Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Revni milijonarji

Strani: 1 2 3 4 5 6 7

anon-35163 sporočil: 30.643
[#2265241] 10.11.13 19:57 · odgovor na: anon-313182 (#2265202)
Odgovori   +    1
Nisem vedel, da je moj bančni račun tak pomemben pokazatelj globalnih strateških makroekonomskih trendov.
macon sporočil: 12.861
[#2265242] 10.11.13 20:00 · odgovor na: anon-283914 (#2264922)
Odgovori   +    8
[Whiskey]
> [ctx]
> Mislim ,da bi moral g.Frankel resno razmisliti o slovesu od ga.Toplak,enako tudi tuji lastniki ,saj take poteze jemljejo kredibilnost resnemu časniku.

Dolgoročno se bo moral nekdo od dvojca Toplak - Frankl posloviti. Zagovarjanje politike manipuliranja in zavajanja bo nekomu slej ko prej spodneslo stolček. Lastniki zahtevajo dobiček in visoko branost. Zato bo g. Frankl primoran narediti red v lastni hiši, če želi obdržati branost, kredibilnost časopisa in posledično svoj položaj.

Stane Kovač bi bil pa sigurno dobrodošel s svojo tedensko kolumno pri Požarju.
Tuji lastniki ne vedo in ne razumejo, kaj se grejo tukajšnji FDV kadri z njihovo lastnino. Udbomafija je ponudila korenček in palico, korenček v obliki ugodnosti za par glavnih krjavljev, če bodo plesali kot udbofašisti žvižgajo. Palica je usoda Kovačev in Elikanov, po potrebi pa lahko uporabijo tudi sodišče.
anon-313182 sporočil: 1.111
[#2265243] 10.11.13 20:01 · odgovor na: anon-35163 (#2265241)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: anon-313182 10.11.2013 20:07
Je pomemben pokazatelj tvoje sposobnosti realne ocene stanja in kako je treba delovati da si uspešen.
Se pa dogaja podobno kot na Wall Streetu kjer ti ki tja pridejo v službo s podzemno železnico, svetujejo kako obogateti tem ki se tja pripeljejo v Rolls Royceih.
anon-35163 sporočil: 30.643
[#2265250] 10.11.13 20:12 · odgovor na: anon-313182 (#2265243)
Odgovori   +    3
Skrivnost uspeha: Pretvarjaj se kot da si jo odkril, potem pa jo prodajaj drugim.

www.despair.com/the-...ecret.html
anon-313182 sporočil: 1.111
[#2265251] 10.11.13 20:13 · odgovor na: anon-35163 (#2265250)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-313182 10.11.2013 20:14
To sporočilo je izbrisal avtor (10.11.2013 20:22)
pcs sporočil: 5.462
[#2265261] 10.11.13 20:25 · odgovor na: (#2264881)
Odgovori   +    4
[republican]
Zakaj so najbogatejši Avstrijci toliko bogatejši od najbogatejših Slovencev? In zakaj je v Avstriji (in ostalih pravih kapitalističnih državah) povsem normalno da so mnogi (nesramno) obogateli s svojim delom in podjetnostjo, pri nas pa po tvoje na pošten način ni možno obogateti?
Tole ti bo všeč:
www.siol.net/priloge...nosti.aspx
Pravi šok pa je miselnost teh ljudi: strogo so proti davku na bogate, zavarovanju, skratka, bolj ko je reven, večji republikanec je. Zadevo je najbolje razložil John Steinbeck, ki je dejal, da se socializem v Ameriki ni uveljavil, ker reveži ne pojmujejo sebe kot izkoriščani proletariat, marveč kot milijonarje v začasnih težavah.

Lp,
M
anon-226535 sporočil: 2.703
[#2265307] 10.11.13 21:45
Odgovori   +    11
Zadnja sprememba: anon-226535 10.11.2013 21:48
objavite kolumno kovaca v kateri naj bi izprasil rit mencingerju in njegovi kelnarci toplakovi, ne pa da objavljate tega brezveznega pisca naivnih srednjesolskih spiskov. zalite bralce.

sporocite kovacu, da ce ima pogodbene obveznozti in kolumne ne more objavit drugje, naj to stori na i2p darknet.
pomurski sporočil: 1.856
[#2265320] 10.11.13 22:16 · odgovor na: (#2265286)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: pomurski 10.11.2013 22:24
[petunia]
Od ganljiv zgodb na Valu 202, ki jih omenja avtor, se mi je zelo vtisnila v spomin izpoved 11-letnice, da si ne more kupiti šminke in lepih oblačil, zato se počuti revno, ki ji je sledil sočuten komentar novinarke kako je deklica zaradi tega odrinjena in izključena iz družbe sošolk in kakšne težke psihološke posledice bo imela zaradi tega. Saj razumem, da deklica težko razume, zakaj ne more imeti vseh lepih stvari, kot jih imajo njene vrstnice, pa vendar se sprašujem kako se danes vzgaja otroke. Poznam precej primerov svojih sovrstnikov, ki so prihajali iz skromnejših družin, pa jih je ravno to gnalo, da so bili še bolj marljivi, zagnani in so iz sebe tudi nekaj naredili. Sedaj pa očitno velja prepričanje, da mora otrok že od prvega dne imeti vrhunske pogoje za življenje in mu mora biti izpolnjena vsaka želja, v nasprotnem primeru je izgubljen.
Relativiziranje. Kakšen link ne bi škodil.
Poznam tudi primer, ko se je zbiral denar za revno družino, da bi si v hiši uredili sanitarije, denar so družini predali, ko so dobrodelniki čez nekaj časa prišli pogledat, kako zadeva napreduje, pa o novih sanitarijah ni bilo ne duha ne sluha, so pa zato imeli vsi člani družine nove, najmodernejše modele mobilnih telefonov.
Spet manjka link.
Pa primer, ko so starši "natrenirali" svojega 5 letnega otroka, kako naj se obnaša, ko bodo prišli s televizije posneti njihovo "žalostno" zgodbo, da bo najbolj vzbudil sočutja pri ljudeh in bodo le-ti darovali denar zanje.
In spet link.
Navsezadnje so nam mediji pred dnevi servirali zgodbo mučenika iz Bohinja, ki je v resnici 30 let nezakonito bival v tuji hiši, nič plačeval, bil v sporu z lastnikom in se ga ni dalo izseliti, sedaj ko so mu na povsem zakonit način porušili bivališče pa postal skoraj nacionalni heroj.
Po drugi strani je Janšev brat dosegel legalizacijo gradnje, Tuurkova vila nedotaknjena, Jakličeva isto.
Ob vseh teh zgodbah človek pač postane malo skeptičen in ciničen, čeprav gotovo obstajajo tudi ubogi ljudje, ki so potrebni in vredni naše pomoči. V zelo negativni luči pa se tu kažejo neverodostojni mediji, ki jih v prvi vrsti ne zanima resnica, ampak ceneni populizem.
Populizem si ti in tvoje pisarije brez referenc in konteksta.
Kaj je za koga revščina je zelo subjektivna stvar. Pravijo, da se socializem v Ameriki ni uveljavil, ker reveži ne pojmujejo sebe kot izkoriščani proletariat, marveč kot milijonarje v začasnih težavah,
Američani, ki niso absolutni zmagovalci, sebe pojmujejo kot luzerje. Hvala za takšno anskiozno življenje.
Slovencem pa mediji že leta dopovedujejo, da je dolžnost drugih (države), da poskrbijo zanje in očitno tudi tale kolumna želi pihati v ta rog. Najboljša zdravilo in preventiva proti revščini so kvalitetna delovna mesta. Kdo je kriv, da jih je v Sloveniji tako malo, revni miljonarji, ali mogoče politiki, sindikalisti in ostali zagovorniki nacionalnega interesa?
Ne eni ne drugi. Potihem se zavedajo, da je rast družbe, ki je dosegla blaginjo, nesmiselna, problematična je zgolj njena suboptimalna razporeditev.
hostamox sporočil: 8.460
[#2265322] 10.11.13 22:25 · odgovor na: anon-313182 (#2265240)
Odgovori   +    4
[Eurofighter]
Hvala - vzamem kot kompliment :)

No militanten gotovo nisem in tega v mojih pisanjih nisi mogel naji.
Morda gre bolj za vtis.

Je pa res da so moja prepričanja večinoma v nasprotju s tem kar večina ljudi želi in ker me posledično večinoma napadajo, znam odreagirat temu primerno. Včasih se morda čuti da me jezi da so uničili državo - tako levi kot desni. tako politiki kot novinarji ali volilci - in ker tega ne prikrivam - zna izpasti militantno :) Nisem pa nikoli nikomur grozil ne neposredno ne posredno niti imel kadarkoli kakega podobnega namena razen da se znebimo tega kar duši to državo. Ljudje se mi pač smilijo čeprav sem sam neodvisen od vsega tega. Ker potem ti isti ljudje pogosto delujejo in razmišljajo v svojo škodo, me to pojezi pa jim po domače želim včasih tudi verbano nasilno ali bolje rečeno - provokativno - vtepst v glavo naj se spametujejo. podobno kot to naredi jazna mama ko otrok skače pred avto.

Za knjižno slovenščino mi je vseeno ker knjižna slovenščina je neka birokratska posiljena spaka. Prave avtohtona slovenščina je namreč vendščina - v prevodu - prekmurščina. Dolga zgdba ampak prekmurci so prva bela rasa in avtohtnoni v SLO. Vendi so neposredni sorodniki eturščanov (vladarjev rima -dokler jih niso premagali italiki). Slovenci smo dokazano potomci vendov kot so to tudi goti -germani itd. prva knjiga v slovenščini je bila napisana v prekmurščini. Beseda gučati izhaja iz staroslovenske besede golčati in je neprimerno bolj pristna slovenščina kot beseda govoriti. itd itd. Dolge zgodbe to.... v glavnem moja slovenščina je bolj pristna od vaše. Tudi ko pišem angleško mi pogosto slovenci očitajo da ne znam angleško, angleži in amerikanci pa s tem nimajo problema :) Sploh ker jih večinoma zanima vsebina - ne pa slovnica. Kaj ti pomaga odlično znanje jezika če nimaš vsebin?! Če vsebina je pa lako govoriš v katerem koli jeziku, kjerkoli in si bodo že nabavili prevajalce - ti sampo podaj vsebino ki jih zanima.

Jaz pišem smiselno, je pa res da to počnem tehnično koncentrirano, z malo balasta in veliko vsebine, kar je težko za prebirat nekomu ki ni vajen tehničnih tekstov. Predvidevam da ste ti ki vas to moti iz netehničnih strok. V mojem primeru gre za strokovni sleng ko se z malo stavkov pove ogromno. Poglejte ostale poste. Veliko pišejo a nobene vsebine - je pa enostavno za brat. Tu je še to da pišem praviloma med delom paralelno.... če komu to kaj pove. Moje delo pa je zahtevnejše kot delo kirurga ..... in moram reagirat na sekundo v realnem času - kar povzroči da je precej adrenalina v meni skozi ves dan ....
no dej malo dihaj vmes in ne bodi vedno tako prepričan v svoj prav.
Kirurg še vedno odloča o življenju neposredno, ti najbrž ne.

Za ponavljajoče se reakcije v sekundnem intervalu so po moje stroji primernejši.
anon-191393 sporočil: 1.021
[#2265323] 10.11.13 22:25
Odgovori   +    6
Vse navedeno je posledica tega, da ljudem ne pomagamo tako, da bi jim dali možnost, da izboljšajo svojo situacijo, ampak jih delamo odvisne tako da jim dajmo denar, hrano, obleko,...Dokler bomo to počeli bo vedno slabše.

Če otrok vidi starše kako nočejo delati in hodijo od Centra za socilano delo do Rdečega križa in Karitasa in govorijo kako so lačni, verjetno ve, da bo tako najbolj prišel skozi, saj mu bodo vsi gledali skozi prste.

A veste zakaj so v Afriki mnogi lačni?
Ne zato, ker si ne bi znali pridelati hrane, ne zato ker je suša, ampak zato ker so navajeni, da hrana pride iz Evrope (zato svoje ne pridelujo več), hrane iz Evrope pa ni dovolj. Podobno pa se dogaja pri nas. Otroci niso lačni, ker država ne bi poskrbela zanje. Cenzus za pridobitev te pravice je namreč razmeroma visok (če prištejemo še socilane pravice je okrog 45% povprečne plače ali okrog 450 eur na družinskega člana, vir:www.mddsz.gov.si/si/...a_ucence/) in zato ne moremo reči, da je sistem odpovedal. Verjento so vzroki drugje in sicer v tem, da imajo nekateri porabo višjo od zmožnosti oz. dohodkovnega položaja, za položnice pa zmanjka denarja. To je namreč v naši družbi nekaj normalne, saj tako dela država, občina, podjetja, cerkev in dokler bo tako, bo marskido lačen. Lahko se pretvarjamo in se gremo razna botrstva in podobno dobrodelnost, samo s tem nikomur ne pomagamo, ampak samo podaljšujemo agonijo. A se še spomnete kako so se podjetja reševala, ker niso imala denarja za plače, saj niso dovolj ustvarila in prodala? Banke se jim dale kredit za plače in kje so danes te banke, ki so pomagala podjetjem? Podobno je z državo, zato prej, ko se jim nalije čistega vina prej jim bo postalo jasno za kaj gre. Človeku je treba dati delo, namesto denarja in hrane. Tisti, ki tega noče pa naj bo lačeh. Cmok v grlu pa imajo lahko starši, ki so si tak način življenja izbrali.
zoran13 sporočil: 2.420
[#2265331] 10.11.13 22:36
Odgovori   +    4
BOBU BOB
Dr. Ernest Petrič, ustavni sodnik, dosedanji predsednik ustavnega sodišča: "Seveda so podjetja v težavah. Ampak na Slovenskem je vsak, ki je imel tri leta podjetje, že mislil, da mora imeti jahto, mercedes, vilo."
Sobota, 9. november 2013
www.vecer.com
anon-313182 sporočil: 1.111
[#2265340] 10.11.13 22:45 · odgovor na: hostamox (#2265322)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-313182 10.11.2013 23:00
A ti misliš da so stvari adrenalinske ko se boriš za tuje življenje?
Recimo ko daješ iz zemlje navodilo alpinistu kako naj pride na vrh nevarne gore?
Stvari postanejo adrenalinske šele ko se boriš za svoje življenje. Ko z vsako potezo odločaš o lastni eksisteci.
Poizkusi enkrat, pa potem tisto primerjaj s stresom kirurga.
anon-35163 sporočil: 30.643
[#2265363] 10.11.13 23:27
Odgovori   +    2
Za oboževalce Nemčije:

www.globalresearch.c...in-germany

Malo drugačni procenti, sicer pa isti drek in isto razlojevanje kot povsod. Edino, kar odlikuje Nemčijo so sfrizirani gospodarski kazalci. Mrtve številke na ekranu, nateg, ki ne spremeni popolnoma nič.

Če evropsko gospodarstvo res okreva- zakaj vraga se potem Mednarodna Mafijska Federacija ukvarja iz idejo, da bi zaplenili 10% vseh evropskih prihrankov?
bobek13 sporočil: 4.301
[#2265400] 11.11.13 06:36
Odgovori   +    3
eh štejnbuh, brez zamere ampak nikoli nisi bil, nisi in nikoli ne boš Steinbeck in Grapes of Wrath so ti lahko samo mokre sanje... je pa verjetno vseeno fajn življenje, ko se v kakšni germanski limuzini vozakaš na obalo, na "neke" konference...

“and in the eyes of the people there is the failure; and in the eyes of the hungry there is a growing wrath. In the souls of the people the grapes of wrath are filling and growing heavy, growing heavy for the vintage.”

lpA
anon-307399 sporočil: 426
[#2265462] 11.11.13 08:17 · odgovor na: (#2264927)
Odgovori   +    7
[dob]
V normalni državi ni treba zdravemu dajati zastonj kosila.
Dovolj je, da je delo normalno plačano. Pri nas ni.

Razvrednotenje človeka poteka tako, da mu dela ne plačaš. Potem ima lačne otroke.
Potem pa družba "prosi" bogate, naj revnemu (ki je reven zato, ker mu dela nihče ne plača) omogoči zastonj kosilo, da ne bodo njegovi otroci lačni.

Zgleda, da je dobra in socialna država družba sitih otrok in mršavih staršev. A prav razumem?

Podobna napaka v razmišljanju se pojavlja tudi pri DESUS-u! Zanje velja, da če imajo upokojenci dobre penzije (morda ne ravno dobre, a zato višje in stabilnejše od plač!) potem je s to družbo vse v najlepšem redu. Dokler upokojenci niso posledica (kar bi morali biti!) so vzrok! In dokler so upokojenci vzrok, so vsi drugi samo posledica.

Jaz se nekako strinjam z marsičem, kar je napisano ne tem forumu.
Sicer nisem popolnoma prepričan, če je naloga države, da skrbi za reveže. V ZDA je bilo v času najhujšega kapitalizma (tistega brez fraj sobot in nedelj...) dobrodelništvo ljudi na vrhnucu. Mimigrede tudi danes so Američani znani po tem, da se nadpovprečno ukvarjajo z dobrodolništvom (denar in delo), pa naj se to našim levakarjem še tako čudno zdi - ker Ameičani naj bi bili psihofobni individualistični neoliberalci, ki želijo, da revni pomrejo.

Se strinjam z Dobom, da je dovolj, če je delo normalno plačano in če je dala dovolj. Moje mnenje je, da mora država skrbeti za pravni red, varnost ljudi in servis državljanov, ne pa da odloča o tem, kaj naj kdo komu da. Oziroma tega čim manj. Imeli bi nižje davke in potem bi se videlo, koliko smo Slovenci dobrodelni. Mislim, da se kar odzovemo, če pride do naravnih nesreč in podobno.

Ampak Evropa (tako kot Obama) meni, da je sociala glavana funkcija države. Niso seveda važni rezultati, važno je, da levica dobi svoj kos torte na volitvah. Žal je tako (''mi trebamo bezkućnike'' doktrina). OK, tudi če štartamo s to predpostavko, se je za vprašati, kaj sploh hočemo. Če imamo visoke davke in razumevanje, da naj država poskrbi za revne, zakaj potem te sredstva namesto revnih dobijo SVIZ, Spoemnka in Stanovnik?

Te lekcije pa v Sloveniji še nismo imeli. Ampak bo prišla. Naj pride.
Trenutno pa večina Slovencev to želi. Drugače ne bi živeli v Sloveniji, kakršna je.
anon-35163 sporočil: 30.643
[#2265481] 11.11.13 08:37 · odgovor na: (#2265432)
Odgovori   +    2
[republican]
> [mataj]
> > [republican]
> > Ampak za vse to potrebuješ kupce, oziroma davkoplačevalce. Kdo bo to plačeval, če ostanejo kupci in davkoplačevalci brez denarja?
>
> Če drugače ne bo šlo, ga bodo pa natisnili

Se mi je kar zdelo... iz bankomata ;)
Žal ne. Bankomati so samo za rajo, do tja pride samo prebavljen denar. Frišno natisnjen denar tja ne zaide.
bobek13 sporočil: 4.301
[#2265500] 11.11.13 08:53 · odgovor na: (#2264946)
Odgovori   +    4
[Krion]
Lačni otroci? Seveda so in po mojem opažanju jih najdemo celo v družinah, kjer po vseh pravilih ne bi smeli biti lačni, ker so dohodki družine povsem zadostni. Problem pri teh družinah ni prenizek dohodek, ampak struktura njihove potrošnje, ki zrcali njihovo mentaliteto: "hrana in bivanje sodi v minimalno socialo," ki naj jo zagotovi država, mobiteli in počitnice, zabava cigarete in alkohol ... o to pa ja.

Manipulacija z nedolžnimi otroki je sila lahka. Otroka na moremo poslati delat (čez mejo), zaradi varstva osebnih podatkov pa ne moremo zares vedeti, kakšno je realno družinsko finančno stanje, predvsem pa kakšna je struktura družinske porabe (v ta paradoksalni element se ujame tudi avtor kolumne, ki poziva bogate naj na svoje stroške omogočijo počitnice najrevnejšim otrokom). Osebno bi mi bil bližje poziv naj bogati poskrbijo za štipenditiranje pridnih in nadarjenih otrok iz najrevnejših družin. Otroke iz najrevnejših družin je treba naučiti loviti ribe, ne pa jim jih kazati s tem, da se jih pelje na morje! Tako na primer lahko gledamo po TV "socialne probleme", ki ob razlaganju svojih socialnih stisk, v eni roki držijo na pol pokajen čik v drugi pa vrtijo touch screen mobitel, ob tem pa se pridušajo - kako ne morejo dokončati hiše.

Sam debate o lačnih in golih otrocih gledam v sodnih dvoranah v postopkih določanja, nižanja ali višaja preživnin. Kaj vidim. Tipičen slovenski starš je poleg kredita za stanovanje ali(praviloma predrag) avto do grla zapufan še z malimi krediti kot so redni in izredni limiti na TRR, uporaba kreditnih kartic ... vsi člani družine pa imajo najnovejši mobitel, po nekaj prenosnih računalnikov, po več televizij, drage hobije in drage škodljive razvade ... cigarei, alkohol, ponočevanje. Seveda pod črto denaja za otroke in njihove resnične potrebe zmanjka, starši pa se potrem dajejo - kdo bo otroku kupil tisti jebeni par čevljev - v tej bitki pa zmaga običajno tisti z manj sočutja do otroka (seveda večje govedo)

Ko bo kritični masi ljudi prebilo v glavo, da so SAMI dolžni NAJPREJ s svojim denarjem poskrbeti za hrano in prebivanje (z vsemi stroški vred) svoje družine ter za šolanje otrok - šele potem se lahko pogovarjamo o lačnih otrocih zato ker njihovi starši nimajo. Pozivanje bogatašev naj prispevajo za počitnice otrok iz socialnih družin, pa je (za moje pojme) čisto razspiavanje resursov v družbi v kateri obstajajo iz objektivnih razlogov zares lačni in prezeblji ljudje ter otorci, ki kljub svoji pridnosti in nadarjenosti nimajo dostopa do šolanja.

Tale družba vključno s kolumistom, se bo morala naučiti kaj so potrošne prioritete tako na osebni, družinski kakor tudi družbeni ravni.

p.s. Visoki stroški za prebivanje so tema, ki bi se jo splačalo posebej obdelati
socialna država prvič...

čisto sveži primer iz naše večstanovanjske stavbe... imamo en par, dva otroka, en srednješolc(18let) in ena osnovnošolka... mati na minimalcu, ata malo v službi malo brez, živeli v socialnem stanovanju... pa dobi ata neko pogodbeno delo v Nemčiji (varilec) in dobi prvo plačo 1600€ - in kaj model naredi, ob kopici neplačanih računov on iz prve plače kupi tulifon za 600€ in rabljenega volvota(kjer te stroški vzdrževanja, zavarovanja in cestnin pridejo dvakrat več, kot če bi ubodel enga renaulta)... partnerki je bilo to kaplja čez rob in ga je zapustila in raje živi sama s hčerko od svoje minimalne plače (sine je ostal pri ateji)...

socilana država drugič...

žena dela v lekarni... ko vstaviš zdravstveno kartico, vidiš če komu država krije dodatno zdravstveno zavarovanje... in lahko povem, da imajo to plačano od države osebki -
(i) ki imajo v denarnici 100€ bankovce
(ii) pupe z "vnulo" zrihtanimi nohti in Desigual cotah
(iii) strici, ki si zraven sami plačujejo nadstandardno zdravstveno zavarovanje(!?!)
(iv) papki, ki se zraven tega, da jim država krije dodatno zavarovanje derejo na mojo ženo, ker morajo doplačati 12centov za zdravilo(ob tem, da lahko vzamejo paralelo brez doplačila!)
(v) in pi*ke, ki ob tem tarnajo kam je ta država padla, ker mora doplačat 1€ za kontracepcijo (again, paralelo lahko dobi brez doplačila)...

je*eš tako socialno državo...

lpA
anon-247964 sporočil: 6.948
[#2265567] 11.11.13 09:52
Odgovori   +    5
"O socialno ogroženih otrocih, lakoti in čedalje večji razslojenosti med šolarji, bi lahko spregovorili tudi pomembneži na pogovorih predsednika republike o prihodnosti države."
Krivo je razslojevanje družbe. Ne, nam res ni pomoči. Kajti, ko bomo vsi enaki, vsi lačni, bo vse v redu.
Kaj imajo milijonarji skupnega z povsem zavoženo državo, razen seveda tisti, ki so jo pokradli? Zakaj se o tem naš publicist nič ne vpraša?
anon-35163 sporočil: 30.643
[#2265580] 11.11.13 10:02 · odgovor na: (#2265492)
Odgovori   +    1
[republican]
Bankomat je samo prispodoba, kako si levičarji predstavljate od kod prihaja denar... kot triletni otroci ;)
Medtem pa je centralna banka, od koder desničarji dobivate denar za svoje norčije, vse prej kot prispodoba.
hostamox sporočil: 8.460
[#2265604] 11.11.13 10:25 · odgovor na: anon-313182 (#2265340)
Odgovori   +    1
[Eurofighter]
A ti misliš da so stvari adrenalinske ko se boriš za tuje življenje?
Recimo ko daješ iz zemlje navodilo alpinistu kako naj pride na vrh nevarne gore?
Stvari postanejo adrenalinske šele ko se boriš za svoje življenje. Ko z vsako potezo odločaš o lastni eksisteci.
Poizkusi enkrat, pa potem tisto primerjaj s stresom kirurga.
1 adrenalinske ne , so pa stresne
www.lek.si/si/skrb-z...tem/stres/
2 adrenalina pri nekem resnem poslu ne sme bit, ker ti zamegljuje razum in te sili da reagiraš nagonsko
3glede na tvoj nick in tvoje pisanje, bi dejal da trejdaš- upam da dlje od starosti tvojega profila : ).
anon-35163 sporočil: 30.643
[#2265606] 11.11.13 10:26 · odgovor na: (#2265597)
Odgovori   +    0
Jaz pa ne iz bankomata.
anon-35163 sporočil: 30.643
[#2265730] 11.11.13 12:00 · odgovor na: (#2265611)
Odgovori   +    2
[republican]
> [mataj]
> Jaz pa ne iz bankomata.

Vem... ti živiš na račun davkoplačevalcev.
Glede na to, da ne gledam čisto ves čas v luft, to ne drži čisto.

V vsakem primeru prispevam več kot tvoji idoli, ki cuzajo "too big to fail" milijarde ne samo od davkoplačevalcev, ampak, preko tiskanja denarja in inflacije, vseh po vrsti.
anon-35163 sporočil: 30.643
[#2265733] 11.11.13 12:02 · odgovor na: (#2265646)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-35163 11.11.2013 12:05
[WikiLeaks]
Saj, socialno čutečih komunajzlov
Gre za neoliberalce s človeškim obrazom

forum.finance.si/?t=164888

Neolibertajzli so mojstri mimikrije.
anon-35163 sporočil: 30.643
[#2265736] 11.11.13 12:04 · odgovor na: (#2265622)
Odgovori   +    1
[janezpizdek]
V ta aspekt problema sodi tudi to, da Slovenija ni zmožna, razen v par podjetjih v tuji lasti in v lasti zasbenikov, plačati oz pritegniti vrhunske managerje.
Kot naprimer legendarna Fiorina Carly, ali Jon Corsine.
anon-35163 sporočil: 30.643
[#2265799] 11.11.13 13:02 · odgovor na: (#2265748)
Odgovori   +    1
[republican]
> [mataj]
> > [republican]
> > > [mataj]
> > > Jaz pa ne iz bankomata.
> >
> > Vem... ti živiš na račun davkoplačevalcev.
>
> Glede na to, da ne gledam čisto ves čas v luft, to ne drži čisto.

Torej poleg cuzanja davkoplačevalskega denarja še nekaj sive ekonomije... tipično.
Nič sive. Od popoldanskega dela plačam vsaj za pol birokratske plače davkov.

> V vsakem primeru prispevam več kot tvoji idoli

Japajade. Brez mojih idolov bi vsi prisesani na proračun tenko piskali.

Btw, v ZDA plača najbogatejših 5% več kot polovico vseh pobranih davkov: usgovinfo.about.com/...ysmost.htm
Zgornjih 5% je še na ravnem delu L-krivulje (www.lcurve.org/ ). Začne se pri višjem srednjem sloju.

Razlika med zgornjih 5% in zgornjim % je bila že leta 2007 gromozanska, razlika med zgornjim promilom in zgornjim % pa nepredstavljiva

www.youtube.com/watc...oIkIph5xcU

Razlike so sedaj še večje.
anon-35163 sporočil: 30.643
[#2265863] 11.11.13 13:31 · odgovor na: (#2265849)
Odgovori   +    1
[republican]
1% najbogatejših plača 33,7% vseh pobranih davkov na dohodek... spodnja (revna) polovica davkoplačevalcev pa samo 3,6% vseh pobranih davkov.
Ja, večino davkov plača srednji razred, tako kot povsod. Dohodki zgornjega procenta še vedno niso primerljivi z zgornjim promilom (ali manj). Krivulja porazdelitve prihodka je skoraj čisti L, raste neprimerno hitreje od katerekoli davčne lestvice.
anon-220373 sporočil: 238
[#2265898] 11.11.13 13:46 · odgovor na: anon-313182 (#2265012)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-220373 11.11.2013 13:52
[Eurofighter]
A če pa samo bogati dajejo pa to ni extra davek?

Sploh ker v državi vladajo levičarji in tega ne storijo in neposredno dopuščajo ali celo generirajo namerno lakoto in deložacije da bi povzročili družbene nemire, izhod iz EU in osamljeno SLovenijo itd in prišli še lažje do kraj in plenjenja,.....
To ni nič novega, saj je namerno generiranje lakote in deložaij že dobrih 70 let taktika levičarjev z Zahodnega Balkana, s katero si pridobijo podporo širokih ljudskih množic.

Citiram:

Leta 2012 je Vladislav B. Sotirović objavil knjigo Na odru titografije,[1] v kateri navaja, da naj bi Moša Pijade na prvem zasedanju AVNOJ v Bihaću novembra 1942 govoril:

»... Zato je potrebno ustvariti tolikšno množico brezdomcev, da bodo ti postali večina v državi. Zato moramo požigati. Bomo streljali in se umikali. Nemci nas ne bodo našli, a bodo iz maščevalnosti požigali vasi. Potem bodo vaščani, ki ostanejo brez strehe, sami prišli in mi bomo imeli narod ob sebi in bomo na ta način postali gospodarji razmer. Tisti, ki nimajo ne hiše ne zemlje ne živali, se nam bodo hitro pridružili, ko jim obljubimo velik rop. Težje bo s tistimi, ki imajo vsaj kakšno posest. Njih bomo navezali nase s predavanji, gledališčem, predstavami in drugo propagando. Tako bomo postopoma obredli vse kraje. Vaščan, ki ima hišo, polja in živino, delavec, ki prejema plačo in ima kruh, je za nas brez vrednosti. Mi moramo iz njih narediti brezdomce, proletarce... Samo nesrečniki postanejo komunisti, zato mi moramo ustvariti nesrečo in množice spraviti v obup. Mi smo smrtni sovražniki vsake blaginje, reda in miru...«

Sotirović se sklicuje na dokument, shranjen v fasciklu "Štab vrhovne komande JVUO" v arhivu Vojnoistorijskog instituta v Beogradu pod oznako K-2,30/12. V zapisnikih prvega zasedanja AVNOJ, izdanih leta 1953, tega navedka ni.[2]

Konec citata.
Vir: Vikipedija sl.wikipedia.org/wik...ade#Citati
anon-35163 sporočil: 30.643
[#2265921] 11.11.13 13:58 · odgovor na: (#2265831)
Odgovori   +    0
[janezpizdek]
In ko dežela ekonomsko zariba in res rabi dobre producente/kreativce/managerje ki se jih dobro plača je na poti do tega že davno preventivno vzniknilo ziljon ovir. Oz šanse, da se dobre pritegne v SLO sploh ni!
A take?

dilbert.com/strips/c...004-01-25/
anon-35163 sporočil: 30.643
[#2265928] 11.11.13 14:02 · odgovor na: anon-220373 (#2265898)
Odgovori   +    1
[matjazkn]
Leta 2012 je Vladislav B. Sotirović objavil knjigo Na odru titografije,[1] v kateri navaja, da NAJ BI Moša Pijade na prvem zasedanju AVNOJ v Bihaću novembra 1942 govoril:
Sotirović se sklicuje na dokument, shranjen v fasciklu "Štab vrhovne komande JVUO" v arhivu Vojnoistorijskog instituta v Beogradu pod oznako K-2,30/12. V zapisnikih prvega zasedanja AVNOJ, izdanih leta 1953, tega navedka NI.[2]

Konec citata.
Vir: Vikipedija sl.wikipedia.org/wik...ade#Citati
Dežmanizem, torej.
anon-191476 sporočil: 168
[#2266164] 11.11.13 17:14
Odgovori   +    5
Vse je nacrtovano. Tako kot so komunisti z Srbsko mafijo izgnali 200.000 Slovencev v 70 letih da so naredili prostor za svoje Srbe in ostale iz Balkana, tako sedaj nacrtno cistijo Slovenijo izobrazenih Slovencev. Borut Pahor je javno izjavil Slovenskim diplomirancem naj se izselijo.
Cez dve generaciji bo v Srbscina uradni jezik. Slovenci pa bodo kot manjsina ziveli na Koroskem in Trzaskem. Manipulacija z revscino je samo del nacrta za dokoncno Srboizacijo Slovenije in Slovenskega naroda. Kucan in njegove lutke korenito izvajajo direktive iz Beograda.

Strani: 1 2 3 4 5 6 7