Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kako se pravilno izseliti iz Slovenije?

Strani: 1 2 3

anon-45881 sporočil: 7.327
[#2305722] 06.01.14 10:48 · odgovor na: bc123a (#2305586)
Odgovori   +    1
[bc123a]
> [prerok]
> In ker slovenskemu cesarju skače kuzla v rit, se je odločil, da očerupi vsakega slovenskega državljana, ki ga lahko. Kako to naredi? Izmisli si nek spisek DURSa o "poslovnem in osebnem interesu v Sloveniji" in nasilno pobira davek od OSEBNIH PRIHODKOV, ne glede na to kje dotična oseba sploh živi in dela!

Saj ne da bi to prakso podpiral, ker se mi zdi idiotska na vec kot en nacin, ampak obdavcitev svetovnega dohodka (osebnega dohodka, torej income po anglesko) ni slovenska pogruntavscina:

www.irs.gov/Individu...ens-Abroad

f you are a U.S. citizen or resident alien, the rules for filing income, estate, and gift tax returns and paying estimated tax are generally the same whether you are in the United States or abroad. Your worldwide income is subject to U.S. income tax, regardless of where you reside.
Tina Turner je nedavno vrnila ameriško državljanstvo in prevzela švicarskega - morda tudi zato?
anon-48899 sporočil: 1.153
[#2305759] 06.01.14 11:29 · odgovor na: anon-521 (#2305598)
Odgovori   +    0
Glede da USA tala passe tudi na loteriji rata zadeva dokaj pojasnjena.
anon-76845 sporočil: 24
[#2305842] 06.01.14 12:30
Odgovori   +    1
Nikomur ne zamerim, da se želi izseliti, pa čeprav zgolj iz davčnih razlogov. Mi je pa mimo, da potem taka oseba, ki zavrača vse, kar je slovenskega, ne pozabi na "izvrševanje volilne pravice". Če nima interesa karkoli plačevati tej državi, zakaj bi želel biti udeležen pri odločanju, kako bomo živeli tisti, ki tu ostajamo in to državo še naprej financiramo?
anon-179386 sporočil: 307
[#2305994] 06.01.14 15:04 · odgovor na: (#2304265)
Odgovori   +    0
Mojemu pokojnemu očetu je ortoped povedal, da mu garantira uspešno operacijo kolka, ne garantira pa mu, da ne bo zaradi posega prišlo do krvnega strdka ali demence. Oče je imel takrat 86 let in je bil deloholik, kar mu je povzročalo težave s kolki. Ko je delal manj, se mu je stanje izboljšalo. Ne kritizirajte zdravnikov vsepovprek, saj niso vsi pokvarjeni. Izpostavite tiste, ki so skorumpirani in jim povejte v obraz kaj mislite, na štiri oči. Če ne bi ljudje bili pripravljeni dati podkupnine, je nebi mogli dobiti tisti, ki jo zahtevajo.
Sicer pa je članek namemnjen kaj naj bi bili pozorni pri izselitvi in službovanju v tujini.
anon-326425 sporočil: 3
[#2306228] 06.01.14 21:15 · odgovor na: anon-180616 (#2304779)
Odgovori   +    0
čas vnosa: 06.01.14 20:34
Jaz mislim da davcno rezidenstvo kljub vsem lahko odjavis. S svojimi starsi podpisi najemno pogodbo seveda za 0 eura in prijavi na davcni upravi odhod za vec kot tri mesec, ce ze nezelis odjaviti stalnega bivalisca. Predvidevam da si punoletan in te nemore davcna uprava obravnavati kot da je centar tvojega zivljenja v Sloveniji, starsi so pac starsi in neprihajas k njim vsak mesec....
anon-326425 sporočil: 3
[#2306229] 06.01.14 21:16
Odgovori   +    3
čas vnosa: 06.01.14 20:10
pa se moje izkusnje. Slovenijo sem zapustil julija 2011, cela druzina pa oktobra 2011. Od 1.januarja 2012 pa imam status davcnega nerezidenta v Sloveniji. Stalno prebivalisce sem zadrzal v Sloveniji, sem pa odjavil prebivalisce v Sloveniji za vec kot 3 mesece ( zakon to dovoljuje in nesprasuje kdaj prides nazaj :) ).Vse sem opravil na upravni enoti. Stanovanje ki je moja lastnina in imam za njega najet kredit pri slovenski banki (ga se vedno odplacujem), sem dal v najem in za to vsako leto Sloveniji placam davek.Bancni racun sem obdrzal in spremenil v racun za nerezidenta( izgubis bancni limit ostalo pa ostane nespremenjeno). Na racunu sem odrzal se tri direktne bremenitve. V Sloveniji sem obdrzal tudi zivljensko zavarovanje. Kljub vsem sem dobil v Sloveniji status davcnega nerezidenta. Pot je bila komplicirana ampak se je na koncu splacalo...pa lep pozdrav iz Svice.
p.s. brez digitalnega potdila ne hodite cez mejo....

Strani: 1 2 3