Strani: 1 2 3 4 5

anon-306065 sporočil: 9
[#2377410] 24.04.14 21:03 · odgovor na: anon-159194 (#2376842)
Odgovori   +    3
čas vnosa: 24.04.14 20:21
Jes bi tudi na Koroskem ponovil plebiscit...sicer pa bo ze kmalu pol SLO Koroscev delalo cez mejo na Koroskem (Kaerten), nekaj pa jih ze gradi svoje hise v Pliberku...
153 sporočil: 9.333
[#2377424] 24.04.14 21:44
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: 153 24.04.2014 21:47
Ker jih ne druži skupni višji cilj
bo dobil tisti, ki bo več ponudil,
vsak zase pa se bo za svoje preživetje
že potrudil, tokrat bo pač zamudil.

[Nove volitve so že na vidiku, začnite izbirati barve in, predvsem, njih odtenke !]

Sodražan
bozo666 sporočil: 3.026
[#2377444] 24.04.14 22:31 · odgovor na: (#2377401)
Odgovori   +    0
Se strinjam, vsi si zaslužijo pokop, izpisek iz MMK itd........potreben je OBELISK ali neki skupni spomenik vsem mrtvim

kaj pa nam ni potrebno?

Ni nam potrebno potvarjanje zgodovine, niti uzurpacija javnega prostora v odnosu na že postavljene strukture-spomenike.

Z neke vrste " nasilnim kričanjem".......ta zid več kot kriči v prostoru in skruni oz. omejuje druge že postavljene spomenike, tudi balantičevega, na tem prostoru.

Domobranci, ki so bili pod komando SS generala Roesenerja, pozneje obsojenega na smrt kot vojnega zločinca ne morejo biti slovenska vojska.
Kolaboracija z okupatorjem je res hud madež, ki ga ni moč kar tako spregledati.

Veste, najbolj bedno se mi zdi sprenevedanje, da ne gre za javni kraj, kar je z vidika JRM več kot nevzdržno, saj je pravna teorija jasna......za javni kraj se namreč šteje tudi kraj, ki sam po sebi formalno tega statusa nima ( privat parcela ), vendar je viden iz javnega kraja brez kakršnih koli ovir vsakomur.

Zapeljite se v Grahovo.....mene so odpeljali tja, da sem to videl.....in boste sami presodili, če je to javni kraj......gre za bivše igrišče v samem centru vasi.

Druga zadeva ki je več kot ponaredek je napis, da so jih pobili komunisti........to je smešno, saj vsak poznavalec ali zgodovinar ve, da je bilo v letu 1943 v teh dveh brigadah bore malo komunistov.

Znane so slike borcev ene od teh dveh brigad, ko so pri maši V beli krajini......ali imajo častno stražo pred cerkvijo.....ali cerkveni pogrebi zavezniških pilotov v Beli krajini, obrede vodijo partizanski duhovniki.......to je tisti duhovniki, ki se niso šli hlapčevanja SS generalu Toesenerju.

Bila je bitka med partizani, ki so bili del zavezniške koalicije in domobransko posadko in nekaj nemškimi podoficirji ( mislim , da so bili trije nemški podoficirji ). V bitki so žrtve na obeh straneh.

Domobranci so bili enostavno nemočni, ker ni bila možna pomoč zaradi partizanskih blokad cest, predvsem pa zaradi granat in min iz neposredne bližine.........niso se hoteli predati......ki so naredile klavnico, ko so eksplodirale v hiši.

Skratka, nakladanje o tem , da so žive metali v ogenj je več kot propaganda, saj je jasno, da mnoga ožgana trupla niso imela rok ali nog, ki so jih odtrgale granate, kar pomeni da so zgoreli , ko so že bili mrtvi.Bili pa so mrtvi v hipu, ker granata v eni sobi naredi pokol.Granat pa je padlo kar nekaj.

Mimogrede, komandant Daki priležnic, ki so bile z domobranci ni hotel, streljati, ko so bežale iz goreče hiše, čeprav je bila komanda Bračiča, da je treba vse, kar je v hiši postreliti, ker so imeli možnost predati se, pa se niso , ker so računali na nemško pomoč.

Spoštovana gospa, zapeljite se kM ali dva iz Grahovega v smeri proti Slivnici oz. vasi Radlek in boste videli ob poti spomenik 12 talcem ubitim več kot leto pred akcijo v Grahovem.Primerjajte ta dva spomenika in vam bo vse jasno.

Grobišč pa je po SLO ogromno, saj se ne ve za vsaj 10 tisoč partizanskih grobov, ker se je umiralo dnevno in so pozneje umrli tudi tisti, ki so koga prejšnji mesec pokopali.......tako se je pozabilo na mnoge grobove.

Največ žrtev pa je ostalo v italijanskih in nemških taboriščih, v katere so jih spravili spiski največkrat delani v župniščih in postojankah domobrancev.
anon-159194 sporočil: 275
[#2377445] 24.04.14 22:35 · odgovor na: anon-238577 (#2377181)
Odgovori   +    2
Tankal sem 91 oktanca. 95 je bil 1,25 €. Kilometre nardim enako. Ti naslednjič pokažem račun.
bozo666 sporočil: 3.026
[#2377453] 24.04.14 22:48 · odgovor na: (#2377291)
Odgovori   +    1
Vsa čast očetu......za vas pa imam včasih občutek, da niste na očetovi strani, kar je sicer na Primorskem bolj izjema......a kaj češ......NULLA REGULA SINE EXCEPTIONE.

Da ne bo kake zamere........lahko ste patriot kot vaš oće.......a jaz tega ne vem , ker pač vidim samo to kar kdo napiše.

SF SN in naj živi svoobodna Primorska, ki so jo nazaj priborile partizanske enote.

Čeprav moram povedati, da imajo Lahi še vedno apatite, kar potrjuje dejstvo, da sem pred leti v Rakovem škocjanu na vrtu restavracije videl mlade italijan z novim zmljevidom SLO, kjer je bil del SLO obarvan drugače.

Obarvanost novega zemljevida je šla točno po rapalski meji.

Ker jih je bilo več in ker so bili dosti mlajši sem bil modro tiho.

Škoda, da ni bilo na vrtu kaj pravih primorcev, da bi gem lahom povedali, da je to SLO in naj se jim nehajo cedti skomine po slovenski zemlji.
anon-304508 sporočil: 276
[#2377505] 25.04.14 07:20
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-304508 25.04.2014 07:30
Vprašati se je potrebno zakaj jim Bratuškova ni več dobra? So šle kakšne preiskave predaleč in nedotakljivi niso več nedotakljivi? nevem ! Vem da je odletel GG Mišič,pa sendvič od Isajloviča. Pa neki premoženja naj bi se preodalo in že je alarm....
anon-304508 sporočil: 276
[#2377507] 25.04.14 07:24 · odgovor na: anon-159194 (#2376842)
Odgovori   +    3
Jaz pa Gorenjsko prav tako za priključitev Avstriji!!!!!
anon-327192 sporočil: 1.234
[#2377514] 25.04.14 07:31
Odgovori   +    3
čas vnosa: 25.04.14 05:45
A vazelinske kante so nekateri kar pustili doma?
Modern vasovalec Dorfer je nosil v času, ko je bil ZJ kar dve !
bozo666 sporočil: 3.026
[#2377560] 25.04.14 08:54 · odgovor na: (#2377476)
Odgovori   +    0
Gospod RUBEC, šlo je za zemljevid SLOVENIJE, ki je bil do rapalske meje temnejše obarvan, ostali del SLO pa
anon-178479 sporočil: 18.832
[#2377573] 25.04.14 09:07 · odgovor na: (#2377401)
Odgovori   +    4
[WikiLeaks]
> [bozo666]
> Vidim tragično reprizo zgodovine.......vidim omejene indoktrinirane fantine, ki jim komaj rastejo prve kocine, ki v vagone, namesto živine, naganjajo nekdanje šolske sotrpine.
>
> Vidim na obzorju apokaliptične jezdece v črnih gvantih z mečem in križem v drugi roki.
>
> To ni težko videti, čeprav se človek po drugi strani vpraša zakaj je tako malo Židov leta 1933 uspelo dojeti kakšni bodo v Nemčiji in Evropi obeti.
>
> Za tako črnogledo sliko so zaslužni hujskači in ponarejevalci zgodovine, ki imajo po oblasti skomine.
>
> A kaj, ko vse enkrat mine.......

A vidite tudi katerega od 169 mnozicnih grobisc pi Sloveniji ?

Huh ste me razkurili, brisem vse, kar sem prej tu napisala. S starim dedatom pa se ja ne bom kregala. Lahk pa eno polko vdariva da vas bo u krizu vsekalo.

Bozo, vse zrtve si zasluzijo priznanje zrtvez opravicilo in obsodbo morilcev. Tistim v mnozicnih grobiscih pa to odrekate in jaz pravim, da je to dodatni zlocin.
Množičnih grobišč je evidentiranih že čez 600. Tule je članek, kjer jih avtor navaja 540.

zalozba.si/ICD/splet...rkevDoma-4
macon sporočil: 12.861
[#2377618] 25.04.14 09:51 · odgovor na: bozo666 (#2377290)
Odgovori   +    3
[bozo666]
Vidim tragično reprizo zgodovine.......vidim omejene indoktrinirane fantine, ki jim komaj rastejo prve kocine, ki v vagone, namesto živine, naganjajo nekdanje šolske sotrpine.

Vidim na obzorju apokaliptične jezdece v črnih gvantih z mečem in križem v drugi roki.

To ni težko videti, čeprav se človek po drugi strani vpraša zakaj je tako malo Židov leta 1933 uspelo dojeti kakšni bodo v Nemčiji in Evropi obeti.

Za tako črnogledo sliko so zaslužni hujskači in ponarejevalci zgodovine, ki imajo po oblasti skomine.

A kaj, ko vse enkrat mine.......
Lepo, da vidiš fantazijske slikce. Pojdi si v Hudo jamo pogledat še nefantazijske slikce.

Zblojenim shizofrenikom je kar se jim prikazuje v fantaziji enako kot realna dejanja, Janševih 30.000 za avto pa 3.000.000.000 za dokapitalizacijo pokradenih bank.
linaprin sporočil: 771
[#2377710] 25.04.14 11:02 · odgovor na: bozo666 (#2377370)
Odgovori   +    1
čas vnosa: 25.04.14 09:49
[bozo666]
Spoštovani gospod SIVI PINOT, res je, umirajo mi možgani "na obroke"......tako kot vsem, le da vi mislite, da vam ne......VIC....dedek vnuku: Kako je že ime tistemu nemcu, ki nam skriva stvari.......Alzheimer, dedek, Alzheimer.

Prej se tega človek zave, prej kaj vedno znova preveri 8 PREBERE) in ga potem z bedarijami na forumu ne sere.

Veste , gospod SIVI PINOT, prav zabavno je po 40 ali 50 letih ponovno kaj prebrati

Najhuje kar se človeku lahko zgodi.........in teh je na forumu žal preveč........je prepričanje , da vse vedo za vedno in da je njihovo resnica edina zveličavna in to zato, ker je VODJA rekel tako.

Skratka, dogmatiki ( verniki ) so najbolj nevarni, ker ne berejo nič, ampak gonijo svoje kot kaki tibetanski menihi, ki jim manjkajo prepihi.......se razume tisti v prenesenem pomenu besede, saj tistega dejanskega prepiha imajo kar precej.
"...poslednji metak čuvam za sebe..."
linaprin sporočil: 771
[#2377711] 25.04.14 11:02 · odgovor na: (#2377188)
Odgovori   +    2
čas vnosa: 25.04.14 09:39
[jaka535]
Vse stranke od prve do zadnje so samo legla korupcije, PS&SDS sta pa vodilni...
Kako se da pol minusa?
anon-178479 sporočil: 18.832
[#2377847] 25.04.14 13:53 · odgovor na: (#2377660)
Odgovori   +    1
[WikiLeaks]
> [Aleister]
> > [WikiLeaks]
> > > [bozo666]
> > > Vidim tragično reprizo zgodovine.......vidim omejene indoktrinirane fantine, ki jim komaj rastejo prve kocine, ki v vagone, namesto živine, naganjajo nekdanje šolske sotrpine.
> > >
> > > Vidim na obzorju apokaliptične jezdece v črnih gvantih z mečem in križem v drugi roki.
> > >
> > > To ni težko videti, čeprav se človek po drugi strani vpraša zakaj je tako malo Židov leta 1933 uspelo dojeti kakšni bodo v Nemčiji in Evropi obeti.
> > >
> > > Za tako črnogledo sliko so zaslužni hujskači in ponarejevalci zgodovine, ki imajo po oblasti skomine.
> > >
> > > A kaj, ko vse enkrat mine.......
> >
> > A vidite tudi katerega od 169 mnozicnih grobisc pi Sloveniji ?
> >
> > Huh ste me razkurili, brisem vse, kar sem prej tu napisala. S starim dedatom pa se ja ne bom kregala. Lahk pa eno polko vdariva da vas bo u krizu vsekalo.
> >
> > Bozo, vse zrtve si zasluzijo priznanje zrtvez opravicilo in obsodbo morilcev. Tistim v mnozicnih grobiscih pa to odrekate in jaz pravim, da je to dodatni zlocin.
>
> Množičnih grobišč je evidentiranih že čez 600. Tule je članek, kjer jih avtor navaja 540.
>
> zalozba.si/ICD/splet...rkevDoma-4

Hvala za ta popravek, Aleister! Pa za link seveda.
Oh, malenkost, saj je vse na spletu. Ni moj izum. Pa lepo se imej.

Strani: 1 2 3 4 5