Strani: 1 2 3

Lime sporočil: 205
[#2270628] 16.11.13 11:16
Odgovori   +    1
Kako so pa to izračunali, da kuponska obrestna mera znaša 4,84 odstotka? Pomagajte mi izračunati.
anon-319026 sporočil: 16
[#2270639] 16.11.13 11:41
Odgovori   +    3
čas vnosa: 16.11.13 04:44
Sos stric bili vplačniki oz investitorji v slo. obveznice? Glede na to da je več kot 10 milijard že sfurali nazaj ... zaj bojo pa še 4%+ obresti postrgal ;)
anon-295127 sporočil: 3.275
[#2270643] 16.11.13 11:43 · odgovor na: (#2270062)
Odgovori   +    0
čas vnosa: 15.11.13 21:59
[NavadniNimda]
> Za portugalske triletne obveznice znaša 3,92-odstotni zahtevani donos, kar je skoraj odstotno točko manj, kot se bo po današnji izdaji zadolžila Slovenija.

Saj če malo premislimo, je tole čisto logično. Portugalska je kljub vsemu kar lepo prijetno oklestila velik del prenapihnjenega javnega sektorja...
Bančni sektor zate ni prenapihnjen, še manj kriv? Verjetno te kar dobro plačujejo za ta agitprop.
anon-292018 sporočil: 7
[#2270649] 16.11.13 11:46
Odgovori   +    9
čas vnosa: 15.11.13 19:22
Samo so pa mojstri na RTV SLO. Izdajo obveznic za dospelost 3 leta po 4,7% so označili za "zelo ugodno". Nisem ekonomist, samo če bi šlo zame se mi zdi to precej "svinjska" stopnja donosa.

Kaj dogaja?
anon-56333 sporočil: 161
[#2270658] 16.11.13 12:07 · odgovor na: anon-292018 (#2270649)
Odgovori   +    5
Zadnja sprememba: anon-56333 16.11.2013 12:15
Izdaja je zelo draga, če primerjaš z yieldi pri španiji, italiji (obe pod 2% na 3y), portugalski (okoli 4% na 3y).
Tako da hvaliti se nimajo kaj.

To da so pa yiledi kasneje padli po celi krivulji je pa verjetno posledica Olijevih izjav in ne tega da je bila zdej ta izdaja plasirana, a ne.
Kupec je BlackRock.
anon-202494 sporočil: 2.309
[#2270669] 16.11.13 12:35
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: anon-202494 16.11.2013 12:37
Ta vlada je nelegitimna, saj Alenke Bandiere ni nihče volil! Zato nima nobene pravice zadolževati Slovenije.

Legitimna bi bila, če bi jo vodil Zoki, pa čeprav bi bilo mogoče še slabše, kot je pod Bandiero.
anon-79735 sporočil: 16.531
[#2270688] 16.11.13 13:26 · odgovor na: anon-55427 (#2270558)
Odgovori   +    0
[Astronavt]
> [sstanislav]
> > [Astronavt]
> > Takoj ko sem (mimogrede) slišal, da so uspešno prodali obveznico in po kakšni obrestni meri (kar me je rahlo presenetilo) sem se vprašal kdo je bil kupec?
> > Ko sem prišel do računalnika pa na Financah tega nisem izvedel, pač pa so to napisali na strani RTV-SLO. Kot sem predvideval:
> >
> > "Obveznica je bila prodana le enemu kupcu, kateremu, pa ni znano." (RTV-SLO)
> >
> > Izgleda, da nikdar ne bomo izvedeli dvoje stvari:
> >
> > #1 Kdo je odobraval in kdo prejemal slabe kredite
> >
> > #2 Komu je vlada prodala tole kratkoročno obveznico
>
> Normalno, brez kontrolne dividende tega ne boš izvedel nikoli in boš ostal hlapec in ne postal gospodar.
> Tudi prav, morda je hlapcu lažje skrbeti samo za svoj želodec, kot gospodarju za državo.
Ma ne to Stanči, mene zanima predvsem ali ta edini skrivnostni (da ne rečem tajni) investitor v slovenske obveznice govori slovensko ali srbsko?
Najbrž oboje, morda tudi rusko in francosko.
Te pa ne razumem, zakaj ti je tako pomembno, kakšne narodnosti je?
anon-17378 sporočil: 8.998
[#2270732] 16.11.13 15:27 · odgovor na: (#2270637)
Odgovori   +    6
[valsidalado]

Si ekonomist, finančnik? Se ti lastniški prenos kapitala, s katerim upravitelj upravlja, na upravitelja (podržavljenje družbenega kapitala pred 23 leti), zdi v redu, pa to, da se moraš potem fajtati za oblast, za mesto v 'upravi'? Parlamentarna demokracija... ?

Upraviteljska in lastniška funkcija sta združljivi izključno v privatnem podjetju, vsepovsod drugje, po mnogih izkušnjah iz celega sveta, praviloma pride do oškodovanja ter zmanjšanja kapitala.

Če je boj za oblast del parlamentarne demokracije, pa to, kar se dogaja pri nas, ni. Pri nas so volitve vnaprej dogovorjene in izvedene, medijski spini pa pomagajo na koncu vse skupaj razglasiti za legitimno in legalno.

Celo EU je uspela detektirati, kaj se dogaja pri nas, zato so prvi neposredni pozivi k izvedbi lustracije dobrodošel trend. Trend, ki vzporedno s poglabljanjem krize pri nas, končno vzbuja resno upanje, da se bodo morali škodljivci (mafijci) po vladavini od leta 1945 dalje, končno umakniti iz položajev.

Parlamentarna demokracija sama po sebi ni slaba, kolikor pravila igre niso prirejena in kolikor večje stranke v celi zgodbi ne goljufajo. Ker se oboje dogaja pri nas, je to dokaz, da smo še vedno v prikriti diktaturi.

Če bi uvedli pravilo, da padec vlade avtomatsko pomeni predčasne volitve, ter da tisti, ki je zrušil vlado ne dobi nadomestila za volilne glasove po volitvah, bi hitro stabilizirali našo kloako. Samo finančni vzvodi delujejo.
anon-56333 sporočil: 161
[#2270749] 16.11.13 16:21 · odgovor na: anon-223274 (#2270678)
Odgovori   +    1
Ti pa veš kake barve gat imaš gor, finance in jaz pa ne.
anon-181188 sporočil: 419
[#2270756] 16.11.13 16:31
Odgovori   +    4
ocitno je tole en PROvski spim Tole je na facebooku objavil gospod Cernac...torej ni vse tako roznatooo

Zvone Černač
Včeraj nas je vlada AB zadolžila za dodatnih 1,5 mlrd eurov. Obresti ? Malo pod 5 odstotki. Ob zaupnici vladi pa je danes ob zori njen glasovalni stroj ( PS, SD, DeSUS, Virant ) sprejel dodatni obseg zadolžitev in poroštev za 2014 v višini 12,3 milijarde eurov. Kdo bo plačal ? Ljudstvo.

www.dnevnik.si/poslo...h-obveznic
1357 sporočil: 7.095
[#2270787] 16.11.13 18:01
Odgovori   +    1
Zgleda da so na ninistrstvu za finance počistili krte, ki so v prejšnjih obdobjih nosili ven informacije.Zaradi užaljenosti lahko pričakujemo prijavo ministra za finance KPK ker ni obveščal novianrske srenje o svojih razmišljanjih in namerah
foore sporočil: 12.753
[#2270816] 16.11.13 19:32 · odgovor na: anon-55427 (#2270558)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: foore 16.11.2013 19:39
[Astronavt]
> [sstanislav]
> > [Astronavt]
> > Takoj ko sem (mimogrede) slišal, da so uspešno prodali obveznico in po kakšni obrestni meri (kar me je rahlo presenetilo) sem se vprašal kdo je bil kupec?
> > Ko sem prišel do računalnika pa na Financah tega nisem izvedel, pač pa so to napisali na strani RTV-SLO. Kot sem predvideval:
> >
> > "Obveznica je bila prodana le enemu kupcu, kateremu, pa ni znano." (RTV-SLO)
> >
> > Izgleda, da nikdar ne bomo izvedeli dvoje stvari:
> >
> > #1 Kdo je odobraval in kdo prejemal slabe kredite
> >
> > #2 Komu je vlada prodala tole kratkoročno obveznico
>
> Normalno, brez kontrolne dividende tega ne boš izvedel nikoli in boš ostal hlapec in ne postal gospodar.
> Tudi prav, morda je hlapcu lažje skrbeti samo za svoj želodec, kot gospodarju za državo.

Ma ne to Stanči, mene zanima predvsem ali ta edini skrivnostni (da ne rečem tajni) investitor v slovenske obveznice govori slovensko ali srbsko?
Mene pa zanima, kdaj bomo izvedeli vsaj največjih 20, ki so pomagali goljufati, krasti in izprazniti v bankah toliko denarja in s tem uničili našo državo::

Pomembno bi bilo vedeti, s kom in kako so povezani:

Ali z prostozidarji balkana
Ali z "elito posvečenih priviligirancev"
Ali z balkansko mafijo
bobek13 sporočil: 4.301
[#2270817] 16.11.13 19:33 · odgovor na: bobek13 (#2270478)
Odgovori   +    4
[bobek13]
> [tstih]
> > [gsavli]
> > > [tstih]
> > > Sem pregledal druge triletne izdaje in tole se zdi -officially- najdražja izdaja triletnih obveznic v Evropi. Je kdo našel kakšno dražjo?
> >
> > malo je težko verjet, da ne bi grki, pa še kdo, zmogel še dražje v polpretekli zgodovini. :)
>
> Investing.com ni povsem refrencni vir, ampak tole za cez palec -
> www.investing.com/ra...ment-bonds
>
> V Evropi drazje od Bratuskove ne gre.
>
> T.

si zaje*o... rusi ukrajinci pa turki majo višje...

:))))

lpA
pismo... zgleda, da ste vsi že totalno napaljeni, da noben ne vidi ironije tega, da smo po zaslugi triatlonca defacto pokazali v katero druščino spadamo - mafijsko ugrabljenih držav (2xoligarhi+1xislamisti in ... ;)...

;)

lpA
Madaj sporočil: 82
[#2270824] 16.11.13 19:44 · odgovor na: anon-317028 (#2270130)
Odgovori   +    1
Sedaj, ko je trojka omilila svoje pogoje za ugodne kredite je sum, ki pada na Čufarjevo potezo še toliko bolj utemeljen. Le da ni še kaj drugega za to potezo ?!
macon sporočil: 12.861
[#2270826] 16.11.13 19:51 · odgovor na: anon-124722 (#2270242)
Odgovori   +    2
[0612LESKO]
1,5G po 4,7% na 3 leta z diskontom, torej bomo plačali 222,5 miljona obresti ali bistveno več, kot bo država v celem letu pokradla z nepremičninskim davkom.

Le zakaj se je Čuferju tako mudilo? Razlagi sta samo dve: ali so se pojavile neke skrite obveznosti, ki jih bo treba v kratkem sfinancirati ali pa so Čuferju - v nasprotju s tem, kar ves čas trdi - zelo dobro znani rezultati stresnih testov in je morel pohiteti, preden ta katastofa pride na dan.
Čufer je delal v NLB, dosti je, da je imel par kolegov s katerimi se je lahko odkrito pogovoril in dostop do računalniške baze. Sapienti sat.
Madaj sporočil: 82
[#2270835] 16.11.13 20:03 · odgovor na: anon-55427 (#2270546)
Odgovori   +    6
Seveda ne bomo prišli do odgovora, kajti kupec obveznic je bodoči novi lastnik mnogih podcenjenih podjetij,ki jih bo država čez dve leti začela razprodajat in same NLB, vključno z arhivi o njeni mafijski preteklosti. Seveda niste pomislili, da tu obstaja slovenski interes z izginulimi miliardami NLB , deponiranimi v tujini.
foore sporočil: 12.753
[#2270905] 16.11.13 22:46 · odgovor na: anon-202494 (#2270606)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: foore 16.11.2013 22:51
[Breiva]
Res imamo izredno dobro kučanistično vlado, katero so izvolili (bolje rečeno vsilili) F21 in F571.

Naj mi nekdo pove, kaj je ta vlada do sedaj naredili razen dvigovenja davkov na davek in zadolževanje države še za nekaj naslednijh generacij. In kaj bi lahko pričakovali od take vlade, kjer je Alenka Bandiera samo izvršiteljica ukazov raznih patronov, ki so povezani z Murglami.

In ta Čufer si veliko upa, kar tako, tebi nič, meni nič, dodatno zadolži vsakega Slovenca za 750.- evrov, plus obresti. Mojega pooblastila ni imel, ne vem, kdo mu je dal pooblastilo. Mislim, da Slovenci ne!
Tukaj je pa bistvo, kje je sodstvo, javni tožilec, Klemenčičeva komisija, da lahko dovoli takšno pufanje po tako veliki obrestni meri, če je vsem jasno znano, da daje EU sedaj precej nižjo obrestno mero.....

Tukaj bi moralo sodstvo odreagirati, posebno ko govori, kako je samostojno, drugače jim bo potrebno jasno povedati, da ker ni samostojno, ker odločajo drugi, da jih bo potrebno po hitrem postopku zamenjati...

Sam sem nad sodstvom zelo, zelo razočaran. Dve sodbi v sklepu-odločbi se nanašata na podjetje, ki sploh ne obstajata, sodstvo in tudi višje sodišče pa tega ne vidi in sploh ne razume, ker je za njih to samo napakica.....

Še v osnovni šoli učenec, če napačno napiše mora popraviti..

Tako ima človek občutek, da se z nami delajo norca, kot da bi bili v vrtcu, in še kako so pri svojih odločitvah oblastni, še več, obnašajo se, kot da so nad vsemi Bogovi......Ko jih opozoriš na napako, jim moraš plačati še stroške 350 EU...

Res imamo sodstvo, ki ga ne zaslužimo, še manj pa, da nam takšno sodstvo sodi...............
foore sporočil: 12.753
[#2270957] 17.11.13 07:58 · odgovor na: (#2270531)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: foore 17.11.2013 08:13
[valsidalado]
> [foore]

> Tudi, če bi imel razčiščen pravni kriterij, kje boš pa v Sloveniji dobil sodnike, ki bodo zadevo razumeli in jo sankcionirali....

Ne smeš tako razmišljati, ker s tem jim daješ alibi za ignoranco. Reciva, da obstajajo ljudje, ki iz vsega znajo potegniti zaključke, če jim nakažeš v katero smer naj razmišljajo. Tako da, mogoče nas bo res moral spildati kakšen tujec.
Imaš prav, sodnikom moraš direktno napisati, potem bi morda le kakšen sodnik začel drugače razmišljati.

Glede ignorance pa je jasno, da so na tako visoki ravni, da govorijo , da so sposobni oziroma samostojni, pa se pustijo voditi "eliti posvečenim priviligirancem" balkanski mafiji in balkanskim prostozidarjem.

Še več imajo takšno moč, da lahko vsak zakon, ki zgoraj naštetim ni všeč, takoj razveljavijo, čeprav je tudi parlament samostojen, kot misli sodstvo, da je samostojen, pa dejanja kažejo, da Slovenci nismo več samostojni....

Prekleta naj bo socialkomunistična diktatura, s svojimi lažmi in nemoralnimi, neetičnimi dejanji....

Naše sodstvo bo moralo učiti le tuje sodstvo, sodstvo iz EU......

Naše sodstvo je postalo takšno, da so prepričani, da so glavni, oblastni, da imajo samo oni vse prav in so vsemogočni....Koliko Slovencem so oduzeli dostojanstvo s svojimi nepoštenimi odločitvami in tako dolgimi roki obravnavanja, tudi enostavnih zadev.
Tega se sploh še ne zavedajo-------

Strani: 1 2 3