Strani: 1 2 3

BojanRi sporočil: 5.518
[#2054446] 20.03.13 10:42 · odgovor na: anon-170640 (#2054357)
Odgovori   +    5
No k meni je prišel znanec, da nujno rabi denar, ki ga bo seveda takoj, ko bo lahko vrnil, drugače se bo obesil, ker ne more tako naprej. No denar sem mu posodil, seveda ga je veselo pognal vrnil pa nikoli. No, ko pride naslednjič mu bom z veseljem dal vrv, da se obesi.
bc123a sporočil: 48.253
[#2054476] 20.03.13 10:53 · odgovor na: anon-170640 (#2054357)
Odgovori   +    5
[mrki2]
Če ti nekomu posodiš denar, mu zaupaš da ga potrebuje za rešitev trenutnih finančnih težav in ti obljubi da bo s tem denarjem zagnal neko dejavnost , ki mu bo prinašala prihodek in ti bo počasi ta denar vračal, se ti zdi OK - a ne !
Ce bi bancniki po svetu zadnjih nekaj 100 let tako sklepali posle, kot pravis ti, bi bancnistvo crknilo ze v viktorijanski angliji. Bistvo bancnistva je v tem, da preveris boniteto prosilca vnaprej, ne sele post festum, ko svoj denar, ki si mu ga posodil zapije, namesto da bi odprl kovacnico. V tem je tudi razlika med bancnikom in lastnikom bancne vloge: prvi ima sredstva, znanje in nacin, da preveri boniteto, zato mu pripada razlika med obrestmi, ki jih zaracuna posojilojemalcu in tistimi, ki jih da naprej lastniku depozita.

Nemska lahkotnost posojanja denarja brez kancka due diligence je ravno tako obsojanja vredna kot leni in zapravljivi juznjaki, ki so ta denar vzeli.
jezst sporočil: 4.758
[#2054590] 20.03.13 11:40 · odgovor na: anon-232314 (#2054322)
Odgovori   +    4
[AndrejVNO]
> [jezst]
> Mislim, da se obeta bank run epskih razsežnosti, saj varčevalci vidijo, kam pes taco moli. Tokrat so zmagali Rusi, a kdor sedaj ne bo pobral denarja z bank, pa je orto kreten 1. klase in tak si zasluži 100% zaplembo.

Ali res? Kaj pa, če je Ciper pokazal, da taveliki (IMF, EU, Nemčija) celo enega takega pritlikavca, kot je Ciper, ne morejo prisiliti, da bi plesal po njihovi glasbi? Da upniki ne morejo prebaciti brigu na drugoga?

Ciprski parlament jim je rekel, da se požvižga na njihove želje, in da bodo poplačevanje dolgov šlo po ustaljenem redu - delnice, obveznice, in šele na koncu depoziti. Da je vsak nedolžen, dokler ni dokazano kriv - velja predvsem za Ruse, ki imajo tam denar.

Če kaj, odločitev Cipra daje upanje, da je vsak svoje sreče kopač. Kar je dobro.
Jaz se ne bi na tole preveč zanašal. Ciprski poslanci so se ustrašili povračilnih ukrepov ruske mafije, ker z njimi pač ni šale, nič drugega. Jebe se njim za narod. Verjetno zdaj čakajo, da bo to namesto njih izvedel nekdo drug.
jezst sporočil: 4.758
[#2054596] 20.03.13 11:42 · odgovor na: premza (#2054303)
Odgovori   +    3
[premza]
> [jezst]
> Mislim, da se obeta bank run epskih razsežnosti, saj varčevalci vidijo, kam pes taco moli. Tokrat so zmagali Rusi, a kdor sedaj ne bo pobral denarja z bank, pa je orto kreten 1. klase in tak si zasluži 100% zaplembo.

Ko se bodo banke odprle denarja že ne bo več. Še pred uradnim odprtjem bodo banke "osušili" redki izbranci. Ostali ne bodo dobili ničesar. Še zdrava banka na hitro ne more izplačati več kot 5% depozitov, ciprske bankrotirane pa naj bi jih 100% (50 milijard).
Tole bo zanimivo, ko bodo začele domine padat. Jaz sem pobral z računov vse, kar imam. Slovenija nima nekega bufferja za take primere. Kot si napisal - kdor prej pride... V vmesnem času se požvižgam za obresti.
anon-99623 sporočil: 279
[#2054649] 20.03.13 12:29 · odgovor na: vrac (#2054321)
Odgovori   +    0
Važno je, kdo je največji lastnik depozitov, ne posojil v Grčiji, če bi že delali ciprski scenarij.
anon-245953 sporočil: 539
[#2054923] 20.03.13 14:58 · odgovor na: anon-268030 (#2054250)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-245953 20.03.2013 15:17
[puzz]
A seveda,vsega so krivi drugi.Mi nič,Ciper sam nič.
No pri nas je bil in bo kriv Janša za vse kar je slabega narejeno.
Evropa naj potem samo rešuje po čim bol mehki varjanti vse gospodarske kikse,kvazi kulturnike,penzije borcev,ki so bili med vojno stari 5 let,...

Kaj je bila Evropa združena za to,da bo futrala tist,ki se sami ne znajo?
Sanja svinja o kukuruzu.
Evropa ne rešuje ne Grčije ne Cipra, Evropa rešuje nemške in francoske banke in pokojninske sklade, ki so kupovali njihove obveznice zaradi visokih obrestnih mer, torej špekulante, zaradi katerih bi imeli nemški upokojenci tretjino nižje pokojnine.

Zato, da si nemški upokojenec lahko poleg polne riti vsega privošči še križarjenje na Karibih, se je v Bolgariji npr. iz obupa, ker jim ne more zagotoviti osnovnih življenjskih pogojev zažgal oče petih otrok. Kdo so torej evroprašiči (PIGS)?

Evrobirokrati so se brez zadržkov mirno strinjali z namero Ciprske vlade, da državljanom zapleni prihranke, navkljub evropskemu jamstvu za vloge do 100000 evrov. V evropskem parlamentu tudi povsem mirno prenašajo stranke izhajajoče iz komunističnih strank, katere imajo na vesti zločine proti človeštvu. Verjetno jih ne bi vznemirilo niti , če bi grške oblasti poslale tanke na protestnike po kitajskem vzoru, če bi dobili milijarde nazaj. Tile ravnokumaričniki postanejo nemirni šele takrat, ko spustijo kak prdec.

Dajmo tej EU še eno nagrado za mir, ker si jo res zasluži.
Dajmo futrat Nemce, ker se sami ne znajo.
Pa mi grdi delavci, jemljemo nesebičnim delodajalcem delo, pa še plačilo zahtevamo za to, barabe egoistične. Vrnimo jim delo, pa jim bo ostal še denar, ker bo strošek dela 0, da bodo zadovoljni.
Ali pa drugi predlog.
Američani imajo praznik zahvalni dan, ko koljejo purane. Mi bi pa uvedli za praznik zahvalni teden, ko bi brezplačno delali za naše delodajalce - da ne bodo purani lačni.
anon-226010 sporočil: 3.863
[#2055168] 20.03.13 17:42 · odgovor na: bigl (#2054155)
Odgovori   +    0
[bigl]
Kaj pa zlatoljubci, a oni so iz davka izvzeti? Nikjer nisem zasledil kako je z davkom na metale. Lep dan.
Ker ga zahtevaš domnevam, da ga nimaš. ;)
Ne bojo izvzeti, nč bat: pa ne bo klasične nabirke, ker ni potrebe.
Odgovor se imenuje ETF.
Je dan lepši? ;)
anon-226010 sporočil: 3.863
[#2055203] 20.03.13 18:17 · odgovor na: jezst (#2054596)
Odgovori   +    0
[jezst]
> [premza]
> > [jezst]
> > Mislim, da se obeta bank run epskih razsežnosti, saj varčevalci vidijo, kam pes taco moli. Tokrat so zmagali Rusi, a kdor sedaj ne bo pobral denarja z bank, pa je orto kreten 1. klase in tak si zasluži 100% zaplembo.
>
> Ko se bodo banke odprle denarja že ne bo več. Še pred uradnim odprtjem bodo banke "osušili" redki izbranci. Ostali ne bodo dobili ničesar. Še zdrava banka na hitro ne more izplačati več kot 5% depozitov, ciprske bankrotirane pa naj bi jih 100% (50 milijard).

Tole bo zanimivo, ko bodo začele domine padat. Jaz sem pobral z računov vse, kar imam. Slovenija nima nekega bufferja za take primere. Kot si napisal - kdor prej pride... V vmesnem času se požvižgam za obresti.
Praviš da je return of the capital bolj pomemben kot return on the capital? ;)
jezst sporočil: 4.758
[#2055379] 20.03.13 20:35 · odgovor na: anon-226010 (#2055203)
Odgovori   +    1
[jesterjay]
Praviš da je return of the capital bolj pomemben kot return on the capital? ;)
Točno tako. Bolje vrabec v roki kot vrabec v banki.
anon-268030 sporočil: 196
[#2055946] 21.03.13 09:42 · odgovor na: anon-245953 (#2054923)
Odgovori   +    1
V evropskem parlamentu tudi povsem mirno prenašajo stranke izhajajoče iz komunističnih strank, katere imajo na vesti zločine proti človeštvu.

Ja točno,tudi našo partijo!


Dajmo futrat Nemce, ker se sami ne znajo.

Dragi moj,če bi imeli v Sloveniji tak red kot ga imajo Nemci,bi bila naša domovina zlata!To ve vsak,ki je bil kdaj tam.

Strani: 1 2 3