Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kupujte v Mercatorju

Strani: 1 2 3

anon-154083 sporočil: 6.570
[#2417946] 27.06.14 18:35 · odgovor na: (#2417478)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: anon-154083 27.06.2014 18:36
[janezpizdek]
Jaz že dolgo nisem Mercatorjev kupec, ker sta me v nekem trenutku ujeli dve spoznanji: da je Jankovic lopov in da so cene v Mercatorju najvišje. Tuš mi je bil ves čas čuden, kot je že nekdo tu napisal, čeprav sem parkrat poskusil - potem pa se je tudi Mirko Tuš pokazal na televiziji in sem zaključil s poskusi. Tako da je zadeva zame zelo osebna ;-)
Toliko za uvod.

Alenčica se sicer okoli Mercatorja trudi samo zato, ker se bi zdaj trudila okoli česarkoli, kar bi ji morda lahko pomagalo iz izbrisa iz zgodovine. Oziroma ne iz zgodovine, iz prihodnosti. V bistvu pa je za šiviljo tako daleč prišla, prva premierka Slovenije pa to.

Glede kartic, dragi šamancelj, je seveda ves vložen trud namenjen prepoznavanju navad potrošnikov. Tiste pike ki jih kao dobiš so samo mamac. Nagradno vprašanje je torej bolj, ali je analitični oddelek v enem Mercatorju sposoben iz te gore podatkov kaj izluščiti. Ker če ne, potem so dejansko potrošniki na boljšem :-)

In smo pri analizah, ki jih ti zahtevaš celo od novinarjev? In zdajle, ko so že vsi z možgani na off in čivavo na straži, čeprav jim do plaže zaradi volitev še ni uspelo priti?

Mercator bo lepo propadel, Konzum pa tudi, tako da bo Todoricevo slavje, da ima večjega kot Jankovic (za kar pri vsem skupaj gre), trajalo kratko. Bosta pa potem že vsak od svojih ciprskih milijonov uživala nezaslužene penzije. Mi pa bomo v Hoferju kupovali avstrijski jogurt, narejen v Sloveniji. In bomo veseli, da se nam do Hoferja ni treba več v Avstrijo vozit. Kot je nekdo tu že povedal, da mu je pomemben logistični vidik.

In ja, tudi s tem se strinjam, da je Mercator najprej požrl vse majhne okoli sebe in povzročil mnogo gorja (eni so res jokali zaradi Jankovica), tako da ni ravno tako mila žival'ca, da bi jo bilo treba v azil hodit sprehajat...
philips sporočil: 6.715
[#2417971] 27.06.14 19:48 · odgovor na: bc123a (#2417936)
Odgovori   +    0
[bc123a]
> [akid]
> Dokler je bil mercator "naš", ga banke(nafilane z davkoplačevalskim denarjem) niso hotele reprogramirat, noben se ni spomno da bi nagovoril kupce naj kupujejo tukaj itd. Zdej, ko pa gre stvar nekomu drugemu pa nenadoma neke spodbude da bi pa le pomagali kupci mercatorju... Mislim, da sem nor...

pa ti res mislis, da gre tu za neko kampanjo?
Na Financah dajete vse znake, da se greste kampanijo
bc123a sporočil: 48.253
[#2417980] 27.06.14 20:04 · odgovor na: philips (#2417971)
Odgovori   +    2
[philips]
Na Financah dajete vse znake, da se greste kampanijo
Malo manj paranoje ne bi skodilo (in sicer nisem povezan s Financami).
anon-119775 sporočil: 101
[#2418015] 27.06.14 21:47 · odgovor na: (#2417478)
Odgovori   +    5
@janezpizdek aka shaman
Fino si tole napisal.. Overall eno trezno razmisljanje z argumenti..
Gustl sporočil: 13.629
[#2418030] 27.06.14 22:46 · odgovor na: anon-42991 (#2417938)
Odgovori   +    3
[pancho]
Prebral vse, tudi razumel. A vsekakor ne morem mimo dejstva, da me naslov in zadnja dva stavka članka nagovarjata in "silita" k nakupovanju pri enem izmed trgovcev, kaj pa ostali??
A niso dovolj dobri, naj crknejo, da bo ta edini v Sloveniji (ok, to se ne bo zgodilo)??
Članek deluje kot prikrit oglas, me je pač zelo zmotil naslov.
Nihče te v nic ne sili. Tekst poziva vse, ki trobezlajo o apokalipticni katastrofi prodaje Mercatorja, naj pac kupujejo v Mercatorju, ce jih skrbi zanj.
anon-19718 sporočil: 3.853
[#2418301] 28.06.14 19:29
Odgovori   +    2
Mislim celo, da je levica podpirala prodajo. Javno so seveda lagali nasprotno. Namreč, nekajkrat sem bral razmišljanja Todoriča o njegovem videnju prihodnosti tega gospodarskega prostora ( večinoma bivše juge ).

je velik zagovornik gospodarskega in političnega povezovanje bivših jugo republik. Saj mu je jasno, da z svojim trgovskim konglomeratom dolgoročno nima šans proti velikim evropskim igralcem. Preživel bi samo v delno zaprtem prostoru bivše juge. Ta njegov pogled je za prihodnost Slovenije in ostalih držav nevaren. Je pa začuda enak kot so intimne želje slovenske jugoslovanarske levice.

V rokah ima tudi vso hrvaško distribucijo časopisov in ne vem če ne še kak časopis. Pozorni moramo biti, če bo kakšna od njegovih firm interesent za nakup naših državnih medijev. To pomeni, da bo začela levica z njim vred prati možgančke slovenčkom kako je potrebno iz te kapitalistične in izkoriščevalske Evrope čim prej oditi.
anon-328342 sporočil: 23
[#2418371] 29.06.14 07:28 · odgovor na: macon (#2417357)
Odgovori   +    2
čas vnosa: 28.06.14 07:28
[macon]
> [FIN-337614]
>
> predlagam splošni bojkot Merkatorja, ko bo definitivno Agrokorjev.

Jaz ga zdaj bojkotiram, ko bo Agrokorjev bom šel malo pogledat. :)
Tomažič, avtor članka, je pozabil napisat, da ima Mercator 30 dobaviteljev za jogurt zato, ker so si raznorazni rdeči kadri oziroma recimo temu, fantje vseh barv, vetrov in smeri, z dovoljenjem vrha politike v murgljah, uredili dobaviteljska podjetja.....to pomeni, namesto da bi naprimer Ljubljanske mlekarne direktno vozile jogurt na police v Mercator, so vmes določena podjetja, katerih lastništvo je tuje, neznano, za njimi pa stoji pokraden denar iz Slovenije, ki se po načelu "vrinjenega dobavitelja" počasi a vstrajno legalizira....obstaja še dosti teh vrtičkov v sloveniji, in ker se to ve že vsaj ene 10 let, pač nisem v mercatorju v 10 letih kupil nič, rajši sem bil lačen in žejen do prvega hoferja ali pa spar-a....zato pa seveda je cenovna "ugodnost" mercatorja poznana po celem svetu, saj se nemci dobesedno tepejo za mercatorjeve izdelke in trgovine v svoji državi...pa angleži tudi, sem slišal, da se je Mohamed Al Fayed zelo zanimal za mercator piko....
anon-93129 sporočil: 2.117
[#2418639] 29.06.14 19:03
Odgovori   +    0
Se ne bojim za slovenske proizvode, bodo tudi na policah ostalih trgovcev, so že. Lahko izbiram. Dobavitelji se bodo končno prilagodili trgu in ne trg njim. Ali pa propadli, če ne bodo zmogli. Za nas kupce so to sami dobri znaki. Za zlizane politike in prisklednike pa je groza, ko so zgubili molzni stroj. Ta je pristal tu kjer je prav zaradi tega. Zaradi nesposobnih lastnikov. Končno bo lahko začel Mercator z zdravljenjem in nujno potrebnimi ukrepi. Nacionalni interes ni interes nas Slovencev, je interes nesposobnih oblastnikov in monopol iščočih dobaviteljev.
anon-57979 sporočil: 4
[#2418959] 30.06.14 11:54
Odgovori   +    0
čas vnosa: 30.06.14 11:32
Tako kot kupujemo Fructalove sokove iz srbskih breskev???!!!

Strani: 1 2 3