Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Hvala za vse kavice

Strani: 1 2 3 4

anon-295127 sporočil: 3.275
[#2314943] 18.01.14 18:36 · odgovor na: (#2314897)
Odgovori   +    1
čas vnosa: 18.01.14 17:11
[valsidalado]
> [kirman69]
> > [valsidalado]
> > > [kirman69]
> > > Kakšne bedarije pa zopet trosiš, dejan? Državo imamo in jo je treba ceniti, ne glede kakšna je! Jaz bi vas vse takšne flegma malodušne mulote dal je*at za kakšno leto v kako jugo kasarno, pa bi vam potem bilo dosti bolj jasno, kaj to pomeni imeti svojo državo.
> >
> > Prijatelj! Na žalost so pojmi država (kot družba) in Država (kot institucija) pri nas pomešani kakor kurji dre*. Podržavljenje družbenega/ javnega kapitala (v 10-dnevni vojni) je pa tudi kurji dre*, ker je s tem uničen pravni red (se ne ve več kdo pije kdo plača), je javno knjigovodsko vse pomešano, nenavsezadnje pa s tem pravno ne-priznan oz. izničen tudi status Družbe (oz. Davkoplačevalcev, kot celote subjekta, kar je vprašanje človečanskih pravic in človečnosti) - in to na osnovi napačne odločitve neše elite in prav s pomočjo zlorabe instituta države (neznanje, se pravi napaka - ali zloraba znanja in pa zarota - 'big question, now' !?)! Elita prosto razpolaga z garancijami in s krediti (družba pa seveda ne, niti pravne kontrole nima, razen seveda spet preko oblasti, ki pa ji tak sistem odgovarja) ... Tako da - ne bodi krivičen. S takimi izjavami lahko ideološko preprečiš vsako nadaljnjo debato (dosežeš, da si nihče več ne bo upal kaj konstruktivega sploh še povedati; pa naj bi bil Dejan konstruktiven ali pa ne).
> >
> > Op. kurji dre* = kokoši imajo kloako, se v njej pomešata urin in blato (neverjetne koincidence, ko gre za našo Kuro; preberi še moje gorje poste, ker se nanje pač navezujem; podržavljenje javnega/ družbenega kapitala je pa preprosto; zloraba instituta države - kar se mene tiče v interesu države kot družbe ne kritiziram države, pač pa izključno zlorabo)
>
> Pa saj se že vsi zavedamo, kako je z pravico, ekonomijo in vodenjem države pri nas. Krivičen sem bil... v čem? Je domoljubje torej neka ideologija, s katero se lahko preprečijo konstruktivne debate? Mislil sem na državo kot celoto, ki ni samo skupek sodišč, knjigovodstev, politike, ideologije in raznih lastniško-kapitalskih razmerij, pač pa osnova, temelj in identiteta naroda z vsemi svojimi plusi in minusi. Ki je ozemlje z izrednimi naravnimi danostmi, pridnimi in podjetnimi ljudmi, ter izjemnimi športniki. Ki je jezik in kultura. In če bi bilo kot je treba, bi v šolo med obvezne predmete takoj vpeljali domovinsko vzgojo, pa finančno pismenost in tako naprej. In pa tole mularijo razvajeno bi lahko prizemljili z delom, služenjem vojaškega roka ne pa, da se učijo, da kdor dela, ta je bedak! In ko gledam, kako slabo se obešajo naše zastave po objektih za časa državnih praznikov, ugotavljam, da je v izjavi onega klovna musomelija, da smo to državo dobili prepoceni (in da je s tem tudi ne znamo primerno spoštovat) vendarle nekaj resnice.

Seveda je v teh besedah kar nekaj resnice. Priporočam ti pa, da pogledaš kdaj besedilo Deklaracije neodvisnosti ZDA (Wikipedija, vsaj angleška 'pedija), ki jo v ZDA praznujejo 4. julija. (Povzetek zanimivega dela: ' ... škodljive zakone in pa oblast, ki deluje le v lastnem interesu, ima ljudstvo parvico odstraniti ... ', če slučajno ne govoriš angleščine; jaz npr. ne nemščine).

Ni čudno, da Američan slavi državo, ki ima tako ustanovno listino! Ta listina je nastala tudi po vzoru na (našo) karantansko prisego. To ti povem še zapovrh, če ne veš; ker za nas je prav to, da smo vse to pozabili, od vsega še najbolj tragično.

Podržaviti javni/družbeni kapital pa pomeni osnovo za vladavine (za last in oblast nad državo, se pravi osnovo za legalizacijo oblastnosti in v nadaljevanju nasilja).

Družbeni kapital je bil nekaj naprednega, a v socializmu še ne pravno uresničljivega. Do konca opredeliti družbeni/ javni kapital je možno le v kapitalizmu (ga pravno ločiti od Države, opredeliti Davkoplačevalce ali Družbo kot pravni subjekt ipd.).

Preberi v Wikipediji ali oglej si na YouTube, kaj se je dogajalo npr. v Congu, ko je Leopold, belgijski podkralj podržavil javni kapital in postal lastnik države (roke so sekali, kripljev na tisoče) ...

Je ni države (družbe) v zgodovini, ki ne bi propadla, če je bil institut države na ta ali na podoben način zlorabljen ...

Še vedno te smatram za prijatelja, ti niti ne nasprotujem, se s tabo strinjam, a le pogojno. Je pa zadevo treba pogledati z več zornih kotov. Imamo problem, kar se podržavljenja javnega/družbenega kapitala tiče in vsega, kar se z nami zato dogaja!

Vsak povprečen ZDA državljan, ve za ta problem (Mussomeli ni ravno povprečen, bolj pod; glede na to, da je delal v bolj vojaških misijah, pa da dela v ZDA državni upravi). Gibanje 'disclosure' v ZDA im več razsežnosti. Ena od teh je, da ljudje zahtevajo, hočejo vedeti, kaj počne njihova vlada z NJIHOVIM denarjem (ja, tudi za to gre, da želijo povedati celo svoji vladai, da je denar njihov, ne pa državni). Skratka, ZDA imajo podobne probleme.

Mussomeli je pa napol Italijan (fašistična, državnokapitalska in diktatorska država oz. sistem). Naš problem ga zanima, ker problema tudi sam ne razume najbolje. Odobravam njegove poskuse, uspešen pa ni najbolj (mu ne kapne).

Sorry. Pomotoma sem vmešal sem Mussomelija, niti ne vem zakaj (niti nisem pogledal, v katerem kontekstu mi odgovarjaš, namreč so tudi sosednje debate, povsem tej podobne). Sicer je pa vseeno, kljub temu sem nekaj povedal in ti po mojem razložil, da kritizirati zlorabo instituta države ne pomeni enostavno ne spoštovati države kot družbe.

Kar se Dejana tiče, se pa strinjam, da se niti ne zavzema za pravo stvra. On je po mojem predstavnik t.im. nove elite, intelektualne, večinoma sociološko usmerjene, ki zagovarja interesno politično združevanje in samoiniciativo - a spet politične vrste in potrebne zaradi sistema, kakršnega imamo (podobno, kakor naša Simona). S tem se ne spremeni ničesar (last in oblast nad državo, pa politično-interesno segregiranje, da jo uveljavljaš) ... V ne-vladavinah to poteka malo drugače; stroke nastopajo samostojno in lažje branijo javne interese prd vsemi, ob večji strokovni, osebni in pravni odgovornosti vseh.
Se ti zahvaljujem, da si me počastil z nazivom prijatelj v tem pragozdu agresivnih kvazi-desnih osebkov. Ustave ZDA se mi sedajle res ne da brati, ne vidim pa nobenega problema, če si izmenjujemo mnenja, pa čeprav včasih kje kaj zaropota. Eni se bolj obširno in res temeljito razpišete, drugi smo bolj kratki. In tudi nasprotovanje je kdaj nujno, saj le kam bi pa prišli, če bi se vsi strinjali o vsem? Kakorkoli obrnemo, lahko nas resno skrbi za državo Slovenijo, tudi iz vzrokov, ki si jih navedel zgoraj. Ljudje pa že kar nekaj časa čutimo, da smo zgolj statisti v velikem nategu, imenovanem "demokracija". Kriminalci, politikanti, kvazi-podjetniki in menedžerji, lobiji, noben od teh se dejansko in v osnovi ne boji besa razočaranega ljudstva. To pa zato, ker jim še vedno (skorajda) ni treba odgovarjati za svoje pizdarije.
anon-301728 sporočil: 1.282
[#2314958] 18.01.14 19:27
Odgovori   +    3
Hvala za vse kavice
--------------------------------
Voodoodokt or je pravkar prištopal do gospoda, ki bo od zdaj naprej v miru pil kavice in opozarja:
Naj se vam ni nič bati, Voodoodoktor in njegovi znanci iz ekonomije dolga bodo kmalu asfaltirali ta kafič in vse naokoli, saj rabimo novo stezo za pristanek.
So long and thanks for all the fish
Voodoodoktor
anon-234516 sporočil: 1.943
[#2315009] 19.01.14 07:51 · odgovor na: foore (#2314910)
Odgovori   +    1
čas vnosa: 18.01.14 21:36
[foore]

Ko jih bodo pa zopet pobijali, metali v jame, zazidavali v rove, tudi otroke in to brez kakršnega opravičila in kazni, me pa zamima, če se jim bo še zahvaljeval za kavice......tem lopovom, lažnivcem, komunajzarjem, ki se sedaj mislijo skrivati pod besedami VERJAMEM, SOLIDARNOST, da bodo še zmeraj trajbali ta takoimenovani demokratični socializem-FAŠIZEM.......
Saj so jih "metali v jame", pobijali duha, vsaj še 10 let nazaj(kako je sedaj ne vem) , ampak na sodoben način,na uničevanju duha v postopkih na CSD in sodiščih; te zgodbe so še močno utišane, ampak upam, da pride trenutek tudi za to še za časa mojega življenja.
Ko se je to dogajalo, jih je bilo na tisoče, ki so se zahvaljevali"za kavice"...............ampak z zlom je tako, če ga ne ustaviš, gre naprej.
V tistih časih, se je skoraj vsak "zahvaljeval za kavice"(v pomenu, ki ga Steinbuch uporablja)
Zato imamo sedaj poplavo zla.
S Steinbuchom je tako, kot z našimi "osamosvojitelji",katerim odcepitev od Juge je bila nočna mora in so vse naredili, da do tega ne bi prišlo, danes pa so na najvišjih položajih v državi.(kar omenja tudi Janša)
Upam, da ne bomo ponavljali napake, ko se rešimo te rdeče morije, da damo na pomembne položaje ljudi, ki so se "zahvaljevali za kavice" a ne Steinbuch.
anon-214486 sporočil: 299
[#2315030] 19.01.14 09:48
Odgovori   +    5
Hej Dejan a se spomniš tega stavka: "čas, v katerem živimo, so si politiki, spin-doktorji in mediji (z botri v ozadju), da bi čim lažje vladali izmislili mitologijo, pravljice in drobne trike (o drugi Švici, o čudežni deželici na sončni strani Alp, kekcu, hlapcih, ovcah, butalcih, itn), s katerimi obvladujejo vse bolj lačno ljudstvo. Farsa in tragedija (bankrot, na koncu big brother političnega showa).

Nadaljuješ: "Paradoks ne bi mogel biti večji: tako rekoč vsi, ki se imamo za avtonomne posameznike in zavračamo čredni nagon obeh ideoloških fanatizmov, se strinjamo, da je aktualno stanje stvari v Sloveniji nevzdržno, nesprejemljivo in da mora priti do temeljite, v nekem smislu celo revolucionarne spremembe". Revolucionarne spremembe praviš? Kako, kakšne revolucionarne spremembe? V naslonjaču ob kavicah, morda?

Trdiš; "Strinjamo se, da je treba nekaj narediti, vendar nas večina ne stori - nič. Sedimo in čakamo, kdaj nas bo vzel hudič". Enkrat govoriš tako, drugič durgače, kot se obrača luna. Odloči se Dejan.

Še 6.9.2013 se sprašuješ; "Zakaj smo takšni, kakršni smo? Pasivni, bogaboječi in predvsem ravnodušni?" Mimo grede nekoliko kasneje dodaš "Nič manj katastrofični niso bili časopisi! Vsak dan so strašili (slovenske) butalske bralce, kako visoki stroški utegnejo nastati, če se odgovorni odločijo za sanacijo butalske banke".

4.10. napoveduješ, da v Sloveniji, kjer se pospešeno kopičijo črni oblaki, zato se verjetnost, da bo prišlo do neurja, spreminja v gotovost. Kdaj je čas, da človek odide s potapljajoče ladje?" Psihoza vlivanja strahu, Dejan ti verjetno živiš v tujini, ne?

V deželi negativizma, kjer je samo v državnih bankah lahko kar tako izpuhtelo 4,8 miljard in kjer se BDP z lahkoto brez kakršnih koli posledic poveča iz 8 miljard BDP na 22 miljard evrov BDP v zadnjih petih letih, je zagotovo navdihajoč razultat, ki jemlje sapo samo po sebi, se razume. Praviš, da smo jo dobro odnesli in da naj mirno iz naslonjačev vse skupaj opazujemo.

Prav, razumeli smo sporočilo.

LP


p.s. samo še to, Slovenci seveda ste obsedeni s politiko, razumljivo, poglej medije kaj servirajo 24 ur na dan že 23 let samostojne Slovenije pa ti bo postalo jasno.
foore sporočil: 12.753
[#2315835] 20.01.14 17:30 · odgovor na: anon-234516 (#2315009)
Odgovori   +    0
[adana]
> [foore]

>
> Ko jih bodo pa zopet pobijali, metali v jame, zazidavali v rove, tudi otroke in to brez kakršnega opravičila in kazni, me pa zamima, če se jim bo še zahvaljeval za kavice......tem lopovom, lažnivcem, komunajzarjem, ki se sedaj mislijo skrivati pod besedami VERJAMEM, SOLIDARNOST, da bodo še zmeraj trajbali ta takoimenovani demokratični socializem-FAŠIZEM.......

Saj so jih "metali v jame", pobijali duha, vsaj še 10 let nazaj(kako je sedaj ne vem) , ampak na sodoben način,na uničevanju duha v postopkih na CSD in sodiščih; te zgodbe so še močno utišane, ampak upam, da pride trenutek tudi za to še za časa mojega življenja.
Ali mi lahko bolj natančno poveš v zvezi CSD in sodiščih, ter kaj si mislila z "metali v jame" vsaj še 10 let nazaj..

Tudi sam samo upam, da se bo le nekaj premaknilo, da pride trenutek, ko bo tqa elita le odgovarjala za svoja dejanja, oziroma, da se jih bo vsaj obsodilo in dokazalo, kakšne svinjarije so delale slovenskemu narodu...
anon-234516 sporočil: 1.943
[#2316039] 21.01.14 06:33 · odgovor na: foore (#2315835)
Odgovori   +    1
čas vnosa: 20.01.14 23:06
Hm, natačno je odvisno od vsakega posameznega primera."metali v jame" pa je prispodoba; v glavnem v različnih postopkih na CSD ko se je odočalo o koristi otrok recimo pri ločitvah, pri določanju stikov ......so CSD zlorabljali tako otroke kot starše v teh postopkih.Zlorabljali so jih pravno, ker za upravne postopke so kot verjetno veš sam zakonska določila- se jih niso držali, so vse po svoje vodili, po "domače".
Če si jih opozoril na napake, je bilo vse pišmeuhovstvo. Kakršenkoli pritožbe na recimo ministrstvo, je bilo brezplodno, ker so se vsi ščitili med sabo.Isto je bilo, če si zadevo nadaljeval na sodiščih.
Potem so zlorabljali tudi psihično starše predvsem pa otroke. To je potekalo zelo različno.Recimo otroku, so pri njegovih izjavah usmerjali tok misli, tako da kar je izjavil, to je ponavadi bila volja socialne delavke, ne pa otroka, seveda napisana kot izjava otroka. V glavnem, da se razumemo, to je prihajalo v postopkih urejanja družinskih razmerij v družinah, kjer sta bila starša vsak na svojem okopu ali zaradi nevednosti ali zaradi lenobe ali zaradi nagajanja eden drugemu. Če sta bila enotna glede vseh zadev, tega seveda niso mogli.
Recimo očiten primer tega je bil primer štajerska deklica, kjer je šlo za očitek spolne zlorabe.(Ali pa ta kako se ji že reče, se mi zdi Markač, tudi iz štajerskega konca, ko so ji otroka dali v rejo, brez da bi bila ona s tem seznanjena prej)
Napisala sem 10 let nazaj, za takrat še vem, da se je dogajalo, lahko tudi sedaj, ampak temu ne sledim več.
V glavnem v teh postopkih so zatolkli življenje tako otroku kot staršem.
To so zelo hude travme.
Kaj je bil njihov namen? Ustvarjati kaos, ker v kaosu, si ti ki to vodiš kralj. Posledica tega pa je zagotavljane delovnih mest v JU.
Ali si predstavljaš ko eno družino dotolčeš do tli (otroka, starše), ti starši se potem tožarijo naprej(delajo sodišča),od tega pridejo zdravstvene težave(zdravstvo cveti), kak tudi rabi psihološko pomoč od vsega hudega(cveti psihiatrija). In na ta račun je tudi tvoja življenska doba krajša, tako da tudi pri izplačevanju penzije so v plusu.
V glavnem držijo se tega, da se prisesajo na žrtev, ampak jo pustijo še toliko živeti, da lahko sesajo njeno kri še naprej, sicer so tudi oni mrtvi.
To sem ti napisala nasplošno, ker tega je ogromno.In vsi to vedo. Zapomni si dobro, JU je pri komunajzarjih njihova roka, da izpeljujejo načrte rdečih kmerov, zato se jih tudi sedaj ne lotijo preveč, da se ne bi obrnili proti njim.
foore sporočil: 12.753
[#2316407] 21.01.14 16:17 · odgovor na: anon-234516 (#2316039)
Odgovori   +    1
[adana]
Hm, natačno je odvisno od vsakega posameznega primera."metali v jame" pa je prispodoba; v glavnem v različnih postopkih na CSD ko se je odočalo o koristi otrok recimo pri ločitvah, pri določanju stikov ......so CSD zlorabljali tako otroke kot starše v teh postopkih.Zlorabljali so jih pravno, ker za upravne postopke so kot verjetno veš sam zakonska določila- se jih niso držali, so vse po svoje vodili, po "domače".
Če si jih opozoril na napake, je bilo vse pišmeuhovstvo. Kakršenkoli pritožbe na recimo ministrstvo, je bilo brezplodno, ker so se vsi ščitili med sabo.Isto je bilo, če si zadevo nadaljeval na sodiščih.
Potem so zlorabljali tudi psihično starše predvsem pa otroke. To je potekalo zelo različno.Recimo otroku, so pri njegovih izjavah usmerjali tok misli, tako da kar je izjavil, to je ponavadi bila volja socialne delavke, ne pa otroka, seveda napisana kot izjava otroka. V glavnem, da se razumemo, to je prihajalo v postopkih urejanja družinskih razmerij v družinah, kjer sta bila starša vsak na svojem okopu ali zaradi nevednosti ali zaradi lenobe ali zaradi nagajanja eden drugemu. Če sta bila enotna glede vseh zadev, tega seveda niso mogli.
Recimo očiten primer tega je bil primer štajerska deklica, kjer je šlo za očitek spolne zlorabe.(Ali pa ta kako se ji že reče, se mi zdi Markač, tudi iz štajerskega konca, ko so ji otroka dali v rejo, brez da bi bila ona s tem seznanjena prej)
Napisala sem 10 let nazaj, za takrat še vem, da se je dogajalo, lahko tudi sedaj, ampak temu ne sledim več.
V glavnem v teh postopkih so zatolkli življenje tako otroku kot staršem.
To so zelo hude travme.
Kaj je bil njihov namen? Ustvarjati kaos, ker v kaosu, si ti ki to vodiš kralj. Posledica tega pa je zagotavljane delovnih mest v JU.
Ali si predstavljaš ko eno družino dotolčeš do tli (otroka, starše), ti starši se potem tožarijo naprej(delajo sodišča),od tega pridejo zdravstvene težave(zdravstvo cveti), kak tudi rabi psihološko pomoč od vsega hudega(cveti psihiatrija). In na ta račun je tudi tvoja življenska doba krajša, tako da tudi pri izplačevanju penzije so v plusu.
V glavnem držijo se tega, da se prisesajo na žrtev, ampak jo pustijo še toliko živeti, da lahko sesajo njeno kri še naprej, sicer so tudi oni mrtvi.
To sem ti napisala nasplošno, ker tega je ogromno.In vsi to vedo. Zapomni si dobro, JU je pri komunajzarjih njihova roka, da izpeljujejo načrte rdečih kmerov, zato se jih tudi sedaj ne lotijo preveč, da se ne bi obrnili proti njim.
Še kako ti verjamem...Poznam primer, ko so ubili brata. In ko je brat začel raziskovati zadevo umora, so se ga lotili preko žene. Oče od žene je imel nalogo, da se morata ločiti, hčerko ki jo je ta brat imel tako rad pa so prisodili samo ženi, oziroma so prikazovali na socialni, da je ogresiven in zato jo ni mogel obiskovati..

Hčerko so tako prali možgane, češ kako slab je oče, tako stari starši, žena in socialna....

Ta možakar se je resnično trudil, in je komaj dosegel, da ga je hčerka lahko obiskovala....Ker pa je poznal razne finte, je nekako le uspel, da sta s hčerko navezala določene stike...

Kaj želim povedati, res je žalostno, kako ta banda uničuje načrtno ljudi, kateri so malo bolj pametni in znajo misliti tudi s svojo glavo...Ko ni imel brata, žene, hčerke, so ga uničili še preko svoje mame, ki so ji vzeli stanovanje, čeprav bi moralo biti po vsej logiki njeno....

Res je kar si napisala in dokler narod ne bo spoznal, kaj vse delajo in javno to obsodil ne bo pri nas ne napredka , niti boljšega življenja....

Zakaj je na CSD tako, je bistvo v tem, ker so tam zaposleni pravniki, ki so dejansko temelj rdečih kmerov, da lahko tako dolgo vladajo....

Strani: 1 2 3 4