblo.

No, s tega stališča bi podpiral RKC in nekatere druge krščanske cerkve, da ne bi ljudstva hodila z dežja pod kap. Bi, pravim, ker zdaj je že pozno. RKC je že zelo Zelena. CO2 bo kmalu smrtni greh.
anon-263019 sporočil: 509
[#2517932] 02.05.15 03:42 · odgovor na: anon-117675 (#2517731)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-263019 02.05.2015 03:59
[ThomasCR]
Nemcem veliki met z veternimi elektrarnami NI uspel. Sama zguba in zastoj iz tega naslova.

Jim pa lepo uspeva veliki met s postavljanjem termoelektraren na premog. Tega veliko nakopljejo in veliko uvozijo iz Rusije in ZDA in tako pridobijo še največ energije. Še več nameravajo.

Preplačanih 20% "obnovljivih virov" kakor sta sonce in veter je gromozansko nezanesljivih v svoji moči.

Vendar to je pač verski davek, ki ga Nemci plačujejo Zeleni materi, oziroma njenemu kultu, včasih poimenovanem tudi "Cerkev Ala Gora Globalnega Segrevanja", ali kako se ji že reče. Odkar so zapustili krščanstvo, so tla zelo rodovitna za razna podobna poganstva in to jih seveda kar stane.

Ravno v tem je poanta. Bog je lepo naročil Adamu in Evi, da mirno pejta in si podredita Zemljo in njene živali in rastline za svoje potrebe. Hiearhija je bila jasna. Bog, človek, ostalo. Ko pa narod zapusti krščanstvo, ko spet (?) prevladajo poganski bogovi (prostor za vsaj nekakšnega boga je v človeških glavah vedno rezerviran!) - no, potem imamo pa takele hece.

Po eni strani dajejo blazne denarje za "energetsko alternativo", po drugi jih pa ekonomska realnost sili kopat premog. Če bi ostali lepo kristjani, kakor so bili v 19. stoletju, bi ne hinavčili pred celim svetom z vetrnimi z levo in gradili premogovih elektraren z desno roko. Ne, z obema bi gradili premogove elektrarne (in jedrske), ker krščanstvo komot dopusti precej dobro razumet znanost. Da CO2 je zelo dober (in edini) futr za travo, drevesa, krompir in tako naprej.

Zeleno poganstvo te pa (kljub svoji navidezni znanstvenosti) sili v čudno obnašanje glede teh zadev. Se moraš pretvarjat kako ti je vroče zadnja leta in kako je to tvoja krivda, ker imaš prevelik "ogljični odtis". Pa magari te zeblo.

No, s tega stališča bi podpiral RKC in nekatere druge krščanske cerkve, da ne bi ljudstva hodila z dežja pod kap. Bi, pravim, ker zdaj je že pozno. RKC je že zelo Zelena. CO2 bo kmalu smrtni greh.
Hm zanimiv vidik. Ampak ni vse v zvezi z energetsko krizo povezano z globalnim segrevanjem. Predvsem Evropa je zelo nesamostojna glede preskrbe s plinom in nafto. Tako si js razlagam velika vlaganja v tej smeri. In ni nič narobe, če je razvitega kej koristnega. Kot sem hotel rečt z vetrnimi elektrarnami: Veliki met v smislu razvite tehnologije, ki se počasi že začenja splačat. Ali pa električni avti, ki tudi obetajo. Tukaj js vidim prej nujo kot hinavčenje. Če že je evropsko hinavčenje je še najbolj na področju jedrske energije. Kitajci na primer edini na svetu na veliko gradijo jedrske elektrarne. Podobno kot v Nemčiji predstavlja premog velik kos energetske pogače tud v Ameriki. Pa tud varčnih evropskih in japonskih avtomobilov se Američani čist nič ne branijo.

Takrat, ko je veljala tista hierarhija svet ni bil toliko globaliziran kot je danes. Ljudi ni bilo dovolj in ni blo tehnologij s katerimi bi lahko resno ogrožali življenje na zemlji.
anon-263019 sporočil: 509
[#2517933] 02.05.15 03:57 · odgovor na: anon-187668 (#2517704)
Odgovori   +    0
[menim]
> [MF-523446]
> ... Nemci so se par let nazaj tud krepko opekli z oljno repico ...

So imeli z oljno repico premajhen donos na hektar, ali je bilo kaj drugega?
Donos je bil ziher zelo pomemben faktor. Ob trenutnih cenah goriva repica še kar lep čas ne bo splačala. Huh mam že malo zamegljen spomin glede tega kaj točno je blo. Mislim pa, da je Merklova ukinila subvencije potem, ko je bilo izračunano, da bi vzgoja oljne repice za gorivo zavzela preveč kmetijskih površin.
anon-187668 sporočil: 5.835
[#2517947] 02.05.15 09:43 · odgovor na: anon-263019 (#2517933)
Odgovori   +    0
Hvala za odgovor.
anon-117675 sporočil: 1.191
[#2517969] 02.05.15 12:09 · odgovor na: anon-263019 (#2517933)
Odgovori   +    2
Tkole je. Fotosinteza ima izkoristek okrog 2% pri pretvarjanju svetlobne energije v cuker.

Zato, že če bi tam stali kolektorji namesto da rase repica, bi bil energetski izplen 10 krat večji. Čeprav še vedno mizeren, to vemo.

Kako je treba po moje gledat? Predvsem na hektarski donos energije. Sicer je boljš da tam raste čebula. In ta hektarski donos je nizek, razen pri termoelektrarnah na premog, plin ali uran.

Drugje je povsod ena mizerija hektarskega donosa in se ne splača.

Vetrne elektrarne na Severnem morju donekle izkoriščajo to, da stojijo na zelo malo vredni zemlji - morju - vendar so vseeno preslabe, da bi jim dovolj pomagala ta okoliščina.
anon-263019 sporočil: 509
[#2518014] 02.05.15 15:16 · odgovor na: anon-117675 (#2517969)
Odgovori   +    0
[ThomasCR]
Tkole je. Fotosinteza ima izkoristek okrog 2% pri pretvarjanju svetlobne energije v cuker.

Zato, že če bi tam stali kolektorji namesto da rase repica, bi bil energetski izplen 10 krat večji. Čeprav še vedno mizeren, to vemo.

Kako je treba po moje gledat? Predvsem na hektarski donos energije. Sicer je boljš da tam raste čebula. In ta hektarski donos je nizek, razen pri termoelektrarnah na premog, plin ali uran.

Drugje je povsod ena mizerija hektarskega donosa in se ne splača.

Vetrne elektrarne na Severnem morju donekle izkoriščajo to, da stojijo na zelo malo vredni zemlji - morju - vendar so vseeno preslabe, da bi jim dovolj pomagala ta okoliščina.
Ja, če vetrna elektrarna enkrat, ko je inštalirana, ne potrebuje več veliko vzdrževanja recimo naslednjih sto let, potem se splača. Druga pesem je v primeru, da se prepogosto dogajajo velike okvare.

Seveda, zato je pa sončne kolektorje in sončne celice najugodneje postavljat predvsem v puščavi.
anon-117675 sporočil: 1.191
[#2518107] 03.05.15 10:27 · odgovor na: anon-263019 (#2518014)
Odgovori   +    1
Ampak ne pozabiti, da v Evropi nimamo puščav. Če pa vlečemo svoje elektrarne v Saharo, nam bodo domorodci to krepko zaračunavali, kvarili napeljavo v imenu svete vojne proti nevernikom in tudi tehnične izgube v omrežju ne bodo zanemarljive, poleg visoke cene takega omrežja.

Prišli bodo pa tudi Zeleni s svojimi forami. Kako da je ogrožen nek puščavski škorpijon ali kaj takega.
anon-263019 sporočil: 509
[#2518127] 03.05.15 12:52 · odgovor na: anon-117675 (#2518107)
Odgovori   +    1
[ThomasCR]
Ampak ne pozabiti, da v Evropi nimamo puščav. Če pa vlečemo svoje elektrarne v Saharo, nam bodo domorodci to krepko zaračunavali, kvarili napeljavo v imenu svete vojne proti nevernikom in tudi tehnične izgube v omrežju ne bodo zanemarljive, poleg visoke cene takega omrežja.

Prišli bodo pa tudi Zeleni s svojimi forami. Kako da je ogrožen nek puščavski škorpijon ali kaj takega.
:) ni dvakrat za rečt. Al bo ogrožen škorpijon al beduinske poti al kej tretjega. Mogoče bi se izkazalo problematično že delanje sence. Se čist strinjam, na žalost se to zdi kar realna napoved.

Marsikakšen zelen aktivist postavi okoljevarstvo kar za zdravo pametjo. Okoljevarstvo tako postane prej krinka za raznorazne osebnostne, socialne in psihološke težave. Mogoče si je tudi lažje prestavljat pretiravanje z uničenjem narave kot nasprotno smer tako sem pred časom med brskanjem za pojmom distopija, med mnogimi anti-zelenimi distopijami, naletel na zeleno z naslovom Punishment Of Luxury [1], ki domiselno opisuje v kakšne skrajnosti nas lahko pripelje tovrstna okolju prijazna vožnja brez zavor.

[1] en.wikipedia.org/wik..._of_Luxury
anon-117675 sporočil: 1.191
[#2518137] 03.05.15 13:51 · odgovor na: anon-263019 (#2518127)
Odgovori   +    2
Dober link!

Tja (prostovoljno) počasi gremo. (Spet) v čaščenje Narave.

Ker kakor sem rekel, prostor za boga je v človeških glavah vedno rezerviran. Če to ni krščanski (še najmanj škodljiv) Bog, je pa magari veveričji ali kakšen drug totem.

Pravzaprav je fascinantno, kako se nam pred očmi formira nova (Zelena) religija. Sej morda bo ta mehur počil sam od sebe. A zaenkrat ne zgleda. Pred 30 leti si še komot zagovarjal iztrebitev človeške trakulje, zdaj bi se že javili taprvi, ki bi se jim to zdelo "osiromašenje biotske raznovrstnosti" katera se po novem tako čisla. V katero je absolutno nedopustno kakorkoli posegati, niti z novo vrsto repe se kmalu ne bi več smelo. Kaj šele z opustitvijo sajenja kakšne stare prleške pese!

Fascinantna mašina starodavnega kulta narave, se hitro vrača. "Osveščenci" uspešno spreobračajo "okoljske grešnike" in gredoč lomastijo po vsej konkurenci.
anon-263019 sporočil: 509
[#2518224] 04.05.15 01:55 · odgovor na: anon-117675 (#2518137)
Odgovori   +    0
[ThomasCR]
Dober link!

Tja (prostovoljno) počasi gremo. (Spet) v čaščenje Narave.

Ker kakor sem rekel, prostor za boga je v človeških glavah vedno rezerviran. Če to ni krščanski (še najmanj škodljiv) Bog, je pa magari veveričji ali kakšen drug totem.

Pravzaprav je fascinantno, kako se nam pred očmi formira nova (Zelena) religija. Sej morda bo ta mehur počil sam od sebe. A zaenkrat ne zgleda. Pred 30 leti si še komot zagovarjal iztrebitev človeške trakulje, zdaj bi se že javili taprvi, ki bi se jim to zdelo "osiromašenje biotske raznovrstnosti" katera se po novem tako čisla. V katero je absolutno nedopustno kakorkoli posegati, niti z novo vrsto repe se kmalu ne bi več smelo. Kaj šele z opustitvijo sajenja kakšne stare prleške pese!

Fascinantna mašina starodavnega kulta narave, se hitro vrača. "Osveščenci" uspešno spreobračajo "okoljske grešnike" in gredoč lomastijo po vsej konkurenci.
No zaenkrat mamo še svobodo osebne izbire. Meni se sicer zdi kult Boginje Matere fascinanten, ker je menda pravzaprav povzročil rojstvo civilizacije saj naj bi bila prva človeška zgradba pravzaprav tempelj Boginje Matere. Kako je povezan z Marijo v Krščanstvu šele počasi ugotavljam. Prav nič pa si ne želim vračanja nekaterih starodavnih ritualov kot je na primer obglavljanje bikov, ki so ga prakticirali Rimljani in ga prakticirajo še dandanes nekje v Indiji.
anon-8630 sporočil: 61
[#2518774] 06.05.15 14:49
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-8630 06.05.2015 14:53
1. Krščanska stranka in liberalni gospodarski program ? Nemogoče !
Ali prvo ali drugo.
2. Blaža za predsednika - da ne ostane zgolj na ravni analitika.
3. Enačitev nacizma in kapitalizma ? Nemogoče - ne na ravni ideje in ne na ravni prakse.
Pustimo ob strani praktično izvedbo slednjega v nekaterih okoljih, saj se je sprevrgla v nasprotje svoje ideje. Za nacizem pa velja, da je praksa udejanjala idejo.
4. Krščanske vrednote ? Kaj pa je to oz. v čem se razlikujejo od socialističnih vrednot ?
5. Škorpijon v puščavi je enako pomemben kot človek na vasi ali v mestu.
anon-8630 sporočil: 61
[#2518775] 06.05.15 14:52 · odgovor na: anon-263019 (#2518224)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-8630 06.05.2015 14:53
Prav nič pa si ne želim vračanja nekaterih starodavnih ritualov kot je na primer obglavljanje bikov, ki so ga prakticirali Rimljani in ga prakticirajo še dandanes nekje v Indiji.<
Izključno v manjšinskem krščanskem delu. Med Hindujci je kaj takega nepredstavljivo.
anon-117675 sporočil: 1.191
[#2518864] 07.05.15 10:13 · odgovor na: anon-8630 (#2518774)
Odgovori   +    3
5. Škorpijon v puščavi je enako pomemben kot človek na vasi ali v mestu.
No, o tem govorim. Do sem je nekatere že pripeljala ta Zelena religija. 100 let nazaj je bilo še praktično vsakemu jasno, da je človek inherentno, ali po definiciji, ali ker je Bog tako zapovedal, ali iz kateregakoli vzroka že, vreden neprimerno več kot kakeršenkoli škorpijon v puščavi.

Zdej pa nekateri že častijo mrgolazen, ker je to pač zapoved Zelenega božanstva.
anon-263019 sporočil: 509
[#2519007] 07.05.15 16:11 · odgovor na: anon-8630 (#2518775)
Odgovori   +    0
[odisej]
> Prav nič pa si ne želim vračanja nekaterih starodavnih ritualov kot je na primer obglavljanje bikov, ki so ga prakticirali Rimljani in ga prakticirajo še dandanes nekje v Indiji.

Izključno v manjšinskem krščanskem delu. Med Hindujci je kaj takega nepredstavljivo.
Ne bo držalo, bika obglavljajo še dandanes na praznik Durge. Ne vem kako je običaj razširjen po Indiji obstaja pa zagotovo. Poglej si ta del dokumentarca When God was a Girl in se prepričaj na lastne oči [1].

[1] www.dailymotion.com/...shortfilms
anon-263019 sporočil: 509
[#2519013] 07.05.15 16:37 · odgovor na: anon-8630 (#2518774)
Odgovori   +    1
[odisej]
1. Krščanska stranka in liberalni gospodarski program ? Nemogoče !
Ali prvo ali drugo.
2. Blaža za predsednika - da ne ostane zgolj na ravni analitika.
3. Enačitev nacizma in kapitalizma ? Nemogoče - ne na ravni ideje in ne na ravni prakse.
Pustimo ob strani praktično izvedbo slednjega v nekaterih okoljih, saj se je sprevrgla v nasprotje svoje ideje. Za nacizem pa velja, da je praksa udejanjala idejo.
4. Krščanske vrednote ? Kaj pa je to oz. v čem se razlikujejo od socialističnih vrednot ?
5. Škorpijon v puščavi je enako pomemben kot človek na vasi ali v mestu.
3. Res je, kapitalizem je preveč širok pojem. Slovenci namreč živimo v post-socialističnem kapitalizmu.
4. Teoretično se naj ne bi razlikovale vendar v praksi včasih dobim občutek, da druščina naših socialistov, v lastnih vrstah, včasih ni zmožna ločevanja med dobrim in zlim. Kar pa delajo v svojo škodo.

Če se že hočemo konstruktivno pogovarjat o vrednotah bi se blo bolj na mestu pogovarjat o demokratičnih vrednotah in njihovem pomanjkanju.

Strani: 1 2 3 4 5